Keresés

Részletes keresés

gemike7 Creative Commons License 4 napja 0 0 12918

Szia !

Igen, küldenek emailt róla. 

üdv

gémi

Előzmény: Batman72 (12916)
Jahno Creative Commons License 4 napja 0 0 12917

Majd szólnak, ha igen.

Előzmény: Batman72 (12916)
Batman72 Creative Commons License 4 napja -1 0 12916

Szia,

A már megvett jegyeket is érinti?

Sajnos csak később leszek gépközelben.

Köszi.

Előzmény: gemike7 (12915)
gemike7 Creative Commons License 5 napja 0 0 12915

Sziasztok!

Utazik valaki Bécs-Tenerife Wizz-el ? 

Láttátok módosult a menetrend !

Gondoltam szólok hátha valakit érint rajtam kívül.

üdv

gémike

utazó61 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 12914

Szia!

Az áruházi parkolókat éjszakára-jó eséllyel-lezárják. Október közepén azért még a déli parton is könnyebb a parkolás, mint csúcs-szezonban.

Egy tippet tudok adni, ez sincs közel a Laguna 1-hez, de ez is ingyenes és egész nap nyitott.  Bár nyaralás alatt illik "városnézni" is!:-).Biztonság: értéket úgy sem hagyunk az autóban, bérlésnél meg kell kötni a teljes biztosítást.

Ekkora gyerekekkel is tudom ajánlani Puerto de la Cruzban a Loro-Parkot, kicsiknek-nagyoknak nagy élmény! ( Én a 22 éves lányommal voltam ott, egész napos program volt.)

Jó nyaralást! (Jó lesz!!!)

Előzmény: Ati 81 (12911)
itepgolab Creative Commons License 2018.10.11 0 0 12913

Az esetleges rossz ido miatt probalnek egy tartalek lehetoseget, amit ha az elso nap sikerulne, akkor termeszetesen lemondanank.

Előzmény: itepgolab (12912)
itepgolab Creative Commons License 2018.10.11 0 0 12912

Most foglaltam engedelyt a Teidere Jan. 10.-re csutortokre 5 szemelynek.

Probaltam egy masodik foglalast csinalni vasarnapra vagy hetfore a felesegem nevere, de mivel a neve szerepel az elso listan, a gep nem engedte. Azt irta, hogy 1 heten csak 1 foglalast enged.

Sikerult mar valakinek ket foglalast intezni? Ha igen, akkor hogyan?

Ati 81 Creative Commons License 2018.10.11 -1 0 12911

Köszi.  Nekünk a  Laguna 1nel lesz a szállás .

edkedk Creative Commons License 2018.10.11 0 0 12910

Általában ingyenes az utcai parkolás, de sokszor nagyon nehéz helyet találni. A bookingon azt írják, a Laguna Park 2 ingyenes parkolást biztosít a vendégeknek.

Előzmény: Ati 81 (12908)
Ati 81 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 12909

**pakolás = parkolás **

Ati 81 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 12908

Hello mindenki. Új vagyok a topikban. Jövő hét szerdán megyünk nyaralni Tenerifre 2 gyerekkel. Déli részre Adeje,szállás Laguna 2.Elég sokat visszaolvastam,  de nem igazán talalkoztam azzal amit konkrétan kerestem. Mégpedig a pakolassal kapcsolatosan.8 napra megyünk. Autót a reptéren vesszük fel. A kérdésem az lenne hogy mennyire nehéz parkolohelyet találni úgy általában a szallasok környékén? A szallasunktol találtam egy ingyenes parkolot ami kB 20-25 perce van gyalog. (Legroszabb esetben ennyi séta belefer miután a családod leraktam a szallasnal ) Ez a parkoló amúgy valamilyen bevásárló üzletház ami 10-22ig van nyitva.  Nem tudom hogy éjjelre is ott lehet hagyni az autot?  Ha esetleg igen,mennyire biztonságos?  Amúgy a 2 gyerek  4 és 6 évesek szóval ezért is döntöttünk inkább az autó kölcsönzés mellett, mert azért ők még hosszútávon nem nagyon bírnak a gyaloglast. Ha bárkinek van bármilyen hasznos infója vagy véleménye ezzel kapcsolatosan, kérem azt ne tartsa senki magában. Előre is köszönöm a válaszokat!  Üdv mindenkinek ! 

bagi67 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 12907

Sziasztok!

Új vagyok, ezen a fórumon, még csak a visszaolvasásig jutottam, a beszélgetéshez, kérdésekhez még több info kell. Még nem is egészen forrt ki, hogy mikor mennénk, mit szeretnénk megnézni, de egy biztos, hogy nagyon vágyódom a szigetre. Főleg, amikor kedves fórumozók feltöltenek élménybeszámolókat, képeket. Amikor olvasom, és gyönyörködöm a képekben, olyan, mintha már ott is lennék. Köszönet Cuncuskának az írásért, és a csodaszép képekért. Abalázs a  jó kis beszámolóhoz klassz volna, ha képeket is tennél fel. Természetesen, ha elutazunk, utána én is írok, segítek mindenkinek, ha igény van rá.

Üdv mindenkinek: Ági

AMG68 Creative Commons License 2018.10.06 0 0 12906

Köszi, annyit tennék hozzá, hogy Icodban van a Guancho múzeum, aminek egyrészt ingyenes parkolója van egy hajmeresztő spirálon megközelíthető mélygarázsban, másrészt azt is érdemes megnézni. Onnan nincs messze a sárkányfa gyalog, mi a múzeumnál hagytuk az autót.

Kicsit megnyugtat, hogy a Teide máson is kifogott... :-)

Előzmény: abalazs90 (12905)
abalazs90 Creative Commons License 2018.10.05 0 2 12905

Kedves Fórumozók,

mielőtt elindultunk Tenerifére, megígértem, hogy egy bejegyzésben írok egy beszámolót a mi nyaralásunkról, hogy aki már járt ott, az kicsit nosztalgiázzon, aki pedig nem, az pedig kedvet kapjon, és tudjak én is segíteni információkkal, amiből én is felkészültem.

Ennek most jött el az ideje, 2 héttel hazaérkezésünk után.

Tenerife, 2018.09.05-09.19.

Repülőjegyek: WizzAir, júliusban vásároltuk, priority beszállással, hogy ha a nyári tapasztalatokból kiindulva a csomagok maradnak Budapesten, akkor a gépre felvitt bőröndben legyen legalább 3 napra elegendő ruha, és persze a fürdőruhák. A repülőjegy cseppet sem volt diszkont áron. 3-an repültünk, nem vettünk helyjegyet, de a check-innel sokáig vártunk, így ketten egymás mellé kerültünk, egy utastárs pedig egy sorral mögöttünk ült, visszafelé mindenki együtt.

Repülési idő: Oda 5 óra 50 perc, vissza 4 óra 50 perc. Nekem a leghosszabb repülős utam volt. Érdemes könyvvel, filmmel és melegebb ruhával készülni.

Szállás: Airbnb-n foglaltunk a teljes 2 hétre Playa de la Tejitától 300m -re egy 120nm-es újépítésű apartmant, balatoni árak alatt.  Akit érdekel, szívesen elküldöm a linket!

Autó: innen kaptam az ötletet az AutoReisenre, 139 EUR 2 hétre, 5 ajtós 4000km-t futott Renault Clio. Kicsit haldoklott a hegyekben, de mindenhová eljutottunk vele, ahová terveztük. Kaució nincs. TIPP: ha leszálltok a gépről, és van feladott csomag, akkor aki vezet, menjen autót átvenni, és valaki várja a csomagot. 1,5 órát vártunk a sorunkra, sehol máshol nem állt senki! A papíron rajta lesz, hogy melyik parkolóhelyen áll az autó és lehet is menni. :)

Benzin: Rövid távokon belül vannak töltőállomások. Az autópályán a legolcsóbb, Repsolnál 0,993 EUR 1 liter, a városban, településeken kicsit több, mint 1 EUR. Ha viszitek vissza az autót, akkor az autópálya mellett a reptérnél van egy BP kút, kicsit magasabb áron, de meg lehet tankolni!

Vásárlás: Mercadona. Minden nagyobb településen van. Nem drágább, mint itthon, sőt. 

12 db tojás - 1 EUR

Naptej - 5 EUR

6 db kicsi víz: 0,65 EUR

Friss húsok, és pult a friss halaknak, ha kéred, akkor előkészítik a főzéshez/sütéshez.

Étterem: 4-5 alkalommal jártunk étteremben. Ez húzósabb áron van, de azért még mindig nem egy Róma. 2 alkalommal voltunk elégedettek a kapott étellel, és a kiszolgálással is. Érdemes kipróbálni a Sangriát, tesznek bele a szokásos gyümölcsön felül citromlevet is. 1L étteremben kb. 9-11 EUR között mozog.

09.06-09.07:

A keleti parton mozogtunk, autóval ellátogattunk 2 település strandjára, nem voltak igazán turisták, délután pedig a saját partunkon a La Tejitán fürödtünk. Ha valaki szeretne ide ellátogatni, akkor ajánlom a délelőtti időszakot, mert még nem fúj annyira a szél, délutánra feltámad, és azon felül, hogy az ember arca és teste teljesen homokos lesz, csíp is, ahogyan a szél fújja. Ettől függetlenül imádtuk, mert mindig tudtunk hullámlovagolni. A víz hőmérséklete egyébként mindenhol 21-23 fok között mozgott, én fázós vagyok, de mikor 1-2 hullám bedarál, elég gyorsan meg lehet szokni. A Montana Roja felőli részen sok a nudista, mi az ellenkező oldalon élveztük az óceánt.

09.08.:

Los Cristianosba mentünk át a Playa de las Vista-on fürödtünk délelőtt. Kiépített a strand, lehet bérelni napernyőt, van zuhanyzó és öltözőfülke is. A sétány pedig tele van étteremmel. Érdemes reggel korán érkezni, mert nehéz parkolót találni, vagy pedig elég messze a parttól.

09.09.:

Délelőtt "megmásztuk" a Montana Roját. 2,5 - 3 órás program volt nekünk, mert sokat megálltunk gyönyörködni, fotózni. Megfelelő cipővel érdemes készülni, mert csúszik a kavics, de normál fizikummal teljesíthető a túra, és lélegzetelállító a látvány, ami útközben minden oldalról körbevesz. Sehol nem találkoztam ezzel a programmal az útikönyvekben, de mivel ott laktunk, és a Tripadvisoron rákerestem, ezért megnéztük. Kár lett volna kihagyni, ha valaki a közelben van, mindenképpen mássza meg.

09.10.:

A Teide volt az úticél. Korán indultunk reggel, hogy a 9 órási nyitásra odaérjünk. Nem vettünk jegyet előre, mert az időjárás függvényében volt tervezve, de csak kinéztünk az apartman mögé, és láttuk, hogy teljesen tiszta a Teide csúcs, és már indultunk is. Voltak nehezebb és könnyebb útszakaszok, de csodás tájakon mentünk keresztül. Láttam, hogy valaki írta, amíg kinn voltunk, hogy hogyan jut fel az, aki nem vesz előre jegyet. Úgy, hogy a neten nem a teljes kapacitást értékesítik. Fél órát álltunk sorba, de nem is bántuk, mert már ott is ritkább volt a levegő, így kicsit hozzá tudtunk szokni a klímához. 10 órakor már mi is fenn voltunk. A csúcsra nem volt engedélyünk, de utólag nem bántuk, mert a kitűzött túrát sem tudtuk megcsinálni, ketten szédültek fenn, így a megengedett 2 órától többet nem töltöttünk fenn, nem kockáztattunk. Egy srác a felvonóban lefelé jövet el is ájult. Sajnálom, hogy a túrát nem tudtuk teljesíteni, de talán majd legközelebb. Viszont, ha nem érzitek jól magatokat, akkor szerintem mindenképpen első a biztonság. 

Hűvös volt fenn, széldzseki-kabát, megfelelő cipő ajánlott, víz, harapnivaló. Egyébként amikor a nap már magasabban jár, nagyon kellemes az idő, de csípős szél fúj.

09.11.:

Mascát látogattuk meg. Kötelező program, ha itt jártok. Rengeteg helyen voltam már, de eddig ez volt a leggyönyörűbb. 

Nagyon kanyargós, nagyon meredek út vezet fel, kanyarban tényleg nyomjátok a dudát, mert turista busz is jöhet szembe! De megéri a látvány, csak azt sajnálom, hogy a szurdok gyalogosan még mindig nem látogatható. És míg kinn voltunk, olvastunk egy cikket, jövő márciusig nem nyitják meg, mert biztonságosabbá teszik a szurdokot a turisták számára, és limitálni fogják a látogatók létszámát, az egész a Barranco del Infierno mintájára lesz újraálmodva. Később írok erről.

Körbejártuk a falut, beültünk egy sörre, és élveztük a hangulatát az egésznek. Mini Peru Tenerifében. :)

Masca után indult a délutáni fürdő program: Los Gigantes. Tényleg gigantikus volt. Elég sokan vannak, zuhanyzó, és néhány falatozó. Érdekes élmény volt akkora sziklák között pancsolni.

09.12.:

Icod de los Vinosban megnéztük a sárkányfát, ami egy botanikus kertben található. 5 EUR a belépő, meghatározott időközönként ingyenes túravezetést tartanak a kertben.  Van saját parkolója, amit egy eldugott tábla jelez a faluban. Nekünk nem sikerült megtalálni, csak mikor a falu tetején hagytuk az autót.

Innen vettük tovább az irányt Garachicoba, ahol a tengervizes természetes medencék találhatóak. Elbújt a nap addigra, de így is meleg volt. Néhány medencét a délután folyamán lezártak, mert a nagy szél miatt nagyon felkorbácsolódott az óceán. Érdemes kipórbálni még ha kicsit hideg is a víz.

09.13.: 

Egészen La Orotava-ig mentünk. Itt már teljesen más a táj képe, minden zöld, tele növénnyel. Az óvárosban tettünk egy 2 órás sétát, majd bementünk a La Casa de Los Balcones-be. 5 EUR a belépő, autentikus spanyol zene szól, szépen berendezett múzeum, kézműves termékeket is árulnak, nagyon szép, és olyan a hangulata mintha Kubában lennél.

Délután pedig a szokásos La Tejita hullámlovaglás volt a program.

09.14.:

Santa Cruz de Tenerifét látogattuk meg. Egy bevásárlóközpont mélygárázsában hagytuk az autót a központban. Innen indultunk gyalog a kikötő felé, majd onnan tettünk egy kisebb kört a városban, beültünk egy ebédre, Sangriára, átvettük a spanyol szieszta hangulatát. :)

09.15.:

Sehogyan nem akart a nap kisütni, ezért a korábban az út szélén táblán látott Barranco del Infierno-ba foglaltunk jegyet. Costa Adeje és Los Cristianos között van a szurdok. 6,5 km gyalogtúra, tájékoztató szerint 3 óra alatt teljesíthető. Egy nap 300 látogató mászhatja meg a szurdokot, ha nem foglalsz előre, akkor is van jegy, de azért mi gyorsan fél órával előtte még az interneten megvettük. 8,5 EUR-ba kerül emlékeim szerint. Kaptunk bukósisakot, lehet bérelni túrabotot, aki szükségét érzi. Van egy biztonsági eligazítás. 2 emberük van az útvonalon, egy valahol középen, egy pedig a szurdok végében a vízesésnél. A másik program, amit örülök, hogy nem hagytuk ki. Olyan volt, mint az esőerdő, nagyon magas a páratartalom, ráadásul el is volt borulva, minden párafelhőbe volt burkolva, egyik legszebb élményünk volt. Normál fizikummal ez is teljesíthető, természetsen egy jó cipő ide is kell, flipflopban nem lehet felmenni. Volt ilyen, aki szeretett volna!

A hátralévő napokat pedig próbáltuk minél több strandolással és D vitamin begyűjtéssel eltölteni.

Sajnos sok minden kimaradt, amit terveztünk, még legalább 1 hét kellett volna, de így legalább van miért visszamenni! 

Ha szeretnétek, akkor töltök fel képet is!

Remélem van, akinek tudtam ötletet adni, vagy kedvet csinálni! Én nagyon köszönöm azoknak, akik itt infokat osztottak, és ezáltal csodás nyaralást szerveztünk!

Mindenkinek nagyon szép időtöltést Tenerifén! :)

Anikó

Vivike18 Creative Commons License 2018.09.29 -1 0 12904

Szia!

Itt tènyleg hideg lesz neked az óceán, most pl.Puerto de la Cruzba 21 fok! De a Szállodák medencèje nagyon kellemes,pl hotel la carabela 29fok a víz!

Előzmény: antipajti2 (12894)
antipajti2 Creative Commons License 2018.09.29 -3 0 12903

Köszi a segítséget ! Nincs kőbe vésve a Kanári-szk, mi úszós, strandolós, hajókázós típusok vagyunk, ezért fontos a jó víz. (persze azt is megértem, ha másnak elég, ha csak nézi a wassert, nincs ebből gondom, csak fordítva se legyen ) :) Alcudia is benne van még a képben, de ott már voltunk és keresgélem a megfelelő helyeket. No offense, de jövőre vmi nyugatias(abb) helyet keresünk ( Balkán, Horváto, Olaszok, Görögök, kiestek a pikszisből. Fapofa, köszönni nem tudó, mogorva, ( amúgy az idegenforgalomból élő ) emberkéknek egy ideig nem talicskázom a köszöbére a lét, a spanyol mentalistásban hátha lehet bízni ilyen szempontból :)

Előzmény: Traveller00 (12902)
Traveller00 Creative Commons License 2018.09.29 -1 0 12902

Ha mindenképpen Kanári-szk, akkor strandolásra-úszásra Fuerteventura 1000x jobb, mint Tenerife (szeptemberben). Sok homokos strand, akár több km hosszú, van jó pár lassabban mélyülő, illetve sekélyebb öböl, pl Playa Risco El Paso.

28 fokos azért nem igen lesz itt sem, de nagyobb az esély melegebb óceánra. Egyébként OFFSzardínia vagy Ciprus...

Előzmény: antipajti2 (12896)
antipajti2 Creative Commons License 2018.09.29 -2 1 12901

Atya gatya :) Ott nem tudom van e ilyen, azért kérdezem...én egy hónapja melegvizű helyen vagyok, csak keresgélek mást , de figyelj, valaki revorlvert szorított a halántékodhoz, hogy válaszolgass, ha nem akarsz/tudsz mást csak Lukács fürdőzni?? :)

Előzmény: Flower2000 (12900)
Flower2000 Creative Commons License 2018.09.29 -3 0 12900

Ha meg annyira tudod hol van olyan öböl, akkor mit kérdezősködsz? Miért nem mész oda? Én tegnap még Tenerifén voltam. 

Előzmény: antipajti2 (12898)
Flower2000 Creative Commons License 2018.09.29 0 0 12899
Előzmény: antipajti2 (12898)
antipajti2 Creative Commons License 2018.09.29 -1 2 12898

Ha csalánra pisilve ébredtél ma, szkippelj pls., most nem sorolom fel azokat az óceáni partszakaszokat, ahol nem fagy be senki segge a vízben (bőven 28 fok felett akár ), mert megtelne a fórum szervere a tartalommal :) Szóval erre a Lukács fördős hasonlatra most nem tudok magas pontszámot adni neked :) 

Előzmény: Flower2000 (12897)
Flower2000 Creative Commons License 2018.09.29 -2 1 12897

Létezik sekély vizű védett öböl is, de attól még óceán marad. Ajánlom a Lukács fürdőt Budapesten. Ott találsz jó meleg vizet, még meg is gyógyulsz tőle. Az emberek zöme nem úszkál az óceánban, de nem is pancsol, hanem örül annak, hogy ott lehet a partján. Én se tudnám utánozni azokat a fiatalembereket, akiket ott láttam szörfözni piros zászlós vízben, hatalmas hullámokon, de attól még jól éreztem magam.

Előzmény: antipajti2 (12896)
antipajti2 Creative Commons License 2018.09.29 0 0 12896

Ezt értem, de olyan, hogy lagúna, sekély vizű védett öböl csak létezik, ha igen pls. osszátok meg a helyszinét, ha nem, akkor pech a négyzeten :)

Előzmény: edkedk (12895)
edkedk Creative Commons License 2018.09.29 0 0 12895

Ez az óceán, kéremszépen. Efölé nem melegszik.

Előzmény: antipajti2 (12894)
antipajti2 Creative Commons License 2018.09.29 -1 0 12894

Néztem, de azt hittem csak rossz vicc:) Tervezem a jővő évi helyszint, de 23 fokos vízhőmérséklet súlyosan elriaszt, 28 fok alatt a közelébe se megyek:)

Előzmény: edkedk (12892)
Flower2000 Creative Commons License 2018.09.29 0 0 12893

legmelegebbre. bar nem sokat valtozik. este 8kor még szörföznek. aztan vizes ruhaban hazamennek. láttam.

Előzmény: antipajti2 (12891)
edkedk Creative Commons License 2018.09.29 0 0 12892
Előzmény: antipajti2 (12891)
antipajti2 Creative Commons License 2018.09.29 -1 0 12891

Érdeklődnék, hogy szeptemberben milyen vízhőfokokra lehet számítani?

Előzmény: Batman72 (12890)
Batman72 Creative Commons License 2018.09.28 0 0 12890

Tényleg,én mar akartam is ezt kérdezni,hogy megoldható-e így,hogy esetleg pár nappal későbbre is foglal az ember helyet?

Ha viszont mégsem kell mert feljutottunk,akkor meg csak simán lemondom?

Előzmény: Vivike18 (12887)
Flower2000 Creative Commons License 2018.09.28 0 1 12889

Tenerife repteren lent a váróban van ivóviz a noi es ferfi wc közt. Hideg. Csak szólok hogy hátha nem akar több ezer ft ot kolteni valaki vizre egy öttagu csaladnak. átvilagitas után.  Hosszu az ut haza.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!