Keresés

Részletes keresés

pbence2345 Creative Commons License 2006.02.23 0 0 1385
Lisszabon Nagykövetség Cím: Calcada de Santo Amaro, 85. Alcantara, 1349-042 Lisboa Előhívó: (00)-(351)-(21) Telefon: 364-5928, 363-0395 Ügyelet: (00)-(351)-(96)-481-3769 Fax: 363-23-14 Rendkívüli és meghatalmazott nagykövet: dr. Gecse Attila E-mail: huemblis@mail.telepac.pt Honlap: - Akkreditált országok: Portugália

Lisszabon Konzuli hivatal  Cím: Calcada de Santo Amaro, 85. Alcantara, 1349-042 Lisboa (megközelíthető a 20-as autóbusszal a Praca de Marques térről) Előhívó: (00)-(351)-(21) Telefon: 363-0395 Ügyelet: (00)-(351)-(96)-481-3769 Fax: 363-23-14 Konzul: dr. Tölgyessy Ferenc E-mail: huemblis@mail.telepac.pt Ügyfélfogadás: hétfő-szerda-péntek: 9.00-12.00 Konzuli kerület: Portugália egész területe

Előzmény: LittleSunshine (1384)
LittleSunshine Creative Commons License 2006.02.23 0 0 1384
Lisszaboniak! (és bárki más) A segitségeteket kérem.
A neten bukkantam ra a kovetkezo cimre:

PORTUGÁLIAI MAGYAROK SZÖVETSÉGE
cím: Lisboa R. de S Joaquim 6-3-Esq - Portugal


Mult héten csak ezert mentem be Lisszabonba, de sajnos nem talaltam az utcat : ((
Valaki azt mondta, hogy a Rato es a Jardim da Estrela kozott kell legyen a S Joaquim utca.. Es telefonszamot sem tudok..

A kerdesem: tud-e valaki valamit errol a szervezetrol? Netan jart-e mar valaki arrafele?

Barmilyen segitseget elore is koszonok!

sunshine : )
Előzmény: laranjeiras (1348)
barnao Creative Commons License 2006.02.23 0 0 1383
Jó utat Pulp!
Mi 3 napra rá fogunk indulni, ahogy visszaérkeztek. Dobnál majd egy "helyzetjelentést", hogy milyen az idő, meg ilyesmi?

Feltöltöttem egy útifilmet Lisszabonról.. Gazdaságos méretben.
The Travel Bug - Travel Channel
1.rész: http://www.megaupload.com/?d=KPVCMX8O (35.54MB)
2.rész: http://www.megaupload.com/?d=S2XJANA0 (41.81MB)
pulp Creative Commons License 2006.02.21 0 0 1382
Sziasztok! Csak megköszönöm a sok hasznos infot az itteni topiclakoknak. Mi most pénteken indulunk és jövő vasárnapig leszünk, de várost csak Lisszabonban és Évorában nézünk, mert alapvetően tájfutó edzőtáborba megyünk. Évorában futunk is. Oda-vissza 30 e volt a repjegy Bp-Genf-Lisszabon, EasyJet, vissza Niki Bécsbe. Igaz, tavaly nyáron foglaltam. Majd ha visszajöttünk, írok valamit a tapasztalatainkról. Üdv
A püspök inasa Creative Commons License 2006.02.20 0 0 1381
Szerintem Porto-ba el kell menni, meggyőződésem, hogy Európa egyik legsajátosabb hangulatú városa, Portugáliában meg a legjobb, jobb mint Liszabonn. Persze az is felejthetetlen, de nekem kicsit harsány és mozgós. Portónak ellenben valamiféle misztikus óceánparti bágyadtsága, meg némi angolosan kevert sötétebb mediterránsága, amit igazából csak az érez át, aki ott látja helyben.

Számomra London, Gdansk, Salamanca és Kijev mellett benne van az európai top5-ben.
Előzmény: barnao (1371)
parubam Creative Commons License 2006.02.20 0 0 1380

Sziasztok!

 

 Tudja-e valaki, hogy lehet eljutni Sintrából Monserrate-ba, persze nem Autóval. A helyi idegenforalmi hivatal sajnos nem bírták megmondani.

 

Köszi:

 

parubam

barnao Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1379
A szállás ára persze főre értendő.. Remélem azért nem csöves hely, a fontos az, hogy tiszta legyen.. A képeken nem látszik annyira vészesnek.. Majd jól kipróbáljuk és elmondom milyen :)
http://reservations.bookhostels.com/autoweb72/hosteldetails.php/HostelNumber.11387/PHPSESSID.hefks114gkq2bedg8lnyh4btcj4ds3fg?PHPSESSID=hefks114gkq2bedg8lnyh4btcj4ds3fg
Előzmény: Noa Pearl (1376)
barnao Creative Commons License 2006.02.15 0 0 1378
Sintra az természetesen benne van az alapszettben, biztos hogy nem hagyjuk ki.;)
Másoknak is tetszik...:
http://www.travelchannel.co.uk/ontv/travel2005/TopTen_Lisbon.htm

Hogy milyen helyeket célzunk meg még, azt nem tudom. Úgy gondoltuk, konkrét napirend helyett csinálunk különböző megnéznivalókhoz terveket, hogy tudjuk hogyan jussunk el oda, mit érdemes feltétlenül megnézni ott stb. és majd amikor arra kerül a sor, kiválasztjuk mindig azt, amelyikhez éppen kedvünk van, illetve amit az időjárás enged. Van pl. terv Portóhoz, van egy autóbérléses Setúbal-félszigetes sztori. Legszívesebben persze az egész országot beleraknánk, de arra nem elég az idő. 8 és 1/2 nap nem is olyan sok, ha egész napos kirándulásokkal tölti az ember. Obidosra bevallom nem gondoltunk, de találtam róla remek panorámaképeket
( http://homepage.mac.com/wkaemena/FSPanos/Menu289.html )
és hát a hangulata itt kísértetiesen hasonlít az én kis városkáméhoz, leszámítva persze a pálmafákat.. (Szentendrére gondolok) Szóval muito simpático!..:)
linha Creative Commons License 2006.02.14 0 0 1377
Érdemes még Évora-ba is elmenni, vagy a Troia félszigetre. De Sintrát tutira nem szabad kihagyni és Óbidost sem. Az biztos, hogy a filmedhez és a képekhez rengeteg anyagot fogtok találni, ez az ország tényleg nagyon szép, mindenfelé festöi tájakkal és zugokkal.
Noa Pearl Creative Commons License 2006.02.14 0 0 1376

4500/szoba

v. 4500/fo

jah. vegulis erre nem verne ra az emlitett utazasi iroda

ott 3* nal kezdodik

en egyedul voltam kint, ezert nem akartam tul csoves helyre menni :-)

info nelkul.. akar olyan helyen is foglalhattam volna

Előzmény: barnao (1374)
pbence2345 Creative Commons License 2006.02.13 0 0 1375

Én Portot mindenkeppen javaslom, hogy iktassátok be a programba. Bár 1 nap az elég jövős-menős Lisszabonból, de mindenképp megéri,mert az ország egy másik arcát ismeritek meg, amit sztem vétek kihagyni!

 

Lisszabon korul is érdemes szét nézni, és Sintrába mindenképpen menjetek el, meg ha ugy alakul Obidost se hagyjátok ki!

Előzmény: barnao (1374)
barnao Creative Commons License 2006.02.13 0 0 1374
A szállásnak az előlegét fizettük még csak ki.. A neten van rengeteg szállásfoglalási lehetőség. Mi a cheaphostels.com-ot használjuk. De van hostels.com.. stb...
Dombornyomott kártya kell hozzá és a végösszeg 10%-át leemelik, amiben van némi "booking fee", ez nem vészes. A többit a helyszínen, sok helyen akár hitelkártyával is.
Igazából nem nagyon van szükségünk arra, hogy a szállás sokcsillagos hotel legyen. Amolyan hátizsákosok vagyunk. Kell egy ágy, egy konnektor és egy zuhanyzó. Reggel elmegyünk és este megérkezünk. Ehhez képest nagyon jól jártunk, valószínűleg persze a szezon hiánya miatt. Fürdőszobás, TV-s (erre sok szükségünk nem lesz), légkondis szoba reggelivel. Éjszakánként 4500-ból megúsztuk. Párizsban és Lisszabonban nem volt különbség az árak között.
Előzmény: Noa Pearl (1373)
Noa Pearl Creative Commons License 2006.02.13 0 0 1373

szerintem a leheto legjobbat valasztottatok. Lisszabon, Portugalia egyszeruen fantasztikus. Pl en novemberben voltam, itthon 0 fok koruli hm volt. Kint fel napos ocean parti seta alatt lepirult az arcom. 20-22 fok volt kb, szikrazo napsutessel.

a szallast mar kifizettetek? hol foglaltatok? en eleg sokaig keresgeltem, mig ratalaltam 1 portugal utazasi irodara, kb 60%-ert lehet fogalni rajtuk keresztul, mint egyebkent

Előzmény: barnao (1371)
barnao Creative Commons License 2006.02.13 0 0 1372
Én olyat is hallottam már, hogy Lisszabonban még az eső is szép.. Meg azt, hogy a portugál nyelvben külön szó van arra, ha eső után hirtelen kisüt a nap.. Ezt nem tudom, hogy így van-e, de már nagyon várom az indulást.
Előzmény: linha (1370)
barnao Creative Commons License 2006.02.13 0 0 1371
Mi a barátaimmal pontosan olyanok vagyunk, akiket azok a dolgok fognak meg egy idegen városban, amiket leírtál. Szeretjük azt, ami természetes és emberközeli, nem biztos, hogy sok múzeumnak leszünk látogatói, de annál gyakrabban szeretnénk majd talpalni az utcákon, lehetőség szerint átélve a helyek hangulatát.. Nem mellesleg rengeteg fotót fogunk készíteni (részemről filmet, ez a hobbim).
Szerintem nem véletlenül esett a választás éppen Portugáliára.. Annyi más közelebbi európai ország van, amit még nem láttunk. De ahogy ötletként felmerült, mindenki lecsapott rá és onnantól fel sem merült, hogy változzon az úticél. Pedig az utat végig autóval terveztük, amivel azért szép teljesítmény lett volna..
Úgy vélem, csak a barátaimon múlik, hogy fogunk-e kirándulni arra felétek is.
Előzmény: quilla (1369)
linha Creative Commons License 2006.02.12 0 0 1370

 

Lisszabon-közeliként csak azt tudom modani, hogy itt is kb. ugyanazt várhatod idöjárásügyileg: kiszámíthatatlan. Lehet, hogy - mint ma -  17 fokban kabát nélkül is meleged van és le is pirulnak a fedetlen börterületeid, de az is lehet, hogy esni fog, és akkor úgy igaz, hogy mindenfelöl mindenfelé, úgyhogy el fogsz ázni. Amikor egyébként az idöjáráselörejelzés szerint egy hét esös várható Lisszabonban, abból sokszor csak annyi lesz, hogy néha felhös az ég, és esetleg esik annyi esö, hogy az ablakok és az autók meglehetösen piszkosak lesznek töle... A legrosszabb a szél, ha az fúj, az tényleg kellemetlen, esöben de napos idöben is. Mellesleg az egyhetes esös idöben az a jó, hogy szinte minden nap lehet a napot is látni, tehát nem depressziós-borongós itt az esös idö.

quilla Creative Commons License 2006.02.12 0 0 1369

Hat az a kerdes, mit szeretnel megnezni Portoban. Nevezetessegeket? Haaat, arra tan boven eleg. Ez azert megsenem egy turisztikai kozpont itt :) Gondolom a Gaiai borospincek az program, no meg akkor a Ribeira, a Portoi oldalon, ami eppen a pincekre nez, az igazi elmeny, jot lehet ott kavezni is a parton ulve es nezni a hajokat. Aar hajokazni is lehet a Douron, de en nem csinaltam, nem ertek hozza sem idoben sem arban sajna. Atmenni a tuloldalra valoszinu a Louison fogtok, az Eiffel fele hidon, igy az is megvan. Hat ezen felul ott a Se ami a belvarosban van, nincs messze a Ribeiratol, a belvarosban meg ezen tul sokkal tobb kihagyhatatlan latnivalo nincsen. Ezek mind egymashoz realative kozeli, gyalog is abszolvalhato korben vannak. Meg egy ebedeles is belefer az idobe. Ami erdekes lehet meg, latvanyilag, az a Poroi tengerpart a Foz, de oda tomegkozlekedni kell, bar a belvarosbol meg oda busz, ugy nincs messze... Foz a gazdagek negyede, rozsadombja, de ez inkabb csak hangulati dolog, jot lehet setalni a parton, na ott horror aron lehet kavezni is... es nezni, ahogy a nagy tengerjarok sorban allnak a bebocsatatashoz az igazi portoba, a kikotobe :o) De teny, aki turistakent szeretne itt korulnezni, gyorsan vegez. Marmint a fixlatnivalok teren... Porto mas, Portonak hangulata, illata van, ez olyan erzes inkabb, Portot latni es megszeretni...a szuk koszos utcacskak, a hegyekben allo kavezok, meg a belvaros kozeli helyeken is az utcara teregetett XXL meretu alsonemuk :oD

Előzmény: barnao (1368)
barnao Creative Commons License 2006.02.11 0 0 1368
Ó, a relatív hőérzet csodákra képes..;) Pár nap óta nappal itt Mo.-n kevéssel 0 fölé bukik a hőmérséklet és ez olyan balzsamosan langyosnak tűnik a mínusz 1000 után.. Portugáliában mindenképpen melegebb lesz mint itt (nappal). Éjszaka... hát éjszaka az érdekes lehet. Itthon azért hozzá vagyunk szokva ugye, hogy a fűtött lakásban akár egy szál "pendelyben" ellehetünk. Mondjuk a hotelhez az van írva, hogy légkondis, bár az egy dolog.. Azért lenne jó, ha esetleg valaki már járt volna ebben a szállodában (Residençia Luena) és le tudná írni pár szóban, mire készüljünk...
Én egy nagy vonat rajongó vagyok. Szívesen utaznék Alfával, szerintem tök jól néz ki, meg atom kényelmes is gondolom. De ahogy elnéztem, 3 óra alatt járja meg Portót, ami kb 300km. Itthon a Bp.-Miskolc viszonylaton egy szabvány magyar rendszerű gyorsvonat is kb. 2 és 1/4 óra alatt abszolveálja a 200km-es távolságot. Viszont az Alfa Pendular 2x annyiba kerül majdnem, mint a busz, amivel csak 1/2 órával tart többet az út. Ezt az ár-érték arány deficitet soha nem adom be a barátaimnak.. :)
Akárhogy is, kb 10 óránk lenne Portóban, ez mire elég kb?
quilla Creative Commons License 2006.02.11 0 0 1367

En az alfarol, a vonatrol Porto es Liszabon kozott meg semmi rosszat nem hallottam. Es hat intercity, szerintem kenyelmesebb lehet, mint a busz, de gyakorlati tapasztalatom nincsen.

A 20 fokkal azert ovatosan! :) Az delutan es napon ertendo... azert reggel siman lehet 2-3-5, szoval fazni lehet, No meg akar a szallason is. Skandinavtol hallott allitas szerint, eleteben nem fazott meg ugy, mint Portugaliaban, mert igaz, hogy kinn igen kellemes a klima, ellenben futes az nem divat. Es sok helyen nem azt jelenti ez, hogy nem kapcsoljak be mert megszoktak, a vilagert sem. Sok helyen nincs is ra opicio... mint pl nalunk :) Persze egy hivatalos szallas jo esellyel indul a kivetelek kozott. Szoval keszuljetek reggeli hidegekre is, ami nem az otthoni minusz, de a szellel kellemetlen lehet.

Előzmény: barnao (1366)
barnao Creative Commons License 2006.02.11 0 0 1366
Kívánom a portugál mezőgazdaságnak, hogy március 10.-e előtt és 20.-a után bőséges égi áldás alapozza meg a kimagasló terméshozamot és az ágazat sikerét (a többi utazó persze módosítsa az időpontokat kedve szerint), csak ebben az időszakban azért jó lenne minél több napsütés. Ha 20 fok körüli lenne a hőmérséklet az több mint remek, városnézésre, kirándulásra ez a legjobb. Ha jól látom az előrejelzésekben, most éppen egy esős hét áll Lisszabon előtt.
Az idő persze úgyis olyan lesz amilyen, ha esni fog, akkor legalább meglátjuk, hogy igaz-e amit az útikönyvekben olvasni, hogy Lisszabonban még az eső is szép..
Arról még nem mondtam le, hogy a barátaimat rávegyem, hogy egyik nap felutazzunk Portoba, ha jól olvastam a fórumot, akkor inkább a busz ajánlott, mint a vonat.
Még 25 nap.. Számolunk vissza.
quilla Creative Commons License 2006.02.11 0 0 1365

Hat en ugyan nem Liszabonban hanem joval eszakabra, Portoban lakom, de az idojaras az nem tul sokban terhet el. Nem csak marcius esos honap, itt elvileg a tel az esos evszak. Bar ez sem az elozo, sem az idei telen nem mutatkozik meg, a mezogazdasak nagy szomorusagara gondolom, majd johet megint a delieknek a vizkorlatozas.

Naszoval idojaras... itt mar egy hete is autentikus tavaszszeru ido van, Delutanes ha sut a nap, akkor a napon tud 23-25 fok is lenni... felenk nem divatok a minuszok, 2-3 fokrol inditunk reggel igy telen, amikor hideg van... orszag kozepen van minuszos hely, de Liszabon nem tartozik oda, szoval ott is enyhe idore lehet szamitani. Ellenben ha az ido meggondolja magat, akkor elofordulhat marciusban tobbnapos esozes. Azert az eso - legalabbis itt Porto kornyeken - egeszen maskeppen szakad, mint odahaza. Olyan egmegnyilos, ozonvizszeruen nyakba szakados esoval talan ha ketszer talalkoztam, es az is 15 perces esemeny volt...de ha esik, sokszor ugyteszi, hogy nem am felulrol lefele, hanem mindenhonnan mindenfele, leginkabb vizszintesen jona a viz es mintha porlasztva lenne, terjeng a levegoben. Na ezen fajta eso ellen pl az esernyo hat minimalisat hasznal.

Szoval lehet nektek is szerencsetek, hisza most itt hetek ota nem esett de a 25 fokok kellemesek voltak, de becsuszhat egy esosebb szakasz is, a marciusba megsiman belefer.

Es mindezt most csak altalanossagban, mert hatha valaki jon , es direkte Liszaboni elmenyeit elmeseli neked.

Előzmény: barnao (1364)
barnao Creative Commons License 2006.02.11 0 0 1364
Olá Mindenki!

A barátaimmal márciusban utazunk Lisszabonba és a létező legtöbb infót igyekszünk kiszippantani az internet szövevényes világából. Nagyon tetszik a fórum, igazán családias, 2 szuszra kiolvastam..Tavaly óta tervezzük, hogy ellátogatunk Portugáliába, egy igen jól sikerült Itáliai körút élményein felbátorodva. Először autóban gondolkodtunk, de rájöttünk, hogy fapadossal gyakorlatilag olcsóbban kijövünk. Párizson keresztül megyünk és mivel nincs nagy gyakorlatunk repülés terén (leszámítva, hogy egyik barátom vitorlázó pilóta), úgy döntöttünk, hogy egye fene megkukkantjuk Párizs cityt is egyben. WizzAirrel, meg EasyJettel 45-ből meglett
a jegy /fő alles zusammen. Párizsban oda 3 nap, vissza 2, Lisszabonban 9 nap. Itt a Residençia Luenában szállunk meg, a Praça do Chile mellett. Ismeri esetleg valaki a helyet?

Feri 60-nak (meg mindenkinek) ajánlom a Travel Channelt, februárban az egyik fő téma éppen Lisszabon. Február 21.-én kedden 13.30-kor lesz pl. egy film róla. Nemrég felvettem egy másik útifilmet is, sajnos véletlenül akadtam rá, ezért az eleje lemaradt. A barátaimnak gyártottam egy netbarát verziót. Innen letölthető:

http://www.megaupload.com/?d=0OFF435X

Azt esetleg meg tudná mondani valamelyikőtök, aki kint lakik, hogy márciusban milyen időre számíthatunk? Azt mindenhol olvasom, hogy március esős hónap, de ez a gyakorlatban mennyire vészes?
Létezhet, hogy napokon keresztül szakad az eső pl? És mennyire van (vagy nincs) ilyenkor meleg?

köszi
Barna
quilla Creative Commons License 2006.02.10 0 0 1363

Jott level, lusta diszno vagyok, de valaszolok ra :o)

Hat sajna en nem utazom fapados temaban... kiprobaltam a felfapados AirBerlint anno... az gazos, az a Becsi vegpont nekem, amugy fullextra, csak nem fapados aron. De Ryan es tarsait London fele akkor sem, ha ingyen adjak!! Hat gondolod, hogy elucsorgok en 10 orat a borondjeim tetejen az ovissal? :) Ki van csukva!!! Igy is fel nap hazamenni, hat meg ugy!! Szoval nemnem... ami a TAPtol eddig visszatartott az az, hogy sokkal roszabb az idobeosztasa... a felszallok es mar le is Liszabonban meg hagyjan... de a 4 ora tomenyen Pestig nekem mar emeszthetetlenseg hatarait surolja... a Lufi 3 oraja Frankfurttol is megvisel, no de 4....

naszoval oregszem, ez a tanulsaga ennek. ugyhogy akcios idoszakban Lufi (most peldaul igen baratsagos ho vegeig... relative persze) vagy AireFrance... csak a Charlesdegaullet vagymit nem szeretem annyira. Szoval sehogysem jo ez, inkabb maradni kell a hatsomon :)

Előzmény: pbence2345 (1361)
pbence2345 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1362
Ja, kuldtem mailt...csak az lemaradt....:-))
Előzmény: pbence2345 (1361)
pbence2345 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1361
Ez nemcsak nektek gond, akik onnen jonnetek haza, hanem nekunk is, akik innen mennenk....:-)) De most mar a Ryanair is 5 varosba megy, ennek koszonhetoen nott a verseny, es a regi 6 szamjegyu osszegek utan (persze FT-ban), mar joval olcsobban meg lehet uszni.....!!!!!!.....:-)))
Előzmény: quilla (1360)
quilla Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1360
Bence huuu de igazat szolt. Ez egy komoly gond... mar nekunk, akik innen mennenk haza... de haz ezzel kell egyutt elni, Porto nem Europa kozepe, de meg csak nem is kifejezett uticelja a turizmusnak... igy mi is kanyarokkal kozlekedunk. Most eppen a kovetkezo korben Lufthansaval... mert teli akciojuk van, es igyegeszen 'baratsagos' arfekvest hoztak ossze.
Előzmény: Tompa (1357)
quilla Creative Commons License 2006.02.09 0 0 1359
Oooooo, egy Bence :) Ugye kulhonbol? Sikerult legalabbis kijutni vegul? :)
Előzmény: pbence2345 (1358)
pbence2345 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 1358

Lehetséges...:-(

 

Bécsből mehetsz Air Berlinnel PMI átszállással, de hiába fapados, van átszállásgaranciájuk erre a vonalra.

Amugy sima átszállással az alábbi lehetőségek vannak fapaddal:

 

Bud-London Stansted-Porto                 SkyEurope-Ryanair

Bud-Frankfurt HAhn-Porto                    Wizzair-Ryanair

Bud-Paris Beauvais-Porto                    Wizzair-Ryanair

Pozsony-London Standsted-Porto         Ryanair/Skyeurope-Ryanair

Pozsony-Dublin-Porto                           Ryanair/Skyeurope-Ryanair

 

 

Kellemes szemezgetést!!!

Előzmény: Tompa (1357)
Tompa Creative Commons License 2006.02.07 0 0 1357

Sziasztok!

 

Az lehetseges, hogy sem Bp-rol sem Becsbol nem idnul fapados Portoba?? Vagy csak nem latom a fatol az erdot?

Tudtok valami infot?

 

Koszi,

Tompa

feri60 Creative Commons License 2006.02.03 0 0 1356
Köszönöm a tippeket, már gyúrok az utazásra :)
Még egy térképet kell beszereznem, könyvekkel már felszerelkeztem. Esetleg egy útifilm is jól jönne, az sokat szokott segíteni a felkészülésben.
Én még a kocsimúzeumot is kinéztem magunknak, oda biztosan elmegyünk.
Előzmény: Törölt nick (1355)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!