Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 3446
Hat igen, ez eleg gaz, de ez az evszak ilyen lutri... ilyen idoben varost se lehet nagyon nezni, bar oszinten szolva ha reggel 11 fele mentek ki az utcara akkor epp kellemes idot fogtak ki. Most megint tok sotet van es hideg, de az eg tiszta, bar ejszaka valoszinuleg megint jon az egi aldas. En nem dijazom mert kellemetlen ejszakam volt, neha akkorat dorgott (pedig en jo alvo vagyok) hogy felebresztett, a haz is beleremegett es az eso hangja is nagyon zavart.
Raadasul beazunk, 6 helyen csopog az emeleten, ami nagyon nem jo :-((( Tetocserepeket kell cserelnunk... Szegeny parom ma azon gondolkodott hogy ebedidoben hazamenjen-e megnezni mi a harci helyzet, vagy menjen el a kinaiba muanyag vodroket venni, mert mar a sutobol is kiszedtuk a tepsiket es azzal fogjuk fel a vizet.
Előzmény: primatti (3441)
quilla Creative Commons License 2008.02.18 0 0 3445
Jaaaj, a vervetelen ma elottem szolitottak Dna. Maria Leokadiat :DDDD ok, nekik ez nem muris, de hat nekem.... meg jo, hogy odahaza kiveszett ez a nev :DD
Előzmény: Törölt nick (3443)
quilla Creative Commons License 2008.02.18 0 0 3444
Nemaaaar! tavaly is juniusig legalabb tavasz volt, odahaza mar reg tul voltak az elso harom kanikulai szakaszon itt meg meg kardiganban ucsorogtunk... aprilisi meleget akarok!!! ok, nem februarban, akkor meg eshet meg marciusban is, de aprilisra kerem a tavaly elmaradt tavaszias nyaramat!!!!
Előzmény: Törölt nick (3443)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 3443
es jon az esos tavasz... es hideg is van, pentekre mar csak 14 fokot mond, ami itt nagyon hideg tud lenni mikor fuj a szel es 100% paratartalom van.
Előzmény: quilla (3442)
quilla Creative Commons License 2008.02.18 0 0 3442
Hat a vizhatlan cipo es a bokaig ero esokabat valamint az uszogumi alapfelszereles a teli honapokra :) Aztan kisebb szerencsevel szaraz telunk van (ez nem mindenkinek szerencse, a mezogadasagnak meg a deliek vizellatasanak pl nem tesz jot)
Előzmény: primatti (3441)
primatti Creative Commons License 2008.02.18 0 0 3441
Fornalha, ez az idő borzalmas, nem éppen alkalmas turistáskodásra, szegény Blende.........remélem vitt gumicsizmát......Se baj essen, csak jövő hét végén legyen szép idő!!!!!!  
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 3440
Előzmény: quilla (3439)
quilla Creative Commons License 2008.02.18 0 0 3439
Itten meg sut a nap... na nem hetagra csak kettore, neha ki-kibukkan a felhok kozul, szoval felhos itt is de nem esett ma meg egy csep sem, tegnap is igen moderato uzemmodban egy kicsit delutan.
Előzmény: Törölt nick (3438)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 3438
"Jo" reggelt. Itt most "alerta amarela" van az esozesek miatt, amik folytatodnak. Mar tegnap delutan ota esik, az egesz varos romokban van (forgalom, arviz, metro nem mukodik)... Jo tudni hogy nem csak a magyaroknal all meg minden amint leesik egy kis valami az egbol.

quilla Creative Commons License 2008.02.17 0 0 3437

Ez igaz, es jol jon utolag is, de ott es akkor megiscsak elo kell keriteni :(

http://matyesz.blogspot.com/ en itt olvastam meg az elejen

Előzmény: Törölt nick (3436)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.17 0 0 3436
Azt nem olvastam... :-( En ugy vagyok vele hogy ha fizet, meg ha a toredeket is, akkor is annyival kevesebbet kell elokeritenem... a semmibol. :-)
Előzmény: quilla (3435)
quilla Creative Commons License 2008.02.16 0 0 3435
Jaja, fizet, utolag es a toredeket... epp a januari sielos balesetben komolyan serult fiu anyukaja irta le ezt a blogjaban, azt nem olvastad? ettol persze meg lehet, hogy jol jon...
Előzmény: Törölt nick (3431)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.16 0 0 3434
mutattam mar anyukam allatfarmjat? Es ez csak egy reszlet a 17 macskabol... :D

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.16 0 0 3433
papa_maci: nekem is van am házam! :-)

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.16 0 0 3432
persze mas turistanak lenni es mas itt elni... :-)

Előzmény: quilla (3430)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.16 0 0 3431
Nem rossz, ha van. Anyu tortenetesen ott dolgozik ahol ezeket kiadjak (az FPEP-nel) es hallott mar sztorikat.. Sielos balesetek, surgossegi dolgok. Ingyen kivalthato, intezni sem kell sokat csak bemenni a megfelelo iratokkal es jo ha van az embernel valoban, mert ha surgossegi ellatasra szorul akkor az allam bacsi fizet helyette. Ez egy kulfoldre kiterjesztett betegbiztositas amire mindenkinek joga van aki fizeti a TB-t otthon.
Előzmény: quilla (3430)
quilla Creative Commons License 2008.02.16 0 0 3430
"Most  a nemzetközi biztosítási kártyát intézem, mivel az utasbiztosítás megkötése mellett

állítólag igen hasznos."

 

Szolj majd ha kideritetted, hogy mire :o))

Előzmény: rebcsicsek (3429)
rebcsicsek Creative Commons License 2008.02.16 0 0 3429

Sziasztok!

 

Szóval az utitervünk a következő,  most már végleges:

 

3 nap Liszabonban. 1.- nap érkezés, este buli (valami élőzenés helyet szeretnék, ahol táncolni is lehet, valami tipp valakitől?)

2. nap egész napos liszaboni túra (gyalog, villamossal, metróval) Másik kérdésem az

ócenárium megéri, vagy sok idő kell rá? Olvastam valahol, hogy családi park.

3. nap Liszabon és környéke Sintra stb.

 

4. nap Portó

5. nap Portó és környéke

 

6. nap Evora

 

7. nap lemegyünk a tengerpartra,  Tavirába

3 nap pihi, meg a környék bejárása, meg szeretnénk ismerni egy kicsit a vidéki portugál életet.

 

Nagyjából ennyi, már nagyon sokat hozzáolvastam a témához, meg persze itt is volt

sok hasznos tanács.

Köszönöm a tippeket szállás ügyben.

 

Ja igen, jogsi jó a magyar is, mindegy milyen (plasztik vagy a régi). Most  a nemzetközi biztosítási kártyát intézem, mivel az utasbiztosítás megkötése mellett

állítólag igen hasznos.

 

szép napot mindenkinek!

Előzmény: Dollus (3424)
quilla Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3428
Kivetelesen itt eszakon most jobb ido vanik, bar az ejszakai lehulest tegnap ereztem es kellett meg egy takaro, de ma itt napsutes volt es szep ido.
Előzmény: Törölt nick (3426)
primatti Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3427

Blende jó utat, azért szorítunk a jóidőért. Principe ügyben örülök hogy neked is sikerült tisztázni, remélem minden renben lesz. Persze várjuk majd a beszámolódat.

Fornalha, nekünk is ilyen fekete ördögünk van, csak a szeme más színű, kérem ne botránkozzon meg senki, lucika-puncika a neve, egy istenátka, de azért imádjuk. Válogatós mint állat, (milyen fura) hiába mondom neki állandóan, hogy a rokonai az utcán a sz..rt eszik, Ő nem képes egymás utáni nap ugyanazt megenni, rém válogatós, dobtam neked egy üzit.     

Előzmény: Blende (3425)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3426
Hat igen, a hetvegere mar esot mondanak. Egy par napja mar nincs olyan jo ido mint a het elejen volt, elegge hideg van. Ernyot hozzatok, vagy vegyetek itt mert itt ha esik akkor szakad. :-)

papa_maci: igen, lattam :-)) Nagyon edik, en is kerek egyet! :)

Kozben nekem mar van ilyenem :)


Előzmény: Blende (3425)
Blende Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3425

 

 

Sziasztok!

 

Minden Hotel Principe-ben foglaló figyelmébe.

 

Mi holnap indulunk. Ma du. hívtak a bankom kártyamonitoring részlegéből, hogy egy hotel veszettül próbál terhelni a kártyámon.. 40,30,20,10,5 EUR-t. Persze nem ment mert a kártyalimitek 0-án voltak.. :)

 

Naná a Principe az mondták.. :)

Fel is hívtam a hotelt, hogy ezt most miért...

A recepciós hölgy felkapcsolt a kollégájához és mondtam neki, hogy láttam-hallottam próbálkoznak. Monda az úr, hogy igen és csak biztosítékként szeretné befoglalni nem terhel. Az első éjszaka árát 47 EUR-t szeretné. Interneten közben feloldottam a limitet ő kipróbálta és miután sikerült befoglalnia megnyugtatott minden rendben van és várnak holnap. Megkérdezte mikor érkezünk és van-e extra kívánság.

Korrektnek tűntek.

 

Elmondta, hogy a hotelben ez a szokás ellenőrzik érkezés elött egy nappal a fedezetet. Ha nem érkezel meg akkor meg beterhelik az első éjszaka árát. De ettől függetlenül fizethetsz bár mivel.

 

Holnap megyünk, az idő egyenlőre elég gáznak tűnik de reménykedem... :)

Részletes beszámoló a jövő héten.

 

Üdv mindenkinek!!

:))

Dollus Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3424

HI Rebcsicsek!

 

 

Már rég nem voltam a topikon, de mi is szervezzük a márciusi utat.

Megosztanád velem az általatok összerakott útitervet? Hátha jön vmi jó ötlet, mert nekünk is át kell alakítani az eredetit, hogy ne egy rohanás legyen az egész.

 

Köszi

Előzmény: rebcsicsek (3400)
papa_maci Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3423

Ez tényleg jó hír. Nekem már egy kicsit előre vetíti a jövőt. :))

Na, milyen képeket küldött neked a Pircsi mailbe?

Egyszer majd egy ilyen "tipussal"fogunk gyarapodni!!!.:))

Előzmény: Törölt nick (3422)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3422
Kedves Turistaink,


Fontos info hogy vasarnaptol (2008-02-17) ujra jar a tobb, mint 3 eve leallitott (omlasveszely miatt) vonat a Rossio es Sintra kozott.
Ez azt jelenti hogy ez az egyetlen vonat ami Sintraba megy ezentul, a tobbi mind Mira-Sintra-Meleças-nal mar megall (ami joval elobb van). De ettol fuggetlenul ez nagyon jo hir, mert aki Sintraba megy, felul a belvarosban a vonatra (Rossio palyaudvar vagy Campolide) es kozvetlen jarattal megy Sintraig.

En ennek nagyon orulok mert vegre felszabadul a mi vonatunk egy kicsit, es vegre nem kell 1 oraig utaznunk szombatonkent a busszal a belvarosig, hanem 15 perc es a Rossion lehetunk. :-)
2007pt Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3421

Primatti, Rekoka, Blende!

 

 

Köszi a válaszokat!:)

 

Igazából egy darab pici azulejo (csempe) számra lenne szükségem, egy fehér-kék ("klasszikus") 5-ös számra...ez Portugáliában úton-útfélen kapható, ahol turisták megfordulnak, mindenfelé.

 

Ha tudtok ebben segíteni nekem, egyeztetés miatt légyszi dobjatok egy E-mail-t a 2007pt_kukac_gmail.com címre!

 

 

Köszönöm!!!

quilla Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3420

hat nekem foleg csak ezekkel szokott szeanszom lenni, azert emlegettem oket, de hallomasom nekem is az, amit mondasz.

en nem ertem a gyerekem miert nem kepes nehany nappal, de meginkabb 1-2 hettel elore szolni, hogy beteg lesz, mert akkor tudnek neki akkorra idopontot kerni a dokinal :) de nem es nem... a fene a jodolgat!!! :DDD

Előzmény: Törölt nick (3419)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3419
akarmilyen orvost...
Előzmény: quilla (3418)
quilla Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3418
Hat odahaza az a jobb, de lenyegesen es erezhetoen, hogy az ember sokkal elobb avagy konyebben jut orvos kozelebe, ertsunk ezalatt egy gyerekorvost vagy haziorvost...
Előzmény: wekerlei (3416)
papa_maci Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3417

Lehet hogy nem derült ki az elöbbi szövegből de én ugyan ezt gondolom.

Azért említettem az utasbiztit. :))

Előzmény: quilla (3415)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!