Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.11 0 0 3667
No, megvolt az elso portugalora? :-D Es tetszik? Amugy van mar valami konkret dolog, pl. hogy mikor jottok, stb. Mivel jottok amugy, kocsival tervezitek, sok cuccal vagy repulovel?? Nalam mindig van par butor es egyeb ingosag amit elozo, huzamosabb ideig itt tartozkodo emberkek hagytak itt, a kovetkezoknek, mert van par dolog amit nem erdemes otthonrol elhozni, pl. a szekrenyt, allolampakat, ilyesmiket :D... :D

Fogalmam sincs milyen hazat vesznek ki, irj a pmcs-nek ha gondolod... :-) pmagyarcs kukac gmail.com
Előzmény: Magdi0106 (3664)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.11 0 0 3666
Mire vartal hogy mit mondunk majd? :-) Most ezt nem "ugy" kerdezem, nem akarlak megbantani (ezert tettem a mosoly jelet, minden el nelkul kerdezem), csak hogy esetleg ha leirod milyen vonatkozasban ertetted a kerdest akkor tobbet tudunk segiteni hogy "okosabb legyel" ahogy te mondtad.
Előzmény: Carib (3663)
Magdi0106 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 3665
Fornalha, mennyi időre keresnek lakást???? És mikortól??? Nem akarják a mi családi házunkat kibérelni????? Bébiszittert sajna nem tudok, pláne nem bentlakót.
Előzmény: Törölt nick (3660)
Magdi0106 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 3664
Na ne is mondd ezt a spanyol-portugál hasonlóságot, ám méginkább különbséget. Egész tűrhetően elpötyögök spanyolul. Tegnap az első portugál órán majdnem megőrültem attól, hogy mennyire más a kiejtése, a hangvilága a portugálnak. Sose fogom megszokni, hogy az "S" nem mindig "SZ", na meg hogy az "o"-ból nagyon könnyen "U" lesz...
Előzmény: Törölt nick (3656)
Carib Creative Commons License 2008.03.11 0 0 3663

Hello

 

Kosz mindent, nem lettem sokkal okosabb, majd ott ugyis kiderul. Par het szerintem eleg lesz, hogy belerazodjunk.  Sp-t mar bejartuk Andorratol Gibraltarig, a kovetkezo aldozat lesz Portugalia.     Udv Carib

quilla Creative Commons License 2008.03.11 0 0 3662
Ja, egyebkent a portugalok szinte mind tenyleg azt hiszik, hogy azert mert ertenek relative jol spanyolul, tudnak is :))) Emberem is ebben a tevhitben volt mig nem repkedett naluk hoszabb ideig es nem jott ra, hogy ez illuzio :)
Előzmény: Törölt nick (3660)
quilla Creative Commons License 2008.03.11 0 0 3661

Imadom a nemetet, de hat ez a szakmam ugye :)

Es amugy meg minden nyelv megkulonboztetheto a masiktol tulajdonkeppen, de hat akarhogy is van ez, a spanyol meg a portugal erosen interferal egymassal, ez mar csak igy van. Ha tanulnal spanyolul es portugalul is rajonnel, hogy neha nem elony, hogy tanulod a masikat is :DDD

Előzmény: Törölt nick (3660)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.11 0 0 3660
En emiatt nem tudtam megtanulni a nemetet kepzeld... Akkor utott be nalam a "NEMNEMNEM" amikor a tanar harom 1-essel buntetett mert en a terem egyik vegeben a farmernadragra (szodolgozat) azt irtam hogy Der Jeans e egy masik ot-m a terem masik vegeben ugyanazt... szoval hogy lestunk... na ekkor utaltam meg a nemetet, es felmentest is kaptam belole mig ez a tanar tanitott mert angolbol mar 14 evesen keszultem a felsofokura. Nekem a spanyol meg a portugal abszolut megkulonboztetheto, es nem keverem ossze, bar nem tanulom de tudok egy-ket dolgot. :D Lehet hogy forditva kellett volna kezdeni? :D

Na, amiert ma beugrottam ide:

"egy befektetesekkel foglalkozo portugal uzletember marcius vegen
csaladostul Budapestre utazik, hogy ott lakast szerezzen, csemeteknek
bolcsit, ovit intezzen, azert, hogy a magyarorszagi uzlet
beinditasanak elso idoszakaban jelen legyen. Szukseguk lenne egy baby-

sitterre, aki a ket aprosagra tudna vigyazni (1 es 3 eves csoppsegek),
amig "apa mosdik, anya foz"...:)))
Olyan szemelyre lenne szukseguk, aki bentlako, es aki idovel, mikor a
csalad visszajon Portugaliaba (es persze ha mindket fel jonak latja)

visszajon a csaladdal Portugaliaba is.
Nyelvtudas: portugal vagy angol es/vagy francia (magyar nem szukseges,
de termeszetesen elony)
Kezdes: 2008. marcius vege, aprilis eleje
Lehet olyan szemely, aki innen megy a csaladdal Budapestre, vagy

Budapesten talalkozik veluk ossze.
Ha barkit erdekel a dolog, es ugy erzi, hogy megfelelo lehet erre a
feladatra, keresse meg a PMCs-t (Portugaliai Magyar Csapat) batran, es minel hamarabb, pl. szerdaig!! pmagyarcs kukac gmail.com"
Előzmény: quilla (3658)
quilla Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3659
Ja, amugy a total azonos amde mas jelentesu szavakrol egy erdekes, meg az elejerol. Amikor jottem, akkor meg nem tudtam ugyanis portugalul csak sapnyolul... es mentunk unokatesoekhoz es az emberem huga kuldte a lanyainkat (total egyidosek) a szobajukba azzal, hogy 'brincar'.... es marhara nem ertettem, hogy a harmadik emeleti panelban miert kell a gyerekeknek ugralni a gyerekszobaban :DDDD Spanyolul (legalabbis az altalam ismert delamerikai verzioban) az ember egy koncerten csinal ilyet (brincar) mikor mint a birka ugrandozik es csapol :DDD
Előzmény: Törölt nick (3656)
quilla Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3658

Mondjuk velem meg nem viccelodott senki, de tobben neztek mar csak a beszedem miatt spanyolnak, mert hat valljuk be, eros spanyol akcentussal vagyok kepes (azert javul) portugalul beszelni, leven, hogy en tanultam spanyolul (es ugye exferjemnek az volt az anyanyelve is... illetve most is az :DDD)

De en delamerikai spanyolul beszelek, szoval nem vagyok beszedhibasan posze mint a szomszedok :o))) Es biza elegge hatraltato a portugal elsajatitasaban a spanyol pont azert amit irsz, nagyon interferalnak... tul sok a hasonlosag, de emellett nem tul keves a kulonbozoseg sem :o))) A szomszedaink is kerdeztek embert mikor idekoltoztunk, hogy ugye spanyol vagyok e.... az alapjan, hogy beszelgettem veluk. Engem nem mertek kerdezni ugy latszik :oDDDD

De elonye a dolognak, hogy mivel mi idehaza portunholul beszelunk es a csajomnak is van ket spanyol ovis es osztalytarsa a csajszi is egeszen jol erti mar... lassan haromnyelvu lesz (bar a magyarja erezhetoen kopik)

Előzmény: Törölt nick (3656)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3657
hehe latod latod... megkaptam az e-amiledet, valaszoltam is ra. Barmikor barkinek szivesen segitek, csak szoljatok e-mailben pl. :D
katalin1981 kukac gmail.com
Előzmény: primatti (3654)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3656
Ja, es a portugalok nagyon nem szeretik ha spanyolul beszelnek hozzajuk... altalaban ugy tesznek mintha nem ertenek meg es meg ki is rohognek :D
De ez (szinten) tortenelmi dolog, es a spanyol mar nekem is annnnnnyira viccesen hangzik :D Meg regebben szerettem volna megtanulni mert olyan szexinek hangzott de ma meghallom es mosolygok a kiejtesen... nem tehetek rola, en meg ehhez szoktam hozza, es attol fuggetlenul hogy 2 kulonbozo nyelv, a sok szo hasonlo... es vannak szavak amik +/- ugyanugy vannak irva es megis tok mast jelentenek...
Pl. a rabo, a pilha... es ezzel sok confusão-t lehet okozni... :-D

Mondjuk ennel mar csak en vagyok jobb amikor cone helyett conaban kerem a fagylaltot... :D :D :D
Előzmény: quilla (3653)
quilla Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3655
Nekem idonkent szokott lenni jatlegem is innen odafele :) Vissza sosem... de allitolag az idoben elore, keletre utazni nehezebb.... pedig csak egy ora a kulonbseg, de a fenyek es az eletritmus sokkal nagyobb elterest mutat nem?
Előzmény: primatti (3654)
primatti Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3654

Újra itthon, vége a kis lisszaboni kiruccanásnak, máááááár mennék vissza, pedig jó itthon is. Valaki mondja meg főnökömnek, hogy hosszabb aklimatizálódásra van szükségem, mert ma is nagy sebességgel cseszegetett, nem volt képes felfogni még csak a testem van itthon.

Minden fórumozónak elsősorban Fornalhának 1000hála a segítségért.

   

quilla Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3653
Azert ellesztek vele. Leginkabb az irott szovegek lesznek konyebbek, a hangzashoz asszem ido kell de hozza fogtok szokni...az elegge mas. Ja, es titeket relative jol fognak erteni amugy.... ti nem fogtok annyira jol erteni eleinte...en legalabbis igy voltam vele :)
Előzmény: Carib (3652)
Carib Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3652

Hello

 

Dominikan elek 8 eve, a csaladom is domi... Holnap indulunk Liszabonba 1-2 honapra / innen a 35 fokbol.../ Kerdesem, hogy mire megyunk a spanyol nyelvtudasunkkal !?   Udv Carib

Trucha Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3651

Sziasztok,

ma kiváltottam az E-111-es kártyát az OEP-nél, kb. 15 percet vártam, és kb. 5 perc alatt készen volt, meghatalmazással a férjemnek is el tudtam intézni. 1 teljes évig érvényes, sürgősségi ellátásra jogosít, és nem került pénzbe.

 

Üdvözlettel: Trucha

 

Ps.: Köszi az infot Fornalha!

quilla Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3650

Jelentem, Portoban ocsmaaaaany ido van. Szakad es omlik felvaltva... idonkent hompolyogve es vizszintesen... randa no.

www.meteo.pt

quilla Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3649
En mivel Portoban lakom nem tudok sajna neked szallast ajanlani :(
Előzmény: saszika (3647)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3648
ahhhh, en Lisszabonban lakom de most uuuuuuuugy szeretnek eszakon lakni, jobban mondva Pinhão nevu telepulest valasztanam, es az ott levo hentesboltot... Szombaton vettem naluk "fekete fuge lekvar"-t, istencsaszar!!!! :-D
Előzmény: saszika (3647)
saszika Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3647
 Sziasztok!        Uj vagyok a forumon :) 3 hete lakom Portugaliaban(Vila Real), meg csak Portoban jartam,de parommal tervezzunk egy hosszabb lisszaboni kirandulast. Meg nagyon idegen szamomra itt minden, ezert kerem a segitsegeteket :) Lisszabonban panziot keresunk lehetoleg jo aron(dupla szoba 30-35ert).Ha tudtok valamit lehetoleg jobb kornyeken, legyszi irjatok.A kozlekedes milyen? Megeri-e a Lisszabon-kartya? Mennyire fedezi a Sintra, Cascais utakat? Hallottam , hogy van 4 euroert 24 oras jegy, amely minden tomegkozlekedesi eszkozre ervenyes. Koszi szepen elore is :)
Trucha Creative Commons License 2008.03.09 0 0 3646

Sziasztok,

 csatlakozom rekokahoz, engem is érdekelne az info, mi csütörtökön utazunk.

 

Üdv: Trucha

rekoka Creative Commons License 2008.03.07 0 0 3645
Sziasztok!

A Nemzetek Parkjába van belépő, vagy csak a benti dolgokért kell külön-külön fizetni?
Csak mert a Lisboa Card oldalán fent van, hogy 40% kedvezmény a Parque das Naçőes-be, csak nem tudom, hogy mennyiből és hogy az mit takar?

Illletve létezik egy Parque das Naçőes card, ami bent mindenféle kedvezményre jogosít. Ha esetleg tudtok erről valamit... megköszönném!

Valaki használt már Lisboa Cardot a Sintra - Fok - Cascais-körre?
Mert nem egyértelmű az oldalon az ár!


Szerdán megyünk, úgyhogy előre is nagyon köszönöm, ha valaki segít!
rekoka Creative Commons License 2008.03.07 0 0 3644
Fornalha!

Írtam Neked mailt!
blaze73 Creative Commons License 2008.03.06 0 0 3643
igen, az uzemanyag horror volt amikor tavaly oktoberben kint voltunk :(

itt is viszonylag hideg van. sajnos.
de meg 1 nap es indulok a jo kis melegbe : Indonezia 3 het :) :)
quilla Creative Commons License 2008.03.06 0 0 3642
itt is hideg szelt fuj (akad meg ma is) de bennem elenken el a karacsony kornyeki hazautunk  a minuszokkal es azzal a fazassal, nekem az sokkal roszabb elmeny.
Előzmény: Törölt nick (3640)
quilla Creative Commons License 2008.03.06 0 0 3641

en nem tudom sajna mennyibe faj. nekunk portugal a kocsink eleve, akit meg ismerek es magyara csalad es magyar a kocijuk, nos ok evek ota nem tetettek ra portugal rendszamot, szoval onnan sem tudom :(

De a kocsi es a benzin itt tenyleg draga... kocsik mar a spanyoloknal is erezhetoen olcsobbak.

Előzmény: Magdi0106 (3639)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.06 0 0 3640
a fok neha nem sokat szamit, foleg ha mellette sarki szelek fujdogalnak :D es itt Lisboaban ez volt a helyzet.. a nap az sut, a homero 15-20 fokot is mutathat, de mellette meg lehet fagyni az oceanrol erkezo hideg levego miatt. Ezert is nem szeretek az idojarasrol beszelni, szerintem semmi ertelme ezen ragodnia senkinek, lesz ami lesz es kesz. Ho tuti nem, legalabbis itt Lisszabonban nem.
Előzmény: quilla (3638)
Magdi0106 Creative Commons License 2008.03.06 0 0 3639
16 fok hideg???? Tegnapelőtt nálunk volt vagy 7, eszement széllel. Azt hittem szétfagyok. Vissza is lázasodtam, úgyhogy itthon dekkolok.
Csajok, nem tudjátok, hogy az autó honosítása mennyibe kerül??? Itthon olcsóbbak az autók, úgyhogy úgy terveztük, itthon veszünk egyet. De írják, hogy fél év után kell neki portugál rendszám. Ennek valami normális költsége van? Azért kérdem, mert a finneknél valami olyan brutál összeget kérnek érte, hogy nem éri meg itthonról vinni az autót.
Előzmény: quilla (3638)
quilla Creative Commons License 2008.03.05 0 0 3638
kezdesz valodi portugalokra hasonlitani :))) hideg :DDD 16 fok volt es ragyogo napsutes... mondjuk igen, rajtam kivul mindenki hidegnek ertekelte tenyleg... most jovok ra, a hiba az en keszulekemben van :) (azert a 20 fokot jobban komalnam persze, kevesebb szellel)
Előzmény: Törölt nick (3637)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!