Keresés

Részletes keresés

vuz Creative Commons License 2 napja 0 0 13772

Már negyedszerre voltatok? Na, hát ez nem semmi, ezek szerint bejött nektek :). 

Köszi az étterem linkjét, hát ha nem is ebbe (a lokáció miatt), de valami másik guachinche-be mindenképp elmegyünk, ez hasznos infó volt, pont az ilyen jellegű éttermeket keressük minden nyaralás alkalmával máshol is.

Reméljük bírni fogja a túrákat a "gyermek", hát ő is meglehetősen lusta, de szintén ez van nálunk is is mint ezek szerint nálatok, hogy "cipeljük" magunkkal már kiskora óta.

Alcala valahogy nekem is rögtön megtetszett, mindenképp el akartuk kerülni a déli turistagettós helyeket, persze tudom hogy az igazán jó homokos strandok arrafelé vannak, de hát majd maximum egyszer-egyszer ellátogatunk, nem a strandolás lesz a fő cél.

Köszi szépen az infókat!

Előzmény: boris73 (13771)
boris73 Creative Commons License 3 napja 0 0 13771

Negyedszerre voltunk Tenerifén, általában 10-11 napokat, Costa del Silencióban laktunk mindig az nekünk bevált, 1-1.5 óra alatt bárhová el lehet jutni autóval. Az étterem a Guachinche El Cordero,

https://maps.app.goo.gl/9UoW8NizwZfbts2C8

de érdemes szinte bármelyik guachinche-be enni, nem okoznak csalódást, ezek ilyen helyi kajáldák a szigeten. Ajánlom a Carne de cabra-t a „kecskepörköltet", illetve nagyon finomak  a tengeri cuccok, borok is.

https://waterparktenerife.com/hu/guachinches-in-tenerife-a-culinary-and-cultural-experience/

A gyerek bírni fogja, nem lesz gond. A miénk már 16, lusta de bírja, 3 éves kora óta cipeljük. 😊

Alcala az egyik kis kedvenc falum ott, megmagyarázhatatlan de ott jó üldögélni és sétálgatni. Ezért is jó többször visszamenni, amikor már túl van az ember a „kötelezőn” akkor el lehet veszni a kis falvakban, partokon, hegyekben, mindenképp a turistagettón kívül (persze a legjobb homokos strandok azért ott vannak).

Előzmény: vuz (13770)
vuz Creative Commons License 4 napja 0 0 13770

Helló!

 Nagyon szépen köszönöm a választ, hatalmas segítséget adtál, és ezt az app-ot is mindenképpen letöltjük, nagyon örülök neki.

A szállásotok egyébként hol volt? És a banánfarmos étterem nevét még megadod kérlek?

Hanyadik látogatásotok volt ez egyébként a szigeten? Mi most megyünk először Tenerifére, 12 éjszakát leszünk, összesen 3 helyen (Alcala, La Matanza de Acentejo és El Médano településeken).

Sok-sok túra van tervben, reméljük a gyermek (10 éves) is bírni fogja :). 

 

Előzmény: boris73 (13769)
boris73 Creative Commons License 4 napja 0 0 13769

hello

 

Túrázni az AllTrails appot használom az ingyenes verziót évek óta, több száz kilométert gyalogoltunk már vele Makaronézia szigetein. Ezért ugyan jól ki van táblázva, de a GPS-ben bízok inkább, eddig nem tévedtünk el. 😊

 

1. Taborno - Roque de Taborno - Mirador Barranco la Fajana (nem volt száma az AllTrails-ben)

2. PR-TF 51 ( Mirador Altos de Baracan-Teno Alto Via PR-TF 51) ugyan nem tartalmazza de kis letéréssel mentünk fel a Baracan csúcsra, majd vissza az útra és tovább.

3. PR-TF 72 Paisaje Lunar

4. A Teide tövében az két túra volt egyben, a Mirador de las Minas de San José ez rövid, de látványos, és utána a Montana Rajada (ezeknek nem volt száma az AllTrails-ben, de így megtalálod) és ami itt még kihagyhatatlan a Roques de Garcia körtúra, olyan színek és sziklák mint a marson! (napsütésben persze)

 

Amit elmosott az eső, de négy éve már megcsináltunk az szerintünk a sziget egyik legszebb, leglátványosabb túrája  a PR-TF 8 Afur – Tanagana - Afur kőrtúra, Afurból, az öreg kocsmájától indulva, és én felfele kezdeném korán reggel, ez elég kemény volt de ment papucsban. 😊

Ami még igen látványos volt,  a Chamorga – Montana Tafada – Punta de Anaga.

Meg persze még sok-sok van arrafelé az évek alatt sokat bejártunk,  jó segítőtársad lesz ezekben az AllTrails.

Előzmény: vuz (13768)
vuz Creative Commons License 4 napja 0 0 13768

Kedves Boris73!

 Köszi szépen a videót, nekem nagyon tetszett, nagyon szép helyeken jártatok és tök jó hogy ilyen aktívan nyaraltok! Mi is hasonló jellegű nyaralást tervezünk májusban, sok túrával. Lenne pár kérdésem:

- Meg tudod adni kérlek a túrák kódszámát? A Vilaflor-it tudtam megjegyezni, PR TF 72 (nem 12 mint ahogy mondod hanem 72 :), de érdekelne még elsősorban a 2. is, meg az utolsó a Teide-parkos, Grácia sziklás. Az elsőt picit neccesnek ítélem, arra lehet hogy nem vállalkozunk.

- Általános kérdések: mennyire jól követhetők a túraútvonalak a szigeten? Egyértelműek a jelzések, van mindenhol ahol elágazás lenne, stb? 

- Amit még utoljára terveztetek, de elmosta az eső (18-as), arról írnál pár szót?

- Milyen oldalról/könyvből/alkalmazásból kerestétek ki a túrákat?

 

Köszi szépen,

Vuz

Előzmény: boris73 (13767)
boris73 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 13767

Most húsvétkor voltunk 10 napra immár negyedszerre a szigeten, négy különböző pontján túráztunk és látható mennyire változatos táj fogadja a kirándulót. A videó egy csomó hasznos, haszontalan és téves információt tartalmaz. :-)

https://youtu.be/Mk2KY78WfNs?si=_RO5xK5Hh4ae1n-4

 

edkedk Creative Commons License 2024.03.01 -1 0 13766

TFS-en nincs parkolójegy, le kell tenni az autót a cég parkolóhelyeinek egyikére és leadni a kulcsot a bódéjukban. Megkérdezik, mennyi üzemanyaggal hoztad vissza. Ha ugyanannyival, mint elvitted, akkor rövidesen visszatérítik az üa-letétet (Cicar).

Előzmény: almart (13764)
PHX Valley Creative Commons License 2024.03.01 -1 0 13765

Mi Cicarnál béreltünk Tenerifén és Fuerteventurán is, volt személyzet, aki átvette a kocsit ugyanúgy, mint amikor felvettük. Nagyjából rá se néztek, hogy mi van a kocsival :-)

Előzmény: almart (13764)
almart Creative Commons License 2024.03.01 -1 0 13764

Koszonom. A hazautnal a szokasos,parkolojegyet benne hagyni a kocsiban,kulcsot bedobni a resnyire lehuzott ablakon,vagy pultnal leadni? Nappali visszaut eseteben. 

Juniusra ugyan mar foglaltunk,de egy kesobbi opciokent jol johet ha tudjuk hoy mukodik a dolog. 

Előzmény: similis (13763)
similis Creative Commons License 2024.03.01 0 0 13763

Nincs egyiknel se, és van bent pultjuk az erkezesnel, ott dokumentáltok, fizetsz, felveszed a kulcsot, és elmondják kint hol találod a parkolót ahol a kocsi van. 

En a 3-ból mindig az aktuális legolcsóbbat választom, egyikkel se volt még gond tizenegynéhány kölcsönzés alkalmával.

Előzmény: almart (13762)
almart Creative Commons License 2024.03.01 -1 0 13762

A Cicarnal ill. Autoreisennel sincs deposit? Illetve ha rajtuk keresztul berelunk,hogy zajlik a repteri atvetel ill.leadas? Varnak a repteren,vagy van a repter teruleten belul irodajuk,ahol jelentkezni kell a foglalasi koddal?

Előzmény: edkedk (13760)
similis Creative Commons License 2024.02.29 0 0 13761

TFN-en nekünk ott kellett hagyni a mélygarázsban ahol fel is vettük, parkolójegy ülés alá és ennyi. De ez pár éve volt, azóta auoreisentől és cicartól béreltünk, mikor épp melyik az olcsóbb a háromból azt választjuk.

 

Előzmény: utazó61 (13753)
edkedk Creative Commons License 2024.02.29 -1 0 13760

Én is próbálkoztam tél elején; ugyanannyiért, mint a Cicar, csak gyengébb, régibb autót kínáltak a magyar vállalkozók. Úgyhogy én maradok a Cicar/Autoreisen párosnál.

Előzmény: almart (13758)
utazó61 Creative Commons License 2024.02.29 0 0 13759

Köszi, tudok ilyen lehetőségről is. De: akit interneten elértem, nem adott lényegesen jobb ajánlatot. Akit csak facebookon lehet elérni, azzal a vállalkozással nem foglalkozom.

A kérdésemre megkaptam a választ, nem engem buszoztatnak, helybe hozzák az autót-Malagában is így működött egy másik cég.

A leadás TFN-en még érdekel, ott van reptéri telepük,gyalog kicsit messze van a terminál gurulóssal.

Előzmény: almart (13758)
almart Creative Commons License 2024.02.29 -1 0 13758

Ezt ertem,de esetleg ha tud ilyen lehetosegrol,meg jol is johet. Semmi erdekeltsegem nincs benne,mi is juniusban utazunk ide eloszor es joval olcsobban kaptunk ajanlatot egy ottani magyar csajtol,mint a tobbi kert ajanlat volt. Deposit nelkul,full biztositassal,korlatlan km-el.

Ugyhogy a kommentem pusztan ennek szolt...

Előzmény: edkedk (13757)
edkedk Creative Commons License 2024.02.29 -1 0 13757

Miből gondolod, hogy helyi magyar vállalkozótól akar bérelni a kérdező? Kifejezetten a Plus Car felől érdeklődött.

Előzmény: almart (13755)
almart Creative Commons License 2024.02.28 0 0 13756

Erdekesen rakta be a kepet...

Ja,es nem en foglalkozom auto berbeadassal,hanem a csoporttagok kozul joparan.

Előzmény: almart (13755)
almart Creative Commons License 2024.02.28 -1 0 13755

Szia! 

 

Van magyar Tenerife fb csoport. Javaslom lepj be oda,vannak magyar szallasadok,autoberlessel foglalkozok.

Előzmény: utazó61 (13753)
edkedk Creative Commons License 2024.02.28 -1 0 13754

Tudtommal a felvétel úgy történik, hogy egy alkalmazott odaviszi az autót a reptérre a távolabbi parkolójukból.

Előzmény: utazó61 (13753)
utazó61 Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 13753

Sziasztok!

Nyáron újra Tenerifén nyaralunk. Már kipróbáltuk a Cicart, az Autoreisent, most épp a Pluscarral szemezünk. Valaki tudja pontosan, hogy jutunk az autóhoz TFS-en, hol kell leadni TFN-en?

Két hete írtam nekik, még nem válaszoltak.

vuz Creative Commons License 2024.02.27 0 0 13752

Sziasztok!

  Esetleg nincs meg valakinek ez a könyv: Klaus Wolfsperger: Tenerife finest walks?

Szeretném megvenni, de egyelőre csak ebay-en, amazon-on találom.

Köszi szépen!

 

forceberg_avs Creative Commons License 2024.02.05 0 0 13751

Indulás előtt próbafékezés mellett a lámpákat és a gumikat nézzétek azért meg átvételkor, igaz Gran C. volt, de csak a jobb oldali világított, az is ajjaj hogy. A bal oldalon az égő be volt esve a lámpatestbe, de látszott, hogy régebben, mert már kezdett kifakulni a bura belső fele, ahogy útközben ficánkolt ott a beesett égő. De a közelgő útra is az A.reisennél foglaltunk.

Előzmény: edkedk (13750)
edkedk Creative Commons License 2024.02.05 -1 0 13750

Alapból is szinte teljes a biztosítás az Autoreisennél, csak a gumik, felnik károsodására, a kulcselvesztésre, félretankolásra, akkulemerítésre nem vonatkozik. A napi 2 eurós extra ezekre terjeszti ki a biztosítást.

Előzmény: colin19 (13749)
colin19 Creative Commons License 2024.02.05 0 0 13749

Autoreisen Tenerifén ..

Ha foglalás után előre kitöltöd otthonról az adataidat akkor kb 5 perc és a kezedben a kulcs , lemásolják a személyit/útlevelet , valamint a jogsit .. Annyi üzemanyaggal viszed vissza amennyivel elhozod .. a fullos biztosítás napi 2 euró , annyi a kikötés hogy ha lemész az épített útról arra nem vonatkozik. A parkolóban a kisházban lecsippanják a kulcsot és már mehetsz is , visszafelé kulcs leadáskor egy aláírás a papírodra és megkérdezik hányas helyre álltál be .. még soha rá sem néztek a kocsira. Jó karban levő,tiszta autót kaptam eddig mindig ..

utazó61 Creative Commons License 2024.02.04 -1 0 13748

Szia, mindenkinek!

Off topik!

Ezt az önrészmentes biztosítást tegyük már átláthatóbbá azoknak, akik még ez után futnak bele.

1. verzió: egy gyűjtőoldalon keresztül bérelsz autót, bejelölöd az önrész-mentesítő opciót. A kölcsönző cégnél teljes joggal  kérik a sok száz Eu-s kauciót! Te ugyanis arra kötöttél biztosítást egy harmadik félnél, hogy ha valamiért visszatartják a kauciót-esetleg még többet is követelnek-, MAJD, ha minden számlát beküldesz a biztosítást vállaló cégnek, utólag visszatérítik.

2. verzió: közvetlenül a kölcsönző cégnél bérelsz és kéred a full biztosítást. Nem fognak kauciót kérni-néhány cégnél csökkentett mértékűt esetleg kérnek-, de ez egyértelműen kiderül a bérlés folyamán.

Általában a gumira-üvegre nem vonatkozik a biztosításod, de pl. a Cicarnál, Autoreiesennél kis alacsony összegért kiterjeszthető ezekre is. Utána már tényleg csak az üzemanyag marad, ha nem a szerződés szerinti mennyiséggel adod le.

Tavaly Mallorcán a GoRecordnál este 8-kor adtam le az autót, 10-kor szállt fel a gép, addigra már fel volt oldva a zárolás. Tenerifén az Autoreisennél is, Cicarnál is hasonlóan gyors.

Ha valakinek olyan kártyája van, amin nem gond a kaució zárolása, választ amit akar.

Ha szük ez a keret, valószínüleg az esetleges kár kifizetése is gond lehet-nálam is ez van.

Ez estben erősen megfontolandó a kölcsönző cég biztosítása.

Pont.

Hogy a topikhoz is csatlakozzon: Tenerifén Cicar, Autoreisen, Pluscar, náluk alap a depozit nélküli kölcsönzés.

 

 

 

edkedk Creative Commons License 2024.02.04 -1 0 13747

Aki sokat bérel, annak megérheti éves önrészmentesítő biztosítás kötése. Sajnos Brexit után elég nehéz olyat találni, ami nem UK lakóhellyel köthető.

Ka Pál Creative Commons License 2024.02.04 0 0 13746

Mondjuk ilyen helyzetre nem gondoltam... Ha ilyet terveznék, esetleg elméleti megoldás lehetne az azonos kölcsönző használata.

Én is jobbára közvetítőn keresztül bérelek, ahol az önrészmentes biztosítás jóval olcsóbb, mint a kölcsönzőnél, ennek viszont természetesen hozománya a kaució.

Előzmény: Léna007 (13741)
Léna007 Creative Commons License 2024.02.03 -1 0 13745

De nekünk mindig így van, másképpen nem is ismerem, mert a német közveítő oldalakon mindig így kínálják. De korábban sok éve az economy car rentals oldalon foglaltunk mindig, ott sosem láttad, honnak jön a biztosítás, csak kipipáltad, hogy énrész nélküli full-al akarod és mégis kellett mindig fizetni, mi 2008 óta szinte csak saját szervezésben utazunk és mindenhol bérelünk autót és mindegy hogya hogyan kinél milyen módon foglaltuk, mindig pokoli nagy kaució volt (leszámítva Kanárikat, ott az a 300-400 Euro tényleg nem gáz).

Előzmény: edkedk (13743)
forceberg_avs Creative Commons License 2024.02.02 0 0 13744

Egyébként kb. onnan tudod, hogy fullos önrész, stb. mentes a biztosításod, hogy kb. lexaráják a kártyádat meg a papírjaidat.

Előzmény: edkedk (13743)
edkedk Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 13743

De pont most írod, hogy nem volt önrészmentes biztosítás az autón, hanem te kötöttél külön önrészmentesítő biztosítást harmadik félnél. Persze, hogy akkor van letét.

Előzmény: Léna007 (13742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!