Keresés

Részletes keresés

rekoka Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3270
Primatti!

Köszi, a mailtmegkaptam! :-)

Úgy tűnik hasonló az érdeklődésünk. Én is rajongok a piacokért és a szeretem csak úgy beszívni a helyi levegőt, ismerkedni helyi emberekkel, és átélni a "feelinget", amit a környék nyújt. Ebben benne van a tömegközlekedés, a sétálgatás, az ízek és illatok, és maga táj, a természet látványa.
Ja, és megszállott fotós vagyok, úgyhogy "mindent hozok haza" ;-)

Remélem sikerül mindent megnéznetek!

Ami nekünk mindenképpen benne lesz a látnivalókon kívül, az a félmarathon - azért pont akkor megyünk. ;-)

Kathy = Fornalha?

Ő is és a többiek is tényleg sokat segítenek!

Előre is köszi a beszámolót!
Előzmény: primatti (3268)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3269

Szia Kathy.

Igazad van most hogy "mondod" tényleg úgy mentünk.

Roma-Areeiro.-ról. :)).

Már olyan régen volt. :DD

Előzmény: Törölt nick (3263)
primatti Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3268

Hellóka!

 

Írtam a mailedre, persze majd beszámolok mindenről. Mivel mi csak három napot leszünk, így a lehetőségeink elég korlátozottak. Mindenképpen szeretnénk elmenni Sintra-ba, illetve a Európa legnyugatibb csücskébe a "fokra" Akik jártak már ott, és a környékén, mindenki azt mondja egy nap baromi kevés még magára Sintrára is, de én sajna többet nem tudok rászánni, mert akkor mi marad Lisszabonra?? Szeretnék elmenni az ocenáriumba, mert azt mondják ez europában a leg, szeretem a piacokat, szeretnék csak úgy az utcákon bolyongani, szeretnék egy kicsit felvenni a helyiek életstílusát, magamba szívni amit cak lehet (nem azt ) Lehet hogy kimegyek egy jó kis Portugál futbal derbire, pont akkor lesz mikor ott leszek Sporting-Benfica. Nagyon sok jó és hasznos tanácsot kaptam itt fórumon jelen lévő Kathy-től.

Mindenkinek szép napot.   Primatti

Előzmény: rekoka (3267)
rekoka Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3267
Hello primatti!

Örülök, hogy Ti is oda mentek! Remélem jó lesz!
Írtam mailt Neked - oda majd válaszolhatsz.

Ősszel voltam az Azori-szigeteken - esős időszakban. Tudom ,hogy a sziget az más, de kaptunk szitáló meleg esőt és zuhogót is. Csak a vízálló cipőm és a vízpergetős dzsekim úszta meg - különben csurom víz lettem.
Azért bízom a száraz időben.

A weatheronline-on van visszateknités volt elég esős év, de volt szárazabb az évnek ebben az időszakában

Mik a tervek kint? merrefelé mentek?
Előzmény: primatti (3266)
primatti Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3266

Helló Rekoka!

 

Én is abban a hotelben fogok lakni február végén, úgyhogy ha gondolod és adsz egy e-mail címet megírom a tapasztalataimat. Az ár stimmel én 3 éjszakára fizettem 147 eurót 49eu/éj/szoba.

Én is nézem az időjárást állandóan. Attól nem félek, hogy fázni fogunk, de az eső nem kéne azt írják itt a kinn élő forumozók, hogy az kegyetlen tud lenni, simán elázhatsz ernyővel is mert vizszintesen esik ( a szél miatt) Primatti

Előzmény: rekoka (3249)
quilla Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3265
Itten eszakon a Metro az ami szerintem HEV :) Siman kijon ide videkre is meg tovabb is, kimegy a repterre is, es az esetek tulnyomo tobbsegeben nem is foldfelszin alatt megy hanem fennen... es jo ra a 'bkv' jegy es berlet bizonyos zonakban... de tenyleg ovatosan, mert a vonat is piszkosul hasonlit de arra beza kulon jegy kell itt is.
Előzmény: Törölt nick (3260)
wekerlei Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3264

Szerintem Sintrára magára rámegy egy nap. Ott van a királyi palota, ami maga legalább 2 óra. Onnan fel lehet mászni a mauri kori romokhoz, ami maga legalább et óra fel, egy óra ott és egy le. Akkor magából a városból még nem láttál semmit.

Ha autóval jártok arra, akkor érdemes Colaresbe ies betérni is betérni. A fötér mellet van az "Adega cooperativa", tehát a pincészet. Ott termelik a portugál "ösbort". Annak az a története, hogy a középkorban volt egy olyan szölöjárvány, ami egész Portugáliában elpusztította a szölötökéket, Colares kivételével. Az ottani birtokoknak az volt a szerencséjük, hogy agyagos talaj válsztotta el azokat a külvilágtól és nem tudott átterjedni a betegség. A pincészetbe be lehet menni és meg is lehet kóstolni, illetve venni azt az "ösnedüt".

Az adegával szemben van a villamos megállója, amelyik a tengerparta, Praia das Macás-ba visz (legalábbi ez úgy volt, mikor legutóbb arra jártam).

Nem messze van onnan Mafra sem, a volt királyi palotával. A király és a királynö hálószobálya 180 m-re volt egymástól. Nem is csoda, hogy nem volt olyan sok királyfi.

Ericeirá-nak gyönyörü tengerpartja van. A város közepén a sziklákra egy nagy patináns szálloda lett építve. Nagy élmény lett volna ott éjszakázni, de a jó fekvésü szobák ára nem az én pénztárcámhoz volt méretezve.  

 

Előzmény: papa_maci (3262)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3263
Cais do Sodré-bol nem megy vonat Sintra-ba. :-)

Az a Roma-Areeiro/Entrecampos/Sete Rios megallokbol megy (a vegallomas a Roma-Areeiro). Cais do Sodré-bol csak Cascais felé. Hacsak nem letezik vmi turistavonat, de nem hinnem. :-) a lap: www.cp.pt
Előzmény: papa_maci (3262)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3262

Útba ejthető.

A Cais do Sodre-ról megy vonat Sintrába is meg Cascaisba is.

Mi úgy mentünk hogy Cais do Sodre, Sintra.

Onnan busszal Cabo da Roca.

Onnan busszal Cascais, és Estoril érintésével Cais do Sodre.

ezeket mind érdemes megnézni, de vmsz. nem elég rá egy nap.

Még ott van a Monserrat valahol féluton Cabo da Roca és Cascais között.

Sintrába is van egy pár palota amit megkell nézni hamár ott vagy.Szóval szerintem két nap.És még igyis húzós. 

 

Előzmény: rekoka (3258)
rekoka Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3261
ok, akkor vonat ;-)))

offtopic: Bár a HÉV-en itthon is csak Bp határáig érvényes a bérlet/jegy, onnan kiegészítő jegyet kell venni...

Előzmény: Törölt nick (3260)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3260
sokat. Es a vonat az vonat, nem HEV... Ne mondjatok mar HEV-nek legyszi mert felrevezeto es ha valakit emiatt megbuntetnek meg itt, a szivemre vennem...

A vonat az vonat, es kulon jegyet kell ra venni.
Veszelyes HEV-ezni mert ugye pl. Bp-n a HEV-re jo a berlet is, itt pedig nem (mivel nem HEV hanem vonat).
Előzmény: rekoka (3258)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3259
Ja, az mas... Egyszer az en baratnomet megtepte egy neger csaj a buszon, mert egy csomo szatyor volt nala, az meg zenet hallgatott persze, az utban allt es tobbszori felszolitasra sem ment arrebb.. erre a baratnom kicsit meglokte a szatyorral, de tenyleg csak egy kicsit hogy figyeljen ra mert elesett volna. Erre a csaj nekiugrott, es mivel szegeny Dulce-nak hosszu hullamos haja van amit mindig kiengedve hord, neki is esett rogvest.. a rendorok vettek le a csajt a buszrol..
Előzmény: quilla (3257)
rekoka Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3258
Köszi, akkor biztos nem bérelünk autót.
Amúgy is mindig élvezem a helyi "tömeg"közlekedést, bárhol vagyok. ;-)

Esetleg hazafelé Cascais-ból útba lehet ejteni Estorilt, HÉV-vel?
Vagy érdemes arra a részre egy újabb napot szánni?

Az időjárást én egyébként mindig a weatheronline.co.uk-n nézem, az elég pontos szokott lenni.
Március közepére 17-23 fok körül ígéri... az nem hangzik rosszul ;-)
Csak arra lettem volna pluszban kíváncsi, hogy mennyit esik olyankor az eső?

quilla Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3257
szerencsere en meg soha nem tapasztaltam semmifele ilyen ellentetet eloben. na de ez falu es nem Lisboa :)))
Előzmény: Törölt nick (3254)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3256
Igen ez igaz. Es elvileg a Sintra - Lisboa vonat Europa legforgalmasabb vonala.
Előzmény: papa_maci (3255)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3255

Bocsika de én a vonatról beszéltem,nem a hülye utasokról.

Én azt hiszem mi itt Mo.-n örülnénk ha ilyen tiszta közlekedési eszközöket vehetnénk igénybe.

Előzmény: Törölt nick (3254)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3254
kulturalt vonat? :-)))
15-en (elso napom a meloban a 3 hetes szabim utan) majdnem osszeverekedett egy feher no harom feketevel.. Vagyis inkabb utobbiak provokaltak szegenyt, aki fel mert szolalni ellenuk.. :-D

Hajj ezek az ellentetek mindennaposak, mondjuk ok is mindent megtesznek az ellentetek meg jobban kielezeseert. Itt sokkal magasabb a bunozesi rata mint Magyarorszagon, vannak olyan reszek ahol este 21-22h utan mar nem erdemes maszkalni, pl. Benfica, Amadora...
Előzmény: papa_maci (3253)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3253

Természetesen : tavaly!! :))

Egyébbként 2 euró a vonat jegy egy főnek egy irányba.

És nagyon kulturált a voncsi.

A Sintra vasutállomásról busz megy a Cabo da Roca-hoz. Az is 1.80 / fő.

Csak ezért kár autót bérelni.

papa_maci Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3252

Szia.

Én tavaj nyáron saját kocsival voltam kint, és mégi vonattal mentem Sintrába. Sokkal kényelmesebb,és jobb. 

Előzmény: rekoka (3249)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.20 0 0 3251
hehe kezd eletre kelni a forum. Az idojarasrol mar nyilatkoztunk, olvass vissza, nem is kell olyan sokat.
blaze73 Creative Commons License 2008.01.20 0 0 3250
rekoka : ne berelj autot Sintra-Estoril miatt. Felesleges. Megy oda vonat, olyasmi mint itthon a HEV csak sokkal kulturaltabb. Lonely Planet is irja, hogy Sintraban parkolni majdnem lehetetlen es irto draga. En sem mentem oda berelt autoval.

Rebcsicsek : en a farocar.com-tol bereltem autot, class A (mivel ketten voltunk), de meglepetesre egy class B autot hoztak, mert a gyengebb kategorias eppen nem volt keznel :) :) ha jol emlekszem 6-7 napra olyan 120 EUR volt. nagyon korrekt, szimpatikus tarsasag. elhozzak a szallasodhoz, es el is viszik onnan az autot DIJMENTESEN. es nem zarolnak tobb szaz eurot a kartyadrol, mint MINDEN kolcsonzonel Portugaliaban. egyszeruen felirjak a kartya adatokat, es a berles vegenel ha minden rendben volt, azaz nem okoztal kart akkor megsemmisitik.

IBIS-nel nekem mukodott egyszeruen a HAPPY 30, bejeloltem az idopontot es a vegen egyszeruen engedett tovabb menni. ELORE ki kell fizetni a szallast - azert HAPPY 30 azaz minimum 30 nappal erkezes elott foglalod, es bankkartyaval fizeted. MEGERI! Legjobb deal az IBIS. A lisszaboni szallast nagyon ajanlom, teljesen jo, egyszeru, tiszta szobak hatalmas furdovel es VERHETETLEN HELYEN VAN ! :)
A csalad hozzaallasa pedig a vendeglatashoz leirhatatlan. Nagyon segitokeszek. A kornyeken pedig sok jo hely van kajalni, sutizni, fagyizni :) :)
rekoka Creative Commons License 2008.01.19 0 0 3249

Sziasztok!

 

Olvasgatom egy ideje a fórumot, és nagyon örülök, mert rengetek hasznos dolgot írtok.

Vadászok minden fontos infót, hogy minél jobban meg tudjuk szervezni a kintlétet.

 

Március közepén megyünk 1 hétre, TAP-pal.

 

A vista online oldalán foglaltuk a jegyet, közvetlenül megy, csak visszafelé állnuk kicsit Prágában (mert a gép Lisboa-Prága- Bp háromszögben közlekedik).

2 főre 112.400,- volt illetékkel. De kellett sakkozunk, hogy melyik nap legyen, mert nem volt mindegy az ár miatt.

 

A szállás pedig a Hotel Principe Lisboa-ban foglaltuk le, ami elég jónak tűnik, remélem tényleg az. ;-) Ez a Saldhana-tól nincs messze.

7 éjszakára 2 főre 336 Euro - reggelivel.

 

Tervben van autóbérlés is legalább egy napra - Sintra, Estoril... és egyéb szépségek miatt.

Ha van ötletetek erre vonatkozóan, azt szívesen veszem.

 

És még valami a kint élőktől:

Milyen idő van akkortájt? Mennyire esős időszak?

 

Előre is köszi minden infot!

 

rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.19 0 0 3248

Szia Blaze!

 

Megnéztem ezt a liszaboni családi szállást, tényleg elég szimpi a hely, főleg, h. így ajánlod. Az IBIS-el azonban nem boldogulok, ha belépek a happy 30-as ajánlatba, nem adja ki a 30 Eurós ajánlatot (bár nem vittem végig a megrendelést). Itthon kell

kártyával kifzetnem, vagy ott elég?

 

Valamint mennyiért, hol és milyen kocsit béreltél? mi szeretnénk minél több helyre

 eljutni,

 

köszi előre is

 

Rebcsicsek

Előzmény: blaze73 (3247)
blaze73 Creative Commons License 2008.01.19 0 0 3247
szoval kozponti helyen levo csaladi kezben levo szallasnak ezt a helyet tiszta szivbol ajanlom :

Pensão Residencial Portuense
R. das Portas de Santo Antão, 149-157
1150-267 Lisboa
Tel: +351-213-464-197
Fax: +351-213-424-239
www.pensaoportuense.com

Egy csalad vezeti, baromi kedvesek es vegtelenul segitokeszek.
A Hard Rock Cafe mogotti jo kis utcaban van, a RESTAURADORES-nel es minden par perc alatt elerheto. (villamos, metro, busz - latnivalok)
Nagyon korrekt arakon lehet foglalni, az arban benne van a reggeli is.
Erdemes a felso szintekre kerni a szobat, onnan baromi jo kilatas van es ha az utcan esetleg zajongnanak nem zavaro.

Valaki irta az auto berlest... Mi a FAROCAR.COM-tol bereltunk es 1o1%-ig meg voltunk elegedve veluk... ezt is CSAK ajanlani tudom.

Egyeb varosokban (Coimbra, Porto) az IBIS-ek baromi jo valasztasok voltak a HAPPY 30 akcioval pedig foleg kihagyhatatlan 30 EUR per ejszakaert per szoba :) :)
wjozsi Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3246
Hát ez az, hogy annyi látnivalót találtam a neten, ami legalább 10 napot venne igénybe, de gondolom a tapasztaltabb lisszaboni utazóknak már megvannak a tippjeik.

Amúgy asszem megfogadom a tanácsod, és valahogy így állok neki.
Előzmény: Törölt nick (3245)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3245
Vegyel egy Sete Colinas kartyat, feltoltve 2 nappal, menj be egy turistainformacioba, fogj egy terkepet es tajekoztatokat, ulj le egy padra es nezd meg mit szeretnel megnezni, aztan kerekedj fel es nezd meg szep sorjaban! :-)

Holnap reggel 9:30-kor a Feira da Ladra-val kezdheted ;-)
Előzmény: wjozsi (3244)
wjozsi Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3244
Sziasztok!

Tegnap óta Lisszabonban vagyok (életemben először) egy munka végett, amivel ebben a pillanatban végeztem (még most is szépen süt a nap és meleg van). Mivel csak vasárnap délben repülök haza, a következő 43 órát arra szeretném fölhasználni, hogy minél jobban megismerjem a várost. Van valakinek valami javaslata, hogyan fogjak hozzá?

Minden tippért hálás lennék!

Üdv:
wjozsi
rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3243

köszi mindent, de az aerovivanal találtam 58600 ft/ főért, le is foglaltam, hétfőn kell kifizetni. ahogy nézegettem nagy csodák nincsenek, de ezt az átszállósit nem vállalom be. van egy nem "annyira macerás" férjem, akinek még csak meg sem merem említeni, egyből sokkot kapna.... Na de a viccet félretéve áprilisba megyünk, 4-en ösznye visznya, összeszokott csapat, el tudjuk egymás rigolyáit viselni.

Tavaly ezzel a házaspárral voltunk egy befizetős csoportos úton, na az a másikfele, amit előre láthatólag egyhamar nem fogok bevállalni. Buszról le- 10 perc halandzsa- vásárlás (mert ugye abból élnek ezek a túravezető) buszra fel. kelés hajnali 4-5-6, hogy minél több minden lásson az a szerencsétlen hazánk fia. Én nem vagyok egy piás típus, de csak megfelelő mennyiségű konyakkal bírtam.

 

Szóval a repjegy megvan, innentől fogva mazsolázok az utitervek között...

 

szép napot mindenkinek

Előzmény: papa_maci (3228)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3242
300 eurobol megusztuk az egeszet... de az idegeink ramentek :-P
Előzmény: quilla (3241)
quilla Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3241
ez mar nekem az onsorsrontas kategoriajanak tunik :DDD
Előzmény: Törölt nick (3240)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!