Keresés

Részletes keresés

quilla Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1179

Reszleteibe nem megyek bele, mert annyira nem akarom itt lefesteni az elmenyt, de amikor eloszor jottem Portoba hat leszallas utan azt mondtam, vagy letelepszem, vagy gyalog megyek haza :o))) Maga a repulout oke is volt nagyjabol, de a turbulenciakat nehezen viselem...es mivel itt a repter a tengerperthoz igen kozel van, hat eleg surun fuvik a szel... es hat gyonyoru latvany amugy, mert Porto tortenelmi belvarosa es a Douro felett fordul be a gep a leszallashoz megfelelo iranyba, de hat azert ez csak egy bo 90 fokos fordulat, mar eleg alacsonyan, sokszor kanyarodva...es ha ehez meg fuuu is, az kicsit illegos-billegos tud lenni :o))) En meg a vidamparkot is eleve utalom, de van akinek bejon ez a resze a dolognak.

 

Ja, az az elobb lemaradt, hogy talirol persze, hogy lehet szo. Meg van meg itt elszorva nehany mas magyar lany is, szovala akarmi is lehet meg :o))))

Előzmény: hedus (1178)
hedus Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1178

Én megnéztem, hogy vonattal, hogy lehet eljutni Portugáliába! 2 és fél nap, asszem 5 átszállással! Vonatozni ugyan imádok, de ennyire azért nem vagyok elvetemült! Inkább kipróbálom a repülőt, aztán haza már lehet lóval jövök! :))))))))

Előzmény: quilla (1177)
quilla Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1177
Nem allt szandekomban ijesztgetni, en repulok eleg sokat de utalom am nagyon :o)) Eleg nekem a magam paraja, dehogy akarok en masokat is belevinni :o)) Mindenesetre a Torontoit mindenki meguszta... en ha tehetnek akar loval indulnek neki, csk repulore ne kelljen ulni. Es raadasul minden alkalommal ugye duplazni is kell a direktjaratok hianya miatt.
Előzmény: hedus (1176)
hedus Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1176

Jajj! Ne ijeszgessz már! Így is eléggé be vagyok parázva a repüléstől! Én ezelőtt még sosem...

Akkor egyszer majd összefuthatnánk kint!

Most kaptam levelet az egyetemről: persze a kolit nem kaptam meg, de elküldték néhány guesthouse telefonszámát! De asszem anyumék nagyon nem díjaznák, ha egy óriási telefonszámlát hagynék itt magam után!

Előzmény: quilla (1175)
quilla Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1175
Na szuper, most nezzuk eloben a Parizs-Toronto Aire France gepet, amint oltjak a Torontoi repteren, mert enyhen szolva is langokban all a landolas utan... kellemes :o((
Előzmény: quilla (1173)
quilla Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1174
Ja igen, Palmai repter megegszer...hat en nem vagyok egy repules szerelmese, igy annyira nem is dobott fel az a hurok, amit mar a felhok alatt, Mallorca felett felig a tenger felett tettunk, hogy iranyban vagy idoben legyunk... az ilyeneket szivesen kihagyom. Mondjuk az egesz repulos cuccot hanyagolnam ha lehetne :)
Előzmény: pbence2345 (1172)
quilla Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1173

Hat en nem tudom, de nekem eleg kicsinek tunt a Palmai repter is :) Mar az epulet reszei... es leginkabb az volt a bajom a gyors gyalogos atszallassal, hogy minden gep kinn all meg a placcon, jon a busz, aztan korbegyalogoltuk a fel repteret fel es le, gyerek es a csomagok a fulemen logtak (a kezik) es aztan megint be egy buszba, ki a masik gephez es felcaplat.... ha egyedul lennek fel sem tunik :o)

 

Amugy eppen ma neztem, micsoda kedvezmenyek vannak a Wiznel oszre... nade a mi desztinacionkra nem megoldhato sajna... valahogy nem megy ez nekunk, hogy olcso jeggyel utazzunk, bar most tudom a datumot es a legolcsobb verzio most Aire Franceval mukodik. Nemkizart, hogy annal maradunk.

Előzmény: pbence2345 (1172)
pbence2345 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1172

Aki nem szeretne Becsig buszozni, az keddenkent pestrol mehet a Wizzair jarataval Mallorcara, es mivel az kora delelott odaer, gyorsan megmartozhat a MELEG Földközi-tengerbe, amig a délutáni portói - vagy bármelyik ibériai - járata nem indul el.....:-)))) és bécsig sem kell menni....:-)))

 

Amugy a "gyalogos" palmai repter kapacitasa a new yorki JFK terminallal egyezik meg - tudomasom szerint -, de az tuti, hogy kb 18-20 millio utas veszi igénybe évente, tehát ferihegyet belecsomagolhatnánk valamelyik szárnyába....:-)))

Előzmény: quilla (1165)
Heidi1 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1171

Sziasztok,

új vagyok a fórumon. Infot szeretnék Azori-szigetek témában. Ha lenne valaki, aki tudna róla mesélni, kérem írjon. Turisztikai céllal mennénk. Köszi előre is.

quilla Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1170
A megismeresnek semmi akadalya, de a lefuvarnak sajna igen. Ugyanis a szept 10.-e eppen olyan napra esik, amikor egy eskuvore vagyunk hivatalosak :o((((((( Pedig tenyleg itt lakunk a reptertol 10 percre...
Előzmény: hedus (1169)
hedus Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1169
Annak a srácnak, aki a sulinkból tavaly volt Aveiroban, volt olyan szerencséje, hogy megismerkedett olyan készséges, barátságos, kedves és segítőkész magyarokat Portóból, aki elvitték Portóból Aveiróba! Abban reménykedem, hogy én is megismerem őket! :))))))))
Előzmény: quilla (1168)
quilla Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1168

Hat persze, vegulis igy logikusabb :) Innen azert nincs olyan messze. No meg a kozlekedes sem rossz. Busz-vonat- ott helyben mar nem tudom milyen messze landoltok az egyetemhez kepest, ami nem tunt tul kozponti helynek :o)

Előzmény: hedus (1167)
hedus Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1167

Portót célozzuk, nem Lisboat! Bár Lisboába egy picit olcsóbb a repülő, de onnan tényleg többet kell utazni! Szóval, amit megspórolnánk a repülőn, azt elköltenénk a taxira meg vonatra!

 

Előzmény: quilla (1166)
quilla Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1166
De tenyleg, ha Aveiroba mentek miert Lisboa felol kozelititek a tett szinhelyet? Ugy azert joval tovabb tart a megerkezes... vagy Palmarol Porto?
Előzmény: hedus (1164)
quilla Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1165
Air Berlin jo dolog. Foleg Becstol, mert Palmasig a Niki repuli a tavot, es olyan full ellatasuk van, hogy meg a Lufthansa is elbujhat a hatuk megett :o) Mondjuk Palmas kicsi, gyalogos, szalados hely volt nekem, ahol a csomagjaink szepen le is kestek a csatlakozast, csak en ertem el :o) De aztan masnap estere utolertek hianytalanul. De tenyleg, az ellatas a Nikin csucsszuper, az Air Berlinen is kifogastalan volt.
Előzmény: hedus (1164)
hedus Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1164

Sziasztok!

Végre eldőlt: mi szept. 10 től dec. 23 ig leszünk Portugáliában! :)) Mi is az Air Berlinnel megyünk Bécsből, bár nekünk kicsit drágább volt! Gondolom a karácsony előtti időpont miatt! De már mindegy, csak ott lennénk már! :)))

Előzmény: Noa Pearl (1151)
v_viktor Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1163
Ahogy látom az 50-es busz pont arra jár:

http://www.carris.pt/horarios/a050_1.pdf
http://www.carris.pt/horarios/a050_2.pdf

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1162

Kedves Emberek!

 

Meg ot napom van itt Portugaliaban, probalom megszervezni az utolso napomat a gepem indulasa elott.

Kerdesem a Lisszaboniakhoz: hogy jutok el a kozpontbol a Monsanto kempingbe? (Lisboa Camping, Estrada da Circunvalação, ATLX-Gest. Emp. Turísticos Lda.)

Vagy ami meg fontosabb: tudja-e esetleg valaki, hogy jutok el a kempingbol a legkonnyebben a repterre? Menjek be a kozpontba, aztan 44-45-os buszok, vagy van egyszerubb is?

 

Koszonom elore is!

emborembor

laranjeiras Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1161

Hehe, elôször én is wc-nek néztem :o)

(A madridi jelekhez szoktam, azok látványosabbak.)

Előzmény: quilla (1159)
quilla Creative Commons License 2005.07.28 0 0 1160

Ja egen, megegszer 'metro' tema.

Van itt egy eleg nagy korhaz, a St.João... elotte is turtak, csinaljak a 'metrot'. A korhaz egy naaagy kertben van, szoval az uttol jelentosen beljebb, a metro pedin nem mas mint HEV vagy esetleg villamos, szoval nem fold alatt elduborgo valami, es nem is a kapuban... na volt nagy ellenallas mostanaban, hogy micsoda dolog, hogy 'metro' megy a korhazhoz/elott, a nepek is felzudultak, szoval szet van turmanyolva az egesz resz, kesz felvonulasi terulet, aztan ugy is van hagyva... nincs metro :o)) Komolyan nem ertem, szerintem ahova megy, annak akornyeknek a kozleked miatt jobb a fekvese... korhahoz ha megy, szerintem plane jo... De hat en nem vagyok odavalosi, nekik nem jo. Talan meg a sinek is le vannak teve mar... de nem kell akkor sem :oDDD

Előzmény: laranjeiras (1158)
quilla Creative Commons License 2005.07.28 0 0 1159

Nem rossz :o)))

Jo ez a Metro dolog, teljesen megtevesztoi szamomra, hogy megyek az utcan es a Pestrol ismert Metro ujsagot osztogatjak... tisztara egyezik a dizajnja :o)))

Amugy ez itt tenyleg csak rovidke szakaszon metro, ahol tenyleg az, ott is jol eldugtak... nem tul jol tajekozott turistanak fel sem tunik, hogy van ilyen a varosban, mert a lejarata egyszeruen nincsen egyertelmuen jelezve... en spec azt hittem eloszor, hogy nyilvanos WChez vezet, mert semmi az eg vilagon nem jelzi, hogy mi a fene az :o))

Előzmény: laranjeiras (1158)
laranjeiras Creative Commons License 2005.07.28 0 0 1158

Nem vicc, a mai Metróban olvastam, hogy ezen a héten a CP taxival szállította az utasait Lisszabon és Faro között, akik már a jegyüket megvették, mivel elfelejtették tájékoztatni az embereket, hogy a menetrend megváltozott.

Előzmény: quilla (1157)
quilla Creative Commons License 2005.07.28 0 0 1157

A Luis (en csak igy hallom itt) fel van allvanyozva, ez teny :) Felso resze lezarva, alul lehet menni gyalogosan, kozben a fejedre hull valami viz, a fene tudja honnan, neha a labad alatt nemi lik es latszik a Douro :)

 

Amugy metro... mai friss hir szerint szombattol jar koztunk es Porto kozott a 'metro' (HEV) allitolag 15 percenkent. Egesz jol hoztak a szintet, hiszen majusra igertek, szoval egy szavunk sem lehet... na persze csak ha tenyleg igy lesz :)

Előzmény: pbence2345 (1156)
pbence2345 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 1156

Az en utikonyvemben az van benne, hogy a portoi Ponte de Dom Luis (ha jol tudom igy hivjak azt a szep nevezetes hidat), mar 2003-ban átadják metrostol mindenstol a forgalomnak....:-)))

 

A masik, egy akkor Lisszabonban tanulo baratommal beszeltem, h hol talalkozzunk, es mondtam neki, h a Santa Apolonianal felszallok a Metrora, es onnan elmegyek a talalkahelyre. Erre a hatarozottan ellitja, hogy ezt nem tudom megcsinalni.... Mondtam, hogy ne nezzen mar olyan idiotanak, hogy egy nagyvarosban nem tudok elmetrozgatni....:-))) Majd nemsokara kiderult, hogy az en metroterkepem az utikonyvben egy par ev mulva elkeszulo allomasokat is tartalmaz....:-)))

Előzmény: quilla (1153)
dismay Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1155
Ola,

itt azt irtak a Pubkico-ban, hogy sajnos 2000-tol 2005-ig nem haladt a metro kiepeitese, most majd az uj miniszter befejezi 2 ev alatt:)

ja es lesz egy uj repuloter, amihez gyorsvasutat is igertek vmikor 2009-re....

hat hiszem ha latom:)


az is jo volt, amikor Socrates miniszterelnok, a Santa Apolloniarol ment vonattal (a la Orban Viktor) egy kisvarosba, kis kampany volt, hogy kiepitenek egy uj villanyos palyat...

persze a tv-ben ugy volt a Santa Apollonia filmezve, mintha vmi nagyon szuper hely lenne - mert ugye elegge lepukkant gagyi, koszos es kicsi....


adeus

dismay

p.s.
tenyleg kulinaris kirandulas volt, kb. 5 kulonfele polip fogast teszteltem:)
Előzmény: v_viktor (1154)
v_viktor Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1154
Hmm, én úgy hallottam hogy a metro-val azért technológiai problémáik is adódtak, a talaj anyaga és a víz miatt, főleg a Tejo partján. Állítólag ezért nem ér el a kék vonal a Santa Apolónia-ig, meg valami ilyesmit magyaráztak a piroson az Alameda-Marques Pombal öszekötésénél is (bár gondolom itt inkább közetproblémák lehetnek)

Ugyanakkor lehet hogy igaz az is amit az egyik portugál ismerősöm mondott: "nem szeretünk dolgozni, inkább kimegyünk a strandra..."

:)
Előzmény: dismay (1152)
quilla Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1153

Kulinaris elvezetekben gazdag utazas lehetett :o)))

 

Amugy szerintem eleve mar az osszes hataron ki kellene irni, hogy Obras... ezek folyamatosan es szinte mindenhol atepitenek :o) Aztan mire azt hiszed elkeszul, kiderul, hogy ujra felujitjak es atepitik... az uthalozat itt felenk egy eve folyamatos atepites alatt van :) A belvaros is, a metro miatt (metro... enyhen szolva is tulzas igy nevezni, ez itt Portoban csak HEV) amit majusban adnak at... na nem jovore, iden... vagy lehet megsem? :)

Előzmény: dismay (1152)
dismay Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1152
Ola,


na sajna visszajottem Lisboa-bol ismet:(

erdekes, hogy a varos roppantul lepukkant, kb. a '96-os allapotokat tukrozi, visszajottek a koldusok, az utcakoveket nem javitjak, es ami a legmulatsagosabb a Comercio teren nem lehet lemenni a Tejo-hoz, mert a metrot epitik mar 2000 ota, allitolag 2007-re mar elkeszul (de mit varunk egy ilyen lusta neptol:))

kulonosen mokas meg a Cais de Sodre immaron 9 eve folyamatos atepitese

meghokkentoen hideg volt este, de szerencsere egy veletlen folytan Cascaisba koltoztunk, ahol feketen sikerult egy szallast szerezni, kb. 500 meterre a tenger parttol, meg egy kutyat is mellekeltek hozza:)

a hires merenyletrol kiderult, hogy Carcavelos-ban volt, innet van nem messze a hires nyomornegyed, amirol a Belem kozpontban is volt egy erdekes foto kiallitas (Espelho Meu)

amugy mintha a csoki emberek megfogyatkoztak volna erosen...

a folyamatos tuzek miatt volt ugy, hogy Estorilban a strandon semmit nem lehetett latni delutan kettokor, mert atfujta a fustot a szel... persze megint kiderult, jo munkas emberek gyujtogatnak...

szerencsere a kedvenc helyi-eros ettermek megmaradtak, ajanlom mindenkinek a Rio Coura-t a var fele menet, illetve ha lusta a Cozinha Populart (de itt a tejbetok kepu kis barom pincert mellozzetek, a bajszos idosebb a normalisabb)

Caiscaisban, a foteren a sok gagyi mellett (az A Poeta mellozendo lenyulos, es a kagylo is csapnivalo) talalhattok egy kis kocsmat a sarkon, egy igazi brazil csavo vezeti, olcso, es szeretia magyarokat - jelszo - Miklos Feher, es Benfica (sajnos a Chelsea-Benfica meccset angol helyi erok uvotesevel kellett vegignezni:))

erdekesek az ir kocsmak is, az O'Neals a kikotonel nem rossz, de draga (es csapnivalo az elozene), a masik a setaloutcarol nyilo - Rokas - meg a tulaj csajok miatt jo - ha valaki arra jar udvozoljuk Nina-t, meg a real irish girl-t...


ha valaki olcson es jol akar enni, akkor - tudom most perverznek gondoltok - latogassa meg a kisse feljebb fekvo kinai vendeglot (oriasi adagok, es majdnem olyan jo mint Londonban a China Town-ban), illetve a Shalimar nevu indiai-t....

ja, es nem felejthetjuk el a kedvenc helyemet se a Ninho Dourado-t (Lisboa), a setalo utca elejen, Jorge kisse megoregedett, de hozza a formajat a hely - kulonosen ha beultok, mert akkor felaron van minden....


adeus


dismay
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1151

ez valoban kar.

gyere el novemberben is :)

az AirBerlin kedvezobb. En 26000 ezerert vettem tax-szal egyutt Becsbol.

Előzmény: imoram (1150)
imoram Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1150

Szia!

Néhány hozzászólásodat olvastam és kicsit sajnálom, hogy novemberben mész Lisszabonba mert valószínűleg csatlakoztam volna.

Egyedül fogok menni 05/09/12-18-ig.

Ami fontosnak tartok leírni de lehet, hogy rég tudod, hogy most a KLM-nél a legjobbak a repjegy árak 66.200.- ( illetékkel adókkal együtt ).

Ami a szállást illeti a  www.octopustravel.hu ajánlom. A legolcsóbb egy ágyas szobájuk 6 éjszakára három csillagos szállodában 70.800.-. Amúgy mellesleg el vagyok keseredve, hogy aranyárban számolják az egy ágyas szobákat.

 

Előzmény: Noa Pearl (1136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!