Keresés

Részletes keresés

v_viktor Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1120
Bence,

küldtem neked emailt a gmailre az elérhetőségemmel

Ha úgy alakul csörögj!

Viktor
Georgethebig Creative Commons License 2005.07.23 0 0 1119

Nem veszélyes szerintem. Nemrég mentünk végig rajta (Av. de Liberdade) éjfél-1 óra körül, minden rendben volt. Kisebb csoportokban beszélgettek fiatalok, semmi probléma nem volt, nagyon nyugodt résznek tűnt. Ráadásul jó széles út, úgyhogy ha nem szimpatikus elemek jönnének veled szemben, akkor át tudsz menni a másik oldalra...

Előzmény: Noa Pearl (1116)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1118
Ezt nem tudom én csak nappal közlekedtem a metróval és nappal minden o.k.,éjjel nem tudom milyen a közlekedés.
Előzmény: Noa Pearl (1116)
v_viktor Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1117
Nem igazán amennyire én láttam, az egy ferekventált főút, mindig vannak ott emberek.Nem fog senki késsel neked támadni még akkor sem ha a fényképeződet hordod a nyakadban. Viszont a csomagjaid soha ne rakd le sehol nyilvános helyen 2 másodpercre sem!
Előzmény: Noa Pearl (1116)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1116

KB hasonloak az elkepzeleseim. a neten van jo sok info + van 3 konyvem Portugaliarol.

1 kerdes: mennyire veszes ejszaka 1edul kozlekedni Baixa es a Praca Marques de Pombal kozott?

Előzmény: Törölt nick (1115)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1115
Lisszabon:Baixa Chiado és környéke-sétálóutcák,Oceanarium,Vasco de Gama torony,Vasco de Gama bevásárlóközpont,Állatkert,Gulbenkian múzeum,Felfedezők emlékműve és környéke,hidak,stadionok
Lisszabon környéke:Sintra,Cascais,Estoril,Setubal
Előzmény: Noa Pearl (1114)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1114

varoslatogatas Lisszabonban: roviden

kezdo szinten nekem, mert meg nem jartam sem Lisszabonban, sem Portugaliaban

elkepzeleseim mar vannak, hogy mit kellene megnezni, hol kellene lakni.. ilyesmi.

Előzmény: laranjeiras (1113)
laranjeiras Creative Commons License 2005.07.21 0 0 1113
Milyen kirándulásról van szó?
Előzmény: Noa Pearl (1112)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.21 0 0 1112

nah meg 1x probalkozom:

- ha vki szeretne csatlakonzi novemberben 1 lisszaboni kirandulashoz, az ne hezitaljon kapcsolatot felvenni velem :)

Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1111

ez korabban bevalt modszer volt nalam. idaig nem volt semmi gond. kezibe nem tettem, mert az anelkul is nehez volt.

a szerencsetlensegben a szerencse, hogy a vorosbor nem torott ossze.

vegulis mindegy, mert az olivaolaj sem jon/jott ki.

termeszetesen a tanulsagot levontam :)

Előzmény: quilla (1110)
quilla Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1110

Es vajon miert tetted a ruhak koze az uveget?? :o))) Uveget csak kezibe tegyel es zacsiba becsomizva az elovigyazatossag miatt :o)

Szerintem amugy ugyanolyan az oliva itt, mint mashol ahol terem :o) Finom es kulonbozo. Ha beesel egy piasra akkor meg veheted/viheted kilora :o)) Egeszen vilagostol az egeszen sotetig, kicsitol a nagyig mindent megtalalsz, nem is nagyon kell utannajarni... legalabbis errefele nem.

Előzmény: Noa Pearl (1107)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1109
mar ezert is megerte Portugalia :))
Előzmény: v_viktor (1108)
v_viktor Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1108
Tökjó skizó helyesírásbaki.. szóval mi - foglaltuk, és "on the spot" :)

Szerintem délebbre aki nem szereti az olivát annak nem lesz jó sorsa!
Igazság szerint én sem szerettem amíg ki nem jutottam.
Előzmény: v_viktor (1106)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1107

en nagyon szeretem, ezert is kerdeztem..

barmerre jarok, mindenhonnan hozok haza.

zold az vmi extra virgin lehet

az utolso alkalommal sajnos osszetortek a repulon.. amit a ruhaim bantak :-

terveim szerint 1 helyen maradok (vmi belvaros kozeli szallodat keresek)

4 nap nem sok ido, mindenhova ugy sem jutok el

Előzmény: v_viktor (1106)
v_viktor Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1106
Háááát, te tudod. Ha mozogsz akkor persze oké. De ha maradsz egy helyen akkor foglald be egyszerre mert könnyen elfogyhat alólad a szoba :)

Ja, és egy kis elrettentés: az a szoba amit én 37 EUR-ért foglaltunk, az on the sport 87 EUR (!!!) lett volna...

Oliva? Van mindenütt :) Sárga meg zöld, szerintem a zöld ami jó sötét az a tuti. Az oliváik meg nagyon finomak bogyóban, már annak aki szereti.
Előzmény: Noa Pearl (1105)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1105

aham. arra gondoltam, hogy egyenkent foglalom le a szobat minden egyes napra.. ahogy foglalhatoak lesznek az oldalon..

milyen a portugal oliva olaj?

Előzmény: v_viktor (1104)
v_viktor Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1104
A Rates2Go-val én foglaltam Lisszabonban régebben, teljesen jól működik.
Last minute-re vigyázni kell mert simán elfogyhat. Nekem a megcélzott helyen 4 megfelelő szoba volt, mire elküldtem már csak 2.
Előzmény: Noa Pearl (1099)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1103

az oldalon 1 honappal korabban le lehet foglalni a helyet. ha mar nem aktualis az opcio, akkor "sold"-dal jelzik. nem tudom. ha MasterCard-dal kifizetem, akkor vmi depositot levesznek a kartyarol.

masreszt, ha nem jon ossze, akkor majd Lisboaban keresek szallast erkezes utan. ugy alakult, hogy novemberben megyek, akkor nem hiszem hogy szamolni kell turistadompinggel.

addig is 1000rel tanulom a portugalt. :)

Előzmény: pbence2345 (1102)
pbence2345 Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1102

En nem ismerem ezt az oldalt. A last minuteval vigyazni kell, mert szallas az van, viszont lehet, hogy eppen az a hely ahova menni szeretnél arra az időpontra tele lesz, és másikat kell keresni.

 

Én szimplán felhivtam a helyet az állomásról, mondták, hogy ok, és fél óra múlva ott voltam. Aveiroban egy ismerősön foglalt előre szállást, itt történt meg, hogy amibe eredetileg szerettem volna, az pont akkorra tele volt, de bőven volt más. Délen pedig ahol láttuk, hogy szoba kiadó vagy panzió, hotel, oda betértünk. Volt olyan, hoyg este 11-kor tehát nem probléma.

Előzmény: Noa Pearl (1099)
pbence2345 Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1101
Autóbérlésről 1080-as hozzászólást olvasd el.
Előzmény: Verp (1100)
Verp Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1100

Sziasztok!

 

Autóbérléssel kapcsolatos tapasztalatokra lennék kiváncsi. A legolcsóbb netes lehetőség kb 22 Euro/nap. Elképzelhető, hogy helyben (Lisszabon) találok olcsóbbat?

 

Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1099

1 kerdes:

a rates to go oldalon foglaltal szallast?

azt tervezem, hogy last minute-ben foglalok

Előzmény: pbence2345 (1087)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1098

Sziasztok, mar Portugaliabol jelentkezem, megoldodtak a dolgok. Kosz a tanacsokat!

A tabor vegulis Sanguedoban van megtartva, Oportotol delre fel ora busz + fel ora gyalog...:)

Majd beszamolok, ha hazaertem.

 

Udv

Embor

 

(Egyetlen ertelmes karakter sincs ezeken a gepeken errefele...:) çççççç

laranjeiras Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1097

Az http://www.askmelisboa.com szerint felnôtteknek:

 

LisboaCard 24hrs: 13.50 €

LisboaCard 48hrs: 23.00 €

LisboaCard 72hrs: 28.00 €

 

Gyerekeknek (5-11 éveseknek):

 

LisboaCard 24hrs: 6.00 €

LisboaCard 48hrs: 9.50 €

LisboaCard 72hrs: 11.50 €

 

(az árak érvényesek 2005.04.01-tôl 2006.03.31-ig)

Előzmény: Noa Pearl (1096)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1096

tudja vki, hogy mennyibe kerul most 1 Lisboa Card???

koszi

pbence2345 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1095

A légitársaságnál is rákérdeztél milyen feltételekkel lehet megváltoztatni a jegyet, vagy csak az van a jegyre irva???

Próbáld meg ezt a vonalat is.......

Előzmény: Törölt nick (1091)
v_viktor Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1094
Háááááát én nem nagyon merném megkockáztatni... úgy általában a munkavégzés ha nincs munkavállalásid vagy nem vagy regisztált tanuló akkor illegális, nem akarlak riogatni de szerintem tipikusan ilyesmiért szokták az embert kiutasítani... :(

Az viszont tényleg kérdéses, hogy az utcai zenélés igazából munkavégzés-e, vagy annak tekintik-e. Ha van veled valaki akkor három hetet eltölteni egyszerű pusztán gyalogos kirándulásokkal is megoldható szerintem, és akkor keveset kell utazgatásra költened. Egyedül persze nem az igazi. Ráadásul ott a kaja kérdése is... Hmmm nehéz helyzet :(
Előzmény: Törölt nick (1091)
laranjeiras Creative Commons License 2005.07.12 0 0 1093

Sajnos nincs igazán személyes tapasztalatom, mert ilyesmit sosem figyelek és keveset járok a városközpont felé. De nekem itt azt mondják, hogy a Rossio állomás elôtt szoktak zenélni. Egyes metróállomások bejáratánál is feltûnnek zenészek (pl. Marquês de Pombal). A Rúa Agusta felé is gyakoriak a zenészek, illetve a Baixa és Chiado környéken - ahogy mondják a portugálok, akiket megkérdeztem.

 

De nem tudom mennyire lehet ez legális, vagy mennyire nézik el a dolgot a rendôrök. Remélem válaszol valaki, aki erre biztos választ tud adni. Az általam megkérdezettek (lisszaboniak) úgy tudják (úgy gondolják), hogy legális, de ha nem is az, akkor is elnézik a hatóságok.

Előzmény: Törölt nick (1091)
laranjeiras Creative Commons License 2005.07.12 0 0 1092

1. Szombaton elzötyögtünk a metróval a Jardím Zoologico-hoz (Lisszabon ugye).

 

2. Onnan a Fertagus-szal (vonat) személyenként 3.90-ért kényelmesen irány Setúbal (50 perc).

 

3. Onnan gyalog délre egészen a kompig. Kb. félóránként jár, kb. 1.10 Euró személyenként Troia, ami kb. 20 perces utacska a túlpartra. Szerencsések és éles szemûek delfineket is láthatnak.

 

4. Troia-ba érkezve rögtön használatra kész partot találni, ami viszonylag "melegecske" (portugálos érzékekkel mérve). Sajnos ez nem egy "praia vigilada", nem figyeli senki. Ha az ember a kompról leszálló tömeget követi, nagy eséllyel megtalálja a másik part-részt, ahol hivatalosan is lehet fürödni. Itt még láttunk néhány üres óriási épületet, kicsit szoci hangulat (mint odahaza a lakótelepi házak), de nem vészes.

 

Nagyon szép a környék, úszás közben külön élvezet, mikor két orror-szájat elöntô hullám között megpillantja az ember a túlpart hegyeit ;o)

 

5. hazafelé talán 8-9 felé megy az utolsó komp, az utolsó vonat pedig este 11 felé megy vissza Lisszabonba - hétvégeken.

 

Azért a vasútállomás közelében (délre) találtunk egy kis pizzázót, ahol rendkívül jót ettünk. A vasútállomással szemben pedig vettünk 2 kiló cseresznyét, amit nem kis boldogsággal pusztítottunk el.

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.12 0 0 1091

Gyors segítségetekre lenne szükségem!

 

A helyzet a következő: csütörtökön, tehát honapután reggel utazom Portugáliába három hétre. Ebből két hetet töltöttem volna Lousában (Coimbrától 50 perc kisvasúttal), egy hegyi szélmalomnál egy önkéntes építőtáborban, koszt-kvártélyért cserébe. Teljesen véletlenül tudtam meg ma a kinti szervező Viapacistól, hogy a tábor időpontja áttevődött augusztusra, csak engem elfelejtettek értesíteni - a repülőjegy viszont fix, felhasználási ideje nem változtatható.

 

Tehát, ha nem találnak nekem valami másik tábort, akkor szállásom-kajám ugrik. Kérdésem: van-e valami ötletetek, hogyan lehet legkönnyebben nyári munkát szerezni, merre érdeklődjek Lisszabonban vagy máshol, ilyesmi. El tudok lenni minimál szinten hostelekben, de szeretnék melót találni magamnak erre az időre.

 

Vagy: hogy áll Portugália/Lisszabon az utcazenészekkel? Legális a dolog engedély nélkül? Féljek a rendőröktől/konkurenciától?

 

Előre is kösz a válasz(oka)t.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!