Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.21 0 0 2421
hehe... :) Keresztnev? :D
Előzmény: quilla (2420)
quilla Creative Commons License 2007.08.21 0 0 2420
Teljesen veltelenul 'belçedbotlottam' az iwiwen :o))) Legalabbis szinte biztos vagyok benne, hogy teged lattalak :)
Előzmény: Törölt nick (2419)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.19 0 0 2419
Hajrá :)
Előzmény: 2007pt (2418)
2007pt Creative Commons License 2007.08.18 0 0 2418
Sziasztok!


Csodalatos hely Portugalia!
Ez a 13. napom itt, es nagyon-nagyon tetszik az orszag.

Egyben koszonom minden forumozonak a segitseget, amit az elokeszuletek soran nyujtottak.
Remelem a hazaerkezesemet kovetoen (kedd) en is tudok erdemi infokat adni a Portugaliaba keszuloknek.

Szikrazoan sut a nap, kedvesek az emberek, gyonyoru az orszag, tele latnivalokkal...

Mindenkinek a legjobbakat!

Udv. Lisszabonbol!
kardhal001 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 2417

Szia!

 

Én júliusban szintén az Aeroviva-val voltam Portugáliában. Minden kirándulásra befizettünk, és el is mentünk azokra :), így elég fárasztó volt az út. Egyébként nagyon sok szép helyen jártunk, de ha még nem fizettetek be a kirándulásokra, akkor van egy-kettő amit érdemes kihagyni, illetve egyénileg megoldani. Nekem leginkább a Sintra és Quelez,  Cabo de Sao Vincent, Lagos és Sagres, Portugália szíve és Sevilla kirándulások tetszettek. Sajnos elég zsúfolt volt a program, mi még sok helyen tovább maradtunk volna, de volt akinek elég volt a rendelkezésre álló idő.

Bővebben e-mail-ben írok, nem akarom ezzel fárasztani a többieket. Ha nem kapnád meg, akkor jelezz vissza és elküldöm újból.

 

Üdv!

 

 

Előzmény: mmonka (2413)
Vivus Creative Commons License 2007.08.14 0 0 2416

Köszi a jó tanácsokat Mindenkinek!:)

már csak 4 nap és mi is indulunk, igazából már alig birunk magunkkal:)))

mmonka szerintem eleve hiba volt az Aerovivánál befizetni, de legyél Te a kivétel, kívánom!:)

papa maci képeit kíváncsian várjuk és ha hazaértünk én is mutatok párat szivesen:)

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.13 0 0 2415
hehe, orulok hogy rendben hazaertetek :) En is koszonok mindent, jo volt talizni meg rovid idore is. Mindenkepp gyertek vissza, akar repcsivel, lakhattok nalunk :)
Mi kozben megneztuk a Berlengas szigeteket, hat... wow!!! :D

Tenyleg, valaki Portoban nem tudna nekem + paromnak egy ejszakara szallast adni, mikor a RedBullos repcsinapok lesznek? Az egy hetvege ha jol tudom, szeretnem meglepni ezzel uto-szulinapja alkalmabol. :) Vagy otletet hol lehetne NAGYON olcson, mert nincs penzunk, most minden megtakaritott es nem megtakaritott... elmegy festesre..
Előzmény: papa_maci (2414)
papa_maci Creative Commons License 2007.08.13 0 0 2414

Szia mindenki!

Haza értünk!Egy hónappal és 9000km-rel a hátunk mögött haza értünk. Sajnos!

Még maradtam volna valameddig. Autóval nagyon húzós.Ezt azoknak üzenem akik kacérkodnak a gondolattal hogy kocsival teszik meg a Portugál kirándulásukat. Én már gyakorló "utazó" vagyok. Tavaly Spanyolba voltunk kocsival.Az is volt egy nyolcas.Fárasztó,viszont sajátba vagy,akkor mész tovább amikor akarsz, bizonyosfokig nem vagy időhöz kötve.Nagyon sok szép helyet láttunk.Majd dobok fel fotókat. Valaki irta lentebb hogy lisboaba gyalog mászkált meg kis hostelokba lakott,hogy a helyi életet tapasztalja meg.Üzenem minden rosszindulat nélkül:Menj el legközelebb Évoraba,és onnan tovább északnak Braganca felé.Amerre ellátsz mindenhol parafaültetvények.Ott valahol menj be egy faluba,ami jo esetben áll 5-6

házból és ülj le kávézni e helyi erökkel. Na ott látod a valós helyiéletet.:))

Szoval nagyon szép és egyben ránk nézve magyarokra nagyon tanulságos is egy ilyen kirándulás.

FORNALHA: köszi hogy forditottatok ránk egy kis időt,es tudtunk talizni.Jo volt  magyar szót hallani egy időután. Nemnagyon javaslom a tesodnak meg az anyukádnak az autos kiutazást.3300km, legalább 2 de inkább 3nap. A benzin költség 8literes fogyasztásnál átlag 1.3 euróval 343 euro. Plusz autópálya dijak.Ha emlékezetem nem csal Bp-től Lisboaig 189.euro.

QUILLA: Ne bátsd Portot mert igenis szép város és nem csak a V.N.Gaia a lényeg benne.Ésha egyszer elkészül a villamospálya felujitása a sétálo utca diszburkolatával....... :)))

Ha valakinek esetleg van kérdése nagyon szivesen válaszolok rá ha tudok.Most egy párnapig pihenőüzemmódban leszek,és válogatom a fotókat.Van miből: Kb 2200 db.

A Cabo da SaoVicente tényleg nagyon gyönyörű. Én sajnos lekéstem a naplementét. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mmonka Creative Commons License 2007.08.13 0 0 2413

Sziasztok! Szept.első 2 hetét Portugáliában töltöm az Aerovivával megyünk.Tudtok vmit az iroda útjáról?(szállodák,kaja,repülő pontossága,idegenvezetők,fak.programmok)Milyen most ott az idő (Liszabon,Sagres)Milyen ruhát érdemes vinni?Minden beszámolót,tanácsot örömmel veszek. 

ibanez30 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 2412
Helyesen Portugáliát.)Üdv
ibanez30 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 2411
Portugáliába bejárnám augusztusban saját klímás tágas kocsival,útitársakat keresek üz.a hozzájárulással.06702368928
Előzmény: Vivus (2403)
linha Creative Commons License 2007.08.10 0 0 2410

Én is azt gondolom, hogy azért kell, hogy legyen nálatok készpénz is. Föleg kisebb összegek esetében egyszerübb és gyorsabb, és mint Fornalha is írta, pl képeslapot vagy egy kávét, egy sütit nem nagyon lehet kártyával kifizetni.

 

 

Előzmény: Vivus (2406)
wekerlei Creative Commons License 2007.08.10 0 0 2409

Egyetértek veled, ami az utak biztonságát illeti. A portugál vagy megy mint a barom (legszivesebben valami nagy luxus-terpjáróval), vagy úgy cammog, hogy majdnem elalszol mögötte. Szóval ha eljössz Portugáliába, rögtön kicsit otthon ís érzed magad. Nagy probléma az italosan vezetés, sok baleset történik azért, mert részeg a soför. Éjszaka, vagy kora hajnalban én mindíg különösen ovatos vagyok.

 

Eddig még csak egyszer törték fel a kocsimat (évekkel ezelött Liszabonban). Aki ilyesmivel foglalkozik, az azonnal meglátja, hogy egy autó bérelt-e vagy sem. Soha ne hagyjatok értékes dologokat úgy a kocsiban, hogy azt kívülröl lehessen látni.

Előzmény: Törölt nick (2408)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 2408
De azert vigyel valamennyit.. Nem mindenhol lehet VISA-val fizetni, van ahol csak Multibanco-s matrica van, ami a helyiekre vonatkozik. Kis boltokban pl. lehetleten, kepeslapokert meg ilyenekert nem lehet fizetni kartyaval, valahol limiteket szabnak 5,10,15 euros hatarokkal, hogy azok felett lehet csak kartyaval fizetni.
Es hat az autopalyadijra sem mernek megeskudni, mivel nem kerul annyira sokba, akar 50 centtol jut el 20-30 euroig, szoval azert vigyetek penzt. Nem fognak kirabolni, csak ha nem figyeltek oda a taskakra max. megzsebelnek. Ez villamoson, buszokon elofordulo jelenseg, fokent a lisszaboni varhoz vezeto villamosokon, amikor a turista csak nezelodik, a mellette allo rosszul alcazott zsebes (turistanak vannak oltozve altalaban, de a kabat log az egyik kezukon hogy alcazzak a tolvajlast)... es mar meg is van a baj.
De ha ellopnak toled valamit szombatonkent megtalalod a negereknel a bolhapiacon :DD Olcso penzert megveheted :D

Az autos biztonsagrol meg annyit hogy nincs. Sok a baleset, a szabalytalansag, a rendorok lesz..rjak az egeszet. Sok szerencset az autoutakhoz meg a portugal vezetokhoz!
Előzmény: Vivus (2406)
wekerlei Creative Commons License 2007.08.10 0 0 2407
Tulajdonképpen sok kp-re tényleg nem lesz szükséged. A "kártyázás" nagyon el van terjedve, még a legtöbb étteremben is fizethetsz VISÁ-val.
Előzmény: Vivus (2406)
Vivus Creative Commons License 2007.08.09 0 0 2406

Köszi szépen!:)

Akkor ezek szerint nem is kell kp-t vinni az autópályadíjakra, meg a tankolásra sem...

elég csak a kaja-pia és az egyéb igényekre....:) Gondoltam, mert mégiscsak EU-s ország:)

a biztonságról mit kell tudni?

 

Előzmény: wekerlei (2404)
solo_la_samp Creative Commons License 2007.08.09 0 0 2405

Én a Benfica honlapján találtam egyet, íme:

 

http://www.slbenfica.pt/Info/Futebol/Calendario/info_futCalendario.asp

 

Ja, és köszönöm a választ a stadionnlal kapcsolatban az illetékesnek.

Előzmény: szilvi55 (2394)
wekerlei Creative Commons License 2007.08.09 0 0 2404
Visával vagy Mastercarddal mindelhol (a nagyobb üzletekben is) tudtok fizetni. Jó utat!
Előzmény: Vivus (2403)
Vivus Creative Commons License 2007.08.09 0 0 2403

Sziasztok!

 

Eddig csendes szemlélőként igen sok infót megtudtam Tőletek:) , de arra vonatkozóan, hogy a kártyás vásárlás mennyire elterjedt - és főleg az autópályadíjakat lehet-e Visaval fizetni- nem találtam leírást. Akinek van tapasztalata megköszönnénk, ha megírná, illetve bármilyen aktualitást, ugyanis 18-án indulunk (10-en!), hogy bejárjuk ezt a gyönyörű országot.:)

Pl. időjárás, biztonság ( a bérautók miatt főleg) , bulihelyek (Algarve, Lisboa, Porto) , helyi szokások (esküvőre is megyünk) ....ilyenekre gondolok.

Előre is nagyon köszi!!!

 

ALaci Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2402
Kardal = kardhal001
( bocsánat!)
Előzmény: ALaci (2401)
ALaci Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2401
Fornalha, quilla, Kardal,
köszönöm a segítségetek!
Nekem ezek az euro/Ft átszámítások még nehezen mennek, de az árak tényleg nem pennys árak. Illuzióim amúgy sem voltak, tudtam, hogy nekünk legfeljebb Bulgária olcsó ( még ). Csokoládé törölve ( marad a szőlőcukor, müzli, az legalább nem olvad meg a hátizsákban).
A Szent Vince fokot pedig biztos, hogy nem hagyjuk ki. Ezt a helyet még gyerekkoromban (ájvé, mikor volt az! ) kiszúrtam az atlaszomban.

Előzmény: kardhal001 (2400)
kardhal001 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2400

Szia!

 

A kis víz kb. 0,4, míg az 0,5 literes üdítő kb. 1 EUR körül van. Szerintem a nagyobb üzletekben kb olyan árak vannak, mint nálunk. Ebédelni átlag 12-15 EUR/fő-ért tudtok egy étteremben.

Amik elég drágák, azok a belépőjegyek. És mindenhol van. Ha Algarve-ba mentek, akkor a Szent Vince fokot, Lagost, Sagrest és Evorat ki ne hagyjátok. Nagyon hangulatos kis helyek, Szent Vince foknál meg gyönyörű a táj.

 

Jó utat!

 

Előzmény: ALaci (2395)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2399
Ez igaz, en a Danone-t tettem be, mostanaban azt veszem mert faj a gyomrom... :(
Előzmény: quilla (2397)
quilla Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2398
jut eszembe, ha mar emlegettuk a continentet, az arakat meg lehet lesni online is: www.continente.pt
Előzmény: ALaci (2395)
quilla Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2397

kenyer... mi szoktunk venni minden heten tartosat is, es abbol a 800 grammos csomag olyan 1,6 korul lehet... friss kenyer isteni, de dragabb, fel kilo korul mar egy euro magassagaban jarnak az arak ha jol remlik...

na nem jonak cimeztem, nem neked akartam irni, de sebaj :)

egy dolog lehet a listadbol olcsobb, a joghurt, szerintem a 4 drabos 2,5-ert mar a felsobb kategorias, 1.5-1.8 korul mar van ilyen kiszereles, mondjuk en foleg a jumboban veszem de asszem Continenteben is ugyanez.

Előzmény: Törölt nick (2396)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2396
hehehehe, a csokolade alapkaja? :-)) Ezesetben rajtavesztesz, mert eleg draga.. :) Bar egy tabla Milka a modelo-ban 1,05 euro...

Na nezzuk,

kenyer - mi nem eszunk kenyeret mert eleg draga, 1 zsomle kerul 0,10-20 centbe

tej - 0,60-tol egeszen 1,50-ig (vegyetek zold Mimosa-t, az finom..)

joghurt - 4 db-os mondjuk 2,5 euro

sajt - valtozo, kb. 6-7 eur/kg a "trappista" amit itt Quejo Flamengo -nak hivnak. Ebbol a Limino marka nagyon finom :))

van meg queijo fresco (friss sajt) ami szinten finom, kb. 1-2 euro egy doboz, KIS doboz.

felvagott - valtozo, a "parizsi" itt a "mortadela", olcsosag, 20 dkg kb. 1 euro.

De az algarve-i arak lehetnek ezek ketszeresei is... :) Foleg a kenyer... Na mindegy...
A lenyeg hogyha lattok Modelo-t, Continente-t, oda kell menni. Kb. Tesco. :)
Előzmény: ALaci (2395)
ALaci Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2395
Szevasztok!
A segítségetek kérem! A jövő héten indulunk Portugáliába, most görcsölök a költségvetéssel. Barcelos-Algarve között túrázunk, 2 naponta lesz alkalmunk kaját venni. Tudnom kellene az alapkaják ( kenyér, tej, joghurt, sajt, felvágott, csokoládé ), na meg az ásványvíz árát, ugy általában persze. Ha írtatok már erről mostanában - gyorskereső szerint nem -, elnézésetek kérem, ha lehet, most nem olvasnék vissza.
A segítségetek előre is köszönöm!
szilvi55 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2394

Szia!

 

Meg tudnád mondani hol található a sorsolás? Minket is érdekelne :-)

Köszönöm!

Szilvi

Előzmény: solo_la_samp (2392)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2393
metromegallo: Campo Grande ;-)

Hajra Sporting!!!! :-)
Előzmény: solo_la_samp (2392)
solo_la_samp Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2392

Sziasztok

 

Tudnátok segíteni abban, hogy a Sporting stadionját, hogy lehet megközelíteni? Megvan a bajnoki sorsolás, és úgy néz ki, hogy a Sporting-Belenenses meccs napja Liszabonban talál minket.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!