Keresés

Részletes keresés

dunes Creative Commons License 2007.03.09 0 0 2017
sziasztok. Meg tudja valaki mondani mijen ido van most Portoban, v kb milyen varhato jovo het szombattol (17-e), keddig (20-a)??!!
a svéd Creative Commons License 2007.03.09 0 0 2016
Háromszor 2003, 2004, 2005-ben nyaraltam Portugáliában, szeretnék tul. képp. oda költözni. Mire kell szerinted leginkább gondolni, mennyi havi kiadással számolhatok mindent beleértve, lakás szerzés? Stb, Stb,----Munkahelyre nincs szükségem /boldog, (svéd) nyugdíjas/...
Előzmény: linha (2014)
szilvi55 Creative Commons License 2007.03.08 0 0 2015

bocs...most nézem, hogy a lényeget nem írtam bele...

 

szóval hogyan lehet Porto-ból eljutni Santiago de Compostela-ba? :-)

a porto a lényeg, mert ott leszek remélem szepotemberben és szeretnék eljutni ide valahogy, és nem szeretnék kocsit bérelni.

Köszi előre is!

linha Creative Commons License 2007.03.07 0 0 2014
Hogy a naplemente látványát és az élményt tényleg nem unjuk meg mi ittlakók sem, azt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy legyen az hétköznap vagy hétvége, naplemente idején rengeteg autó parkol valahol a Cascais - Guincho vonalon ( és biztos másfelé is ) és aztán naplemente után indulnak haza, és nem csak külföldi rendszámú autók ezek, hanem többségében portugálok. De ilyenkor tél végén délutánonként is sokan ülnek arrafelé az autóban és napoznak mint a gyíkok, mint azt quilla egyszer olyan találóan írta. :)
Előzmény: popey3 (2013)
popey3 Creative Commons License 2007.03.07 0 0 2013

 

 

Szia !

 

Ajánlok egy jó kézikönyvet amit minden könyvesboltban megkapsz ( Marco Polo Portugália ) .

Ebben sok infót találsz térképpel együtt.

Lisszabonban sok látnivaló van, többnyire egy helyen.

Alfama negyed,Belém ( régi városnegyed - felfedezők emlékműve),Cristo Rei gigantikus krisztust ábrázoló szobor - ilyen van Rio de Janeiróban is. Európa leghosszabb függő hídja 70 m. magas 3 km. hosszú, érdekes pici egyedi villamosok,  

és még rengeteg dolog. Sintra , lisszabon mellett - sok vár szép környezet.

És ami nekünk ritkán adatik meg az óceán látványa és rengeteg pálmafa.

Az óceán partján a naplemente nem csak minket , de az ottani embereket is megbabonázza - úgy látszik ezt soha nem lehet megunni.

Kívánom , hogy Nektek is olyan jól sikerüljön a Portugáliai út mint nekünk.

 

Előzmény: pécsi hornet (2010)
szilvi55 Creative Commons License 2007.03.07 0 0 2012

Sziasztok!

 

Pár hete olvasom a fórumot! Szuperek vagytok! :-)

Remélem idén eljutok én is portugáliába.

Lenne egy kérdésem amire nem találtam meg a választ itt..

Tudnátok abban segíteni, hogy el lehet e jutni vonattal vagy busszal Santiago de Compostela-ba? Minden infó érdekelne.

Előre is köszönöm!

guma Creative Commons License 2007.03.07 0 0 2011

Van közvetlen járat . Mi is azzal megyünk május 22-én

 

Előzmény: pitunivers (1983)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.03.05 0 0 2010
igen, érdekel!
Előzmény: popey3 (2009)
popey3 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 2009

 

 

Szia !

 

 

Mi inkább az északi oldalt választottuk itt sokkal több a látnivaló mint délen, persze attól függ , hogy mit részesítetek előnyben, ha legalább egy hétre mentek és béreltek autót akkor Lisszabontól- Portóig és vissza Faróig el lehet jutni , igaz kicsit tempósan. Amennyiben az északi oldal érdekel leírom tapasztalatomat.

 

Előzmény: pécsi hornet (2006)
popey3 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 2008

 

 

Szia quilla !

 

 

Szavaidból itélve Te másképp látod a dolgokat, bizonyára igazad lehet , de ha az ember hónapokat készül egy város vagy ország felfedezésére általában próbál pozitívan szemlélődni. Mi több európai ország fővárosában megfordultunk  és így viszonyítani is tudunk, hidd el Lisszabon barátságos város.

Vannak európában úgynevezett felkapott városok a mi tapasztalatunk az volt, hogy kettőt léptél és vagy valami bóvlit akartak rádsózni vagy egy koldus zaklatott, Portugáliában ezt nem éreztük sőt nem is tapasztaltuk, pedig nem csak a főutcán sétáltunk. Igaz gyakorlott városlátogató révén el is lehet kerülni a problémákat.

Én kíváncsi lennék arra , hogy szerinted egy turistának mitől kell tartania ?

Te mint ottlakó ezt bizonyára jobban tudod.

 

Köszi

 

Szia !

Előzmény: quilla (2007)
quilla Creative Commons License 2007.03.05 0 0 2007
Erdekes mennyire mas benyomasia vannak az embernek itt lakva mint turistakent :)
Előzmény: popey3 (2005)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.03.04 0 0 2006

hello,

merre voltatok, mi tetszett?

mi májusban megyünk - Lisszabon, Faro Evora útvonal a terv

Előzmény: popey3 (2005)
popey3 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 2005

 

Sziasztok !

 

Mos jöttünk meg Poprtugáliából, szívesen segítek , ha tudok . Mi saját magunk szerveztük az utunkat. Autót béreltünk és szállást is magunk kerestük.                      A Portugálok  angolul beszélnek , de németül nem, mi inkább nemetül beszélünk , de így is minden simán ment. Az emberek rendkívül kedvesek. ami feltűnt, hogy a turistát nem zaklatják mindenféle árusok, és hajléktalant is  csak lisszabonba láttunk ott is elvétve a turistákat nagyívbe elkerülve. A közbiztonság nagyon jó .

A közlekedés hasonló a miénkhez, ha valaki sokat vezet Mo.-on akkor meglepetés nem éri.

Most egyenlőre ennyi .

Sziasztok !

DeNzNlPt Creative Commons License 2007.02.23 0 0 2004

Santiago de Compostella tenyleg nagyon kulonleges hely. Eredemes megnezni.

Előzmény: linha (2003)
linha Creative Commons License 2007.02.22 0 0 2003
Én már igen, Galicia nagyon szép, Santiago de Compostela egészen különleges hely. Érdemes átruccanni.
Előzmény: quilla (2000)
quilla Creative Commons License 2007.02.22 0 0 2002
Bence is erasmusozott es egeszen jol tulelte :o)) latinosan kell hozaallnod az ittletedhez, lehet, hogy az itteniek sem tudjak meg mit kezdjenek am veled :o))) nem kapkodos es elore tervezos fajta... mondjuk erhetnek ettol meg mas iranyu elmenyek is :o))
Előzmény: Luis.Grande (2001)
Luis.Grande Creative Commons License 2007.02.22 0 0 2001
Az ISEP-re fogok járni, de hogy ott mit csinálok majd (projekt munka vagy "hagyományos" tanulás) az még számomra is kérdéses. Ez az ERASMUS program elég misztikus, de a lényeg, hogy kevesebb mint 1 hét és minden kiderül.
quilla Creative Commons License 2007.02.22 0 0 2000

jaaaaaaaa! :))) hat akkor ugy legyen, hogy a tervbol valosag legyen!! :)

 

En azert mar atugranek Galiciaba... arrafele meg nem jartam.

Előzmény: pbence2345 (1999)
pbence2345 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1999

" pireneusi fsz nyugati felebe" - ez alatt en elso portugaliat ertettem, bar biztos szep, de ki a franc akar az esos eszak-spanyolorszagba menni??? :)

 

De egyelore ez sajnos nagyon csak gondolat formajaban van meg...

Előzmény: quilla (1998)
quilla Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1998

hat te sem leszel fiatalabb, ugy latszik :o)))

eszak-spanyol? az biztos szep hely, mar ram is ramferne... hat ha lejjeb jottok... tudod :o))

Előzmény: pbence2345 (1990)
quilla Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1997
Gondolom akadnak erre meg tan magyar diakok, bar akivel eddig talalkoztam (mint alant pbence is) mind Aveiroba mentek egy szemeszterre. De azert lakunk itt egy paran magyarok, szoval ha nagyon hianyzik lehet talalni egyet-kettot, velem mar az is elofordult, hogy utcan akadtam ra honfitarsra :o)) Az egyetemre jossz tanulni?
Előzmény: Luis.Grande (1992)
DeNzNlPt Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1996

En autoval voltam Fatimaban, de majd megkerdezem a portugal haverjaimat.

 

A meccsek melyeken kint voltam:

 

Benfica - Man Untd.

Naval de 1º Maio - S.C Beira Mar

Sporting - Bayern

Sporting - Nacional

 

 

pécsi hornet Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1995

Túró Rudit visszük. Igazad van, sokat írtatok Lisszabonról.

 

Fatimába Lisszabonból mivel érdemes inkább menni, busszal vagy vonattal?

 

Milyen meccseken voltál?

 

 

Előzmény: DeNzNlPt (1991)
DeNzNlPt Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1994

Lemaradt a Top tob mint 10 rol

 

Braga Bom Jesus

 

nagyon kulonleges

 

 

 

 

DeNzNlPt Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1993

Top 10 dolog:

 

Lisboa Lapa negyed

Lisboa Alfama negyed

Belem vagy Batalha

Tomar

Porto Ribeira negyed

Portoi boros pince

Alcobaça

Evora

Obidus

Valamelyik tengerpartivaros (pl Faro, Nazare)

Sintra

Fatima

Coimbra

 

tudom hogy ez egy kicsit tobb, de nagyon nehez rangsorolni.

 

De ha ebbol tizet latsz 8 nap alatt  az szerintem boven elegendo.

Előzmény: pitunivers (1983)
Luis.Grande Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1992

Szaisztok!

 

Feb. 28-án utazok Portoba és kb 5 hónapig fogok kint tanulni, bár remélem, hogy jut másra is idő. :) Van esetleg köztetek olyan aki szintén mostanában indul, vagy már kint is van? Én teljesen egyedül megyek és jó érzés lenne, ha találkozhatnék néha magyarokkkal is.

DeNzNlPt Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1991
Turorudin kivul semmi nem hianyzik. Tovabbi beszamolo Lisboarol mar lentebb talalhat. Inkabb konkret kerdesekre valaszolnek. A bajnoki cimrol annyit hogy en inkabb orulnek ha a Benfica a kieses ellen harcola mint a bajnoki cimert mivel en a Sportingnak szurkolok.
Előzmény: pécsi hornet (1981)
pbence2345 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1990

A balatonra en is azt mondom, hogy maceras...lehet oregszem...:--)

 

Nyarra tervbe van egy kiruccanas a pireneusi fsz nyugati felebe, dehat meglatjuk meg, hogy osszejon-e....

Előzmény: quilla (1989)
quilla Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1989
Szal nekem maceras, hat hogy kerulnek en a Balatonra?! :o)) Aaaa, oreg vagyok en mar ehez, a lufi meg man jol bejaratott, ugyis egyre kevesebbet lehet ficankodni, legalabb relative kenyelemben teszem :o))
Előzmény: pbence2345 (1988)
pbence2345 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1988

meg londonig, amugy minden stimmel...:)

Előzmény: quilla (1987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!