Keresés

Részletes keresés

dismay Creative Commons License 2006.07.30 0 0 1667
Ola,


szerintem semmi para az iberiai vonatok 123 fokkal jobbak az olaszoknal, meg van legkondi is:) habara most irto meleg van Lisboaban, persze itthon is


byte

dismay

Előzmény: mareznor (1666)
mareznor Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1666

sziasztok,

 

bocs, ha már volt itt róla infó, de nagyon sok a hozzászólás, nem tudtam az összeset átnézni.

szeptemberben repülünk a barátnőmmel malévval madridba, ott megszállunk egy éjszakát, majd másnap este vonattal liszabonba. vonatmenetrendet már találtam a http://horarios.renfe.es/hir/ingles.html címen, ahogy látom online rendelni is lehet jegyet, de nem igazán tetszik, hogy pusztán csak regisztrációkor is már elkérik a bankkártyám adatait. tud valaki más lehetőséget is arra, hogy előre foglaljak jegyet a vonatra, vagy ez az egyetlen módja ennek? ( szállások, repülőjegy már megvannak neten keresztül, szóval nem a kártyahasználattól félek, de csak akkor szeretném azt, amikor már a konkrét vásárlás folyik. )

másik kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ha nem hálókocsira veszünk jegyet, hanem csak végigücsörögjük/alusszuk az éjszakát amig a vonat megy, nincs meg a veszélye annak, hogy valaki lenyúlja pár cuccunkat alvás közben? éjszaka így még nem utaztam, nincsenek ilyesmi tapasztalataim, de ha bárkinek vannak hasznos tanácsai erről, nagyon megköszönném.

Eavit Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1665
pontosan így gondoltam. :D
Előzmény: pbence2345 (1664)
pbence2345 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1664

Hmm, mi az hogy el tudsz lenni??

 

Egy nyári szombat esténél nem is találhatnál jobbat...:-)

 

A reptéren teljesen felesleges szenvedned, mehetsz vmilyen szállásra, létezik többféle árkategória, de amit én javaslok, hogy Coimbraból van közvetlen busz a reptérre Lisszabonba, beteszed a csomagmegőrzőbe a bőröndöket, és elindulsz felfedezni a várost, majd bekapcsolódsz az éjszakai életbe......a repülőn meg alhatsz...:-)))

 

Mivel reggel hétkor megy a géped, már 6-ra ki kell érni, sztem a taxi a legoptimálisabb, mert nem drága és közel van a reptér. A buszmenetrendről meg előre tájékozódj.

Előzmény: Eavit (1661)
Aaniko_Bp Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1663
Sziasztok!

Ma mi is hazatértünk a portugál körútról. Autót bérelve bejártuk portugáliát, kivéve a déli partot. Porto, obidos, guimares, braga, estoril, cascaias, evora, setubal, liszabonn és társai.
Hatalmas élménycentrum az ország, romantikus és folyamatos izgalmakat kínáló kis világ. Ha bárkinek segíteni tudok autóbérléssel, szállással vagy utazással kapcsolatban nagyon szívesen teszem: frelin3@hotmail.com
Ja, ha valaki Bp-en tud portugál éttermet lenne szíves tájékoztatni :)
callela Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1662

 

Hello!

 

Volt valaki ezen a nyáron az Aeroviva által Algarve-re szervezett utazáson? Vélemény?

 

Előre is köszi!

Eavit Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1661

nahát nahát! foglaltam repjegyet. sok variálás és visszautasítás után (nem volt hely....) végre! és a vistával! nagyon hálás vagyok!

még dombornyomott kártyára sem volt szükségem.

swiss air vs lufthansa...

 

sajnos előzőleg rosszul mondtam nektek 28 hétfőn hajnalban már indulok az adriára (nem sejtettem, hogy eljutok portugáliába ezért nyár elején leszerveztem ezt az utat) és ezért mindenképp 27-n normális időben el kell indulnom lisszabonból.

vagy 26-n.

26 felejtős volt. sehol nem volt repjegy számomra elérhető áron.

úgyhogy 27-n reggel 7kor indulok. viszont ugye, már szombaton el kell jönnöm coimbrából.

szerintetek ez így nagyon szar?

el tudok lenni a városban vagy a reptéren nem?

sohasem repültem nem tudom, hogy megy ez az egész. de 24 évesen az ember feltalálja magát. legalábbis tudja hol kérdezzen. pl ezen a nagyon klassz fórumon.

 

úgyhogy nagyon köszönöm nektek a segítséget, a vonatos linket is nagyon!

el se hiszitek milyen hálás vagyok. mint egy kiskutya. :)

Előzmény: magala (1654)
Eavit Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1660

nahát!

 

jó tudni.

 

és lisszabon éjszaka nyüzsgő?

kezdek részletekbe belemenni. lőjetek le nyugodtan.

Előzmény: linha (1659)
linha Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1659
Mária mennybemenetele. Érdekes, hogy itt Portugáliában vannak olyan vallási ünnepek, amiket nálunk nem ünnepelnek, viszont a Húsvét és a Karácsony csak egy napos...
Előzmény: Eavit (1657)
tomirini Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1658
Köszi!!!!
Előzmény: pbence2345 (1636)
Eavit Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1657

mindenkinek nagyon nagyon köszönöm! klasszak vagytok!

és nagyon nagyon rendesek! :)

 

 

húú most nekiállok kibogarszni a sok infót.

ünnepnap? ezt nem is tudtam...

és mit ünnepelnek? nem tudja valaki véletlenül?

linha Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1656
Most meg is néztem az alább javasolt weboldalon, mindegyik vonat megáll az Oriente-n Coimbra felé, 9 perccel azután, hogy elindultak Santa Apolónia-ról.
linha Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1655

Egy javaslat:

A vonatok a Santa Apolónia-ból az Expo területe felé mennek, többségük meg is áll ott az Estação do Oriente nevü vasútállomáson. Ez sokkal közelebb van a reptérhez, így nem kell bebuszozni a belvárosba, az egyszerüség és biztonság kedvéért akár taxival is mehetsz, ekkora távra nem lehet túl drága. Csak elöbb bizonyosodj meg róla, hogy tényleg megáll ott a Coimbra-i vonat.

magala Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1654

Ma ezeket a repülőjegyeket találtam: 

http://www.travelstoremaker.com/cgit/porch?fromcity=Budapest&tocity=lis&outyear=2006&outmonth=7&outday=15&retyear=2006&retmonth=7&retday=28&numptc1=1&numptc2=0&numptc3=0&agentid=vista&command=flights&externalprefs=Y&selectedticket=ETICKET&maxfaresshown=30&maxflightsshown=10&path=add/Progress&meta_go=*&triptype=ROUNDTRIP&serviceclass=Coach&ptc1=ADT&ptc2=STU&ptc3=CNN&numptc4=0&outhour=8&rethour=8&meta_do=do_power&carriercodes=XX&toairconfirm=LON&CGI_NAME=porch&id=1&meta_go akit ha még érdekel,

szerintem a KLM tök jó, én is egyedül mentem velük és Amszterdamban elég egyértelmű az átszállás meg lehet találni (szerintem könnyen) mindent. Amúgy én a VISTAt ajánlom repülőjegy ügyben.

Viszont az fontos lehet, hogy aug. 15. Portugáliában nagy ünnep, valószínű zárva lesz minden!Lehet a vonatmenetrendben is van változás, ahogy nálunk ünnepnapon!!!

Amúgy Coimbra nagyváros, gyönyörű és nincs túl messze Lisboatól biztos jó és gyakori a vonatközlekedés oda.

Előzmény: Eavit (1650)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1653

Na csak a link maradt le:)

 

http://www.cp.pt/cp/searchTimetable.do?lang=en

 

Bocsi!

Előzmény: Eavit (1650)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1652

Szia Eavit!

 

A nemzeti vasúttársaság honlapját ezen a linken éred el, itt lehet angol nyelven is keresgélni a menetrendben, meg egyéb hasznos infokat is megtalálsz. Jó tallózást!

 

Üdv

P.

Előzmény: Eavit (1650)
magala Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1651

sziasztok,

Lisszabonban a reptér nincs túl messze a belvárostól, és megy be busz, szerintem a pályaudvarra is, mert úgy tudom az is bent van.

Itt egy térkép a városról:

http://www.hot-maps.de/europe/portugal/lisbon/homeen.html

Előzmény: Eavit (1650)
Eavit Creative Commons License 2006.07.25 0 0 1650

hmm hmm. bogarászgatok egész este és még mindig a lufthansa az ami jó volna nekem.

 

viszont. én ezt a német oldalt nem tudom használni. béna vagyok.

 

esetleg tud valaki valamit a lisszabonon belüli tömegközlekedésről? pl hogy jussak el a reptérről a vasútállomásra és kb menniy idő? (asszem a santa apollónia vasútállomásról indul coimbrába a vonat)

 

uramisten.

kezdek igazán stresszelni. ráadásul ez az állandó versenyfutás az idővel!

 

vagy hogy van-e olyan website mint a magya elvira, vagy a bkv.hu ahol beírom honnan hová és megmondja mivel?

Előzmény: Eavit (1649)
Eavit Creative Commons License 2006.07.25 0 0 1649

mostantól keményen mindent átnézek, eddig csak átfutottam. az úticél: coimbra.

 

és még a vonatokról is felvilágosítást kaptam. :)

meg ezt a weboldal címet, ahol az árakon kívül állítólag mindent megtalálni, ha esetleg másnak is szüksége lenne portugálián belüli vonatközlekedésre.

www.bahn.de

Előzmény: tizma (1648)
tizma Creative Commons License 2006.07.25 0 0 1648

A járat a TAP-é, de a MALÉV-al közösen üzemeltetik, és a MALÉV is adja 74e.-ért, csak nem mindenhol:-))) Ami olcsóbb, szerintem azzal az a baj, hogy vagy órákat kell várni átszálláskor, vagy max. egy óra van átszállásra:-)

Előzmény: Eavit (1647)
Eavit Creative Commons License 2006.07.25 0 0 1647

a neten is enniyért találtam. sőt a lufthansa kínál 57ezerért is. azt azért nem értem, hogy ugyanazt a járatot a tap 74ért, a malév viszont 90ért árulja. lehet én néztem félre valamit, de ha nem akkor jókora a különbség.

Előzmény: tizma (1644)
pbence2345 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 1646
Az internetes foglalást azért érdemes részletesen megnézni, mert minden légitársaság már ott hirdeti az akciós jegyeit, és így mentesülsz is a repülőjegy kiállításának ktg-e alól, amit az utazási irodák elfelejtenek előre közölni. Persze ezt nem minden iroda alkalmazza, de előre rá kell kérdezni.
Előzmény: tizma (1644)
tizma Creative Commons License 2006.07.25 0 0 1645

Szerintem a portugál kölcsönzők árai egyáltalán nem jobbak a nagyobb nemzetközi cégek kínálatánál. Per pillanat én az Avis-nál találtam mindent összevéve (autó felvételi és leadási hely, biztosítások, plusz vezető, assistance szolgáltatások stb.) legjobb ajánlatot. Egy "B" kategóriás autó pl. 240 euró körül van 9 napra.

Ellenben van kölcsönző szép számmal pl: www.portugal-auto-rentals.com

Előzmény: tomirini (1626)
tizma Creative Commons License 2006.07.25 0 0 1644
A netes keresők repülőgépjegy árai meglehetősen elrettentőek, érdemes benézni személyesen egy utazási irodába, vagy egy jegyforgalmazó céghez. A TAP-Malév közös Budapest-Lisszabon járat bruttó 74.000 ezer körül van, az átszállásos variációk Zürich, Frankfurt, Milánó lehetőséggel bruttó 60-68.000 körül... (szerintem a Vista és az Aeroviva ér meg egy kísérletet:-)
Előzmény: pbence2345 (1635)
gombóc29 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 1643
hálás köszönet!
Előzmény: pbence2345 (1642)
pbence2345 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 1642
kb 300 km
Előzmény: gombóc29 (1641)
gombóc29 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 1641

Sziasztok,

meg tudná valaki mondani,

hogy Lisszabon és Faro között

mekkora a távolság?

Előre is köszönöm

pbence2345 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 1640

 

Szerintem azért volt jet lag, mert nem ittál potróit indulás előtt, közben és után...:-))

 

Én 1 napra is elindulnék, bár ez tényleg nem egy ktg hatékony megoldás... az optimális ktg hatékonyság eléréséhez min. 10 napot ott kell tölteni... :-))))

Előzmény: quilla (1639)
quilla Creative Commons License 2006.07.23 0 0 1639
Hat en nem indulnek neki, az tuti :) Az uccso elotti hazautamkor odahaza olyan klassz ketnapos jet legem volt ha ezt rafoghatom, hogy ihaj!!! Harmadik napra mar egeszen jollettem :) Es hat ugye booo fel nap az utazas nekunk, mire lakasig erunk mondhatom, hogy egy nap az oda meg egy a visszut, max egy vacsorarar futna meg elvileg hazonkivul. Es 3 napp mulvai visszakanyar... ez man nem az en koromnak valo :o))) De valoszinu, hogy tizennehany evvel fiatalabban en is nekiindultam volna akar 3 napert is, csak eleg draga 3 nap lenne ugy :)
Előzmény: pbence2345 (1638)
pbence2345 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 1638
Mi az, hogy nem éri meg 3 napra portugáliába utazni, én 3 óráért elindulnék, hogy borozzak egyet Portóba!!! :-)))
Előzmény: quilla (1628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!