Keresés

Részletes keresés

ir6 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 2051
Sziasztok! Hétfőn utazom Portugáliába. Azt szeretném kérdezni, hogy a konnektorokba kell-e átalakító, vagy működnek a normál dugaszok?
pbence2345 Creative Commons License 2007.04.14 0 0 2050
Tényleg végigolvastad? :-)
Előzmény: ochorios (2049)
ochorios Creative Commons License 2007.04.10 0 0 2049
Kedves Portugália rajongók !

Idén juliusban 8 napra , repülővel (Lisszabon) megyünk 4-en felfedezni Portugáliát.
Elolvastam 99 óta irt valamennyi hozzászólást ! Oriási ! Nagyon sokat tanultam Tőletek ! Irtó jó tippeket kaptam ! Köszi mindenkinek !

Tanácsoljatok: melyek a "must" látnivalók 7 napra, autóbérléssel( Lisszabontól északra mennénk !)
Tudtok olcsó portugál auto bérlő irodát vagy net-linket ? Esetleg elfogadható panzio linkeket ? Mennyi idő autóval Lisszabon-Braga ? Köszi a javaslatokat.
annny Creative Commons License 2007.04.01 0 0 2048

Sziasztok!

Mi is 10-én repülünk Lisszabonba, 51eFt volt a jegy (mindenestől), odafelé Frankfurton át (Luft), vissza TAP-pal, közvetlen. Air-Port Travelnél vettük a jegyet, még februárban.

üdv, Any

 

Előzmény: TOMI_70 (2046)
krisssz Creative Commons License 2007.03.31 0 0 2047
Mi 10-én megyünk Lisszabonba a TAP-pal, 57 ezer volt a jegy.
Előzmény: TOMI_70 (2045)
TOMI_70 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 2046
Nem írtam : Lisszabonba
Előzmény: TOMI_70 (2045)
TOMI_70 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 2045
Augusztusi, szeptemberi repülőjegyeket a Lufthansa-nál találtam legolcsóbban : 59.000HUF tokkal vonóval, oda-vissza, minden másik társaság, még a fapadosok is, drágábbak.
Előzmény: soka63 (2043)
kölni Creative Commons License 2007.03.28 0 0 2044

Az attól függ, hogy mikor és hova akarsz utazni. A szünidöben dr´gábbak a jegyek. Faróba lehet szerintem a legolcsóbban eljutni, utána jön Lisszabon és aztán Portó.

 

Előzmény: soka63 (2043)
soka63 Creative Commons License 2007.03.28 0 0 2043
Melyik a legolcsóbb repülőcég manapság Portugáliába?
A neten eddig egy Belga fapadost találtam legolcsóbbnak, Bp-Portó retur 60 eFt alatt van, egy Brüsszeli átszállással.
Hátha ti tudtok jobbat.
lutell Creative Commons License 2007.03.27 0 0 2042
Nem. Csak annyi rémlik, hogy valahol a kaszinó körül.
Előzmény: linha (2040)
linha Creative Commons License 2007.03.27 0 0 2041
Sokmindenhez nem tudok itt hozzászólni, csak a borhoz: 2.50 - 3.50 €-ért már kapsz nem is olyan rosszat. Az azonban biztos, hogy az utóbbi 6-7 év alatt itt is mentek fel az árak, rendesen.
Előzmény: kis.capa (2039)
linha Creative Commons License 2007.03.27 0 0 2040

Igazad van, azóta egy kicsit utánanéztem, tényleg Estorilban élt Horthy. Te azt is tudod, hogy hol?

Előzmény: lutell (2038)
kis.capa Creative Commons License 2007.03.27 0 0 2039

Köszönet a reagálásért linhanak és lutellnek!

Azt szeretném még megtudni, hogy Lisszabonban mennyire mentek fel az árak mióta euroval kell fizetni? Én ugyanis 2000-ben voltam kinn és akkor nagyon olcsó volt Lisszabon ill. egész Portugália.

Kiváncsi lennék, hogy mennyiért tudok most megvenni egy olcsóbb üveg bort (egy multiban). Mennyibe kerülhet egy hátizsákos túristának megfelelő szállás (pl:youthhostel). Múzeumi belépő, vagy egy szolidabb vacsi egy étteremben. 

Esetleg ismeri valaki a Sandokan nevű éttermet Lisszabonban a Portó felé tartó pályaudvar mellett? Nekünk nagyon kedves vendéglő volt. 

Előzmény: linha (2037)
lutell Creative Commons License 2007.03.27 0 0 2038
Szerintem nem Queluzban, hanem Estorilban van.
linha Creative Commons License 2007.03.26 0 0 2037
Én csak azt tudom, hogy Queluz-ban van, de hogy érdekes-e azt nem. Van ott egy kastély, amit meg szoktak látogatni ovisok meg iskolások, de hogy abban élt-e Horthy, azt megint csak nem tudom.
Előzmény: kis.capa (2036)
kis.capa Creative Commons License 2007.03.24 0 0 2036

Sziasztok!

Én még járatlan vagyok ezen a topicon, de ahogy visszaolvastam pár beszélgetést a következő dologról nem találtam semmit.

Szeptemberben utazunk ki Malagába (hátizsákosan) és onnan fogunk átkeveredni Portugáliába bátyámmal és egy barátommal. Mivel Lisszabonban is tiszteletünket tesszük, szeretnénk tudni, hogy a Horthy villáról tudna-e valaki valami érdemlegeset mondani. Nem tudom, érdemes-e felkeresni egyáltalán.

Előre is köszi!

lutell Creative Commons License 2007.03.22 0 0 2035

Linha: köszi! Reménykedtem, hogy valaki majd megerösit. Nekünk a Marginal kiesik igy eszembe sem jutott Sintrával összekapcsolni, de természetesen teljesen igazad van.

Krissz: még egy ötlet: minden hónap 3. vasárnapján 11-kor van örségváltás a Palácio de Belém elött. Ha pont arra jártok - ha 15-én még Lisszabonban vagytok -ezt is meg lehet nézni.

Előzmény: linha (2034)
linha Creative Commons License 2007.03.22 0 0 2034
A Quinta de Regaleira és a Capuchos nagyon tetszett nekem is. Sintra-ba javaslom, hogy odafelé az IC19-es úton menjetek (max. fél óra), de visszafelé mindenképpen a Cabo de Roca, Guincho, Cascais útvonalon menjetek, szerintem Portugália egyik legszebb útvonala. Több helyen megállhattok csodálkozni, óceánt nézni, Cascaisban  Boca do Inferno-t megnézni, netán a naplementét is, ezért erre a visszaútra akár két órát is számoljatok.
Előzmény: krisssz (2033)
krisssz Creative Commons License 2007.03.22 0 0 2033
Kösz, jegyzetelek:)) Ha jól látom, Sintra csak 25 km. Lisszabontól. Az egy hét alatt 3 olyan napunk van, amikor egész napos kirándulást tudunk tenni, akkor ez simán belefér. Valszeg bérlünk hozzá autót, remélem, nem nagyon drága. Kösz a jó ötletet, jöhet még:)
Előzmény: lutell (2032)
lutell Creative Commons License 2007.03.22 0 0 2032

Sziasztok! Krissz, ha Sintraban jarsz feltetlenul nezd meg a Quinta da Regaleirat es a Convento dos Capuchost! Az elso Sintra kozpontjabol gyalog elerheto. Idegenvezetessel ertheto meg igazan, viszont "egyeni latogatokent" a felfedezes elmenye (is) fantasztikus. Praktikus tanacskent ajanlom a strapacipot, a zseblampat es hogy ne esos idoszakban menjetek... A Convento dos Capuchos fenn van a hegyen. Ha van autotok ezt se hagyjatok ki! Ha a Sintra - Cabo de Roca utvonalat a hegyen teszitek meg utba lehet ejteni ezt a XVI. sz-i kolostort. Ez sem mindennapi elmeny! Szinten erdekes a Lisszabon belvarosaban levo MilleneumBCP bank "pinceje". Nem pince ez igazibol, hanem a fold ala a valamikori "foldszintre" lehet lemenni, es a leginkabb romai kori (es nemi 1755 kornyeki) maradvanyokat megnezni. Hetente ketszer -talan csutortokon es szombaton- latogathato. Ehhez a bank Rua dos Correeiros-i hatso bejaratanal kell elore bejelentkezni.  Hat ezek az en kedvenceim amit neked (es minden Portugaliaba keszulonek) ajanlok. (Persze a sok egyeb "kotelezo" mellett.)

Előzmény: krisssz (2021)
quilla Creative Commons License 2007.03.21 0 0 2031
Arra? :) mondjuk ez relativ... mert arra jartam, de feled ahol haza vagy (vagy nem odahaza vagy?) egyaltalan nem. Pesten is csak egyszer, leszamitva az erkezes es indulas mozzanatat :)
Előzmény: pbence2345 (2030)
pbence2345 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 2030
Mindenkeppen, de meg semmi konkrettal nem szolgalhatok...:(

Te viszont miert nem kerestel, ha mar erre jartal?
Előzmény: quilla (2025)
quilla Creative Commons License 2007.03.20 0 0 2029

Huu, hat akkor biztosan. Mert pl szeptemberi utamkor (elotte megin marcius volt) nekem is feltuntek az arak, hogy mennyit emelkedtek... jo, a bevasarlas meg mindig baratibb tud lenni mint itt, de a valtozas feltuno volt.

Eddig azert mentem minden evben tobbszor is haza, volt mikor negyszer is... pedig hogy utalok repulni. De jo esellyel az idei az uccso ilyen tobes ev, kezdodik a suli is.... mas vilag lesz :)

Előzmény: linha (2028)
linha Creative Commons License 2007.03.20 0 0 2028
Ja, kb. fél év az nem olyan nagy idö. Én már harmadik éve nem jártam arrafelé, nekem biztos szembeötlöbbek lesznek a változások, ha igaz, áprilisban összejön az út.
Előzmény: quilla (2027)
quilla Creative Commons License 2007.03.20 0 0 2027
Legutobb szeptemberben jartam arra. Hat fene tudja, a nagy valtozasokat csak az ottani lakas rezsiszamlajan erzekeltem... de ott erzekenyen :o( Na jo, 15.-en meg elkerultem a belvarost, de amennyit este eloben a teveben ott mutattak belole... hat vicc hogy fel lett fujva. Mar egy hettel korabban is a hirekben ment, hogy mitol tartanak...ehez kepest meg ok, volt kukagyujtogatas, de az elo felvetelen en (nem neztem vegig) csak a sok rendort es nehany riportert lattam, igazi randalirozast nem is. Persze akinek a kukajat gyujtottak az biztos nem orult...
Előzmény: linha (2026)
linha Creative Commons License 2007.03.20 0 0 2026
Mennyi idö után jártál otthon és hogy 'ízlett' ott lenni, látni a változásokat?
Előzmény: quilla (2024)
quilla Creative Commons License 2007.03.20 0 0 2025
ugye ha erre jarsz akkor azert majd jelzed?? :) hatha meg ossze is futhatunk :)
Előzmény: pbence2345 (2023)
quilla Creative Commons License 2007.03.20 0 0 2024

Jo keson valaszolok mert nem voltam itthon hanem otthon voltam :)

Hat tuti nem tudom jobban mitol kell tartani Lisboaban jobban mint egyebb orszagok fovarosaban mert en Portoban illetve kozvetlen mellette lakom. A kozlekedest en innen egszen maskepp latom, mar ami a vezetest illeti. Bizonyos szempontbol jobb, mert a gyalogos az a szent tehen kategoria es nem elgazoljak a zebran hanem jellemzoen atengedik, meg akkor is ha teblabol csak es nem indult meg el. Sot, a fobb utra kikanyarodokat is sokkal inkabb kiengedig, mint odahaza. DE: szerintem sokkal gyorsabban es vadabbul vezetnek (es nem autopalyarol beszelek, es nem turista kornyekrol, hanem altalaban es benn a varosban vagy a varosok kozott normal utaon), sebessegkorlatozasnak oda se neki... leginkabb a mar parkolo sor melle beparkolnak masodiknak, veszvillogo benyom es a sofor tavozik, jo esetben a kozeli kavezoba egy feketere, roszabb esetben messzebre, a beszorultaknak meg marad az orakig valo tulkoles-dudalas, marha elvezetes ha eppen az ember haza elott csinaljak ezt :) Szoval dupla es neha tripla soros parkolas, megallni es varakozni tilos tablak kozeleben is tomott sorok parkolnak, siman parkolnak korforgalomban es hidakon is, egysavos szuk utcacsakkban is lazan megallnak az uton es elhagyjak a kocsit, a tobbiek oldjak meg a szembe jovo egy savon a tovahaladast.... szal szerintem ebbol a szempontbol itt nagyobb a kaosz mint odahaza. De mondom, ez nem a fovaros es nem is a turistak altal frekventalt kornyek, csak siman maga 'terep'.

Kozbiztonsag: hat szerencsere sajat rossz tapasztalatom nincsen... de en amugy is olyan helyen lakom, ahol gyalogos forgalom szinte nulla... belvarosban (Porto) meg nem volt gondom...de Lisboaban elo baratno volt mar szemtanuja motorrol elkovetett taskalopasnak fenyes nappal, tud fenyes nappal belvarosban kirabolt magyar 'hiressegrol'...es volt asszem ket eve az az ominozus strand 'lefosztas' mikor egy banda vegigrabolta a furdozoket... nem mondom, hogy veszelyesebb lehet, mint Eu mas reszei, de hogy veszelytelenebb ebbol a szempontbol, na ilyet nagyon ovatosan mernek csak mondani.

Na de ugye en eszakon lakom.

Előzmény: popey3 (2008)
pbence2345 Creative Commons License 2007.03.19 0 0 2023
Javaslom az Utitars konyvet, azt lehet kapni nagyobb konyvesboltokban, vagy online.
Előzmény: krisssz (2021)
xobold Creative Commons License 2007.03.18 0 0 2022

Sziasztok,

március 24-től április 1-éig leszek Lisszabonban és a környékén. Meg szeretném kérdezni, hogy tudtok-e olyan programokról, látnivalókról, amelyeket érdemes lenne becserkészni ezalatt az idő alatt. (Nem múzeumokra és műemlékekre gondolok, azok nagyjából már megvoltak, az elmúlt 10 évben kb. 6-szotr voltam már Portugáliában, igaz, egyszer sem 5 napnál hosszabb időre.)

Esetleg, ha tudtok honlapcímeket, azokat is nagyon megkösszönném. És még valami: ebben az időben lehet valahol látni delfineket? (A lisszaboni állatkertet kivéve.) Szóval, élőben, és szabadon.

Előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!