Keresés

Részletes keresés

quilla Creative Commons License 2007.10.23 0 0 2965
Ez akkor a vaza egy topikolos forumnak tulkepp? Vagy netes ujsagnak szanjatok? Nem baj ha nem vilagos, ha meg csak most alakul, ebben semmi gaz nincsen :)
Előzmény: Törölt nick (2964)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.23 0 0 2964
hmmm, ezek szerint nem vilagos hogy a PMCs-nek van foruma? :-( Akkor meg javitanom kell az oldalon.. Amugy is fel kell eggyel novelnem a betumeretet mert azt mondjak kicsit gazos igy.
Nekem teccik :P no de en csinaltam... :P
Előzmény: quilla (2963)
quilla Creative Commons License 2007.10.23 0 0 2963
mit es mihez es hol ? itt szoljak? mit szoljak? :) meg nem igazan vettem le, hogy ez mi is lesz :)
Előzmény: Törölt nick (2961)
blaze73 Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2962
Hajra TAP ! :(
Most hivott a budapesti kepviselet, hogy holnap OKT 23 sztrajkolnak a kedves TAP pilotak ergo a budapesti gep is torolve lett.
15:00 indulas helyett mehetunk a 06:25-os SN geppel Brusszelbe, majd 2 ora tityi-totyi utan csatlakozas a Virgin Express gepere es Lisszabon 12:40-es erkezes.
Eloszor egy este 7 oras erkezes volt az opcio, 6 oras brusszeli dekkolassal.

Nem tul szivderito reggel 5-re kimenni a repterre, de hat ez van : a sztrajk az sztrajk. Igy viszont az eredeti este 6 helyett mar 12:40-re Lisszabonban vagyunk.

FORNALHA : Irtam mailt a fenti targyban, csekkold majd kerlek es a holnapi repteri talalka emiatt sztorno. Este talalkozhatunk, majd jelezd , hogy hol mikor ;)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2961
Portugaliai Magyar Csapat foruminformaciok

Tessek hozzaszolni, quilla :D
blaze73 Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2960
Okes, persze ertem. Viszunk vegyesen ruhat, polot/hosszu ujjuakat is egyarant :-)
Koszi a tippet, tanacsot !
quilla Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2959
Na nem riogatni akartalak, csak ne essetek abba a hibaba hogy csak nyari cuccot pakoltok, mert az kellemetlen lehet. Reggel es este azert le tud hulni (minuszokra tuti nem kell azert szamitani) es ha a szallasotok futetlen (erre igen jo az esely) nem kizart, hogy ejszakara jol jon vastagabb pizsama is, en speciel 3 takarot igenylek :) Delutan meg lehet napozni a 26 fokban :)
Előzmény: blaze73 (2957)
quilla Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2958
Jelenleg 10 fok van es faaazom :)))) Amugy delutanra es a napon tenyleg lesz olyan meleg, de azert a reggel mar itt sem kanikula.
Előzmény: blaze73 (2957)
blaze73 Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2957
Nekem meg 1 nap es indulaaaaas, Tomcsek

Alig varom mar en is a 24-26 fokot - itthon most jo hideg van, es fuj a szel ezerrel :(
tomcsek Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2956
Sziasztok Lisszabonbol! Az idõ zsenialis 2426 fok,tegnap meg a tengerbe bocs oceanba is bemereszkedtunk,de marha hideg volt a viz.De ha mar itt vagyunk,akkor csakazert is!
A borok es a halak meg mindig finomak.Ja tegnap meg a Benfica-Setubal meccsre is kijutottunk,akit erdekel 1-1 lett.Hat most hirtelen ennyi.Aki tud jojjon,mert ez 1 jo hely!!!!
Sziasztok. Tom........
pbence2345 Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2955
A Portugália kedvelők számára írnám meg, hogy Madeira elérhetővé válik fapadossal, bár egyelőre csak Angliából. Viszont így már előre tervezve Budapestről kb 40 eft oda-vissza, illetékkel egy főre.

Részletek:
www.ryanair.com: BP-Anglia, www.easyjet.com: Anglia - Madeira

Azt hiszem alakul a jövő évi programom... :-)
quilla Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2954
Haaat hogyne :)) Boven eleg nekem ezt a meretet takaritani, keveen vagyunk de naaagy disznoolat lehet csinalni ha az embernek naaagy helye van, szoval nem kene a bajomat meg tovabb tetezni :DD
Előzmény: Törölt nick (2950)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2953
Hello :) Ha az ismerosod ugyanoda megy el, ahol te voltal, a Rossion levo boltba (nem lehet elteveszteni) ugyanazt a markat fogja ott talalni mint amit te 10 evvel ezelott :-)
Előzmény: orrr (2952)
orrr Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2952
Sziasztok kedves Lisszabon-rajongók.
Segítséget szeretnék kérni.
10 évvel ezelőtt jártam Lisszabonban.
Az egyik sarkon ittam Ginginját. De nem emlékszem pontosan, hogy mi volt a neve. Valami Espereihna.... Nem mindegy, hogy milyen ginginját vesz az ember, mert nagyon sokan "gyártják" és sok az aromából készített, műanyagvödörízű.
Ha valamelyikőtök emlékezne Praca Dom Pedro IV sarkán kapható isteni nedű pontos nevére, kérem írja meg. MOst megy ismerősöm, tőle kérném, hogy hozzon nekem egy üveggel.
Előre is...
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2951
Kernek egy tesztet az uj PMCs oldalnak! :) Otleteket, stb.:

Portugaliai Magyar Csapat
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2950
hmm tessek feljavitani a helyzetet :D
Előzmény: quilla (2949)
quilla Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2949
Gyertek csak gyertek :) Es bar elegge nagy a lakasunk, talan 70 ember nem ferne bele, ha csak allva nem :DD
Előzmény: Törölt nick (2948)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2948
csak jovok szolni hogy tok jo volt :D
Ja, es a legkozelebbi allomas Porto lesz :D A lisszaboni magyaroknak kirandulassal egybeszervezve... 70 ember, befogadsz minket ??? :D
Előzmény: quilla (2947)
quilla Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2947

jesszum 70??!!! Hat szepen felszaporodtatok :DD Az mar egy tomeg :o)))

Biztos jo lesz... nekem meg kesobb lesz lovem es nem menekultok :oDD

Előzmény: Törölt nick (2946)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2946
Ez nem vitatema szerintem, nem allja meg a helyet. Mindenki azt nez meg amit szeretne, ott tolti az idejet es ugy ahogy akarja.. Az en unokatesom pl. jobban szeret strandolni Horvatorszagban, mig a ferje inkabb a nemzeti rezervatumot nezne meg, setalgatna, stb. En szeretem a passziv nyaralast, egy jo konyvvel kiulni a szabadba es olvasni, snack-kelni, zenet hallgatni, vizbe menni, stb. A parom pedig jobban szeret elindulni reggel es egesz nap menni, nezni, fenykepezni, stb. Ki mit szeret. :-)
Azt nem tudom elkepzelni hogy valaki shoppingolni jojjon Portugaliaba, de ez a maganvelemenyem. :-)

Ma este van a party... Quilla - remelem sajnalod h nem jossssssssssssssssz!!!!
Mikulas party is lesz majd a gyerekeknek decemberben, meg lehet hogy novemberre is szervezunk valamit, attol fugg milyen lesz ma. Mindenkeppen ertesitelek. Az egyik szervezo pszihomokus, lehet hogy volt ideje kiotolni ismerkedesi jatekokat es mindenki megismeri a masikat. Szomoru lenne ha klikkek alakulnanak ki egy-egy asztalnal es ugy mennenk el hogy utana nem ismerjuk fel egymast az utcan.
Ja igen, ossz letszam: kb. 70 ember. :-)
Előzmény: wekerlei (2942)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2945

Sajnálom de én meg a te nézetedet nem osztom és nem tudok vele azonosulni.

Véleményem szerint egy turista elutazik egy idegen országba, megnézni annak nevezetességeit,esetleg a világörökség részét képező épületeket, tájakat panorámákat.És természetesen megmártja magát a tengerbe vagy az óceánba.

Megkostolja az illető ország konyhai remekeit, borait.

Amiről én irtam az nem más mint flancolás, és nyálverés.Semmi egyébb.

És én nem hiszem hogy erre olyan nagyon büszkének kellene lennünk.

Ja! És nekem mint magyar állampolgárnak,igen is nagy és különleges dolog hogy én magyar vagyok.És hidd el amikor tényleg turistaként vagy külföldön rákell hogy jöjj hogy sajnos bunkók a magyarok külföldön.

Ez nem csak az én véleményem de csak saját nevemben írom e sorokat.

Előzmény: wekerlei (2942)
quilla Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2944
hat igen, nekunk portugal a rendszamunk, hoznank is a fraszt a vilogassal szegenyekre :o)))
Előzmény: papa_maci (2943)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2943

Magyar kamiont mi tavaly láttunk sokat,szintén spanyolba.

De jó fejek.Mi ha megelőztünk egyet, bekapcsoltam a vész villogót,ő meg egyből villogott meg dudált. Jó mondjuk látta hogy magyar kocsi megy elötte.

Sőt Szlovéniába a határ elött belekerültünk egy út felújitásba. Nagy dugó, ránk sötétedett, az utat nem ismertük. Rátapadtunk egy Waberers-es kamcsira -én csak napocskásnak hívom- és ő "hozott" át minket a magyarhonba. :)))Jött minta meszes, és tudta az utat.

 

Előzmény: quilla (2941)
wekerlei Creative Commons License 2007.10.19 -1 0 2942

Nem tudom osztani a nézeteidet a magyar túristákat illetöleg. Te tulajdonképpen mit kifogásolsz? Mindenkinek kötelessége a hely összes templomát meg régi kövét? Szerintem mindenkinek joga egy utat úgy szervezni meg, ahogy az jó neki. Ha valakit a shopping, a kaja vagy csak a strand érdekel, akkor az az ö ügye és nekem semmi jogom nincs kritizálni azt.

Hány ezer túrista zarándokol el Evorába csak azért, hogy elmondhassa magáról, hogy látta azt a világhíres csontkabinetet! Én is elzarándokoltam oda, de utána fel kellett tennem magamnak a kérdést: tulajdonképpen mi vezetett téged oda? Öszinte legyek? Egy nap a strandon többet ért volna! 

Szerintem a magyar túrista (hála Istennek) se nem kultúráltabb, de nem is primitívebb, mint az angol, kínai vagy portugál. Ki kellene már végre nönünk abból, hogy magyarnak lenni valami különleges dolog. A magyarság nélkül Európa biztos szegényebb lenne, de szerintem nem vagyunk se többek, se kevesebbek, mint bármely másik nemzet.

 

Előzmény: papa_maci (2940)
quilla Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2941

Hat en is ledobbentem anno, de mikor megszolitottam oket kb ugy neztek ram, mintha Pest belvarosaban szolitottam volna le oket, hogy ugye ok magyarok, es de fura magyar szot hallanom :DDD Nem is mondtak tulkeppen semmit sem, nem akartak csevegni sem... oke, nem is vartam, de ilyen reakciora sem szamitottam :DD

 

Mekkora elmenyem volt amugy nyaron, mentunk eppen Franciaorszag fele (eredetileg ugye haza Mo-ra de sosem ertunk el a celig) es a nagy spanyol pusztaban a kamionok koztt ott volt egy Raba es rajta mindenfele magyar felirat meg hirdetes :DDD Nem tudom mit kodorgott az ott, jo esellyel Madridbol mehetett eppen hazafele, de nem jellemzo errefele a magyar kamionok hada es engem meg a spanyoloknal is meglepett, ezt az egyet lattuk egesz uton, pedig volt tengernyi beloluk :) En meg a lengyeleken meg a Sloveneken is virultam jokat :o))))

Előzmény: papa_maci (2940)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2940

Igen ezt mi is tapasztaltuk.

Milyen tukkók tudnak lenni a magyarok külföldön,az kész katasztrófa.

Bár nekünk voltak kifejezetten jó tapasztalataink is.

Igaz egytöl- egyig kint élő magyarok voltak.

A tukkó turista bele se gondol, hogy  milyen jól esik magyar szavakat hallani hosszabb kinttartózkodás alatt.

Nekünk is nagyon jó volt pedig csak egy hónapot töltöttünk kint.

Lisszabonban egy kedves házaspár mutatta meg nekünk hol lehet digitális fotót cd-re iratni. :)))) Faroba menet, a bevezető szakaszon egy autóból át köszönt egy hölgy és jó utat kívánt. Evorában találkoztunk egy lánnyal aki szinte ledöbbent amikor hallotta a magyar szavakat.Aztán jókat dumcsiztunk.Azóta jelentkezett e-mailen, de aztán eltünt.Hát sajnos ezek vagyunk mi.

Tipikusan: " Voltunk Portoba repcsivel 3 napot

                 - És milyen volt ?

                 - Shoppingoltunk, meg voltunk a Sandemannál,meg minden.    

                 - És avárosból láttatok valamit ? 

                 - Nem. Arra már nem volt idönk. "

Hát ilyenek vagyunk mi magyarok . Tisztelet a kivételnek.!!!!!                    

 

 

 

Előzmény: quilla (2932)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2939

Miaz hogy! Ez egy percig sem volt kérdéses.

De csak nyáron tudunk menni.

Sok mindenről lemaradtunk amit azért nem volna rossz pótolni.

Mail-ben ird majd meg hogy mikor jöttök, és hogy melyikre.

Én ott leszek!

Előzmény: Törölt nick (2937)
quilla Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2938
Es te meg gondolom keszulodsz az esti szeanszra :) Biztos jooo lesz!!! :) A kony az joo, nemsokara kivegzem az elso kotetet :)
Előzmény: Törölt nick (2937)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2937
latom aktivan tervezed a visszaterest :D
Előzmény: papa_maci (2928)
quilla Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2936

Tenyleg, lehet a Douron hajokazni is, meg Matoshinosban van vilagitotorony amit meg lehet nezni kozelrol (belulrol nem tudom lehet e)... nekem erdekes volt maga a Porto vagyis a kikotol (mert ugye porto kikotot jelent) Leixoes a neve es igasi nagy tengerjaro kontenerhajokat lehet latni az obleben, meg a tengeren bebocsajtasra varo nagyokat is.

Van itt a Fundaçao Serralves ami egy magan park es tulajdonkeppen botanikus kert szeru, epuleteben meg altalaban kortars muveszeti kiallitasok vannak, de ez mondjuk elegge maceras helyen van, meg nem is biztos, hogy mindenkit erdekel.

Előzmény: Hector Servadac (2934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!