Keresés

Részletes keresés

kissjanoo Creative Commons License 2 napja -2 1 8575

Persze ogy ne feszegessük, nem is én hoztam fel.

Előzmény: roni81 (8574)
roni81 Creative Commons License 2 napja -4 0 8574

Bocs, de én is csak a saját véleményemet mondtam el....mások vagyunk ennyi! Mások a határaink is!

Én is egyéni szervezésben utazgatok, de nem próbálok a magam oldalára állítani senkit...és megértem ha valaki nyelvtudás, szervezési valamint tájékozódási képesség nélkül fizet inkább egy utazási irodának azért 2-3* árat, csak hogy biztonságban érezze magát és a családját vagy épp a kényelme miatt...sztem ne is feszegessük tovább a témát.... 

Előzmény: kissjanoo (8573)
kissjanoo Creative Commons License 3 napja -2 4 8573

Állítottál valamit, amivel nem értettem egyet.

Azt állítod ha nem beszélek angolul, akkor ne menjek saját szervezésben, mert a nyelvtudás az egyetlen járható útja a kommunikációnak. Olyan példákat hoztál fel amelyek az emberek többségének simán megugorható. Nekünk akik bevállaljuk az önálló szervezést egyrészt meg van hozzá a megfelelő technikánk (google maps, google translator, egyéb offline térképek, offline fordítók) másrészt megvan a bizalmunk önmagunkban, hogy a felmerülő problémáinkat önerőből kezelni tudjuk.

Egy gyermek 2-300 szóval komminikál, és megértjük őt. Ennyi szó felszedése angolból sem ördöngösség. Nagyobb gond a pszichikai szájgörcs ami sok embert érint, tehát képtelen kiejteni a szavakat, de ennek ellenére érti amit mondanak neki.

Az utazási iroda fog adni mellém egy tolmácsot, aki majd megold nekem minden kommunikációs gondot, kér nekem egy bolo caco-t a péktől?

Véleményem szerint két intelligens ember nyelvtudás híján is tud kommunikálni. Ha mégsem jönne össze, akkor bizony az intelligencia nem csak a szótárukból hiányzik. Egyszóval a nyelvtudás hiányát nem tudom elfogadni indokként.

A vészhelyzeti kommunikáció más dió.

Ha baleseted van, vagy egyéb olyan dolog történik, amely csak úgy kommunikálható le, hogy nincs hozzá személyes kontaktus a párbeszédben résztvevő másik féllel, csak telefon, akkor tarts a tarsolyban egy telefonszámot akit itthon felhívhatsz. Macerás így áttételesen elmondani egy baleset történetét, de nem lehetetlen. De lehet konferencia beszélgetést is létrehozni.

Más.

A távolság az otthontól teljesen indifferens. a 2499 km távolság mennyivel másabb mint a három vagy ötezer? Ha baj van hazagyalogolsz?

Az "az emberek többségének a tájékozódási- és helyzetfelismerő képessége"-éről alkotott véleményed legalább olyan súlyozott megállapítás, mint az a véleményem, hogy az emberek többségének szüksége van egy másikra, akit felelőssé tehet saját töketlensége miatt.

A szervezetten utazók vagyonosabb része azért mással szervezteti meg utazását, mert így kényelmes neki. A kaland nem tartozik az igényeik közé. Egy elég telemes rész csak simán fél megpróbálni és azt hazudja még önmagának is, hogy így kényelmes neki.

A maradék pedig az, aki mindössze azért utazik irodával, mert kell egy felelős neki, ha nem jön a repülőgép érte.

Semmi problémám azokkal akik irodával utaznak. Ha azt szeretik és az esik jól nekik, tegyék azt.

Én nem utazom irodával. Elmondom az indokaim és azt mondom, gyertek át az én oldalamra és próbáljátok ki! Mit veszthettek? Max csináltok egy "nem olyan jó nyaralást"

Előzmény: roni81 (8572)
roni81 Creative Commons License 3 napja -4 0 8572

Figyelj mindenki utazzon a saját felelosségére úgy ahogy akar! én nem utazgatnék 2500 km-re vagy messzebb már útitárs nélkul sem...arra ott vannak a kozelebbi célpontok.  

Előzmény: kissjanoo (8571)
kissjanoo Creative Commons License 3 napja -2 2 8571

Nem értek veled egyet.

Előzmény: roni81 (8570)
roni81 Creative Commons License 3 napja -7 0 8570

Ha valaki nem beszél angolul, lebeszélném minden esetben a saját szervezésű utakról! Anélkül el vagy veszve, mert csak úgy tudsz kommunikálni és értelmezni dolgokat. Alapszintű dolgok: jegyvásárlás, tömegközlekedés, szállásfoglalás...és arról még nem is beszéltem ha történik egy váratlan helyzet. Nyelvtudással is kell pár nap amíg kiismered magad egy idegen országban és egy idegen városban és sajna az emberek többségének a tájékozódási- és helyzetfelismerő képessége a béka segge alatt van.

Megoldás: nyelvtanulás, útitárs keresés vagy utazási iroda

Előzmény: kissjanoo (8534)
Linkaa Creative Commons License 2018.05.16 0 0 8569

Üdv! július 3-án indulunk egy hétre, Albufeirában lesz a szállásunk. Esetleg lesz még valaki ez idő tájt errefelé? Kocsibérlésben tásrulhatnánk :)

kissjanoo Creative Commons License 2018.05.15 -1 0 8568

Üdv Szilvia!

Csak jelezni akartam azoknak akik ebben az időszakban mennek hogy a sixt.hu jóáras most Lisszabonban.

De köszönöm a felajánlást, jó utat nektek!

Előzmény: Szilvia61 (8567)
Szilvia61 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 8567

Kissjanoo

Mi szept.15-22 ig megyûnk

Lagosba fogunk lakni, mi ugy foglaltunk hogy kaptunk hozza bérautot, lehet hogy egy autot àt tudunk adni, mert 4 nek elég egy auto és kettö jàr, beszėlhetünk ha jo az idöpont

üdv.

nohhrra Creative Commons License 2018.05.13 -3 0 8566

Fáróra nincs csárterjárat ?

kissjanoo Creative Commons License 2018.05.12 0 0 8565

Szeptemberre tervez valaki Portugáliát autóbérléssel?

attamatta Creative Commons License 2018.05.10 0 0 8564

Miért, az nem egy "ember"?

Előzmény: Flower2000 (8562)
kissjanoo Creative Commons License 2018.05.10 0 0 8563

Ez a fejlődés ára.

Előzmény: Flower2000 (8562)
Flower2000 Creative Commons License 2018.05.10 -1 0 8562

A vétkes az emberiség, mert már a klímát is tönkretette, nem csak a talajt, a levegőt és a vizeket.

Előzmény: attamatta (8561)
attamatta Creative Commons License 2018.05.10 0 0 8561

A vétkes neve: El Nino. 

Előzmény: szofi762 (8558)
klindus Creative Commons License 2018.05.10 0 0 8560

Érdekes , hogy még mindig nem melegszik az idő, itthon pedig nem hül ? Forditva kéne legyen.

Ezen  a web camon is látni reggel 11fok volt .Nappalra is csak 20-22 irnak.Legalább ki lehet birni a napon is.

https://www.webcamtaxi.com/en/portugal/algarve/peneco-beach-albufeira.html

Flower2000 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 8559

Algeriaban is hűvos volt mostanaban es esett. Most mar nem lehet kiszamitani az idojarast.

szofi762 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 8558

Köszi! Hát azért fura hogy itthon melegebb van mint dél Portugáliában!

Előzmény: klindus (8554)
Flower2000 Creative Commons License 2018.05.09 -1 1 8557

Hát csak a közlekedés olyan elmaradott, az a baj. Aki autót bérel annak nincs gondja, de én rá vagyok utalva a tömegközlekedésre.

Előzmény: klindus (8556)
klindus Creative Commons License 2018.05.09 0 0 8556

Ezt a környéket nem szabad kihagyni !  

Előzmény: Flower2000 (8550)
klindus Creative Commons License 2018.05.09 0 0 8555

Igen ,  olvastam is a blogodat , nagy élmény volt, gyönyörű helyeken jártál már.                                       Sokat segitett a tájékozódásban  ( sziklás partok megismerésében).

Előzmény: geodo1 (8551)
klindus Creative Commons License 2018.05.09 0 1 8554

Szia !

A jövő héten már csak melegebb lesz? Árnyékban fáztunk.

20 -22 fok volt , de napos . Este kellett a dzseki.

A viz hideg - 18 fok , de a tűző napról jól esett a vizbe menni.

Albufeira irányába menjetek ha sziklás öblöket kerestek , mert Villamoura felé egyre laposabb a part a kikötőtől már sziklák sincsenek , de ezt csak a repülőről láttam , ill. a google-n néztem. Villamoura irányában kb.2- 3km-t érdemes menni.

A Falésia beach álomszép!

Előzmény: szofi762 (8549)
kissjanoo Creative Commons License 2018.05.09 -1 2 8553

Nem tett fel képet :)

Ahogy nézem a minyuszoló vagy gyerek vagy csak simán meg van sérülve agyilag.

Az utóbbi lesz ha ezután sok sok minuszt kapok.

Előzmény: klindus (8552)
klindus Creative Commons License 2018.05.09 -1 0 8552

Az eszem megáll mire kaptál minuszt!?

Előzmény: Flower2000 (8550)
geodo1 Creative Commons License 2018.05.09 0 1 8551

Én bőven írtam Falésiáról a blogomon, viszont szerintem arra, hogy mi a 'leg', nehéz válaszolni, mert mindenkinek más. Például, bár nekem is top 3-as Falésia, de nem ez tetszett a legjobban. Sőt, az se biztos, hogy ki tudnék választani egyet. De az biztos, hogy a te leg-edet csak te tudod kiválasztani. :)

Sajnos nem csak itt, hanem mindenhol az autó/odajutás/szállás háromszögben mozognak a fórumok, és egyre inkább. Teljesen igazad van, jó lenne, ha sokan írnának az élményekről is.

Előzmény: klindus (8546)
Flower2000 Creative Commons License 2018.05.09 -2 3 8550

Vasoxidos homokkő. ha jól látom. Én is nézegetem ezt a környéket, jó, hogy írtad ezeket, legalább tudom mihez tartani magam.

Előzmény: klindus (8548)
szofi762 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 8549

Szia! Mi másfél hét múlva indulunk.. És pont ezen a részen lesz az egyik szállásunk, csak nem a Porto Bay hanem a sima Hotel Falesia. Nagyon szépek a képek, emlékszem erre a partszakaszra, talán pont 10 éve voltunk Algarveban de tudtam hogy a Falésia felett kell szállást foglalnunk, ebben az egyben biztos voltam!

Jó hogy írod ezt az apály-dagály dolgot, eszembe sem jutott hogy ez Portugáliában is szempont lehet, pedig logikus!

Merre indultatok el a parton? Albufeira vagy Villamoura irányába? 

Pont kérdezni akartam hogy milyen ott az idő mostanság, persze látom az előrejelzést de pl. nem tudom hogy este mennyire hűl le a levegő, egyáltalán vigyünk dzsekit?

Előzmény: klindus (8546)
klindus Creative Commons License 2018.05.08 -1 0 8548

Húúúú kicsit sok lett de igy sikerült

Előzmény: klindus (8547)
klindus Creative Commons License 2018.05.08 -1 1 8547

klindus Creative Commons License 2018.05.08 0 2 8546

Most jöttünk a Falésia beachról (Porto Bay Falesia hotel), hajóval megnéztük a partot Praia Falesiatol , Sagres Cabo de Sao Vincenteig , de ilyen KÜLÖNLEGES partszakaszt (Európában még nem láttam) .   Szépet igen, de ez olyan mintha a Holdon járnál.                                                                                  Tudom szép Benagil, vagy Praia Dona Ana stb....                                                                            Először jártunk Algarveban és itt a fórumon kérdeztem is melyik partszakasz a leg... de  konkret választ nem nagyon kaptam.                                                                                                                                 Hát akinek ilyen kérdése lenne , a Falésia beachet ki ne hagyja.!!! Másik ötlet , ---kár hogy nekem senki nem javasolta, a vizben a sziklák előtt  kilométereket  lehet gyalogolni és közben álomszép strandokat látni.Itthon még nem gondoltuk hogy a vizben is el lehet indulni.  Mi mezitláb mentünk, de cipővel gyorsabb. Persze mire vissza indultunk volna a dagály miatt, a szikák tetején kijart ösvényeken jöttünk vissza. Nagyon nagy élmény, pazar kilátással.                                                                                            Ezen a fórumon főleg az autóbérlésről és a repülésről lehet olvasni. Irjatok minél többen élménybeszámolót !!!                                                                                                                          Kiváncsi lennék az Algarvét jól ismerőktől :  vajon van hasonló part Portugaliaban?                                     

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!