Keresés

Részletes keresés

kirsan Creative Commons License 1,5 órája 0 0 13775

Az autoreisen honlapján is az szerepel, hogy ingyenes, de náluk még nem béreltünk soha, nincs véleményem.

kirsan Creative Commons License 1,5 órája 0 0 13774

Amint rámész a cicar.com-ra, ott van jobb oldalt, hogy second driver free. És így is van.

Előzmény: SSY-alma (13773)
SSY-alma Creative Commons License 2 órája 0 0 13773

Sziasztok, a Cicar és az Autoreisen hogy kezeli, milyen költséggel a 2. vezetőt? Mennyire kell erre náluk figyelni? Milyen költség, érdemes megkötni?

vuz Creative Commons License 6 napja 0 0 13772

Már negyedszerre voltatok? Na, hát ez nem semmi, ezek szerint bejött nektek :). 

Köszi az étterem linkjét, hát ha nem is ebbe (a lokáció miatt), de valami másik guachinche-be mindenképp elmegyünk, ez hasznos infó volt, pont az ilyen jellegű éttermeket keressük minden nyaralás alkalmával máshol is.

Reméljük bírni fogja a túrákat a "gyermek", hát ő is meglehetősen lusta, de szintén ez van nálunk is is mint ezek szerint nálatok, hogy "cipeljük" magunkkal már kiskora óta.

Alcala valahogy nekem is rögtön megtetszett, mindenképp el akartuk kerülni a déli turistagettós helyeket, persze tudom hogy az igazán jó homokos strandok arrafelé vannak, de hát majd maximum egyszer-egyszer ellátogatunk, nem a strandolás lesz a fő cél.

Köszi szépen az infókat!

Előzmény: boris73 (13771)
boris73 Creative Commons License 2024.04.16 0 0 13771

Negyedszerre voltunk Tenerifén, általában 10-11 napokat, Costa del Silencióban laktunk mindig az nekünk bevált, 1-1.5 óra alatt bárhová el lehet jutni autóval. Az étterem a Guachinche El Cordero,

https://maps.app.goo.gl/9UoW8NizwZfbts2C8

de érdemes szinte bármelyik guachinche-be enni, nem okoznak csalódást, ezek ilyen helyi kajáldák a szigeten. Ajánlom a Carne de cabra-t a „kecskepörköltet", illetve nagyon finomak  a tengeri cuccok, borok is.

https://waterparktenerife.com/hu/guachinches-in-tenerife-a-culinary-and-cultural-experience/

A gyerek bírni fogja, nem lesz gond. A miénk már 16, lusta de bírja, 3 éves kora óta cipeljük. 😊

Alcala az egyik kis kedvenc falum ott, megmagyarázhatatlan de ott jó üldögélni és sétálgatni. Ezért is jó többször visszamenni, amikor már túl van az ember a „kötelezőn” akkor el lehet veszni a kis falvakban, partokon, hegyekben, mindenképp a turistagettón kívül (persze a legjobb homokos strandok azért ott vannak).

Előzmény: vuz (13770)
vuz Creative Commons License 2024.04.15 0 0 13770

Helló!

 Nagyon szépen köszönöm a választ, hatalmas segítséget adtál, és ezt az app-ot is mindenképpen letöltjük, nagyon örülök neki.

A szállásotok egyébként hol volt? És a banánfarmos étterem nevét még megadod kérlek?

Hanyadik látogatásotok volt ez egyébként a szigeten? Mi most megyünk először Tenerifére, 12 éjszakát leszünk, összesen 3 helyen (Alcala, La Matanza de Acentejo és El Médano településeken).

Sok-sok túra van tervben, reméljük a gyermek (10 éves) is bírni fogja :). 

 

Előzmény: boris73 (13769)
boris73 Creative Commons License 2024.04.15 0 0 13769

hello

 

Túrázni az AllTrails appot használom az ingyenes verziót évek óta, több száz kilométert gyalogoltunk már vele Makaronézia szigetein. Ezért ugyan jól ki van táblázva, de a GPS-ben bízok inkább, eddig nem tévedtünk el. 😊

 

1. Taborno - Roque de Taborno - Mirador Barranco la Fajana (nem volt száma az AllTrails-ben)

2. PR-TF 51 ( Mirador Altos de Baracan-Teno Alto Via PR-TF 51) ugyan nem tartalmazza de kis letéréssel mentünk fel a Baracan csúcsra, majd vissza az útra és tovább.

3. PR-TF 72 Paisaje Lunar

4. A Teide tövében az két túra volt egyben, a Mirador de las Minas de San José ez rövid, de látványos, és utána a Montana Rajada (ezeknek nem volt száma az AllTrails-ben, de így megtalálod) és ami itt még kihagyhatatlan a Roques de Garcia körtúra, olyan színek és sziklák mint a marson! (napsütésben persze)

 

Amit elmosott az eső, de négy éve már megcsináltunk az szerintünk a sziget egyik legszebb, leglátványosabb túrája  a PR-TF 8 Afur – Tanagana - Afur kőrtúra, Afurból, az öreg kocsmájától indulva, és én felfele kezdeném korán reggel, ez elég kemény volt de ment papucsban. 😊

Ami még igen látványos volt,  a Chamorga – Montana Tafada – Punta de Anaga.

Meg persze még sok-sok van arrafelé az évek alatt sokat bejártunk,  jó segítőtársad lesz ezekben az AllTrails.

Előzmény: vuz (13768)
vuz Creative Commons License 2024.04.15 0 0 13768

Kedves Boris73!

 Köszi szépen a videót, nekem nagyon tetszett, nagyon szép helyeken jártatok és tök jó hogy ilyen aktívan nyaraltok! Mi is hasonló jellegű nyaralást tervezünk májusban, sok túrával. Lenne pár kérdésem:

- Meg tudod adni kérlek a túrák kódszámát? A Vilaflor-it tudtam megjegyezni, PR TF 72 (nem 12 mint ahogy mondod hanem 72 :), de érdekelne még elsősorban a 2. is, meg az utolsó a Teide-parkos, Grácia sziklás. Az elsőt picit neccesnek ítélem, arra lehet hogy nem vállalkozunk.

- Általános kérdések: mennyire jól követhetők a túraútvonalak a szigeten? Egyértelműek a jelzések, van mindenhol ahol elágazás lenne, stb? 

- Amit még utoljára terveztetek, de elmosta az eső (18-as), arról írnál pár szót?

- Milyen oldalról/könyvből/alkalmazásból kerestétek ki a túrákat?

 

Köszi szépen,

Vuz

Előzmény: boris73 (13767)
boris73 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 13767

Most húsvétkor voltunk 10 napra immár negyedszerre a szigeten, négy különböző pontján túráztunk és látható mennyire változatos táj fogadja a kirándulót. A videó egy csomó hasznos, haszontalan és téves információt tartalmaz. :-)

https://youtu.be/Mk2KY78WfNs?si=_RO5xK5Hh4ae1n-4

 

edkedk Creative Commons License 2024.03.01 -1 0 13766

TFS-en nincs parkolójegy, le kell tenni az autót a cég parkolóhelyeinek egyikére és leadni a kulcsot a bódéjukban. Megkérdezik, mennyi üzemanyaggal hoztad vissza. Ha ugyanannyival, mint elvitted, akkor rövidesen visszatérítik az üa-letétet (Cicar).

Előzmény: almart (13764)
PHX Valley Creative Commons License 2024.03.01 -1 0 13765

Mi Cicarnál béreltünk Tenerifén és Fuerteventurán is, volt személyzet, aki átvette a kocsit ugyanúgy, mint amikor felvettük. Nagyjából rá se néztek, hogy mi van a kocsival :-)

Előzmény: almart (13764)
almart Creative Commons License 2024.03.01 -1 0 13764

Koszonom. A hazautnal a szokasos,parkolojegyet benne hagyni a kocsiban,kulcsot bedobni a resnyire lehuzott ablakon,vagy pultnal leadni? Nappali visszaut eseteben. 

Juniusra ugyan mar foglaltunk,de egy kesobbi opciokent jol johet ha tudjuk hoy mukodik a dolog. 

Előzmény: similis (13763)
similis Creative Commons License 2024.03.01 0 0 13763

Nincs egyiknel se, és van bent pultjuk az erkezesnel, ott dokumentáltok, fizetsz, felveszed a kulcsot, és elmondják kint hol találod a parkolót ahol a kocsi van. 

En a 3-ból mindig az aktuális legolcsóbbat választom, egyikkel se volt még gond tizenegynéhány kölcsönzés alkalmával.

Előzmény: almart (13762)
almart Creative Commons License 2024.03.01 -1 0 13762

A Cicarnal ill. Autoreisennel sincs deposit? Illetve ha rajtuk keresztul berelunk,hogy zajlik a repteri atvetel ill.leadas? Varnak a repteren,vagy van a repter teruleten belul irodajuk,ahol jelentkezni kell a foglalasi koddal?

Előzmény: edkedk (13760)
similis Creative Commons License 2024.02.29 0 0 13761

TFN-en nekünk ott kellett hagyni a mélygarázsban ahol fel is vettük, parkolójegy ülés alá és ennyi. De ez pár éve volt, azóta auoreisentől és cicartól béreltünk, mikor épp melyik az olcsóbb a háromból azt választjuk.

 

Előzmény: utazó61 (13753)
edkedk Creative Commons License 2024.02.29 -1 0 13760

Én is próbálkoztam tél elején; ugyanannyiért, mint a Cicar, csak gyengébb, régibb autót kínáltak a magyar vállalkozók. Úgyhogy én maradok a Cicar/Autoreisen párosnál.

Előzmény: almart (13758)
utazó61 Creative Commons License 2024.02.29 0 0 13759

Köszi, tudok ilyen lehetőségről is. De: akit interneten elértem, nem adott lényegesen jobb ajánlatot. Akit csak facebookon lehet elérni, azzal a vállalkozással nem foglalkozom.

A kérdésemre megkaptam a választ, nem engem buszoztatnak, helybe hozzák az autót-Malagában is így működött egy másik cég.

A leadás TFN-en még érdekel, ott van reptéri telepük,gyalog kicsit messze van a terminál gurulóssal.

Előzmény: almart (13758)
almart Creative Commons License 2024.02.29 -1 0 13758

Ezt ertem,de esetleg ha tud ilyen lehetosegrol,meg jol is johet. Semmi erdekeltsegem nincs benne,mi is juniusban utazunk ide eloszor es joval olcsobban kaptunk ajanlatot egy ottani magyar csajtol,mint a tobbi kert ajanlat volt. Deposit nelkul,full biztositassal,korlatlan km-el.

Ugyhogy a kommentem pusztan ennek szolt...

Előzmény: edkedk (13757)
edkedk Creative Commons License 2024.02.29 -1 0 13757

Miből gondolod, hogy helyi magyar vállalkozótól akar bérelni a kérdező? Kifejezetten a Plus Car felől érdeklődött.

Előzmény: almart (13755)
almart Creative Commons License 2024.02.28 0 0 13756

Erdekesen rakta be a kepet...

Ja,es nem en foglalkozom auto berbeadassal,hanem a csoporttagok kozul joparan.

Előzmény: almart (13755)
almart Creative Commons License 2024.02.28 -1 0 13755

Szia! 

 

Van magyar Tenerife fb csoport. Javaslom lepj be oda,vannak magyar szallasadok,autoberlessel foglalkozok.

Előzmény: utazó61 (13753)
edkedk Creative Commons License 2024.02.28 -1 0 13754

Tudtommal a felvétel úgy történik, hogy egy alkalmazott odaviszi az autót a reptérre a távolabbi parkolójukból.

Előzmény: utazó61 (13753)
utazó61 Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 13753

Sziasztok!

Nyáron újra Tenerifén nyaralunk. Már kipróbáltuk a Cicart, az Autoreisent, most épp a Pluscarral szemezünk. Valaki tudja pontosan, hogy jutunk az autóhoz TFS-en, hol kell leadni TFN-en?

Két hete írtam nekik, még nem válaszoltak.

vuz Creative Commons License 2024.02.27 0 0 13752

Sziasztok!

  Esetleg nincs meg valakinek ez a könyv: Klaus Wolfsperger: Tenerife finest walks?

Szeretném megvenni, de egyelőre csak ebay-en, amazon-on találom.

Köszi szépen!

 

forceberg_avs Creative Commons License 2024.02.05 0 0 13751

Indulás előtt próbafékezés mellett a lámpákat és a gumikat nézzétek azért meg átvételkor, igaz Gran C. volt, de csak a jobb oldali világított, az is ajjaj hogy. A bal oldalon az égő be volt esve a lámpatestbe, de látszott, hogy régebben, mert már kezdett kifakulni a bura belső fele, ahogy útközben ficánkolt ott a beesett égő. De a közelgő útra is az A.reisennél foglaltunk.

Előzmény: edkedk (13750)
edkedk Creative Commons License 2024.02.05 -1 0 13750

Alapból is szinte teljes a biztosítás az Autoreisennél, csak a gumik, felnik károsodására, a kulcselvesztésre, félretankolásra, akkulemerítésre nem vonatkozik. A napi 2 eurós extra ezekre terjeszti ki a biztosítást.

Előzmény: colin19 (13749)
colin19 Creative Commons License 2024.02.05 0 0 13749

Autoreisen Tenerifén ..

Ha foglalás után előre kitöltöd otthonról az adataidat akkor kb 5 perc és a kezedben a kulcs , lemásolják a személyit/útlevelet , valamint a jogsit .. Annyi üzemanyaggal viszed vissza amennyivel elhozod .. a fullos biztosítás napi 2 euró , annyi a kikötés hogy ha lemész az épített útról arra nem vonatkozik. A parkolóban a kisházban lecsippanják a kulcsot és már mehetsz is , visszafelé kulcs leadáskor egy aláírás a papírodra és megkérdezik hányas helyre álltál be .. még soha rá sem néztek a kocsira. Jó karban levő,tiszta autót kaptam eddig mindig ..

utazó61 Creative Commons License 2024.02.04 -1 0 13748

Szia, mindenkinek!

Off topik!

Ezt az önrészmentes biztosítást tegyük már átláthatóbbá azoknak, akik még ez után futnak bele.

1. verzió: egy gyűjtőoldalon keresztül bérelsz autót, bejelölöd az önrész-mentesítő opciót. A kölcsönző cégnél teljes joggal  kérik a sok száz Eu-s kauciót! Te ugyanis arra kötöttél biztosítást egy harmadik félnél, hogy ha valamiért visszatartják a kauciót-esetleg még többet is követelnek-, MAJD, ha minden számlát beküldesz a biztosítást vállaló cégnek, utólag visszatérítik.

2. verzió: közvetlenül a kölcsönző cégnél bérelsz és kéred a full biztosítást. Nem fognak kauciót kérni-néhány cégnél csökkentett mértékűt esetleg kérnek-, de ez egyértelműen kiderül a bérlés folyamán.

Általában a gumira-üvegre nem vonatkozik a biztosításod, de pl. a Cicarnál, Autoreiesennél kis alacsony összegért kiterjeszthető ezekre is. Utána már tényleg csak az üzemanyag marad, ha nem a szerződés szerinti mennyiséggel adod le.

Tavaly Mallorcán a GoRecordnál este 8-kor adtam le az autót, 10-kor szállt fel a gép, addigra már fel volt oldva a zárolás. Tenerifén az Autoreisennél is, Cicarnál is hasonlóan gyors.

Ha valakinek olyan kártyája van, amin nem gond a kaució zárolása, választ amit akar.

Ha szük ez a keret, valószínüleg az esetleges kár kifizetése is gond lehet-nálam is ez van.

Ez estben erősen megfontolandó a kölcsönző cég biztosítása.

Pont.

Hogy a topikhoz is csatlakozzon: Tenerifén Cicar, Autoreisen, Pluscar, náluk alap a depozit nélküli kölcsönzés.

 

 

 

edkedk Creative Commons License 2024.02.04 -1 0 13747

Aki sokat bérel, annak megérheti éves önrészmentesítő biztosítás kötése. Sajnos Brexit után elég nehéz olyat találni, ami nem UK lakóhellyel köthető.

Ka Pál Creative Commons License 2024.02.04 0 0 13746

Mondjuk ilyen helyzetre nem gondoltam... Ha ilyet terveznék, esetleg elméleti megoldás lehetne az azonos kölcsönző használata.

Én is jobbára közvetítőn keresztül bérelek, ahol az önrészmentes biztosítás jóval olcsóbb, mint a kölcsönzőnél, ennek viszont természetesen hozománya a kaució.

Előzmény: Léna007 (13741)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!