Keresés

Részletes keresés

elemes Creative Commons License 2016.05.09 0 0 74416

esetleg lefényképezed néhány szögből azt, amit bontanod kell?

nem mintha segíteni tudnánk, de jobban együtt tudunk érezni.

Előzmény: Lmr (74411)
KömKel Creative Commons License 2016.05.09 0 1 74415

Alá kell zsaluzni az egészet TEHERHORDÓAN úgy, hogy ha az egész leszakad, a zsaluzat akkor is elbírja. Igy le lehet csipegetni az bármilyen barkácsgéppel.

(a vége az lesz, hogy hivni fogsz szakembereket, mert nem birsz vele :) )

Előzmény: Lmr (74411)
tgwh8 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74414

Talán mert figyelem, hogy ne szúrja el megint. Miért ne tenné meg nekem? Számlát kaptam, gondolom nem, hát megemlítem legrosszabb esetben a hatóságnak, hogy nem akar számlát adni.

De én eleve olyan kőművest hívok, aki korrekt, meg még figyelem is, nehogy elbsszon valamit :D

Előzmény: elemes (74408)
halaloszto Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74413

nem biztos értem a problémádat, de nekem úgy tűnik nem az a kérdés hogy hogyan törd szállítható darabokra, hanem hogy hogyan ne zuhanjon le közben és hogyan ne haljál meg. betont bontottam már valamennyit, csak kitartás kérdése. de hogy egy ilyen lépcső közben mitől nem fog lezuhanni, azt nem tudom.

 

továbbá hogy a falba vajon mennyire van bekötve, és azzal mi lesz.

 

Vajk

Előzmény: Lmr (74411)
csubar86 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74412

Köszönöm szépen a segítséget, főleg, hogy így megoldható az eredeti elképzelés egy az egyben :)

Előzmény: Törölt nick (74404)
Lmr Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74411

röhögni fogsz, de van egy ablak a lépcsőházban

 

filóztam, hogy valami kisgéppel ott be lehetne nyúlni és tombolni, rombolni...

 

de nem biztos hogy költséghatékony lenne, mert úgyis korlátozott lenne az elérés

Előzmény: Törölt nick (74400)
Lmr Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74410

mindenhol abból építenek amiből sok van.

 

azért irigylésre méltó mennyiségű faanyag van odaát...

 

Doug Heffernan ismerős valakinek? :)))

 

és nézzük azt az oldalát is, hogy ott 3 ács megépít egy egész házat, mert ugyanaz a szerkezet, mint ez a terasz, csak OSBt raknak a falra

 

úgyis jön egy tornádó, vagy költöznek másik államba

Előzmény: elemes (74403)
Lmr Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74409

Köszi, akkor majd egy ekkora Boscht hozok el a rental shopból :)

meg veszek akkor 1-2 vésőt tartalékba. kisflex van, 1mm fémvágó koronggal

nagyflex is lesz, meg leszünk még 2en.

 

pihenő nincs, szuper 3szög alakú húzott karú lépcsőfokok, hogy kapott ez építési engedélyt...

 

idő mint a tenger :)

úgy volt, hogy lesz kulcsunk 2 hétig mindkét helyre, nyugiban fúr farag, burkoltat...

ha nagyjából minden kész, jöhet a család, kutya, macska gyerekek...

 

na ebből a valóság csinált 1 napot, és közben eldöntöttük, hogy a lépcső nem maradhat...

 

tehát benne fogunk lakni a felújításban, öröm boldogság...

de legalább 2 ilyen lépcsőt kell bontani

 

úgyhogy az egész lépcsőházat le fogom zárni, osb lappal, sztem a gk nem bírná el ha legurulna esetleg 1-2 nagyobb betondarab...

a felső lépcső ahogy átlyukad, majd ledobáljuk a beton az alsó lépcsőre, onnan meg majd kihordjuk

 

az emeletre meg majd létrával járunk a teraszon keresztül...

 

járdaalapnak jó lesz a bontott beton

Előzmény: Törölt nick (74402)
elemes Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74408

ez az elmélet, a gyakorlattal két porbléma van.

1. mi késztetné a kőművest, hogy megtegye?

2. ha elsőre ennyire elszaharázta, másodjára jobb lesz?

3. miért ne öntene kedvességből gipszet a lefolyóba?

Előzmény: tgwh8 (74406)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74407

Höhö, még egy piaci rés a gyémántlácos betonkaszabolónak. Csak beirdalná a tetejét és kishiltivel lesíkolható oldalról,

Előzmény: csubar86 (74401)
tgwh8 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74406

Visszahívod szépen a kőműveletlent, és megcsináltatod vele normálisra, természetesen ingyé'.

Előzmény: csubar86 (74401)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74405

Igen ha a földbe betonoznék betontuskót, abból indulna majd feljebb a lyukacsos téglához tiplizve.

Nekem nem jön be így.

Asszem felvésem a lapokat. Kivésem a téglákba a lábak helyét, vannak új lapjaim...

Előzmény: Shoterq (74393)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74404

Kérdés az, hogy befér a tálca szifonja, azaz van elég magasság a lefolyócső (alja) és a tálca szífon kivezető csövének alja között.

Általában nincs. Akkor meg kell emelni a tálcát. De a tálcát a falicsempézés elött kéne beszerelni...És rázárni a falicsempét. 

Nade... más.

Vedd ki a szifont. Tegyél egy PVC csövet a helyébe. Vegyél pár tömör téglát 12.5x6.5x25cm méretbe. Kirakod a tálca helyét lapra szerelt téglával és bezárod elére rakott téglával (kivágsz a 12.5cm szélességből 2.5 cm-tert) . Vásárolsz egy karimás szifont, azt beszereled a PVC cső helyére, és csemperagasztóból megadod neki az esést, az élére rakott téglát is bekened csemperagasztóval.  Veszel egy kis veder kenhető vízsigetelést (Mapei, Ceresit) és mindent leszigetels két régben (sarokszallagot is használsz). Vásárolsz kis méretű padlócsempét, max. 2ox2o-ast és lecsempézed az egészet (flexibilis ragasztóval). Kifugázod vizzálló fugával.  

Karimás padlószifon. Kell legyen egy vékony bitumenes  lemez karimája is, azt ráragasztod a kenhető vízszigeteléssel és a karimát is jól bekened. Így lesz egy normálisan tisztiható szifonos túsolód. A csempeperemre, amit a élére állított téglából készítettél, szépen rá lehet szerelni a vasalatát a üvegfülkének.  

 

Előzmény: csubar86 (74401)
elemes Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74403

De amerikában ez a jellemző.

"Kőház, bírjon ki száz évet" - európai szokás.

USA-ban jellemző a könnyűszerkezet.

Nem jobb, nem rosszabb, csak más.

Előzmény: Törölt nick (74399)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74402

A lépcső fokaiba nincs vas. A  Bosch GSH 5 CE  viszi mind a vajat. Aztán eléred a rámpán az első sor vasat, az 1o-es vagy 12-es parabólikus hossziányban és van keresztirányban is egy sor  6-is körvas.

A vasakat el kell vágni flexel, 2ocm-res darabokra (tehát széltébe kanálisokat kell vágni).  

Van alatta még egy sor vas. Azt is el kell vágni, alatta meg csak kevés beton van és valamennyi kavics (ha nem volt bezsaluzva a rámpa alja). 

A pihenő is meg van vasalva.

Szép nyugodtam kell dologozni, rá kell szánni egy napot- ha sietsz nem fogod bírni. Ne probálj sokat harapni, mert csak beszorúl a hegy.

Mindig fenntről kell dolgozni. Kell még egy ember . 

 

Előzmény: Lmr (74394)
csubar86 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74401

Sziasztok, itt is felteszem kérdésem, mivel ahogy néztem, sok, az építkezéseken jártas mérnök is van itt.

 

Egy olyan problémával szembesültem, hogy a zuhanyzóba padlóösszefolyót épített be a vizes (a 90x90-es zuhanyzó közepére), hogy ne legyen tálca. Azonban a kőművesek a lejtést annyira eltolták, hogy az összefolyó a padló legmagasabb pontja, és a burkolók a lapokkal sem tudtak annyit korrigálni, hogy jó legyen, így tálca lesz beépítve. A probléma így, hogy középen van a kiépített lefolyó szifonnal, viszont a tálcának megfelelően a sarokban lesz a lefolyó.

 

Úgy gondolom, hogy ez csak úgy oldható meg, hogy szifont ki kell vésni, s el kell vinni a csövet a lefolyóig. Vagy van-e valami olyan megoldás, idom, amit a szifon tetejére rátéve, ki lehet alakítani a csövezést úgy a zuhany lefolyójáig, hogy nem kell a szifont kiszedni és rendesen tömített lesz a rendszer mindenhol, mivel a szifon teteje nem tokozott. Ebben az esetben okozhat-e problémát, hogy a szifon nem hozzáférhető helyen, a tálca alatt középen lesz beépítve?

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74400

Dinamit!

 

Ha ki lehetne bontani a ház oldalát, akkor az egészet kifordíthatná 1 tömbben, és némi föld ráhordásával lehetne belőle szánkózódomb.

Előzmény: elemes (74397)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74399

Áááá, ez 99,9999%-ban az. Kivéve a szögbelövőt, az kéne.

 

A project értelme meghalt az aknaásásoknál. Nálunk rég bejött volna a talajvíz fele akkora mélységnél. Ahol pedig annyira száraz a környék, hogy a fű se nő, még értelmetlenebb dolog.

Kis betonkockákat kellett volna leásni fémbilincsekkel a talaj fölé 5 centire, de 3 ácsnak sincs olyan a repertoárjában. Igazi ácsmunkát se látni, ... az igénytelenül, gyorsan összetákolmányosítandó tipikus példája, a megrendelő egy favalamilyen hűdefrankó placcot akart ott látni, ő hullára nem ért semmihez, de van pénze, unja a golfozást és menőzni akar a szomszédai előtt.

 

Az ácsok szempontjából ő a tökéletes megrendelő! :)))

Előzmény: elemes (74396)
egon1111 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74398

Biztos jó, de sok kell kb. 30m a dilatáció 10cm vastag betonnál. 

Előzmény: Törölt nick (74387)
elemes Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74397

ha vegyszerrel repeszted is a betont, a végén nem úszod meg az elektropneumatikus vésést, persze sokkal kevesebbet kell majd vésni.

pl. a betonvashoz hozzá is kell majd férni, vagyis ha látod is már a repedés mélyén, még el kell vésni mellőle a betont

Előzmény: Lmr (74394)
elemes Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74396

ecetet reggeliztél...? :-) ez 99% szőrszálhasogatás.

 

Ahogy nézem, arrafelé ismeretlen az eső

 

valóban, amit csinált az tényleg csak igen száraz vidéken megy

(földbe ásott faoszlop mifelénk pár év alatt porhanyósra korhad)

 

Előzmény: Törölt nick (74388)
Lmr Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74395

azt én is néztem, hogy hova fog ez tágulni, meg vetemedni...

 

de ők tudják biztosan jobban...

Előzmény: Törölt nick (74388)
Lmr Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74394

Köszönöm az infókat. akkor a gsh-27 megmarad a profiknak...

 

találtam lengyel betonrepesztőt is, 20.000 Ft 5kg

10-30kg-ot írnak vasbeton m3-éhez

 

20 kg 35.000 ft

 

na vagy elkezdek ebbe az irányba menni, és kipróbálom, ekkor csak olyan 30mm furatokat kell gyártani...

 

 

vagy megyek a vésés irányba.

http://www.bosch-professional.com/hu/hu/demolition-hammer-with-sds-max-gsh-5-ce-131452-0611321000.html

 

ez azért mégsem 11kg.

de a lépcsőt meg inkább föntről vésem lefelé, nem vízszintesen. nemde?

 

a betonvasakat meg flexelni kell, esetleg ha vékonyabb, akkor lehet valami erővágóval is vagy marad a gyémántkorongos nagyflex?

 

Lmr

 

Előzmény: Törölt nick (74378)
Shoterq Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74393

A földről indítani szorosan a tégla mellé rakva a korlát? Egyszerűbb, és stabilabb is lenne...szerintem!

Előzmény: Törölt nick (74389)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74392

Másrészt ha sikerül is kifúrni, akkor is kérdéses, hogy mennyit tart.

Előzmény: Töck Jenő (74391)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74391

Ennyire a szélén nem kis ügyesség kell a fúráshoz, hogy le ne repedjen.  Mezőtúri iker falburkoló téglán kívül nem nagyon ismerek olyan lukacsos téglát amelyik bírja vakolat nélkül a kültéri használatot. Ha ikertégla akkor a lukba célszerű fúrni, már ha egymás fölött vannak a lukak. Dübelezésen is el lehet gondolkodni. 

Előzmény: Törölt nick (74389)
einohyl Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74390

 Ahogy vesszük. Én anno 3 hónap alatt készítettem egy ilyen kis teraszt , betonból.

 Igaz nálam előtető is  lett.

 Egyébként ahogy mondják ez  a közel-keleti vendégek képzésére  készült tan film.

Előzmény: elemes (74385)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74389

Sziasztok.

Utólag csinálnék korlátot :(

Mivel lehetne kifúrni a karika helyén? 3 centi átmérőjü lik kéne, jó mély amibe a tető/korlát lábait beledugnám.

Gondolom csempe körfúró jó az elején, de lefele milyen fúróval lehetne fúrni a lyukacsos téglát 3centi átmérőben?

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74388

Hát ez az.


A ház is pocsék, olyan mintha auschwitzi barakk lenne.
- karózás ismeretlen fogalom, talajfúró ismeretlen eszköz.
- fehér pólóingben kell dolgozni

- betonzsákot a földön, középen kell kettébarmolni, majd a lyukba előbb beleszórni és csak utána rá a vizet és összeszerencsétlenkedni azzal amivel a földet szerencsétlenkedték ki.

- naponta 1 lyukat alábetonozni és ráhajítani egy 50×50-es első olsztályú rétegelt lemezt, hogy a kutya ne essen bele. A lyuk minimum 50 centi mély!

- összehányni a göcsmentes, de mindenféle előkezelés nélküli első osztályú gerendázatot, és úgy ahogy van, belehányni a lyukakba, mer'a betonon áll.

- visszadúrni a fődet, de előtte hullapontos függőlegesnek kell lennia a behajított gerendázatnak.

- alapcucc a faipari levegős szögbelövő (ez azért tényleg nagyon jó) és 25 kiló szerszám övtáskában, ha kell, ha nem + nőgyógyász latexkesztyűje.

- ha össze van hányva, ellenőrizni a derékszöget, és odébblökni, ha jó, ha nem.

- A talicskából TILOS beleborítani a köveket, azt mindenképpen lapátolni kell!

- kétpercenként le kell nyisszantani valami gerendából 5 centit!

- szegelni, szegelni, szegelni!

- Utólag rájönnek, hogy fél méterrel hosszabb a függőleges gerenda, hát körbenyírják.

- 6:18-nál nem sikerült levágnia a saját kezét, de majd máskor.

- a deszkázatot hülyeszorosan egymás mellé kell tenni, nehogy feljöjjenek a hangyák! (Ahogy nézem, arrafelé ismeretlen az eső.)

- mikor kész, be kell taknyolni olyanra, ami semmihez se passzol.

 

Jah és special thanks a három carpenternek!

Előzmény: elemes (74385)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.08 0 0 74387

Szaniterszilikon? :)

Előzmény: egon1111 (74381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!