Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3189
Egyedul tok jo?? Na szep :D De o mindig panaszkodott a telefonban meg neten, vagy azt csak azert hogy fenntartsuk a latszatot?? :-))) Kozben meg itthon bulizott a macskakkal? :-))
Dobj nekem egy mailt mert megint elvesztek a mailjeim... meghozza a katalin1981[kukac]gmail.com -ra, ott nem veszik el. :-))

Tomi: Nem felejtettem el amit igertem, rajta leszek az ugyon! Sok szerencset a bacalhau-hoz (kohm, kohm) :-)))
Előzmény: papa_maci (3187)
quilla Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3188
Akkor gondolom Lufival jossz, ha jol remlik ok erkeznek abban a tajban a repterre. Hat igy fejbol nem tudom a cimet hova tenni, de ha partkozelben van akkor rossz nem lehet, bar napos idoben meg sokkal szebb. Most randa es borult, asszem eppen nem esik. Esore tenyleg keszulj, ha itt esik ugy igazan az tud tropikus lenni, no meg vizszintes is... az ember jol szetazik benne :DD
Előzmény: livi22 (3186)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3187

Figyu,

dobj egy mail-t a postacímetekkel és megy a leves! :))

Egyébbként én is elvagyok egyedül mikor a Piri itt hagy.

És tök jó!!!

Kell egy kis szabadság az ember fiának.

Előzmény: Törölt nick (3185)
livi22 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3186
Szia quilla,
ha minden jól megy, du.fél4re ér be a repülő..:) a Fernando Pessoa egyetemre fogok járni és az ő kolijukban fogok lakni, méghozzá a Rua Monte da Luz-on, ez gondolom neked mond valamit, nekem nem sokat..:) anyit tudok, hogy elvileg közel van a parthoz, ami jól hangzik, és kicsit enyhíti a tényt,hogy a suliig viszont állítólag jó sokat kell buszozni..:(
eső?hát jó..remélem azért korán jön a tavasz..:) de az itthoni minuszokhoz képest az is jó hír,hogy hideg nincs legalább..
Livi
Előzmény: quilla (3179)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3185
Amugy az ember nem vett nekem semmit !!! karacsonyra, es meg verte a nyalat hogy elfelejtettem neki szallitmanyozni sargadinnyelevest meg mittudomen meg mit hianyolt... ennyit arrol hogy hianyoztam :P
Előzmény: papa_maci (3183)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3184
Szombaton indul a sapinezo misszio.. de nyugi, itt a csokibacsik meg nyaron is sapekban jarnak :-D Afrikaban melegebb van!

quilla: velem sem tortent meg sosem ilyen! Es egyszer mar voltam nagyon megfazva repulouton, es akkor sem tortent ilyen. De ez az influenza ilyen most... :-(
Előzmény: papa_maci (3183)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3183

Helló baby!:))

Örülünk neki hogy azért éppségben megérkeztél.

A csajom mondta neked, hogy az finom téjjja!

Ha megyünk majd viszünk!

A sapimat lécci intézd,amig hideg van.

 

Előzmény: Törölt nick (3180)
tomcsek Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3182

Fornalha: hát azért én jobb utat kívántam neked,de azért lényeg,hogy megérkeztél! :-))

Jó volt találkozni és a halat is köszönöm,majd beáztatjuk! :-)

Jó munkát és jobbulást!!

Tom

quilla Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3181
De fura.... mi ugyan nem most jottunk, de megerkezesunk masnapja emberem is kiadta magabol a bennlevot. Majd a gyerekem kovetkezett most szombaton... en meg pont ugy jartam a repulon mint te (eddig meg soha, es mindjart eguttereztem a bombolo csecsemokkel) mert ugy eldugult a fulem, hogy csak na, landolaskor meg piszkosul fajt is, mint soha, azt hittem en is, hogy repedni fog... aztan leszallas utan kvazi suket voltam a bal fulemre, majd napokig meg recsego hangok jottek belole... en is alaposan meg voltam fazva jovetelkor, ezek szerint az csinal ilyeneket.
Előzmény: Törölt nick (3180)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3180
Na jo napot :) Megerkeztem... tegnap nem jelentkeztem mar este mert kidobtam a taccsot szo szerint. A varosban dugo volt (a repcsi meg beert meg elobb a tervezettnel), 22 eurot fizettunk a taxira (amugy 12-t szoktunk de 10 euronyit allt a dugoban)... es nem birtam ki, a bejarat elott kidobtam mindent...
Anyu ugyis azt akarta hogy Rui lassa a rakott kaposztat amit csinalt, hat latta... igaz mar nem olyan formaban ahogy a sutoben volt :D
Nem tudom a repulout 4 oraja alatt mit csinaltam, ugyanis nem voltam teljesen magamnal, es annyira bedugult a fulem (valoszinu az influenza is rahuzodott) hogy beszeltek hozzam es nem hallottam semmit csak nagy zugast... Megtapasztaltam milyen suketnek lenni, utana meg a dobhartyam szakadt majdnem ki olyan erzesem volt landolas kozben...
Szoval ennyi de megerkeztem, ma mar dolgozom :-))) A teaknak mindenki orult, bar egyik kollegam megkerdezte: "Csak ennyi??" :DDDD

Amugy az a tea amit vettunk a metroban, a MILFORD narancs-rumos az istencsaszar!!!! :-)))
Előzmény: papa_maci (3177)
quilla Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3179
Ooo, es mikor erkezel holnap? :) En itt lakom kb 10 percre a reptertol :) Rossz idore keszulj, hideg az nincs, de hol szakad hol meg omlik az eso... es merre fogsz lakni?
Előzmény: livi22 (3178)
livi22 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3178
Sziasztok,
holnap indulok Portoba, ahol több, mint 4 hónapot fogok eltölteni Erasmus ösztöndíjjal.. bevallom,hogy kicsit izgulok mivel először megyek Portugáliába,méghozzá egyedül, és senkit nem ismerek..ha esetleg valaki Porto-ban lakik és tudna egy-két jó tanáccsal szolgálni, nagyon megköszönném..és hát jó érzés lenne tudni, hogy egy-két honfitárs van a közelben vészhelyzet esetére, amire persze remélem nem kerül sor..:)
email címemre is írhattok, de a fórumot is igyekszem nyomon követni,
Üdv mindenkinek
T.Olivia (Pécs)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3177

Szia!

"Pontokba" szedni nem lehet, meg nincs is igazán mit.

Tervek, elképzelések, nektek kell hogy legyen.

Esetleg konkrét dologban tudunk segíteni,tanácsot adni.

De tudnunk kell hogy mit szeretnétek!

 

Előzmény: rebcsicsek (3176)
rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.14 0 0 3176

Köszi a tanácsot, ezt fogom tenni, igazából arra gondoltam, h. VALAKI!! pontokba szedi nekem:)))))

 

Szép napot mindenkinek!

 

 

Előzmény: linha (3175)
linha Creative Commons License 2008.01.13 0 0 3175
A legjobb, amit javasolhatok az, hogy ülj neki és olvasd el a topicot, legalább a tavalyi évet, rengeteg jó ötletet találsz.
Előzmény: rebcsicsek (3174)
rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.12 0 0 3174

Sziasztok!

 

Idén áprilisban Portugáliát szeretnénk felfedezni barátainkkal, teljesen saját szervezésben. Igazából  különleges ötleteket, tippeket, jótanácsokat várok.ű

kösz előre is

 

wekerlei Creative Commons License 2008.01.08 0 0 3173

Nem kaptam sehol Lisszabontól délre chaputát, pedig beigértem a családomnak. Biztos ilyen hal nincs is (rögtön goldoltam, mert olyan furcsa a formája, mintha nem is erröl a bolygóról származna).

 

Mindazoknak, akik kora reggel indulnak repülövel Lisszabonból valahova és elötte le akarják adni a bérelt autójukat azt javaslom, hogy kalkuláljanak be sok idöt és vegyenek be elötte néhány idegcsillapítót.

Múlt szombat reggel 6 és 7 óra között ott egy olyan cirkusz volt, amilyennel én eddig nem találkoztam. 1/27-kor még nem volt egy ember sem látható, aki átvette volna a kocsikat (egyiknél autókölcsönzö cégnél sem). Az utasok elöbb vártal, de egyre tellt a parkolóház, aztán lezárták a kocsijaikat és elmentek a check-inre. Olyan felforgás volt, hogy a sor végén lévö autók már be se tudtak menni a parkolóházba. Na mondom, szevasz Portugália, búcsúzóul megint ketettél magadért. Az tuti, hogy többen is lekésték a gépüket, mi hála Istennek nem.  

Előzmény: Törölt nick (3152)
wekerlei Creative Commons License 2008.01.08 0 0 3172
Attól függ, hogy hova kell menned. Szerintem magyar szemmel türhetöek a taxi árak.
Előzmény: bagyiati (3171)
bagyiati Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3171

Na Helló Portugália Rajongók!

 

A repcsim éjfél körül lesz a lisszaboni portela reptéren. Megnéztem a lisszaboni BKV weblapját (carris.pt) de úgy tűnik a tömegközlekedés -mint olyan - este 9 után megszűnik......ez létezik???? Taxiárak normálisak? (persze mit nevezünk normálisnak ugye.....)  

 

Előzmény: papa_maci (3169)
blaze73 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3170
Mi is 5 napot voltunk Lisszabonban, es nem mondhatom, hogy MINDENT lattunk
Utana Coimbra, Porto volt ahol aludtunk is par ejszakat.
Es tobb helyen pedig megalltunk, kirandultunk.

Portugalia csodas, szivesen vissza is mennek.

Most viszont az Indonez utamat szervezem marciusra... :)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3169

Figyelj.

Én a párommal nyáron egy hónapot voltam Portugáliában.

Kocsival, saját szervezésben.

Lisszabonban voltunk öt napot.Sok mindent láttunk, és rengeteg mindenre nem jutott idő.Az idén vissza megyünk Lisszabonba tíz napra.Talán megtudunk nézni mindent a városból.

Egyébbként Sintrára és a "fok"- ra sem elég egy nap./ hacsak nem lóversenynek gondolod a dolgot /. Amúgyi te irtad ,hogy vissza kell menned.Hát igen ez egy ilyen ország.Oda sokszor vissza kell menni.

papa_maci Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3168

Helló.

A Cais do Sodre,az a Lisszaboni hajó kikötő.

De ott van a metró is meg a "hév" állomás is.

Vele szemben van a piac. Azt is érdemes megnézni.

 

Előzmény: bagyiati (3167)
bagyiati Creative Commons License 2008.01.04 0 0 3167

Helló

Köszönöm Papa Macinak és a többieknek is a segítséget és a sok infót: Most már csak egy kérdésem lenne a " Cais de Sodre" esetleg egy metromegálló???

 

Sintra-t mindenképpen meg akartuk nézni, és a fokot is, köszi a Cascais-i tippet esetleg más, ami 5 napos kirándulásba még belefér. Most megyek előszőr Liszabonba, de már sejtem hogy nem utoljára.....

Előzmény: papa_maci (3164)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.04 0 0 3166

Boldog Újévet!

Erre nem mondok semmit :(

Előzmény: Törölt nick (3161)
blaze73 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 3165
mi is HEV-vel mentunk Sintraba es tokeletes volt. 1,80 v. 2 EURO a jegy ha jol emlekszem es kb 30 perc Lisszabonbol.

papa_maci Creative Commons License 2008.01.04 0 0 3164

Szia.

A Cais do Sodrerol indul Sintraba is a "HÉV"

Nyáron 2 euro volt a jegy  egy útra egy főnek.

Automatából lehet venni a jegyet,nyelv ismeret hiánya esetén.:)

Úgy érdemes menni,hogy ha megnézed Sintrát is. Van látni való bőven.

De ha lehet ne hétfői napra essen az út.mert minden zárva van. / paloták, látni valók /

És onnan busszal lehet ki jutni a Cabo da Roca hoz

A busz aszem 1,80 euro/fő egy útra.

És a "foknál" kiépitett megálloban tesz le.

Onnan Cascais ba megy a busz,és ott tudsz vissza szálni a "hév"re Lisboa felé.

Előzmény: bagyiati (3162)
AstroMAN Creative Commons License 2008.01.03 0 0 3163

Hello!

 

Lisszabonbol Sintraba: Nem tudom, honnan indul a HEV, de Entrecampus-ban megall. Sintrabol pedig busszal tudsz kimenni Cabo-hoz. Mas: Cais do Sodré-bol indul Cascais-ba HEV, azt is megeri megnezni, mert szep varoska. Cascaisbol busszal ki tudsz menni Cabora szinten.

 

Latom jo koran elkezdted az infogyujtest....:)

 

Remelem segithettem.

 

Udv: Astroman

Előzmény: bagyiati (3162)
bagyiati Creative Commons License 2008.01.03 0 0 3162

Sziasztok!

 

Tud valaki infót adni hogy lehet eljutni Liszabonból Sintraba, illetőleg a Cabo de Roca-hoz, mert annyit tudok hogy valmi HÉV szerű szerkezettel el lehet jutni Sintraba, de honnan, ????és Cabo de Roca-hoz onnan hogyan tovább, tényleg nem megy oda semmi , csak szervezett úttal lehet eljutni, most ilyen rémhírt hallottam.....Köszi ha valaki segít, február végén leszel Liszabonban 

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.02 0 0 3161
Boldog új évet Magyarországról :-)

Nem találom a helyemet, már várom a hazamenetelt (ami most Portugáliát jelenti)... Fura egy érzés...
Előzmény: pécsi hornet (3160)
pécsi hornet Creative Commons License 2008.01.01 0 0 3160

 

Ezzel a faroi képemmel kívánok boldog új évet!

 

a Duna TVs film pedig szuper volt...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!