Keresés

Részletes keresés

quilla Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3655
Nekem idonkent szokott lenni jatlegem is innen odafele :) Vissza sosem... de allitolag az idoben elore, keletre utazni nehezebb.... pedig csak egy ora a kulonbseg, de a fenyek es az eletritmus sokkal nagyobb elterest mutat nem?
Előzmény: primatti (3654)
primatti Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3654

Újra itthon, vége a kis lisszaboni kiruccanásnak, máááááár mennék vissza, pedig jó itthon is. Valaki mondja meg főnökömnek, hogy hosszabb aklimatizálódásra van szükségem, mert ma is nagy sebességgel cseszegetett, nem volt képes felfogni még csak a testem van itthon.

Minden fórumozónak elsősorban Fornalhának 1000hála a segítségért.

   

quilla Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3653
Azert ellesztek vele. Leginkabb az irott szovegek lesznek konyebbek, a hangzashoz asszem ido kell de hozza fogtok szokni...az elegge mas. Ja, es titeket relative jol fognak erteni amugy.... ti nem fogtok annyira jol erteni eleinte...en legalabbis igy voltam vele :)
Előzmény: Carib (3652)
Carib Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3652

Hello

 

Dominikan elek 8 eve, a csaladom is domi... Holnap indulunk Liszabonba 1-2 honapra / innen a 35 fokbol.../ Kerdesem, hogy mire megyunk a spanyol nyelvtudasunkkal !?   Udv Carib

Trucha Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3651

Sziasztok,

ma kiváltottam az E-111-es kártyát az OEP-nél, kb. 15 percet vártam, és kb. 5 perc alatt készen volt, meghatalmazással a férjemnek is el tudtam intézni. 1 teljes évig érvényes, sürgősségi ellátásra jogosít, és nem került pénzbe.

 

Üdvözlettel: Trucha

 

Ps.: Köszi az infot Fornalha!

quilla Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3650

Jelentem, Portoban ocsmaaaaany ido van. Szakad es omlik felvaltva... idonkent hompolyogve es vizszintesen... randa no.

www.meteo.pt

quilla Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3649
En mivel Portoban lakom nem tudok sajna neked szallast ajanlani :(
Előzmény: saszika (3647)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3648
ahhhh, en Lisszabonban lakom de most uuuuuuuugy szeretnek eszakon lakni, jobban mondva Pinhão nevu telepulest valasztanam, es az ott levo hentesboltot... Szombaton vettem naluk "fekete fuge lekvar"-t, istencsaszar!!!! :-D
Előzmény: saszika (3647)
saszika Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3647
 Sziasztok!        Uj vagyok a forumon :) 3 hete lakom Portugaliaban(Vila Real), meg csak Portoban jartam,de parommal tervezzunk egy hosszabb lisszaboni kirandulast. Meg nagyon idegen szamomra itt minden, ezert kerem a segitsegeteket :) Lisszabonban panziot keresunk lehetoleg jo aron(dupla szoba 30-35ert).Ha tudtok valamit lehetoleg jobb kornyeken, legyszi irjatok.A kozlekedes milyen? Megeri-e a Lisszabon-kartya? Mennyire fedezi a Sintra, Cascais utakat? Hallottam , hogy van 4 euroert 24 oras jegy, amely minden tomegkozlekedesi eszkozre ervenyes. Koszi szepen elore is :)
Trucha Creative Commons License 2008.03.09 0 0 3646

Sziasztok,

 csatlakozom rekokahoz, engem is érdekelne az info, mi csütörtökön utazunk.

 

Üdv: Trucha

rekoka Creative Commons License 2008.03.07 0 0 3645
Sziasztok!

A Nemzetek Parkjába van belépő, vagy csak a benti dolgokért kell külön-külön fizetni?
Csak mert a Lisboa Card oldalán fent van, hogy 40% kedvezmény a Parque das Naçőes-be, csak nem tudom, hogy mennyiből és hogy az mit takar?

Illletve létezik egy Parque das Naçőes card, ami bent mindenféle kedvezményre jogosít. Ha esetleg tudtok erről valamit... megköszönném!

Valaki használt már Lisboa Cardot a Sintra - Fok - Cascais-körre?
Mert nem egyértelmű az oldalon az ár!


Szerdán megyünk, úgyhogy előre is nagyon köszönöm, ha valaki segít!
rekoka Creative Commons License 2008.03.07 0 0 3644
Fornalha!

Írtam Neked mailt!
blaze73 Creative Commons License 2008.03.06 0 0 3643
igen, az uzemanyag horror volt amikor tavaly oktoberben kint voltunk :(

itt is viszonylag hideg van. sajnos.
de meg 1 nap es indulok a jo kis melegbe : Indonezia 3 het :) :)
quilla Creative Commons License 2008.03.06 0 0 3642
itt is hideg szelt fuj (akad meg ma is) de bennem elenken el a karacsony kornyeki hazautunk  a minuszokkal es azzal a fazassal, nekem az sokkal roszabb elmeny.
Előzmény: Törölt nick (3640)
quilla Creative Commons License 2008.03.06 0 0 3641

en nem tudom sajna mennyibe faj. nekunk portugal a kocsink eleve, akit meg ismerek es magyara csalad es magyar a kocijuk, nos ok evek ota nem tetettek ra portugal rendszamot, szoval onnan sem tudom :(

De a kocsi es a benzin itt tenyleg draga... kocsik mar a spanyoloknal is erezhetoen olcsobbak.

Előzmény: Magdi0106 (3639)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.06 0 0 3640
a fok neha nem sokat szamit, foleg ha mellette sarki szelek fujdogalnak :D es itt Lisboaban ez volt a helyzet.. a nap az sut, a homero 15-20 fokot is mutathat, de mellette meg lehet fagyni az oceanrol erkezo hideg levego miatt. Ezert is nem szeretek az idojarasrol beszelni, szerintem semmi ertelme ezen ragodnia senkinek, lesz ami lesz es kesz. Ho tuti nem, legalabbis itt Lisszabonban nem.
Előzmény: quilla (3638)
Magdi0106 Creative Commons License 2008.03.06 0 0 3639
16 fok hideg???? Tegnapelőtt nálunk volt vagy 7, eszement széllel. Azt hittem szétfagyok. Vissza is lázasodtam, úgyhogy itthon dekkolok.
Csajok, nem tudjátok, hogy az autó honosítása mennyibe kerül??? Itthon olcsóbbak az autók, úgyhogy úgy terveztük, itthon veszünk egyet. De írják, hogy fél év után kell neki portugál rendszám. Ennek valami normális költsége van? Azért kérdem, mert a finneknél valami olyan brutál összeget kérnek érte, hogy nem éri meg itthonról vinni az autót.
Előzmény: quilla (3638)
quilla Creative Commons License 2008.03.05 0 0 3638
kezdesz valodi portugalokra hasonlitani :))) hideg :DDD 16 fok volt es ragyogo napsutes... mondjuk igen, rajtam kivul mindenki hidegnek ertekelte tenyleg... most jovok ra, a hiba az en keszulekemben van :) (azert a 20 fokot jobban komalnam persze, kevesebb szellel)
Előzmény: Törölt nick (3637)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.05 0 0 3637
meghatalmazassal, es az osszes papirjaval.. ha vallalkozo akkor vallalkozoi igazolvany, ha dolgozo akkor munkaltatoi igazolassal, ha tanulo akkor a TO-rol iskolalatogatasi (NEM diakigazolvany, az nem hivatalos irat), ill. a szemelyi igazolvanyaval.

Most eppen hideg es szeles. Visszavesszuk a salat.
Előzmény: Trucha (3636)
Trucha Creative Commons License 2008.03.05 0 0 3636

Sziasztok,

az E-111-es kártya igényléséhez szükséges a férjem is, vagy helyette/nevében/meghatalmazással is meg tudom igényelni az OEP-től?

 

Most milyen az időjárás?

 

Üdv: Trucha

quilla Creative Commons License 2008.03.04 0 0 3635
fogalmam nincs rola milyenek a helyek, en tenyleg nem ismerem az ejszakai eletet. Pesbol is leginkabb csak a Trocaderot... na az pont az, amire rakerdeztel :o))))
Előzmény: Magdi0106 (3634)
Magdi0106 Creative Commons License 2008.03.04 0 0 3634
Igazából olyan szórakozóhelyre gondoltam, ahová nem tinik járnak, hanem inkább úgy harmincasok. Ott talán azért nincs ilyen durva helyzet. Vagy igen? Sajna az itthoni szórakozóhely helyzet sem jobb. Nemrég voltam egy céges buli keretében disco félében. Hááát, a jelenlévők fele kiskorú volt erősen narkós állapotban. Elkeserítő.
Előzmény: quilla (3633)
quilla Creative Commons License 2008.03.04 0 0 3633

Hat na ezt en nem tudom, mivel itten van a kistyukunk es o nem marad meg egyedul, nem szoktunk jarni. De azon extra latinok egyiket sikerult amugy is kifognom aki nem szereti a latin zenet :DDDD (ellentetben velem) de biztos vannak ilyen jellegu latin klubbok.

Ellenberger errol jut eszembe, hogy a kozbiztonsag ilyen helyeken nem tul fenyes... mar korabban elhataroztam, hogy enyim gyerek nem fog belemenni az ejszakaba. A legutobbi inzultus itt Portoban epp a hetvegen volt, fejbelottek egy biztonsagiort egyik szorakozohleyen, valsagos az allapota. Es sajna nem kirivo eset, relative surun szoktak balhek (halalos kimeneteluek is :(( ) lenni... na nem azt mondom am, ogy ne lehetne kimenni az utcara ejjel, csak mondom mik szoktak tortenni.

Előzmény: Magdi0106 (3632)
Magdi0106 Creative Commons License 2008.03.04 0 0 3632

Jobbulást. Kenj rá aloe verát, nekem az szokott az ilyenen segíteni.

Én az influenzából lábadozom, elég ramatyul vagyok, nem is értem mi a francnak jöttem be...

Portugál leánykák, eszembe jutott még egy kedvenc hobbim, amit szeretnék ottkint is....a tánc. Társastánc, salsa, bármi :))) Ilyen szórakozóhelyek vannak? Azt gondolnám igen, de ezt biztos jobban tudjátok.

Előzmény: Törölt nick (3630)
quilla Creative Commons License 2008.03.03 0 0 3631
Jobbulast!!! En is nagy kezegeto vagyok, de en suteskor szoktam :))) Most meg a bal mutatoujjam feketedik illetve a köröm rajta... a macska megharapta, tevedesbol, nem bantasbol :) jol beverzett a koromagytol felfele, kezd mar lenoni, gorongyos is, de legalabb mar nem faj. De az eges sokaig szokott :( fenistilt ra... ha van keznel!!
Előzmény: Törölt nick (3630)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.03 0 0 3630
egyetertek. most nem birok tobbet irni mert megegettem a kezemet es nehezemre esik gepelni. Bar mar jobb... tele lett holyagokkal :-(
valami kedves koillegam feltekerte a hutoszekrenyt penteken es mara az osszes kaja meg pia lefagyott benne, dobhattuk ki a felet.. nekem meg a tej belefagyott a dobozba es mikor betettem a mikroba a viz ami a jeges tejbol kicsapodott a bogre belsejebe felmelegitette es mikor kivettem szetegette a kezemet... mert? mert nem birtam elengedni hogy nehogy leessen a foldre es mindenhova kifolyjon...
Előzmény: quilla (3629)
quilla Creative Commons License 2008.03.03 0 0 3629
mivel eszakon lakom, igy csak a tengerhez szolnek hozza. mivel ez tulkepp nem is tenger hanem maga a nyilt ocejan, ezert nyaron sem meleg am!! olyan 16-17 fokosnal nem nagyon szokott tobb lenni, es Estorilt ugyannem ismerem, de itt Portonal mindenhol elegge hullamzik, szoval nem az az uszkalos csendesvizu tengerpart, mint ol a foldkozi tenger. (azert jo, hogy van :DD)
Előzmény: buksi5 (3627)
momo.d Creative Commons License 2008.03.03 0 0 3628
Sziasztok,
én is készülök Portugáliába, iwiw-en már felvettem a kapcsolatot Fornalhával... :-) Szia!
Amiért írok most: igen, érdemes a kártyát is kiváltani, annál is inkább, mert nekünk négyünknek kb. 10 perc alatt kész volt, és ingyenes is. Az okosok azt mondják, másra való ez is, a biztosítás is. Szerencsére még egyiket sem kellett sosem használnunk, de jó ha van. :-) Üdv.
buksi5 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 3627
Sziasztok!
Juniusban szeretnén k menni Lisszabonba és a városlátogatást estorili strandolással szeretnénk összekötni. Szeretném kérdezni: Lisszabon belvárosából valóban megy HÉV szerü vonat Estorilba? Van ott olyan strand amit nem csak szállóvendégek használhatnak? Junius hónapban élvezhető a viz hőmérséklete? Ha bármilyen információtok van a témával kapcsolatban nagyon köszönöm
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.03 0 0 3626
Szia! Persze, nyugodtan. katalin1981 kukac gmail.com a cimem!
Előzmény: icietmaintenant (3625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!