Keresés

Részletes keresés

quilla Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3483
Hat pedig sokan hasonlitjak :) Es en annak ellenere is hasonlitottam mikor eloszor hallottam (mar nem tunik fel ez nekem sem) hogy volt szerencsem nyelveszetet tanulni az egyetemen, merugye valami ilyesmi szakon vegeztem :))) Es hiaba tudom, hogy nem rokonok, nekem hangzasban a kemenysege nagyon is hasonlitott. Persze nem a nyelvtani felepitese, nem a szokincse, mert az valoban hasolit pl a spanyolra is, de a hangasuk eleg messze all egymastol. Mondjuk klasszul interferalnak is egymassal emiatt :oDD nalam legalabbis, aki nem tud(ott) spanyolul annak ez nem olyan zavaro persze :)
Előzmény: Törölt nick (3482)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3482
hehehe, nem tudom miert hasonlitjatok szlav nyelvekhez... :D Hallottatok mar lengyelt/csehet, mondjuk honapokon keresztul es nem csak egyszer-ketszer az eletben? :) Tok mas nyelv, teljesen mas a hangzasa. En fel evig hallottam lengyelt/csehet, az osszes europai nyelvet mindennap egy nemzetkozi telefonkozpontban, es nekem egyaltalan nem olyan mint a portugal. Tele van olyan hangokkal amik a portugalban nincsenek is, ill. forditva. :-)
Előzmény: quilla (3481)
quilla Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3481
Romanra? szerintem nem, az elegge spanyolos vagy olaszos, sokkal lagyabb... nekem lengyel volt az elso benyomasom, sokkal 'kemnenyebb' hangzasu mint a tobbi latin nyelv szerintem :) En szepnek sem mondtam volna, de mar en is megszoktam, szal nem is csunya.
Előzmény: Törölt nick (3480)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3480
cseh??? Dehogyis, semmi koze nincs hozza. :-)
Mondjak meg hogy a romanhoz hasonlit, ami normalis mert mindketto latin nyelv, csak a romanban mar sok a szlav beutes. Ha minden igaz, a portugal nyelv ami ma legkozelebb all a regi latinhoz.
Nekem nagyon tetszett mindig is a portugal, mar 10 eves koromban meg akartam tanulni, dehat kitol, honnan, hogyan... aztan veletlenul talalkoztam 4 evvel ezelott egy portugallal...

Primatti:
koszi a dicseretet (hogy jol osszefoglaltam), mar csak meg kell irni :DDDD

Oceanário de Lisboa link weblap
Előzmény: Blende (3478)
blaze73 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3479
Fura nyelv, tenyleg.
Porto-ban a metroban mi is mindig figyeltuk miket es hogyan mondja es alig-alig hasonlitott a leirt verziora... :)
Blende Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3478

 

Igaz úgy tényleg jobb! :))

 

Amúgy könnyen megbotlik az ember nyelve és valami furcsaság kerekedik ki belőle.. :)

 

Amúgy a portugál nyelv elég érdekes. A metrón én pl. 2 napig hegyeztem a fülem mire kezdtem felfogni mikor mit mond...

 

A Parqe megálló pl. (bizti nem jól írom) nekem először alig volt érthető akár csak a Restauradores. A Sao Sebastiao és a Marques Pombal még csak-csak...

 

Nekem kicsit a cseh nyelvre hasonlít hallás után. A portugálok igaz lassabban de sokat beszélnek... :)

 

Érdekes volt az időjárás jelentés is ami kb. 10 percig tartott a hiradóban. :))

 

 

Előzmény: papa_maci (3477)
papa_maci Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3477
Igaz-igaz! Oceanario! :))
Előzmény: quilla (3476)
quilla Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3476
pedig nem olyanbonyolult az, de nem um a vege hanem Oceanario :) talan ugy konyebb.
Előzmény: papa_maci (3475)
papa_maci Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3475

Mondjuk én nyáron voltam a párommal.

Akkor nagyon sok gyerek volt és rengeteg külföldi. Német,Holland,Olasz.

De nagyon klassz volt.

Nekünk a villamos múzeum maradt ki tavaly.De az idén bepótoljuk.

Az "Oceanárium" kimondásával nekünk is volt némi problémánk. :))

Előzmény: Blende (3471)
quilla Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3474
Allitolag szoktak ilyen ejszakai ottalvos programit is szervezni neha :)
Előzmény: Blende (3473)
Blende Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3473

 

Igen nagyon sokan ülek, feküdtek ott, főleg az alsó szinten és a hátsó részen (a bejárat/kijárathoz képest)

 

A ráják nagyon szépek voltak, amúgy is kedvelem őket. Olyanok mint egy nagy, csupaszárny repülő... :)))

 

 

Előzmény: quilla (3472)
quilla Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3472
Pedig nem lehet utolso elmeny ott aludni a foldon a nagy uveg elott :) azt kiprobalnam :)
Előzmény: Blende (3471)
Blende Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3471

Szia!

 

Igen tudom, hogy Oceanárium de ezt egyszerűbb volt leírni. :)

A párommal amúgy sokat röhögtünk azon, hogy milyen nehezen mondtuk ki... :))

Valahogy nehezen jön a számra.. :)

 

Szeretem amúgy a tengeri élővilágot de amióta merültem már a vörös tengeren nehezemre esik egy üvegfal mögül nézni. Tény az itt minden egy helyen van és ritkaságokat lehet látni, de köztük úszkálni, lebegni a korallszirtek között azért más.. :)

 

Azoknak akik nem merülnek tényleg fantasztikus látvány.

Objektíven nézve szép, színvonalas intézmény.

 

Bánni nem bánom, mert azért érdekes volt! :))

 

Sok gyerek furcsa, de nem volt. A villamos múzeumban annál inkább!!!!

:)))

Előzmény: papa_maci (3466)
quilla Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3470
Igy van, es bennem tenyleg fel sem merult, hogy o azt hiszi ott nincsen fal vagy le tudjak ot rohanni vagy ilyesmi :) lehet tul tudomanyosan gondolkodik :DDD nekem egyertelmu volt, hogy az akvarium, neki nem... a mantatol kifejezetten rettegett :) De mivel meg ket gyerek volt velunk es hat korbejartuk, a vegere mar odamereszkedett o is.
Előzmény: papa_maci (3469)
papa_maci Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3469

Pedig nagyon sok kisgyerek nézte-nézi szájtátva a nagy halakat.

És mindenki azt várta mikor mikor úszik el elötte az óriás Manta.

Állandó a nagy zsivaly. /Tetszik az apróságoknak.

Előzmény: quilla (3467)
papa_maci Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3468

Rosszul írtam a hal fajtáját.

Helyesen Wora-wora. :)))

quilla Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3467
A gyerekem mikor belepett oda (5 eves lehetett kb, vagy tan 4,5) elrettent teljesen, es nem volt hajlando odamenni a nagy akvariumhoz, ami ugye kvazi mindenhol jelen van :) Eszembe nem jutott volna, hogy felni fog, de bepanikolt es marhara felt, mert mint utolag kiderult nem vette le, hogy uvegfal van ott es azok a franya mantak es capak es mindenek nem tudnak kijonni hozza, szoval fraszt kapott szegeny :)
Előzmény: papa_maci (3466)
papa_maci Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3466

Szia.

Bocs :Oceanárium!! Nem aquarium.

Ha voltál spanyolhonban, közelebbről Barcelonában, na ott van Aquarium.Oda 15 euro a belépő. ( legalábbis 2006-ban annyi volt, bár szerintem az óta nem lett olcsóbb.:DD  ) Na az tényleg nem éri meg.

Bocs mégegyszer nem kötözködni akartam, csak akik utazni akarnak majd és olvassák a topicok kapjanak pontos képet.

Egyébbként már azért is megéri az oceanárium mert csak itt látható europában a kipusztulás

szélére sodródott

két úszóju hal ( ha jól tudom a neve Bora-Bora) lapos , kerek, és 2 tonna a kifejlett példány súlya. Szerintem ne bánd a 10.50-et :))) !!!

Előzmény: Blende (3465)
Blende Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3465
Közelben van egy kézenfekvő vásárlási lehetőség az El corte Inglés de meggondolandó... Aki járt már spanyolhonban ismeri.. A választék pazar az árak nem különben....
A szupermarket része sem utolsó talán még bécsben sem láttam ilyet a választék fantasztikus és az árai is...

A városba bejutásra mi a metrót használtuk, zapping kártyával. Elég jól jár reggel 6-éjjel 01 között.

Arra azért érdemes figyelni, hogy a nálunk megszokottól eltérően a fordított irányba azaz a menetirány szerinti bal pályán járnak. Könnyen rossz irányba lehet menni ha erre nem figyelünk.. :)

A felvonók szerintem szépek és érdekesek de mi pl. fel-le sétáltunk mert nem akartunk fizetni érte meleg nem volt és a távolságok nem legyőzhetetlenek...

A 28-as vilit mindenkinek ajánlom élmény az utazás.

Cabo da roca és Sintra mindenkép megér egy napos kirándulást!!
Az 1 napos turistakártyát nem ajánlanám 12 EUR ha meg külön veszük a jegyet kb. a fele..
Vonatjegyet az automatából érdemes szerintem. Kp. bankkártya mindegy. egyszerű és érthető.

Mi egy cascais-cabo da roca-sintra kört tettünk, élmény volt. A vonatok jók és sűrűn járnak ráadásul a Rossio-t most nyitották meg ami a város közepén van.. Amúgy nagyon szép lett.

Az aqvárium szép de szerintem a 10.50 EUR picit sok érte.

Most hirtelen enyi jutott eszembe ha van kérdés szívesen válaszolok! :))


Még néhány élmény és kép:































Blende Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3464
Sziasztok!

Akkor a beszámoló szépen sorjában.

Mi fapadossal utaztunk, sikerült elég jó áron jegyet kifogni az easyjetnél.
Odafelé: Budapest-London Luton-Liszabon vissza: Liszabon-Genf-Budapest

Azért variáltam meg mert így érdekesebb is volt és a menetrend/ár sem volt utolsó.
A járatok között volt 6-7 óra így a városba mindenol ki tudtunk menni mégsem volt rizikó, hogy lekéssük a csatlakozást. cca 50e HUF volt két főre az egész.
De járható amit pl. egy barátomnak foglaltam Budapest-Milánó-Porto Wizz ill. Ryan combo.

A megérkezéskor a reptéren ha este jöttök a buszjegyvételezés csak a buszsofőrnél lehetséges ami kicsit drága... A Principéhez a 44-es buszt ajánlanám kb. 15-20 perc a Saldanha megállóig innen kb. 5-10 perc séta. Nem vészes böröndel sem.
Később szerintem érdemes a "zapping" kártyát beszerezni a metróban, automatából. Különböző értékben lehet venni. Ha a legdrágábbat veszed 0.75 EUR bónusz jár rá. Ez egy utazásnak felel meg. Nekünk a 3 napra elég volt. Ez egy papír csipkártya amit metróra ki-be lépéskor használni kell ill. a villamoson felszállásnál.

A hotel:

Negatívumot nem igen tudnék mondani.
A metróépítés kissé felhallatszik a hátsó szobákba is, de max. ha a sok vizet szivattyúzzák a gödörből eső után...
Hétvégén nem dolgoznak de hét közben behozzák...

A hotel tiszta rendes, minden nap takarítanak ha kell ha nem és cserélnek mindent. Itt is dívik, hogy a törölközőből ill. a takaróból hajtogatnak az ágyra mindenfélét a takarítók. Ilyeneket eddig csak afrikában láttam.. :)
Csak érdekesség, hogy a szobák részben felújítottak van pl. LCD TV a falon de a bútorok egy része kb. 20-30 éves. Nem kopottak csak látszik másik évezredben készültek.
Van bútorszéf is ha valaki igényelné.

Aki szereti a repülőket az az erkélyről fotózhat párat... a hotel felett alacsonyan jönnek ugyanis reggelente a leszállók!! Nagy élmény... :)


Néhány fotó:

Hotel Principe bejárat

705 szoba

fürdő

Erkély

TAP A320
Blende Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3463
Szia!

A szobák előre le vannak osztva!!
Ha most írsz nekik v. felhívod őket még nem késő!!

Nekem elötte nap kellett beszélnem velük és rákérdeztem a csendes szobára...

Amikor megérkeztünk már névre szólóan ki volt készítve minden. Szobakártya stb. Nyolc másik közül szedte elő. Látszott, hogy át volt firkálva a szám rajta. Valószínű mi sem ott lettünk volna ha nem szólok.

Ha még most megkéred őket tuti nem lesz gond. Ha még konkrét szobaszámot is kérsz látják rutinos vagy... :)

Szerencsére gumicsizma azért nem kellett... A nagy zuhé és dörgés villámlás éjszaka volt.
De mi is láttuk pl. a Mozambiki nagykövetség mélygarázsát ahonnan méregdrága szétázott kocsikat húztak ki még 2 nap múlva is...
Előzmény: primatti (3462)
primatti Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3462

Blende, én is sokat gondoltam rád, miként élitek kinti napjaitokat, hány gumicsizmát koptattál ebben az időben, na de viccet félretéve örülök, hogy jól sikerült. A szállodával kapcsolatban köszi a tippeket az emeleti részekkel szobaszámokkal kapcsolatban, de attól tartok, tekintve hogy éjfélkor érkezik a gépünk, és még a hotelbe is be kell taxiznunk, azt a szobát kapjuk ami jut. Tekintve hogy a szálloda - mint korábban írtam - ez időpontban tele lesz, már annak is örülni fogunk, ha lesz szobánk, és nem derül ki hajnalok hajnalán, hogy túlfoglalás miatt nincs szabad hely. Na nem leszek pesszimista ígérem.

Várjuk a részletes beszámolót, képeket.

 

Fornalha, szupi az ötlet, annyira jól összefoglaltad, hogy nem igazán jut eszembe semmi ami hiányzik.    

Előzmény: Blende (3461)
Blende Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3461
Szia rekoka!

Köszönöm, sajnos lehetett volna jobb is de így is szép volt. Mindjárt meglátjátok.. :)

Ha kérdés van jöhet azélmény és a tapasztalat még friss... :)

Előzmény: rekoka (3457)
Blende Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3460
Sziasztok!

Na hazaértem, most töltögetem le a fotókat a fényképezőről. Ha nem zavar a hotelen kívül még párat megosztok veletek.. :)

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3459
hehe, most megvannak a kerdesek... a valaszok ezutan jonnek... :D Lassan toltogetem kifele, amugy elegge Lisszabon-kozpontu lesz a dolog, nekem itt vannak tapasztalataim. Persze jartam mar egy csomo helyen, de nehany kerdesre nehez lesz valaszolni. :-))) Meg megragom... aztan majd kikopom. :D
Előzmény: rekoka (3458)
rekoka Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3458
Húúú Fornalha ez nagyon jónak néz ki!

Majd gondolkodom - hátha eszembe jut vmi, ami kérdésként felmerülhet.

Mikor tervezed élesíteni?
Előzmény: Törölt nick (3455)
rekoka Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3457
Blende!

Köszi a beszámolót, nagyon tetszik!!!

Sokat gondoltam Rád az aktuális időjárást figyelve, örülök, hogy minden ok volt és jól sikerült.
;-)))

Majd lesznek még kérdéseim, mert 3 hét múlva mi is ott leszünk már! - Principe-be megyünk, úgyhogy köszi a hasznos dolgokat!

Várom a bővebb beszámolót és képeket is!






Előzmény: Blende (3454)
papa_maci Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3456

Szerintem tuti jó az egész!

Viszont ha az (e), és az (i), pontokat bővebben kifejtenéd...... :))))

Na de tényleg jó . Még az egészségügyi,közbisztonsági,dolgokat kéne leirni. Szerintem. 

Előzmény: Törölt nick (3455)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3455
Na, tok jo!
Amugy bide minden lakasban van :-))) Ez itt normalis.

Epp keszitek egy turistaknak szolo weboldalt a http://pmcs.webmedia.hu -hoz, egyenlore ezek a temak (ha vkinek van otlete, irjon!!!):

1. Utazás előtt

a.) Miért éppen Portugália?
b.) Portugália melyik részét válasszuk?
c.) Mennyi időre érdemes beosztani az utazást?
d.) Milyen úton-módon juthatunk el Portugáliába?
e.) Mire figyeljünk a repülőút során?
f.) Mire figyeljünk az autóút során?
g.) Milyen dokumentumokra van szükség az országban?
h.) Milyen ruhákra van szükség?
i.) Miket vigyünk magunkkal, mit hagyjunk inkább otthon?
j.) Szállás kiválasztása


2. Első lépések

a.) Utazás a „helyi BKV-val és MÁV-val”
b.) Mindennapi kenyerünk (árak, boltok)
c.) Éttermek
d.) Emberek

3. Lisszabon és környéke

a.) Városnézés Lisszabonban
b.) Lisszabon környéke – hova ne menjünk
c.) Lisszabon környéke – hova menjünk
d.) Éttermek, hol, mit, mennyiért
e.) Éjszaka Lisszabonban, télen - nyáron
Előzmény: Blende (3454)
Blende Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3454

 

Sziasztok!

 

No visszaértünk... :)

 

Az idő tényleg nem volt a legjobb de ezért nagyon gáz sem volt. Amikor esett elmentünk múzeumokba, fedett helyekre mint pl. az Óceanárium.

 

Kedden a cabo da Roca-nál még napozni is tudtunk a sziklákon rövidujjú pólóban. :)

Jobbat vártunk de azért nem volt rossz így sem. A vasárnap volt ami tényleg kissé nedvesebb volt.. A hétfő-kedd már tűrhető.

 

No de sorjában:

 

A Hotel Principe remek hely! Mindenki aki oda megy nyugodjon meg. Korrektek, jó helyen van és végtelenül tiszta! Még mondjuk skandináv viszonylatban is megállná a helyét!!!

A szobák tágasak, jól felszereltek (törölköző, bidé!, hajszárító, légkondi, bútorszéf, LCD TV stb.)

A reggeli is egész elfogadható kínálatú svédasztal. A szálloda megközelíthetősége is jó. Szóval no para! :) Képeket este teszek ide.

Amire érdemes figyelni, hogy hátsó és magasabb emeleti szobákat kérjetek mert azok nagyobbak és erkélyesek. A magasság fontos mert éjjel is fúrják a metrót két házzal arrébb. Ha első a főútra néző szobát kaptok hallani fogjátok. Hátul nem vészes. (hang és hőszigetelt ablakok) Mi a 705-ben voltunk. de a 703-706 és a 803-806 szobák is jók!

A szobák közötti hangszigetelés is jó nem hallani át semmit.

 

A metrót elsőre nem könnyű megtalálni de nem is vészes.

 

Ha lehet vegyetek "Zapping" kártyát azzal éri meg elég jól a közlekedés. Mi fejenként 1-1 10 EUR kártyát fogyasztottunk el. Jó metróra buszra liftre siklóra is!

Reptérről a 44-es busz jön be majdnem a hotelig kb. 15 perc.

 

Hihetetlen hangulata van a városnak és a környékének. Mi még biztos visszamegyünk egy porto-Faro tengelyű túrára valamikor jövőre és nyáron!! :))

 

 

Az emberek sokkal kedvesebbek és segítőkészek mint pl. Tenerifén v. spanyolországban.

Rengetegszer jöttek oda segíteni mert látták térképet nézünk v. jegyautomatát tanulmányozunk.

Még az ellenőr sem büntetett meg a 15-ös vilin amikor nem sikerült a kártyánkat lehúzni és nem vettük észre. Csak szólt, hogy legközelebb várjuk meg a zöld fényt a készüléken.

 

Aki szereti a kötöttpályás dolgokat (mint pl. én) nagyon fogja élvezni a kis sinpusztító villamosokat vagy a szélasnyomtávú vonatokat.

 

Most még ülepednek az élmények, de este írok egy részletesebb élménybeszámolót néhány fotóval is ilusztrálva!!!

 

A lényeg, az idő ellenére is elragadó ország kedves emberekkel!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!