Keresés

Részletes keresés

quilla Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2749
Szerintetek lehet itt olyat kapni valahol, hogy textilfilc ami vizzel kimoshato az anyagbol? EL nem tudom kepzelni merre induljak... majd a himzos boltomban megkerdezem, de nem sok remenyt fuzok ahoz. Igazi kreativ bolt meg nem nagyon van errefele... lehuzhato matricafesteket is eddig csak keszletben, mereg dragaert a toys'Rusban lattam.
Előzmény: linha (2747)
quilla Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2748
Linhanak igaza van, magyar feleseg, portugal ferj :) Igy vegyesek :)
Előzmény: Törölt nick (2745)
linha Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2747

Gondolom portugál-magyar értelemben vegyes.

Velem egyébként olyan volt, hogy nyitva hagytam a csomagtartót itt a ház elött miközben cipeltem fel a bevásárolt cuccot, teljesen elfelejtettem, és már úgy volt egy ideje, mikor egy szomszéd felcsöngetett, hogy ha gondolom, becsukja. Tök rendes volt. Rohantam le, de nem tünt el semmi az autóból, még egy CD sem.

Előzmény: Törölt nick (2745)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2746
linha: oktober 12-en valoszinuleg (= szervezes alatt all) magyar osszejovetel lesz itt Lisboa-ban, ez egy penteki nap es osszegyulunk paran valami etteremben, valahol hogy megismerjuk egymast. Ha van kedved, dobj egy e-mailt vagy az iwiw-en: "Magyarok Portugáliában" fórum.
Előzmény: linha (2743)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2745
mi az a "vegyes paros ismeros" ? :D
Előzmény: quilla (2744)
quilla Creative Commons License 2007.09.29 0 0 2744

Hat Portorol es kornyekerol en is casak annyit tudok, hogy velunk nem tortent meg ilyen, illetve feltort zaru kocsit sem lattam.

Ellenben olyan tortent itt egy vegyes paros ismerosunkkel, hogy a pasi lenn hagyta a kocsit este a haz elott (minek is vitte volna fol az emeletre, hehe :)) es veletlenul nem jol zarta be vagy az ablakot hagyta nyitva, mar nem is tudom. Masnap reggel ment es a kocsinak hult helye volt. Az elso idegroham utan hivtak a rendorseget (vagy mentek, ezt mar nem is tudom) es a rendorok nyugtatgattak, hogy semmi gond, a kocsija megvan a rendorseg egyik zart telepen. Az tortent ugyanis, hogy egy jarokelonek feltunt, hogy nyitva maradt a kocsi es szolt a rendoroknek, azoknak meg van egy ilyen ingyenes!! szolgaltatasuk, hogy elviszik es megorzik meg mielott ellopnak, szoval a kocsi meg akkor reggel meg is lett :)

Előzmény: linha (2743)
linha Creative Commons License 2007.09.29 0 0 2743

" volt táska, nincs táska" ... Alapszabály, hogy nemh hagyunk az autóban semmit, de semmit, nemhogy TÁSKÁT!... De biztos te is így gondolod, és mindenki.

Egyébként a fövároson kívül (Portóról nem tudok nyilatkozni) nem annyira vészes a helyzet, velünk, és ismeröseinkkel még nemt történt semmi ilyesmi, söt, minél messzebb Lisboa-tól, annál jobb.

Előzmény: papa_maci (2734)
quilla Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2742
Iskolabuszokon is, juheee!
Előzmény: 2007pt (2741)
2007pt Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2741
Viszont a tavolsagi buszokon van biztonsagi ov. Legalabbis az ujabbakon. Nem haszontalan dolog.
blaze73 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2740
wekerlei : igazat kell adjak, sajnos.

papa_maci : en szeretek vezetni, a dugokat utalom csak :) a torokok is folyamatosan dudalnak - ott jartal mar, vezettel ? mi ott is bereltunk anno autot, vicces volt ott vezetni. savok nem igen voltak felfestve, folyamatosan szolt a duda :>

kivancsi leszek tenyleg milyen lesz Portugaliaban vezetni. :)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2739

Szerintem a magyar meg a portugál autósok között nagy különbség nincs (ez egyébként Európa két olyan országa, ahol utálok vezetni és ahol jobban kell vigyázni, mint bárhol másütt).

Egyik nemzet sem az autóval "nött föl" és el kell, hogy telljen még 20-30 év, amíg megértik azok, akiknek kocsijuk van azt, amit a németek, belgák, svájciak, stb. már rég megtanultak.

Sehol Európában nem láttam máshol olyan sok önzö száguldozó barmot és olyan sok szemtelenül parkoló kocsit, mit ebben a két országban.

Előzmény: papa_maci (2734)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2738

Ez mind így igaz.

Nekem effektív '83 -óta van jogsim.

Pár százezer kilcsit megtettem,de ilyen autós népséget még nem láttam mint a Portugálok. Szerintem ha nem jó az autójukon a duda nem is tudnak vele közlekedni. :))De a gyalogos az náluk tényleg valami "szent" dolog.

Én direkt kiprobáltam.Nagy kereszteződésben átlósa mentem keresztül,megálltak, és egyrossz szót nem szóltak, és nem dudáltak. Mondjuk rendör sem volt. :))

Autóuton 90-es táblánál én mentem 140-nel, és úgy elhúzott mellettem a jó ember 170-180-as tempóba ahogy illik.

És mégis az Uniós baleseti statisztikákban nincsenek az első 10 legrosszabb helyen.

Mi a meggyöző stilusunkkal az előkelő 6.helyet foglaljuk el.

Elgondolkoztató. Én egyébbként utálok itthon vezetni.

Előzmény: quilla (2735)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2737
papa_maci : ok, koszi a tippeket :) igen sokat autozok a belvarosban es autoztam is, plusz mar kb 15 eve van jogsim.. remelem tudom kezelni a helyzetet, de persze majd figyelek ezekre a dolgokra. millio koszi a tippeket... :) gorogo-ban is sokan mondtak, h durvan vezetnek de en Rodoszon es Kretan is bereltem autot es semmi para nem volt. Eddig mindossze egy hely volt ahol nem bereltem volna semmi penzert : MALTA :) na ott a sikatorokban ezerrel hajtanak es az oldalso tukrok vagy le vannak torve, vagy festek nincsen rajtuk 1 mm sem :) :) ott kihagytam az auto berlest Hehe :)

Lisszabonban szerintem az 5 napos "BKV" kartyara fogunk benevezni, az eleg jo, hogy metro/busz/villamos is hasznalhato vele es nem kell folyamatosan aprot keresni. es ha sokat jovunk-megyunk meg araban is van :) :)
cosmopolita Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2736
Lisboa Card 3 napra 31 euro, nekünk megérte
Előzmény: Törölt nick (2727)
quilla Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2735

Aaaa, soha sehol nem indexel, mert fogyasztana a benzint vele :DDD Es parkol a korforgalomban, es parkol masodik sorban, ellehetetlenitve a szabalyosan parkolot, hatrahagyja a kocsijat veszvillogoval es elmegy kavezni :) Es parkol a hidakon is... es dudaaaaaaaaaaal, nyooooomja mint suket a csengooooot. Ja, es szaguldozik, a sebesseget korlatozo tablak kinn vannak mert igy EU szabvany, de senki nem foglalkozik veluk.... kiveve ha a RADAR felirat jelzi, hogy ellenorzik...

ellenben, hogy jot is mondjak roluk, beengedik az oldalrol bekanyarodot a foutra a kis utcabol... illetve a gyalogos a szent tehenuk, es ha ember gyalog kozelit a zebrahoz, mar allnak is megfele.

Es valami rossza a gyalogosokrol... az idosb korosztaly nem szokta meg soha, hogy van lampa meg zebra, szoval mamikkal, apokkakal vigyazni kell mert o gyalogosan mindenfele korulnezes nelkul kepesek belevetni magukat a kocsik soraba :))

Előzmény: papa_maci (2734)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2734

Bocs, de nem bírtam kihagyni ezt a poént.

Tény és való hogy autóval szabadabb az ember.

Nem vagy annyira időhöz se kötve.

Csak vigyázni kell a helyi erökkel mert szemvillanás alatt nyitják az autót, és volt táska, nincs táska!!

A közlekedésről meg annyit: aki Pesten a belvárosban autózik napi rendszerességgel, az "lenyomja" a Portugál sofőröket. Ez tuti .Gyakorlatból mondom.

Körforgalomnál meg vigyázni kell mert olyan mint az orosz roulett, ha benne van nem tudod hogy melyik kijáraton hajt ki, NEM INDEXEL az isten adta!!!!!

Előzmény: blaze73 (2733)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2733
nem, nem vonattal :)

megneztem az arakat a tervezett utakra, es hat eleg huzos.
maradt az auto - szabadabbak is vagyunk autoval... kettonknek egy Porto-LIS vonat masod osztalyon 54-55 EURO - 1 utra

autozas mellett dontottunk, nem mondtam vissza a berlest-foglalast
papa_maci Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2732

Most jut eszembe:

blaze73 te vonattal akarsz parkolni az ibis parkolójában :DDD ?

papa_maci Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2731

Sorry.

Azt nem én írtam.

Voltam ugyan Portoba, de én kempingeztem végig.:))

Előzmény: blaze73 (2730)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2730
az remek, koszi papa_maci

jol emlekszem, hogy te voltal Porto-ban az IBIS-ben ?
ingyenes tenyleg a parkolas ? van kinti parkolo, vagy hogyan ingyenes ?

mert az IBIS Coimbra azt irta 4 EURO per ejszaka a parkolas...
papa_maci Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2729

Helló.

A Sete Colinas jó a tömegközlekedésre.

Metro,vili,busz, Santa Justa lift, korlátlanul használható a jegy érvényességéig.

Mi ezt használtuk.1db kártya,5 napra 13,50 +0,50 a kártya.És ahol veszed, fel is töltik.

Előzmény: blaze73 (2728)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2728
igen, en sem a Lisboa card-ra gondoltam, hanem ami csak a tomegkozlekedesre jo
az 5 napra 14 EURO
az lenne az erdekes szamomra, hogy az is jo a villamos, metro es busz jaratokra?
siklora tuti nem....
mert olyat vennek szivesen, de ugy eri meg ha mindenre jo - kivetel persze a hev meg siklok.....
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2727
Nem keverni a dolgokat :) Letezik egy ami a kozlekedeshez jo csak, a neve SETE COLINAS es nem Lisboa kartya. :) A Lisboa kartya az a turistaknak van, igen draga (mondd csak el mennyi volt maga a kartya? :-)) szerintem a 3 napos ara az 70 euro felett van egy fore.
Előzmény: blaze73 (2724)
cosmopolita Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2726

Ezeket a belépőket találtam meg (illetve emlékszem):

single metro jegy: 0,75 euro

átszállós retúr metro jegy: 1,9 euro

Jardim Agrícola Tropical 1,5 euro

Felfedezések emlékműve Lisszabon kártyával 1,75 euro

A Vasco de Gama toronynál a libegő: 3,5 euro

Oceanario Lisszabon kártyával 8,95 euro (15% kedvezményt kaptunk)

Museu de Marina Lisszabon kártyával 2,25 euro

Sintra - Castelo dos Mouros L. kártyával 2,5 euro

Sintra - Palacio Nacional de Sintra L. kártyával ingyenes

Sintrában a busz fel a palotákhoz 4 euro, de egész napos a jegy.

Sintra - Palacio da Pena L. kártyával az összes részre érvényes jegy (park, palota belső része, teraszok) 3,5 euro (talán 8 helyett, ha jól emlékszem)

Belém torony L. kártyával ingyenes

Jeronimos Monastery kártyával ingyenes

Csempemúzeum kártyával ingyenes

Castelo S. Jorge 30 % kedvezmény, de nem tudom az eredeti árat

cosmopolita Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2725
Igen, busz, villamos, metro, sikló, liftek és a vonatra (Hév)is ami Sintrába illetve Cascaisba megy, utóbbin csak fel kell mutatni a kalauznak. Kapsz hozzá majd kuponfüzetet is, azt vidd magaddal, mert pl. Sintrában úgy volt érvényes a kedvezmény, hogy kitéptek belőle 2 helyen is kupont. Sintrában elég sokat lehet vele spórolni. (Van 5 napos is? Én csak 1,2 vagy 3 naposra emlékszem, de lehet, hogy én láttam rosszul). 
Előzmény: blaze73 (2724)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2724
cosmopolita : en 5 napos lisszaboni kartyat tervezek venni, a kozlekedeshez. jo mindenre ? villamos, busz - metro egyarant ?

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2723
a "nagyon szemetes" reszre visszaterve, itt minden szemetes... Hihetetlen, hogy mindent szetdobalnak, rosszul raknak le es elfujja a szel, stb. Azt hittem hogy csak Mo-n a gypsyk ilyenek...
Előzmény: cosmopolita (2722)
cosmopolita Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2722
Szerencsére talán, ha 5 percre tudta elrontani a kedvünket a dolog, amúgy nem idegeskedtünk emiatt... még szerencsé, hogy ekkor már csak pihengettünk és nem akartunk kirándulni, mert nem szívesen hagytuk magára a kocsit. Abban nagy szerencsénk volt, hogy nem tünt el semmink. Amúgy nagyon tetszett az egész ország, valóban mindenki nagyon kedves :)
Előzmény: Törölt nick (2721)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2721
Ilyen barhol elofordul :-( es mindenhol kell figyelni. Pl. Lisszabonban az osszes villamoson NAGYON oda kell figyelni a cuccokra, mert tobb mint 10 "hivatasos tolvaj" jar rajtuk, kihasznalva hogy a turistak inkabb negykezlab fenykepeznek mintsem a cuccaikra vigyazzanak.. Ok altalaban rosszul alcazott turistanak neznek ki, egy kabat rahajtva a karjukra amivel utana el tudjak rejteni a zsakmanyt...
Előzmény: cosmopolita (2720)
cosmopolita Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2720

sziasztok!

Megjártuk Portugáliát (vagyis egy igen kicsi szeletét), mégegyszer köszi a segítséget. Nagyon jól éreztük magunkat, csak egyszer volt kellemetlenségünk Cascaisban. Az autóbérlés kezdetén, amikor is a Boca do Infernonál megálltunk (nagyon szemetes), nem több, mint 10 percre, megpróbálták meglovasítani (vagy "csak" kirabolni) a kocsit. Egy lukat fúrtak a zár mellé. Egy másik autóval is ugyanezt tették mellettünk, de abból el is vittek egy táskát. Ilyen bárhol előfordul a világban, csak azért szólok, hogy figyeljetek... mivel a parkolókban nem volt hely, ezért egy utcában álltunk meg. A rendőrök (és az autóbérbeadó) nem volt meglepődve, de mindenki segítőkész volt.

 

Még csak ma jöttünk haza, de ha eszembejut valami hasznos, vagy összegyűjtöm az árakat, akkor még jelentkezem. Mi vettünk egy 3 napos Lisszabon kártyát és maximálisan kihasználtuk (Lisszabonban és Sintrában).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!