Keresés

Részletes keresés

papa_maci Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2627

Olyan csend volt itt három napig, azt hittem áramszünetvan Portugáliában. :D

 

Előzmény: quilla (2626)
quilla Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2626
hol ? :o)))
Előzmény: papa_maci (2625)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2625

Hahó!

Van itt valaki? :)))

blaze73 Creative Commons License 2007.09.09 0 0 2624
pécsi hornet : ok, koszi - elolvastam a regi bejegyzesed. teljesen megnyugtato :)
kb en is ilyeneket olvastam a TRIPADVISOR.COM es egyeb ilyen oldalakon, de jo ezt egy magyartol is hallani :-)

koszi meg1x !

blaze
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2623
itt van még pár fotó.. :)
De akit igazán érdekelnek a fotók, 2005 kezdettel megtalálja itt (a képekre kattingatva lehet lépni a köv. fotóra):

http://kathy1981-hiddenparadises.buzznet.com/user/photos/ (Berlengas fotók)
http://kathy1981-lisboa2007.buzznet.com/user/photos/ (Lisszabon 2007)
http://kathy1981-ruaaugusta.buzznet.com/user/photos/ (Virtuális séta a Rua Agustán)
http://kathy1981-lisboa2006.buzznet.com/user/photos/ (Lisszabon 2006)
http://kathy1981-portugal2006.buzznet.com/user/photos/ (kirándulásaim Portugália-szerte - tehát minden kivéve Lisszabont)
http://kathy1981-lisboa2005nov.buzznet.com/user/photos/ (2005 Lisszabon, főként óceanárium, 2005-ben még nem volt fényképezőgépem... :-( )

off topic:
http://kathy1981-andorra3days.buzznet.com/user/photos/ (Andorra)
http://kathy1981-transylvania.buzznet.com/user/photos/ (Erdély, Drakula-kastély :)


Törölt nick Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2622
itt egy kis Lisszabon megint, Lisszabonból :)




jázminapja Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2621

Off:

Ha van módotok, Milazzóból tegyetek egy egynapos kirándulást Strombolira és Liparira, gyönyörű út. A hajó hajnalban indul, de imádni fogsz Lipári főterén kávézni! Segestát, Agrigentót se hagyd ki! Ja, és kóstold meg az Etna Rossot.

On

Előzmény: pécsi hornet (2620)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2620

szia,

a 2158 sz. hozzászólásban írtam a szállásról. röviden: biztonságos,központi hely, kedves személyzet, jó ár. nekünk nagyon tetszett, és bátran ajánlom. ha kell még infó, szívesen válaszolok, bár holnap indulunk Szicíliába 2 hétre:-)

 

Előzmény: blaze73 (2605)
linha Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2619
Érdekes megoldás. Én igyekszem minél hamarabb beszedni a szárazakat, a napsugárzás erejét ismeremve. Meg a téli büdösödést is, föleg esös idöben, amikor a beépített verandán a nedves hidegben 2 nap alatt sem szárad meg semmi, aztán vasalgathatom... Viszont napos idöben télen is kiteregetek, és ha nincs túl hideg, megszárad minden.
Előzmény: quilla (2618)
quilla Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2618
Hat nekem sincs se kertem se szaritogepem (ez utobbit minden telen serelmezem, mert nem szarad sokszor a cucc csak budosodik ebben a hideg lakasban) van viszont harom erkelyem :DD Ott ellenben lepedovel letakarva szaritom a ruhakat (ezert nem latszik ki ) mert olyan eros a napsugarzas, hogy eleinte sikerult tonkretennem nehany szines darabot :(( Jol kiszivta a nap, piszok gyorsan... szoval lepedo alatt szaradnak :)
Előzmény: linha (2617)
linha Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2617
Jó dolog az az ablak elötti ruhazsinór annak, kinek nincs kertje se meg szárítógépe se...!! Ez egy olyan portugál szokás, aminek kimondottan örülök, otthon eszembe nem jutott volna az ablakba teregetni... Elöször kissé zavarban voltam, de ez mára már a múltté.
Előzmény: quilla (2615)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2616
hehe hat meg amikor bajnoksag van, mundial (VB) vagy euro (EB)... :D

Na, meg egy kepet talaltam, ezt a paromtol kaptam nemreg :)

Előzmény: quilla (2615)
quilla Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2615
Akkor te is a vilagorokseg reszet kepezed, mint a portoi Ribeiran :DD ha nem lognanak ott az alsogatyak elvesztene minden bajat a hely :D
Előzmény: Törölt nick (2613)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2614

Nagyon pofás kis rucik. :))

Most jártam Amadorába. Satelittel :)))))

Jó hétvégét mindenkinek!!

Előzmény: Törölt nick (2613)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2613
Amikor az elobb neztem ossze voltak.. De az index forum ma nagyon gaz...

Most kaptok egy muveszi kepet a ruhaimrol kiaggatva az ablakon :D
(Hirtelen nincs mas... :-( )

Előzmény: papa_maci (2612)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2612

Ha az utolsó kettőre gondolsz azok nincsenek összecsúszva.

Csak hasonló a képek szélének a szine.

Vagy másra gondoltál?

Ez is Lisszabon. Bár neked nem kell mondani :))

 

 

Előzmény: Törölt nick (2611)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2611
Szep kepeid vannak, de vigyazz mert egyik racsuszott a masikra :)
En is rakok fel meg egyet Lisboa-rol... :)

Előzmény: papa_maci (2609)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2610
Nem hinnem... Hehehehehehe... :-)
En az otthoni sutiket is hianyolom.. foleg a marcipanos tortakat.. :-) Meg azert na, a mi cukraszdainkkal itt egy se er fel.. :-) Hajjajjj....
Előzmény: papa_maci (2608)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2609

Biztos vannak közöttünk olyanok,akiknek meg dobogtatja a szívét ez a pár fotó:

 

 

 

 

 

 

 

papa_maci Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2608

Igen. A hozzá valókat elküldted,csak a tej miatt van némi félreértés közöttünk.

Én szerintem félliter +-1dl.  Szerinted ez sok.

És csak annyi kell,hogy főzni kell vagy csak összeforralni? A kavargatást megoldom :))

Tegnap a "helyzeti elönnyel" félre értettetek mindnyájan.

A SÜTI evésben van előnyötök hozzánk képest.

Ti már tudjátok hogy mit érdemes megkostolni és mit kell kihagyni!!

Én meg ettem azt ami jött velem szembe.

Bár lett volna időm  "kiválogatni" a legfinomabbakat!Szerintem még mindig kint lennék :)))

Előzmény: Törölt nick (2607)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2607
Nekem a "feherboros" kiegeszites miatt van problemam ezzel a kaposztaval. Sajnos sosem lenne olyan mint az igazi szekelykaposzta.. amit anyukam elotte vesz meg kimerve, bodonbol a hentesnel, elotte megkostolja, stb....
Ugyanigy vagyok a tejjel, hianyzik nagyon az igazi tej, amit az ember reggel 5-6 fele csipett el a szegedi piacon a tejcsarnokban a neniktol akik meg elotte csapoltak le...
Juhturo, tehenturo ugyaninnen, tobbfele keszitesi moddal.. Hat ezek a dolgok elegge hianyoznak.
De mostmar innen hianyozna a hal, a mindenfele tengeri herkentyu amiknek a nevet csak portugalul tudom... :D

Amugy nem csak a LIDL-ben hanem a Carrefour-ban, Continente-ben is lehet kapni...
Ezekben azert tartosaru, nem csak evente 1-2x van.. nem tudom a LIDL miert nem tart allandoan, hallottam mar errol hogy "neha van"..
Ezt a tejfolt is ismerem, de valahogy nem olyan ize van :) de habarashoz bizti jo... Azon felul en guilla-val egyetertek hogy a tejszin szinten megfelel habarashoz, a cel ugyanaz es alig veheto eszre a kulonbseg. Neha veszek egy Présidente markajut a Continente-ben, ami a legjobban hasonlit az otthoni tejfolhoz, es megeszem magaban...

Makos teszta: nekem itt meg nem sikerult reprodukalnom az otthoni makostesztat, pedig nem nagy kunszt, de szerintem a teszta itt masmilyen... Ketszer csinaltam ketfele tesztabol, es ki kellett dobnom, nem birtam megenni.. Vagy lehet hogy az en izlesem valtozik???

Papa_maci: oke, viszek tenyleg :) Az elkeszitesi modjat majd megsugom.. Meg mindig tartozom a francesinha recepttel, mert ugye a hozzavalokat elkuldtem.. dehat oszinten szolva dobd ossze az osszes hozzavalot a tuzon, aztan mar kesz is :D Nem hiszem hogy ugy lenne mint a Harry Potterben, hogy "4x keverem az oramutato jarasaval ellentetes, majd 6x azonos iranyba.." Hehe..
Előzmény: lutell (2604)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2606

Drága vagy.

Élnék a lehetőséggel ha nem probléma.

És még haza is viszlek :)

Horgászember lévén nem hiszem hogy problémát jelentene a kifilézése. :)

Viszont az elkészitését megirhatnád mail-ben. :)))

Előzmény: Törölt nick (2592)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2605
Lisszabon szallas :
Pensão Residencial Portuense.
Rua das Portas de Santo Antão, 149-157 - Lisboa, Portugal.

Ezt neztem ki, illetve jeleztem a foglalasi szandekot.
Ismeri valaki ? Baixa Pombalina reszben van ha jol tudom, valami RESTAUDORES resznel, ott van a metro megallo is ezen a neven.

Milyen kornyek, esetleg a szallast valaki ismeri, latta netan lakott benne ?

A kulfoldi leirasokban eleg jokat irnak rola, es kedvezo az ara is.

Elore is koszonom! :)
lutell Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2604

Bocsánat, a képek lemaradtak...

 

     

 

 

       
Előzmény: lutell (2603)
lutell Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2603
Hát álljon itt egy kis (képi) segítség azoknak, akik székelykáposztra vágynak. Ez a káposzta a LIDL-ben - évente 1-2 alkalommal - kapható. Máshol (Pingo Doce, Continente stb) is létezik hasonló káposzta, de nekem legjobban a képen szereplö változat jött be. Tejföl: a "nata azeda" néven szereplö dolog tejföl, igaz csak 10%. (Nem tudom, hogy habaráshoz/sütéshez mennyire használható, mert nálunk a gyerekek nem ehetnek semmi ilyesmit.) A képen látható doboz az oeirasi Carrefour-ból származik, de máshol is lehet kapni. Szintén carrefouros a "tejfölszerü" 20%-os formage frais, bár ez utóbbit én inkább saláta/gyros stb. öntetekhez szoktam használni.
blaze73 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2602
fornalha : Ok, ok nem extra surgos... oktober vegen megyunk , tudod.

a tomeget nem annyira csipem, szoval inkabb akkor delelott
hol van, hova esik Obidos ?
sajnos a Lonely Planet "Portugal" konyvben meg nem tudtam igazan elmerulni ergo eleg tajekozatlan vagyok meg... :)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2601
Óbidos az, amit nem szabad kihagyni. Ha szereted a tömeget, délután-este menj, ha nem, délelött.
Előzmény: blaze73 (2599)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2600
Nem felejtettem el, meg gondolkodom ... :) Meg aztan a cimeket is be kell gyujteni es ahhoz szuksegem van a szombati napra mikor megyunk setalni a belvarosba a parommal..
Előzmény: blaze73 (2599)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2599
koszonom a tippeket es az infokat a sutikrol...

szerintem a belem-i sutire fogok rahajtani, az a 6-os pakk jol hangzik es a fahej meg meg szuper mert minden fahejas dolgot szeretek :)

de ha le lehet ott ulni akkor lehet ott fogjuk elfogyasztani, nem az utcan v. szallodaban :)

"kinti emberek" a szallast a RESTAUDORES varosresznel foglaltam, eleg jokat olvastam rola. milyen az a kornyek, jo hely - normalis ? :)

fornalha : majd ne feledd legyszi' a jo es olcso lisszaboni ettermeket, kocsmakat, kajaldakat mailben atkuldeni, ok?

auto pedig ugy tunik a FAROCAR-nal lesz berelve, jo ajanlatot adtak es szimpatikusak is. 6 napra 110 EUR a class A auto. Lisszabon-Porto-Lisszabon utra kell, illetve Porto-bol a kirandulasokhoz.

Az oda uton ugy gondolkodok,hogy egy ejszakat megszallnank COIMBRA-ban.
Erdemes ? Lisszabon - Coimbra uton hova erdemes meg esetleg beterni, nezelodni kirandulni ? Minden tippet szivesen veszek.. Elore is koszi
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2598
en szeretem a kandirozott gyumolcsoket (a tok all az elen!! :DD) kiveve a narancshejat :) ugyhogy kipiszkalom es akkor elfogy, de nalunk nem kellett az asztalon lennie szerencsere :)
Előzmény: Törölt nick (2597)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!