Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3361
szegeny, szegeny :-(
Előzmény: primatti (3358)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3360
mi az a DC-9? :-D De gyanusan hangzik! :-))

Kerjetek el a teherautot... :-P

Tenyleg emberkek, megjelent egy kiadvany a helyi "TESCO"-nal (Continente/Modelo), ami az orszag legjobb ettermeit es borozoit tartalmazza. 2 es fel euroba faj, de meg megnezem hogy milyen is ez, mert ha az arak nem a normal ember penztarcajanak vannak kitalalva akkor nincs ertelme megvenni.
De ha valakinek kellene en szivesen megveszem es atadom amikor jon. :-)
Előzmény: papa_maci (3359)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3359

Szia Kat.

Amit egyszer irtál nekem mail-ben, / vállalk /. úgy látom hogy ezzel az egy tétellel, és ezzel az egy kuncsafttal vigan meg tollasodnék. :)))

Azért annyi csokit nemfogunk tudni vinni mi se,mert ne DC-9megyünk . A kollega úr ossza be a jó magyar csokit. :))

Előzmény: Törölt nick (3355)
primatti Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3358

Tudom unalmas vagyok ezzel a foglalásos terheléses izémmel, de bementem a bankba, csak úgy érdeklődni, nem reklamálni. Nem terhelésről van szó, - állítólag - egyenlőre csak zárolásról, de azt nem voltak képesem megmondani a 22 ezer akármennyi magyar pénzem mennyi euro volt. Állítólag azt még nem látják....ez baromi jó, a zárolás forintban már látszik, de nem tudják az micsoda....

Na sebaj. Egyébként felmentem a Principe hotel weblapjára, és ugyan arra az időpontra akartam fogalni, csak próba képpen. Hát barátaim egy kanyi hely nincs február 26- március 4-ig a hotelben. Hát lehet ezért ez a nagy inkasszálás, hogy kiderüljön a hotelnek kinek a szándéka komoly, hát legyen így nem bánom. Van egy olyan érzésem holnap hajnalban is lesz egy sms-em, majd jelentkezem. Most megyek a paplan alá mert amúgy 38.2 a lázam, és itthon punnyadok.    

Blende Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3357

 

Remélem megoldódik..

 

Köszönöm a tippet, hétvégén visszaolvasom a fórumot.

 

Nekünk is csak 1 nap "vidék" marad..

 

Beszámoló mindenképpen lesz!! :))

 

 

Előzmény: primatti (3352)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3356
Ird meg mindenkepp hogy mi volt, es kell-e valamit intezni. Nagyon szivesen megnezem szemelyesen hogy mi a helyzet es kerdore vonom oket ha gondolod!
Előzmény: primatti (3352)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3355
Kepzeld, a METRO-ban talaltam. 2000 forint egy 60-as dobozzal, lehet kapni folyamatosan es tok jo. Hoztam is 2 dobozzal januar kozepen, a parom mar el is fogyasztott egy dobozzal! :-( Nem erti meg hogy nem tudom folyamatosan garantalni neki a csokit, hehe...
Előzmény: blaze73 (3353)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3354
hahah :))) METRO, csak es kizarolag! :)))
Előzmény: primatti (3350)
blaze73 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3353
ne a banknal reklamalj, a szallodast keresd meg "elesben", hogy mi a terheles jogcime, miert terheltek es mit... meg akkor is ha kozvetiton keresztul book-oltad.
magyarazza meg a szalloda.

EPERJO : nem lehet szinte sehol kapni, olvastam valaki vinne gondolom Katinak.
En sem kaptam, pedig kb 8 helyen jartam. Nem tudtam vinni "csak" egy rakat turo rudit :) Szoval az EPERJO szerintem felejtos, sehol nem lehet mar kapni.....

primatti Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3352

Köszi Blende!

 

Amúgy ma hajnalban is jött egy sms, megint terhelésről, megint 11ezer valahányszáz magyar pénzről, ez nem lehet 49 euro, hacsak nem 227 forint az OTP-nél az euro, na mindegy ma bemegyek a bankba. Amúgy az is megfordult már a fejemben, hogy tényleg elnézték(?) a foglalásom, és most azt vonogatják NAPONTA amely napra nem értem oda. Hiszen febr.29 én megyek, a hotel pedig jan 30-án, és 31-én hajnalban incasszált szép magyar szóval. Na ez szép lenne.......

Kösz a sok infót, persze megint ezek az apróbetűs részek, mint a pénzintézeteknél a közlemények, ne ettől lefagy a merevlemezem.....

 

Klassz meglepi, biztos siker!!!!

 

Mi 3 napot leszünk, és Sintrát és a "fokot" tervezzük megnézni, ez így is 1 nap, tehát 2 marad Lisszabonra, ami - valljuk meg őszintén- baromi kevés. Ha visszaolvasol te is látni fogod, hogy aki már volt a vidéken, vagy éppenséggel ott él/dolgozik az ezt megerősíti. Köszi ha írsz akár itt a fórumon, akár a mail címemre.

 

Na majd írok még később mi volt a bankba   

Előzmény: Blende (3351)
Blende Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3351

 

Szia!

 

Megnéztem a kártyámat nem volt rajta próbálkozás sem. (rálátok a dolgokra némiképp..)

Csak a Central Reservations 5.88 EUR terhelése van. (érdekesség, hogy írországi cég.. :))

 

Az apróbetűsben ha jól olvastam benne van, hogy terhelhetnek.. Sajnos sok helyen csinálják. Szerencsére én sem sokszor futottam még bele.

 

A plusz alszámla szerencsére ingyen van.. :)

 

A bank csak akkor tud ezzel amúgy mit kezdeni ha be is terhelik az összeget, amíg csak foglalásban van a tétel addig semmit. (ez még bizonytalan akár vissza is vonhatják)

A legtöbb helyen a foglalást a bank 14 (ill. 30) nap után törli ha nincs rá terhelés.

 

Szerintem várd ki a végét. Ha esetleg be is terhelik a számládon kérdezz rá a szállodánál.

 

Amint hazajövünk szívesen megosztom a tapasztalatokat, sőt igyekszem majd néhány képet is a szállodáról feltenni.

 

Sajnos csak 4 napot leszünk ott. Ez a párom meglepetés szülinapi ajándéka! Indulás elötti este fogja megtudni... :)

Egyedül próbálok addig mindent leszervezni.

 

Azt tudom ez rém rövid idő de szeretnénk egy napot Liszabonon kívül tölteni.

Mit ajánlanátok?

 

Ill. szeretnék ilyen prepaid "7 colinas card" ot venni, szombat este ezt hol tehetem meg? A reptéri posta bezár 5-kor ahol lehet kapni a gépünk meg 7-kor landol.

Megéri ezt megvenni?

 

Még a fórumban visszaolvasni nem volt időm de igyekszem! :)

 

Előzmény: primatti (3349)
primatti Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3350

Köszi Fornalha, gondoltam is rád, és igénybe is fogom venni a segítséged, ha szükség lesz rá.

Sport XL család várja már az utazást eperjó nem egyszerű feladat de majd megoldom mit is írtál Auchan?

Mindenkinek szép estét  

Előzmény: Törölt nick (3348)
primatti Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3349

Szia!

 

Látod te jól csináltad, de erre fenntartani egy számlát, hát nem tudom......

 

A mi foglalásunk 3 éjszaka febr 29-márc 3-ig. 147 Euro.

 

Megnéztem gyorsan a foglalásom, nem e rossz időpontra fogaltam mert pont 30 nappal az indulás előtt voltam tegnap/ma, de minden oké!!! Igazad van fogaláskor egy központi rezervációs izé terhelt meg, ma éjjel viszont maga szálloda!!!

 

Örömmel veszem, ha a benyomásaidról ha hazajöttél írsz pár sort, én meg ugyan ezt teszem majd itt a fórumon korábban szintén jelenlévő kollegáknak, akik majd utánunk mennek szintén ebbe a hotelbe.

Szóval szerinted ne reklamáljak a bankomba???? Tényleg nem a pénz aggaszt, csak az, hogy erről SEMMILYEN tájékoztatást nem kaptam, ez kicsit rosszul érint.      

Előzmény: Blende (3346)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3348
Ha valami gondod van amit helyben kell elintezni szolj nyugodtan.
Előzmény: primatti (3345)
rekoka Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3347
Mi ugyan csak március közepén megyünk a Principe-be, de az előre levont kb 10 Euro-n kívül még nem terhelték meg a számlát.

A hotel saját oldalán foglaltunk, mert ott tényleg olcsóbb volt.

Én remélem, hogy minden rendben lesz!

Majd írjatok, ha van fejlemény!

köszi!
Előzmény: primatti (3345)
Blende Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3346

Szia!

Nekem febr. 16-20 közé szól a foglalás 49 EUR/éj az egész 196 EUR

Nekem a foglalás után vették le az 5.88 EUR-t ami a feltételben volt.
(ezt amúgy nem a hotel terheli hanem a foglalásokat kezelő cég)
Azóta nem terheltek semmit. De ránézek én is volt-e próbálkozás...

Netes vásárlásra tartok egy kártyát külön amire csak annyit teszek amennyi éppen kell. Ha nem használom nem tartok rajta pénzt és a limitek is nullán vannak.
Szállodák előszeretettel csinálják ezt...
Van ahol pl. az első éjszakát terhelik így.
A legtöbb helyen fenntartják a jogot az előzetes terhelésre.

A 11 ezer pénz kb. 49 EUR pont egy éjszaka ára...
Közeli amúgy az utazás időpontja?

A hotel oldalán foglaltam én is mert kivételesen ugyan de a booking.com drágább volt.. :)

Nézd azért meg a dátum nincs-e elírva v. ilyesmi.
Ált. akkor is terhelnek ha nem jelensz meg.

Amúgy a "foglalás" még nem terhelés. Gyakran csak foglalásba tesznek egy bizonyos összeget amit a végén fizetéskor feloldanak.

Holnap ránézek én is az enyémre..

Előzmény: primatti (3345)
primatti Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3345

Hotel Principe Lisboa hotelben foglalók figyelem!

 

Ma hajnal kettőkor jön egy sms, (gondolom én ki ez az állat aki nem tud aludni( látom hogy a hotel megterhelte/zárolta a számlámat 11ezer valahányszáz forinttal......hoppá.....

Előzmények:

A hotel weblapján fogaltam, tudomásul vettem, hogy 17egész valahány eurot levesznek foglalóként, ezzel a "kattintás" után a forint összeggel meg is terheltek. Oké Arról is tájékoztatást kaptam, hogy többit a hotelben kell fizetni, szó nem volt újabb tranzakcióról.

Ma sajna nem tudtam bemenni a számlavezető bankomba megkérdezni mi a fene történt, megmondom őszintén kicsit keserű a szájam íze: Nem gond ha ezt az összeget majd beszámítják a hotelben történő fizetés után, de azért egy e-mail gondolom járt volna, hogy bocs haver még megterheljük a számládat x unios pénzzel, mert mostanában túl sok a magyar fogalás és ez gyanús nekik (á ez persze csak vicc) Szóval így még nem jártam, pedig sokszor foglalok a neten szállást. Lehet hogy mégis a booking.com-on kellett volna foglalnom, de ott drágább volt. Járt már valaki így??? Ati   

   

Előzmény: Blende (3344)
Blende Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3344

 

Sziasztok!

 

Első portugáliai látogatás... febr. 16-20 szintén ebben a hotelban!

 

Hotel Principe :))

 

Kicsi a világ.

 

Ez volt a legolcsóbb és a legjobb amit a neten sikerült találni..

Szintén 49.- EUR /szoba/éj

:))

 

 

Ráadásul ahogy néztem a 44-es busz a reptérről majdnem odáig visz...

 

Mi easyvel megyünk oda Londonon vissza Genfen keresztül 54.000.- HUF volt 2 főre!

 

Előzmény: primatti (3266)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3343

:))))).

Az is volt benne,meg "igazi" Portugál disznóőlés. :)))

Meg borozgattak "Észak-kelet Portugál" lankákon! :))) / Douro völgy / :)) 

Előzmény: quilla (3342)
quilla Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3342

vizben fott bacalhau vizben fott krumplival es zoldmoszattal? :DD (na jo, kaposzta van moszatnak alcazva) brrrrrrrr

Előzmény: papa_maci (3341)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3341
Ha jól emlékszem a hétvégén volt a "TV paprika" csatornán egy jó kis műsor,autentikus portugál konyháról.Hát nagyon érdekes volt.:))))
Előzmény: rebcsicsek (3329)
quilla Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3340
Na szoal akkor a pasit elkaptak a csajszi meg szabadon van :)
Előzmény: Törölt nick (3338)
quilla Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3339

asszem meg nem, meg nem olvastam el en sem :)

http://ultimahora.publico.clix.pt/noticia.aspx?id=1318128&idCanal=59

Előzmény: Törölt nick (3338)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3338
koszi majd persze megirom :D

Elkaptak mar a tigriseket? :-)
Előzmény: papa_maci (3337)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3337

Fornalha.

Cumó elküldve, jelezd ha megkaptad!!:DD

papa_maci Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3336

Sziasztok.

Én sem nagyon értek hozzá, de:

ez a bor dolog nagyon érdekes.

Itthon is lehet kapni üzletben Tokai aszút ugye.

És én ittam már többször olyan Tokajit amit a termelőtől vettem.

Érdekes módón más minőségü, és természetesen más az ára is.

És nem mondanám hogy drágább volt mint az üzletben.Sőt.

A  4-5 eurós Portoi borok tökéletesen megfelelőek.

Ha valaki eljut a "fok"-hoz / Cabo da Roca/,ott van egy étterem. Ugyan azokat a borokat meglehet kapni amiket az üzletben,de elég magas, kétszámjegyű áron.

A Portoi borospincék árainak inkább idegenforgalmi jelentősége van.

Szerintem. :))

 

quilla Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3335
Igy van, a bolti ar kb a 4-5 euronal realis... es azok allitolag mar nagyon finomak. (nem vagyok ebben autentikus forras ugye :))
Előzmény: oAk2 (3334)
oAk2 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3334
Meg is jártuk ezzel, mert ami a pincészetben 7-8, az a boltban 4-5. És nekem megfelel, nagyon is, de azért megkóstolnék egy 10/20 évest, de majd ha már másra nem tudom költeni a pénzemet. :)
Előzmény: blaze73 (3333)
blaze73 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3333
jaja, atlagban 8-10 EURO volt 1 uveg ott a pinceszetekben
persze volt felette is , csak azokat nem annyira vittek
ha jol remlik 8000 EURO-ert is volt kint Vintage :)
quilla Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3332
Uvegenkent 20 euronal kevesebbe? Hat amit itt fogyasztasra arulnak az beza olcsobb uvegenknet.
Előzmény: wekerlei (3331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!