Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2464
Nem akartam elijeszteni senkit, en magam is itt elek. A statisztikak szerint 3x akkora a bunozesi rata (rablas, fosztogatas) mint Magyarorszagon. En Budapest X. keruleteben nottem fel, tudom mit jelent a "nem setalunk bizonyos utcakon este xx utan", es ez itt is ugyanigy van. Persze nem a Rua Augustara gondolok vagy a Torre de Belem kornyekere, hanem mondjuk pl. Benfica..
Engem pl. du. 4kor akartak kirabolni Benficaban, illetve reggel 7 ora fele a vonaton az allatkertnel. Otthon, ez meg a X. keruletben sem tortent meg. Es ott eltem 20 evig.
Előzmény: wekerlei (2463)
wekerlei Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2463
NE haragudj, de szerintem ez egyáltalán nincs így. Biztos, hogy úgy lIsszabonnak, mint néhány többi nagyobb városnak is van olyan része, ahova inkább ne tévedjen be a túrista. Saját tapasztalatom alapján állíthatom, hogy a közbiztonság ott nem rosszabb, de talán nem is jobb, mint Magyarországon. Szerintem azokat, akik nem ismerik azt az országot ugyan erre meg arra figyelmeztetni kellene, de nem szabad elijeszteni öket.
Előzmény: Törölt nick (2459)
quilla Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2462
En bevallom szivesen :) Mondjuk tamadas engem meg nem ert szerencsere.
Előzmény: Törölt nick (2459)
quilla Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2461
Tenyleg jo dolog ez. En mondjuk az iskolanak most annyire nem orulok, de majd belerazodom, mint az oviba is, azon is kuzdottem magammal anno az elejen, most is elagonizalok a sulin, de a gyerek mar mondjuk ezt veszi majd normalnak :)
Előzmény: linha (2460)
linha Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2460
Én is sokkal jobban érzem magam itt, talán - a klíma mellett - éppen a az emberek barátságossága miatt. Rengeteget számít a mindennapokban. És annak is örülök, hogy a gyerekeim ebben nönek fel.
Előzmény: ALaci (2452)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2459
Jo, mondjuk nekem meg foleg afrikaiak szolnak be, a "bom dia, tudo bem?" szinten, es olyan hangon hogy a kovetkezo mondat mar a 18+ kategoriaba tartozik.. Engem mar meg is tamadtak ketszer, pedig sosem adtam ra okot v. ilyesmi...
De ha mar a "valljuk be"-nel tartunk, valljuk be, Portugaliaban eleg veszelyes alakok rohangasznak buntetlenul, es a kozbiztonsag is sokkal rosszabb mint Mo-n.

Pfujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj grrrrr.......
Előzmény: quilla (2457)
cosmopolita Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2458

Fornalha, ALaci

Köszönöm mindenkinek!

Előzmény: ALaci (2456)
quilla Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2457

Beszolast ket esetben tapasztaltam, tulkeppen mindegyik vicces :) Mikor a csajszim kisebb volt es meg cumizott (marmint kisebb mint most - 6 ev - de mar nem bebi, szoval olyan 4 ev korul) akkor lepten nyomon beszoltak ezert mindenhol, mindenki, es a gyereket meg akartak gyozni, hogy adja nekik :)

A masik meg a soforok dudalasa, ha az ember az ut menten varakozik vagy halad. Valoszinu ez benn a varosban nem ennyire jellemzo, de itt kicsit kijebb mig gyalog jartam a gyerekert rendszeres volt. Es hat nem olyan kellemes mikor ballagok az arokparton (nem volt meg jarda) es hatulrol jovo kamion ramdudal, mert ijedtemben neha majd beestem a godorbe :DD

Előzmény: Törölt nick (2454)
ALaci Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2456
Itt van előttem egy lista Lisszabonból: Jeromos kolostor: 4,5 ( mi csak itt voltunk ), Belém torony 3, Tengerészeti múzeum: 8, Felfedezések emlékműve: 2, Szent György vár: 3 euro. Mire a múzeumokba, templomokba eljutottunk volna, elmúlt 5 óra. Igy az ottani belépőkről ( ha van ) semmit nem tudok.
Előzmény: cosmopolita (2451)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2455
2-5 (de inkabb 10..) eurotol kezdodik. :) A legfontosabb helyek (allatkert, oceanarium, muzeumok) arai egy atlagos utikonyvben benne vannak tuti.
Előzmény: cosmopolita (2449)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2454
:) Turistakent mas, valoban. Az igazsag az, hogy mindenhol vannak primitiv emberek es kesz... :P De en sokkal kiegyensulyozottabb vagyok itt mint Mo-n voltam, itt nem szolnak be lepten-nyomon, stb. Van egy-ket barom, dehat hol nincs..? :) Teny, hogy kevesebb van, mint Mo-n.
Előzmény: ALaci (2452)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2453
vasarnap de. ingyenes. 14h elott.
Előzmény: wekerlei (2450)
ALaci Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2452
quilla, Fornalha, kardhal, szevasztok!
Vasárnap este érkeztünk haza. Ami nagyon tetszett - az Estrela-beli túra mellett - Portó és Lisszabon, ott is a Ribeira, ill. az Alfama negyed. Jellemző, hogy épp erre a két városra jutott a legkevesebb idő. Lisszabonban belehúztunk az éjszakába is, kerestünk egy fado-házat ( a Lusoban kötöttünk ki ). Hatalmas élmény volt! A legkevésbé tetszett Algarve, a húskombinát tengerparti városaival. Kivétel Lagos, a Bretagne-ra emlékeztető szikláival. Ezek után a Szent Vince fok sem jelentett nagy élményt. Sagres viszont nagyon helyes kis város ( vagy falu ).
Ifjusági szállókban szálltunk meg, ahol reggeli volt ( persze az etetésünket nem vitték túlzásba ), sajtot, kenyeret, gyümölcsöt, joghurtot tényleg olyan corás árakon vettünk, és ha elegünk volt már a levesporból, konzervből, 4-8 euro között vacsoráztunk.
Quilla, Fornala, ti kinn éltek, tehát lehet ( biztosan van is ) eltérő tapasztalatotok. Mi túristaként úgy láttuk, hogy a portugálok nagyon szeretnivaló emberek. Barátságosak és nagyon segítőkészek!
Üdv.M.
cosmopolita Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2451
Köszi az ötletet, még keresgélek. Eddig 1-2 helyen annyit találtam, hogy vasárnap 10 és 13 között ingyenes a belépés. Az útikönyvben nincs több infó.
Előzmény: wekerlei (2450)
wekerlei Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2450
Ha jól tudom, akkor egész Portugáliában van a múzeumokban a hétnek egy olyan napja, amikor nem kell fizetni. Ha ezt meg tudod valahol érdeklödni, akkor sok pénzt meg tudsz takarítani. 
Előzmény: cosmopolita (2449)
cosmopolita Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2449

Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :) Megyek is nézelődni!

Belépőjegy árak kb. milyenek? Vagy nagyon változó?

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2448
IBIS Hotel Saldanha 60 eur / ejszaka. Kozel van a kozponthoz, egy jo kis arnyekos utcaban a Saldanha metroallomas (3 megallo a kozponttol metroval/busszal) es a Largo Estefania kozott. :)
Előzmény: cosmopolita (2446)
blaze73 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2447

keress ra "pensao lisboa"  "pensao lisbon" a GOOGLE.COM-on

eleg sok kozott lehet valogatni.

 

udv !

cosmopolita Creative Commons License 2007.08.28 0 0 2446

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Lisszabonban szállást? Az összes hozzászólást elolvastam, de inkább hostel ajánlásokat találtam. Engem hotel vagy panzió érdekelne 70-80 euro/nap környékén. Ne legyen nagyon messze a centrum, de egy kis buszozás nem gond.

Melyik negyedben keresgéljek és melyikben nem annyira szerencsés szállást keresni?

 

Esetleg Estorilban és Cascaisban is érdekelne.

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket.

cosmo

blaze73 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2445
Köszönöm, megnézem mindkettőt.
Az interrent sem rossz, ha mondjuk 6 napra bérlem ki akkor élből van 600 km (6x100) azaz olyan 200 km kell hozzáadni. Teljesen jó árak így is.

Porto szállás valaki, valami tipp ?

Illetve Lisboa-Porto uton hol érdemes megállni 1-1 éjszakára ?
Portora gondolom elég 2-3 éjszaka, nekünk meg lesz 5 éjszakánk úgyhogy valahol útközben 1-1 napot eltöltenénk ahol látnivaló van.

Köszönöm előre is.

Üdv B.
2007pt Creative Commons License 2007.08.26 0 0 2444

Kedves Szilvi55!

 

Ha leszállsz a coimbrai autóbusz pályaudvaron, és szembeállsz a buszokkal (tehát mögötted van a jegypénztár és egyebek), akkor jobbra kell elindulni (amerre a "zöld" nemzetközi jegyárusító iroda is van), majd átmenni a sorompó irányába. A sorompónál menj át, ekkor kiérsz a fedett helyről, majd fordulj balra. Itt menj el szinte az épület végéig, van ott valami buszmosó, na, az előtt kell bemenni ismét az épületbe, és ott van egy leginkább raktárhoz hasonló helyiség. Odabent portugálul beszélnek, de megértik, amit akarsz. A nyitva tartást inkább kérdezd meg, mert ha jól emlékszem, az volt kiírva, hogy 8-tól, de mikor rákérdeztem, fél 9-et mondtak.

1 csomag 1 napra 1 Euró.

lutell Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2443
Előzmény: blaze73 (2441)
wekerlei Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2442

Itt tudsz németül, angolul vagy portugálul online autót bérelni: http://www.algarve-mietwagen.com/stabooking.htm

 

Ha további segítségre lenne szükség, akkor azt jelezd Bunge úrnak (portugálul, angolul és németül beszél).

 

Bunge-Algarve@web.de

 

Mondd meg neki, hogy a "magyar csapat" tagja vagy és további engedményt kapsz.

 

Előzmény: blaze73 (2441)
blaze73 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2441
sajnos az interrent.pt nincsen angolul es nem ertem :(

eleg kedvezo lenne egy ilyen auto, meg a lis-porto ut oda-vissza is tenyleg kb 40 EUR tobblet lenne csak. napi 7 EUR pedig klassz, nekem 5 napra kene akkor meg is lennek kb 80 EURO-bol. ez baromi jo deal, de angolul nemvan a weblapjuk :(((

barmi egyeb berlo ceget tudtok ajanlani, olcson / realis aron ?

porto-ban szallassal kapcsolatos otletet is szivesen fogadok , barmit mivel 2 honap mulva indulok 11 napra... :)

elore is koszonom!

udv B
szilvi55 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 2440

Szia 2007pt!

 

Köszönöm az infót!

A coimbrai csomagmegörző helye érdekelne :-)

köszönöm!

 

Szilvi

Előzmény: 2007pt (2425)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2439
ja, km-kent 0,09 euro nem gaz vegulis.
Az egy Porto oda-visszara kb. 40 euro pluszkoltseg, :-)) de el kell olvasni a felteteleket, tuti van valami csavar. A repteren lehet berelni a hiresebbektol, es teljesen korrekt arakat adnak ok is, biztositassal, mindennel egyutt. Persze nem 10 euroert, hanem mondjuk 100-ert, de nincs a szerzodesben csavar (az autoban van :D) es tok jo legkondis jarganyaik vannak.
Előzmény: linha (2438)
linha Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2438
A  www.interrent.pt még mindig ajánlja a SEAT Ibizát napi 6,99€-ért 100 km-ig, azon felül km-ként 9 cent. De megint nem olvastam bele a részletekbe, lehet hogy van olyan feltétel, ami miatt mégsem éri meg. És csak 3 helyen lehet felvenni az autót: Lisboa Santa Apolónia állomás, Porto Campanha, és Faro.
Előzmény: blaze73 (2432)
linha Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2437
Azok a nagyon hidegek nem inkább január-febrárban vannak? Én is úgy emlékszem, hogy a december még kellemesebb, és január második felétöl kezdödik a HIDEG. Hó is febr. 2-án esett Lisszabonban 52 év után...
Előzmény: Törölt nick (2433)
quilla Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2436
talan ket vagy harom telnyivel ezelott remlik nekem is ilyen, huszonfokok az erkelyen meg a gyerek hogy lekapkodta a kabatjat delutan a varosban mert melege volt. idenre nem emlexem ennyire... en amugy is mindig szet akarok fagyni itt benn a lakasban, ez melyebb nyomokat hagy bennem :DD
Előzmény: Törölt nick (2435)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2435
En a tavalyi telen nem emlekezem 20 fokra, itt Lisszabonban.. Viszont 2-9 fokokra igen. :) Es itt a nagy szel miatt nem lehet a fokokban bizni csak, mert lehet 20 fok viszont olyan szel hogy... brrrr...
Előzmény: quilla (2434)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!