Keresés

Részletes keresés

Utazas33 Creative Commons License 3 napja 0 1 12694

Sziasztok! Útitársat vagy útitársakat keresek elsősorban Madeirara vagy tenerifére  Lisszaboni tartózkodássl augusztusi úthoz. Ha érdekelne valakit, írjon.

Borsihun Creative Commons License 2018.06.17 -2 0 12693

30 éves vagyok, párom is annyi, de szerintem a loro parkot vétek kihagyni. Nagyon is megéri az az összeg, amit kiad érte az ember. Egy élmény. A show-k pedig csodálatosak. 5 órát voltunk ott,de szerintem egy egész napot ellehetne tölteni.

agnesmb Creative Commons License 2018.06.16 -1 0 12692

Loro és Siam parkot kihagyjuk, majd ha gyerekekkel megyünk egyszer vissza, ők biztos jobban élveznék. Sajnos rövid időre tudunk menni, 6 napra, épp elég lesz a mamáknak ennyi a 3 itthonhagyott gyermekre vigyázni. Mi pedig inkább a természeti kincsek miatt megyünk, ami a gyerekeket még nem köti le.

Előzmény: utazó61 (12689)
agnesmb Creative Commons License 2018.06.16 -1 0 12691

Ez az igen, köszönöm edkedk!!!! Hatalmas segítség! :) 

Előzmény: edkedk (12690)
edkedk Creative Commons License 2018.06.16 0 1 12690

A gyalog lefelé elég komoly túra. Nekünk csúcstól a parkolóig 5 óra 25 perc volt az út lefelé, és ebben nincs benne a kitérő a Montaña Blancára.

Ez az útvonal: https://www.webtenerife.co.uk/what-to-do/nature/hiking/trails/montana-blanca-pico-teide.htm

Nem a felvonó alsó állomásához vezet, hanem a Montaña Blanca parkolóhoz. De onnan lehet stoppolni.

PDF térkép: https://www.coastalwalking.com/Tenerife/Tenerife.php#Teide

Okostelefonra ajánlom a Locus appet, ahhoz letölthető offline túratérkép az egész szigetről.

https://www.4umaps.com/gran-canaria-la-gomera-tenerife-canary-island/download-hiking-mtb-map.aspx?id=97

Előzmény: agnesmb (12687)
utazó61 Creative Commons License 2018.06.15 -1 0 12689

Mi annak idején a felvonót kihagytuk, így is egy napig tartott az út Puerto de la Cruzból a déli parti szállásunkig. Igen sok megállót kellett tartanunk, és így is az volt az érzésünk, hogy átrohantunk a hegyen. Ha kora reggel felmentek a felvonóval-és tiszta az idő-, több órát is el lehet csatangolni a nem engedélyköteles utakon. Ha utána még gyalog jöttök le-már emelem is kalapom!-, valószínüleg vége is a napnak. De megérte!

Ha még aznap akartok megnézni valamit, a lefelé-gyaloglást hagynám a következő alkalomra.

Ha a Loro Park is cél: mi nyitástól-zárásig jól éreztük magunkat, a delfin-és orca műsort megnéztük délelőtt is, délután is, és egy kis hiányérzet maradt bennünk: rövid volt a nap. A fehér tigrisről is csak kb. 20 fényképet csináltunk.

Hajrá, csodás lesz!

attamatta Creative Commons License 2018.06.15 0 0 12688

Nem kell megadni, mikor jössz le, de ha az elsők között mentek fel, akkor nem is nagyon kell sorban állni - mármint lefelé.

agnesmb Creative Commons License 2018.06.15 0 0 12687

Köszi, ötletgyűjtésnek tökéletes.

Az egyik napunk a Teidéről szólna, gondoltam korán odamegyünk a felvonóhoz, azzal fel, majd gyalog le. De nem találok sehol túratérképet. Ki van táblázva, merre jutunk le a felvonó lábához? Tudja valaki, hogy ez kb. hány órás út? 

Vagy inkább felvonóval jöjjünk le is és akkor marad időnk a többi nevezetességnél (pl. Los Roques) megállni? 

Ha lefelé is a felvonót választjuk, akkor a retur jegy megvételekor meg kell adni, hogy mikor fogunk lejönni?

Vagy van valakinek valami egyéb jó ötlete? Sajnos áprilisban már nem kaptam június végére engedélyt a csúcsra, így csak sóvárogva nézzük majd a csúcsot.

Előzmény: utazó61 (12686)
utazó61 Creative Commons License 2018.06.14 -1 0 12686

Szia!

Ajánlanék még egy oldalt, ott is sok információt csipegethetsz fel!

És Tenerife egy csoda!-csak fel kell fedezni. Csak parkolóhelyet nehéz találni nyáron.

https://utazas-nyaralas.info/spanyolorszag/tenerife.html

Előzmény: agnesmb (12685)
agnesmb Creative Commons License 2018.06.14 -1 0 12685

Köszönöm szépen, így már talán nem ér semmi váratlanul. :)

Neked is köszönöm edkedk! 23-án indulunk, most állok neki összerakni a komplett útitervet a ti tapasztalataitok alapján. És remélem majd én is tudok hasznos tanácsot adni a következő utazóknak.

Előzmény: lumeo (12682)
lumeo Creative Commons License 2018.06.12 0 0 12684

Köszi! Sajnos szerintem a képgalériában aláírásra nincs lehetőség (vagy legalábbis nem vettem észre), de akkor sorrendben az 1. las teresitas 2. de jardina kilátó 3. a cruz del carmen-ből  las carboneras felé vezető túraúton 4-5-6. chamorga, valamint az onnan induló túra a világítótoronyhoz 7. buenavista del norte strandja 8-9. Teide a Boca Tauce kilátóhely környékéről 10. playa de los morteros 11-14 kilátóhely a taganana felé vezető úton valamint a playa de benijo. A #12649 számú hsz-ben pedig írtam róluk hogy melyik miért tetszett.     

Előzmény: JOZ3 (12683)
JOZ3 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 12683

Nagyon jó képek, képaláírás sokat segítene, hogy mi hol van

Előzmény: lumeo (12652)
lumeo Creative Commons License 2018.06.11 -2 0 12682

Szia! Tenerifén én is náluk béreltem, van egy többszemélyes kiszolgálópultjuk a csomagfelvevő futószalagoknál (ha többen mentek akkor érdemes hogy egyvalaki menjen a kocsiért míg a többiek meg várnak a csomagra, mivel elég népszerűek, az én gépemnél is vagy öten mentek előttem, de nem vészes amúgy, gyorsan megy at ügyintézés) Ott kártyával fizettem, megkaptam a kulcsot meg a papírokat, azon rajta is volt melyik parkolóban áll a kocsi (nem bonyolult egyébként, kint a reptér előtt volt, nem parkolóház meg ilyesmi) Negyedig volt a tank, úgy is kellett visszahoznom.

Visszahozatalnál ugyanígy külső parkolóba letenni a kocsit, ugyanannyi üzemanyaggal, a kulcsot meg leadtam a reptéri irodájukban (de ez le is lesz írva a szerződésben amúgy)

Úgy emlékszem hogy eleve csak SCDW-vel lehetett bérelni. Szerintem azért érdemes körbefotózni, de mivel az SCDW önrész nélkül téríti a karosszériakárokat, így a karcokkal amúgy nem foglalkoznak. Kint a kocsinál sem az átadásnál, sem a visszavételnél nincs is senki.

A kártyán nem foglaltak le semmit (de hát szerződtél velük, szóval ha mondjuk kevesebb üzemanyaggal vinnéd vissza, vagy kapnál valami büntetést, akkor azt nyilván a bérlőre terhelnék)

Előzmény: agnesmb (12680)
edkedk Creative Commons License 2018.06.11 -1 0 12681

Érkezés után odamész a pultjukhoz. Fizetsz a kártyával (kaució nincs), megkapod a kulcsot és megmondják, melyik parkolóhelyen áll az autó. Odamész, beülsz, elhajtasz. Visszafelé a reptér előtt nem sokkal rátankolsz, hogy ugyanott álljon a mutató, mint amikor átvetted. Leparkolsz, a kulcsot beadod a bódéba és kész.

Előzmény: agnesmb (12680)
agnesmb Creative Commons License 2018.06.11 0 0 12680

Sziasztok!

Autóbérléssel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Ötleteitek alapján az Autoreisen-nél foglaltam. Leírná nekem valaki a menetét a repülőgép érkezésétől az indulásig? Gondolok itt arra, hogy kell-e fényképezni a sérüléseket, vagy a benzinállást megnézi-e valaki, mennyi kauciót kell fizetni, ill. azt zárolják a hitelkártyámon? Köszönöm előre is, még soha nem bérleltem autót és elég bénának érzem magam emiatt. :)

edkedk Creative Commons License 2018.06.11 0 0 12679

Az biztos, hogy klassz, én csak oda mennék.

Előzmény: hinkli (12678)
hinkli Creative Commons License 2018.06.11 0 0 12678

Nagyon Koszi! Elég meggyőző a fénykép, szerintem klassz lesz az északi rész!!!

Előzmény: edkedk (12676)
JOZ3 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 12677

Az autóbérléshez: év elején Fuertuventurán a pluscarnál foglaltam és most is náluk foglaltam a jövő évi januárra Tenerifére 2 hétre. Árban az itt felsorolt kölcsönzőknél jóval olcsóbb (2 hétre 159 EUR), a többieknél 100 EUR-al volt több. A kocsifelvétel egyszerű és gyors, leadásnál csak ott kellett hagyni a parkolóban. Teljes cascóval adják, plusz költséget nem számítanak fel. A helyszínen kell bankkártyával fizetni. Csak ajánlani tudom

edkedk Creative Commons License 2018.06.11 0 0 12676

A Playa Jardin-nal északon tényleg állandó nagy hullámok vannak? Vagy azért lehet furodni?

Sokszor nagy hullámok vannak és lehet fürödni. Van, amikor alig hullámzik: http://tenerifeplayas.com/wp-content/uploads/2015/06/DSC_0355-PORTADA1-1024x685.jpg

Aquaparkba megy PDLC-bol free busz? 

Tudtommal csak fizetős. A bérautót javaslom.

Előzmény: hinkli (12674)
sinisa Creative Commons License 2018.06.11 0 0 12675

TFS-en lehet kapni Bono kártyát?

Ha igen, kb hol, és vajon este 6 körül nyitva van-e még?

Köszi.

hinkli Creative Commons License 2018.06.11 0 0 12674

Sziasztok!

A Playa Jardin-nal északon tényleg állandó nagy hullámok vannak? Vagy azért lehet furodni? Délen is voltak olyan napok októberben, amikor hullámzott, de nem volt zavaró...ugrálni kellett:)

PDLC-nal akkor csak a Lago Martinez, ahol tuti, hogy lehet pancsolni? Aquaparkba megy PDLC-bol free busz? 

Delen sok helyről ment a Loro-ba, emiatt gondolom, hatha..

Santa Cruz-ba, illetve delre milyen busszal lehet eljutni? Kb. időben busszal mennyi lejutni?

geodo1 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 12673

A pluscarnak is ott van, csak a parkolóba kell menni mindjárt, nincs belül pultjuk. Ezért gyakran gyorsabb valamivel a felvétel.

Előzmény: edkedk (12671)
F.Adri Creative Commons License 2018.06.05 0 0 12672

köszi, nekem is a Cicart a szimpatikusabb.

Előzmény: edkedk (12671)
edkedk Creative Commons License 2018.06.05 0 0 12671

A másik két kölcsönzőt nem ismerem. Úgy tudom, a Cicarnak a repülőtéren, a Pluscarnak messzebb vannak az autói.

Előzmény: F.Adri (12670)
F.Adri Creative Commons License 2018.06.05 0 0 12670

Szia, foglaltam és a visszaigazolásom megérkezett. (Én 7 személyest szeretnék). A két autókölcsönző közül, melyiket ajánlod? A repülőtéren vannak az autójai?Tudsz róluk valamit?Előre is köszi

Előzmény: edkedk (12669)
edkedk Creative Commons License 2018.06.05 0 0 12669

Hol látod, hogy az autoreisennél nincs?

Előzmény: F.Adri (12666)
F.Adri Creative Commons License 2018.06.05 0 0 12668

Köszönöm szépen.

Előzmény: suirebit (12667)
suirebit Creative Commons License 2018.06.05 0 0 12667
Előzmény: F.Adri (12666)
F.Adri Creative Commons License 2018.06.05 0 0 12666

Sziasztok, Segítséget szeretnék kérni autóbérlésben. Az Autoreisen-nél már nincs szabad autó, tudtok, olyan autókölcsönzőt ajánlani , aki nem kér hitelkártyát, hanem a bankkártya is jó neki :) SOS lenne. Pénteken megyünk. Köszi előre is.

hinkli Creative Commons License 2018.06.03 0 0 12665

Nagyon koszonom a sok segítséget! Reméljük az időjárás is kedvez majd;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!