Keresés

Részletes keresés

J'adore Creative Commons License 2006.04.17 0 0 1478

Uh... köszönöm a gyors válaszokat. Most is épp nézegetek a neten (www.ebookers.com)-on találtam Alitalias jegyet 149 euróért. Amiket írtatok, mind megnézem, mert akár jobbak is lehetnek!

Egyébként Lisszabonban leszek végig, de hogy ott melyik részen vagy hogyan? Még a jövő zenéje! Ha már kint lesz a párom, könnyebb lesz eligazodni. Holnap indul 4 hónapra:( Onnan már csak lesz némi ötlete pár hét után.

Addig itt szorgosan olvasom az irományokat, főleg azokét, akik hosszabb ideje kint vannak, vagy többször jártak kint.

Írogassatok szorgosan:) Bármiről.

quilla Creative Commons License 2006.04.17 0 0 1477
persze az, hogy szegyenlem a kepem piszkosul az ne gatoljon meg abban, hogy ha a kornyekunkre vetodsz akkor szolj elotte!!!! :o)
Előzmény: pbence2345 (1474)
quilla Creative Commons License 2006.04.17 0 0 1476
O egy Bence...nekem meg leeg a kepemrol a bor lassan :((((((
Előzmény: pbence2345 (1474)
quilla Creative Commons License 2006.04.17 0 0 1475
Attol fugg hova Portugaliaba, illetve vallasz e atszallast. Direkt jarat eleve ugyis csak Liszabonba letezik (hogy fapados van ilyen azt nem hiszem)... Porto eleve barmi modon csak atszallassal kozelitheto meg, ilyen verzioban akad fapados gep de jo utanna kell jarni es merlegelni megeri e. De Pestrol direkt gyanitom meg Liszabonba sem fogsz talalni... vioszont merget erre ne vegyunk, mert en Portoban lakom...
Előzmény: J'adore (1473)
pbence2345 Creative Commons License 2006.04.17 0 0 1474
1358-as hozzászólásban van erről szó!
Azzal a különbséggel még él a dolog, hogy a SkyEurope Bud-Lon járata június 11-el megszűnik.
Amúgy a másik kérdés, hgoy PT-ban hova akarsz menni?
Lisszabonba és Faroba szintén elég sok lehetőség közül lehet már válogatni.

Amúgy ezek a fapadosok mennek utóbbi kettőbe:

Easyjet, Ryanair, Virgin Express, MAerks Air, Germanwings, Air Berlin, szóval van választási lehetőséged. :-))
Előzmény: J'adore (1473)
J'adore Creative Commons License 2006.04.17 0 0 1473

Sziasztok!

Ezen a fórumon még új vagyok, bár 2 évre visszamenőleg elolvastam majdnem mindent. Párom 4 hónapra megy dolgozni Portugáliába. Szeretnék július körül kimenni egy-két hétre fapados repzivel. Én sajnos nem találtam olyan társaságot, aki ide indít fapadost. Tud esetleg segíteni ebben valaki? Köszi előre is.

linha Creative Commons License 2006.04.16 0 0 1472

Szia Assam,

 

Próbáld meg itt www.casasbrancas.pt, hátha találsz másikat, ami tetszik és lesz hely is.

Előzmény: assam (1471)
assam Creative Commons License 2006.04.14 0 0 1471

Szia linha,

 

tenyleg igeretes volt az a szallas, csak sajnos nincs mar hely arra az idopontra :o(

Előzmény: linha (1468)
assam Creative Commons License 2006.04.13 0 0 1470

Koszonom nagyon. Mostmar hatarozottan korvonalazodik a nyaralas! Egyeletemegyhalalom: az azorit is megnezem.

Aztan meselek...

Előzmény: kölni (1467)
kölni Creative Commons License 2006.04.13 0 0 1469
De jól informált vagy!
Előzmény: linha (1468)
linha Creative Commons License 2006.04.13 0 0 1468
Odeceixe-ben van egy szálláslehetöség -  'turismo rural' (falusi turizmus) itt: www.moitanova.com , több nyelven, árakkal.
kölni Creative Commons License 2006.04.13 0 0 1467

Odeceixe ugyan nincs közvetlenül a tengerparton, de egy nagyon kellemes hely (ott szilvesztereztem). Egy kis patak mentén lehet lesétálni a tengerhez, ami a falutól kb. 2-3 km-re van. Egy kis szerencsével még most is fürödni lehet menni, mert a pataknak van egy kis öble. Onnan el tudtok menni kirándulni Milfontesbe, ami ugyan nagyobb és látogatottabb, de ugyancsak nagyon szép. Odemira ugyan nincs közvetlenül a tenger partján, de "igazi" portugál város. Röviden még azok a helyek, melyek nekem tetszenek: Alcácer do Sal, Porto Covo, Zambujeira, Santiago de Cacém. Jó utat, kocsit ezen a címen lehet elönyösen bértelni Bunge-Algarve@web.de (angolul, németül vagy portugálul beszélnek, meg kell mondani nekik, hogy a "kölni" csapat árait szeretnétek igénybe venni). 

Előzmény: assam (1466)
assam Creative Commons License 2006.04.11 0 0 1466
Tengerparon, igen, nem is a furdes, hanem a tag latohatar miatt, ugy be vagyunk itt kishazankban zarva... Utikonyvek, kulonfele portalok irjak, hogy az Alenteho regio nem kifejezetten turista celpont, terkepen raboktem en ott egy falucskara, Odeceixe, ha jol emlekszem. Jol sejtem, hogy ez egy nyugis hely?
Előzmény: kölni (1465)
kölni Creative Commons License 2006.04.10 0 0 1465
A tengerparton legyen?
Előzmény: assam (1464)
assam Creative Commons License 2006.04.08 0 0 1464
Rengeteg az info itt a forumban, es valoban ezerszam vannak az interneten szallasok, megis keptelen vagyok talalni egy nyugodt, csendes falucskat barhol Liszabontol delre, ott egyszeru szallast. Melyik telepulesen keresgeljek, ha olyat szeretnek, ahol egyaltalan nincsenek emeletes szallodasorok? Várom az ötleteket!
assam Creative Commons License 2006.04.08 0 0 1463

Sziasztok,

 

vegigbongesztem a forumot, erdekes volt, hasznos is, sot meg szorakoztato is!

 

Azori-szigeteken jartatok, van sajatelmeny onnan? kacerkodom vele, hogy megnezegetem a nyaron....

 

 

Noa Pearl Creative Commons License 2006.04.04 0 0 1462

hello,

en rajtuk keresztul foglaltam:

www.portimar.com

 

screen99 Creative Commons License 2006.04.04 0 0 1461

Sziasztok,

 

segítségre lenne szükségem, egy napra kellene szállás Lisszabonban jövő héten valahol nagyon a belvárosban, úgy 100 euro körüli áron.

Tudtok ajánlani valami, hogy hol foglaljak???

 

Köszi :)

Jozsef Creative Commons License 2006.03.30 0 0 1460

Mit jelent, hogy olcsó?

Nézz körül http://b2b.ratestogo.com -on, szerintem nagyon jó árakat találsz.

Üdv

József

Előzmény: firestarter11 (1459)
firestarter11 Creative Commons License 2006.03.30 0 0 1459

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Április 6-9 között Lisszabonban leszek. Kellene valami nagyon olcsó szállás. Semmi luxus nem kell. Csak aludni lehessen. Merre keresgéljek?

quilla Creative Commons License 2006.03.30 0 0 1458
Huu, en ilyet nem szoktam keresni, de egyszer valamiert a bacalhau com natast kerestem talan...az emberem raakadt ilyen receptgyujtemenyekre. Ha gondolod este kerekitunk neked linket hozza, igy spontan magamtol nem tudom.
Előzmény: csutii (1456)
Noa Pearl Creative Commons License 2006.03.28 0 0 1457

3,5 tonna feletti jarmure meg tudnam mondani az autopalya dijakat. :)

de annyi bizonyos, hogy olcsobb az autopalya mint pl. Olaszo-ban vagy Fr-oban.

Előzmény: Ficium (1455)
csutii Creative Commons License 2006.03.28 0 0 1456

Quilla-nak és foleg Dismaynek szolnek!!! titeket korabban is lattalak a forumon... érdeklodnek h honnan tudnek letolteni v van-e vhol portugal szakacskony v portugal ételek receptjei... eleg regota nyomozok de semmi!!! ha van valami jo kis tippetek akkor megosztanátok velem???

 

koszi

Csut

Ficium Creative Commons License 2006.03.27 0 0 1455
Sziasztok,

Ápr.1.-22-ig tervezek egy Spanyol-Portugál körutat.

Érdeklődöm, hogy milyen időre számíthatok?
MEnnyibe kerül az autópálya, érdemes alsobb rendű úton menni?
Van valami amire érdemes figyelni?

Köszönöm,
Ficium
linha Creative Commons License 2006.03.26 0 0 1454

A kisvasútról én is azt hallottam, hogy nagyon szép helyeken jár, de elég húzós az ára, azt hiszem, 32 € felnötteknek és 23 € gyerekeknek, hogy pontosan mi van az árban, nem tudom.

 

pbence2345 Creative Commons License 2006.03.25 0 0 1453
Mit ertetek a Duoro volgyen??? Ha Portoba mentek berelt autoval, akkor egy nap eleg, bar eleg necces,mert tenyleg kiraly hely, es a kornyeke is eleg szep, de ha a portoi oshazajaba mentek, ahol a szolot termelik, akkor azert egy napra semmikeppen ne induljatok el, meg Portot is erdemes megnezni. A borok nagyresze ugyis ott van...:-)) Pontosabban Vila Nova de Gaia-ban.

Amugy van vmilyen kisvasut szeruseg ami vegig visz a folyovolgyben, es mindenki aradozik rola, szoval erdemes annak is utana nezni!!!

Előzmény: feri60 (1450)
barnao Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1452
Mi busszal mentünk Portóba. Majdnem végig autópályán, jó úton. 3 és fél óra volt az út. Mondanám, hogy kocsival akár gyorsabb is lehet, de a sofőr taposta rendesen a gázt, tehát sokkal rövidebb nem lesz. Mi kötve voltunk a menetrendhez, így kb fél napot tudtunk eltölteni Portóban, ami kevés, de mindenképpen érdemes volt. Mivel autóval mentek, akkor a helyetekben olyan korán indulnék, ahogy csak lehet..
Előzmény: feri60 (1450)
barnao Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1451
Szia újra Mindenki!
Megjártuk Portugáliát. Csodálatos volt. Legalább olyan, mint ahogy vártam, ha nem jobb. Igyekeztünk rendesen megtölteni az ott töltött 8 napot. 11.-én érkeztünk, tehát pont belefutottunk a szép időbe.. Párizsban esős és hűvös volt előtte, otthon meg még fagypont körüli, tehát nagy volt a kontraszt. A képem le is égett már az elején. (a hóesésben valahogy nem jutott eszembe, hogy valami kis UV faktort lehetne esetleg bepakolni) Érdekes volt, hogy a helyiek még akkor is kis kabátkákat és pulcsit viseltek, amikor mi még az 1 szem pólót is soknak találtuk. Úgy éreztem magam, mint egy norvég túrista, aki október végén is bermudában sétálgat Magyarországon. Láttam ilyet párszor..
Szóval bejártuk Lisszabont oda és vissza, voltunk Estorilban és Cascaisban, meg persze Sintrában.. Elugrottunk Portóba és bérelt kocsival tettünk egy kört a Setúbal-félszigeten. (Arrábida rulez) Végül is gyakorlatilag mindent, amit elterveztünk. Most már egy pár dologban én is tudok esetleg segíteni..
Készítettem 24 óra videót, barátaim kb 7000 képet.. Megosztok majd párat..
feri60 Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1450
Sziasztok!

Április végén egy hetet Lissabonban töltünk. El szeretnénk menni a Duoro völgybe, bérelt autóval. Milyen a két város között az út? Autópálya van-e? kb mennyi a távolaág és autóval mennyi idő az út? Egy nap alatt érdemes nekivágni oda-vissza, kényelmesen megjárható?

Köszi!
kitt-katt Creative Commons License 2006.03.16 0 0 1449

Szia Boston63!

Kiváncsian várom hogy sikerült az utad. Én is hamarosan megyek 2 barátommal 9 napra, szeretnénk minél többet látni és élvezni az országból.

Vevő lennék  hasznos ötletekre.

Érezd jól magad, élvezd az utat és töltődj fel.

Szia: kitt-katt

Előzmény: Boston63 (1442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!