Keresés

Részletes keresés

pbence2345 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 839
Miért nem ezzel a kérdéssel kezdted??? Én ezt rögtön megmondtam volna...:-)))))
Előzmény: nunofan (838)
nunofan Creative Commons License 2005.04.18 0 0 838
Köszönöm. Úgy tűnik olcsóbb 5 ember számára autót bérelni. Nunofan
Előzmény: pbence2345 (835)
quilla Creative Commons License 2005.04.16 0 0 837

http://europa.eu.int/eures/home.jsp?lang=hu

itt keresgelhetsz, vegulis egesz Europara, Portugaliaban eleg ritkan van fonn ajanlat, de hatha kifogod. Nem egyszeru terep itt melot talalni sajna, de vendeglatos vonalon - es foleg feketen - hatha konyebben megy a dolog.

Előzmény: tomcsek (836)
tomcsek Creative Commons License 2005.04.16 0 0 836
Sziasztok!Június-július környékére tervezek egy kb. 6 hetes Portugál utat.Hátizsákos-túrázós-youth hosteles kivitelben,de ha már ott vagyok körülnéznék munkaügyben is.Tudtok esetleg olyan internet oldalt,ahol az ottani állásajánlatokat meg tudnám nézni?(lehetőleg angolul is).De ha vki ismer egy ottani cukrászdát,ahol szívesen alkalmaznának egy ügyes cukrászt már írhat is! :-))) Előre is obrigado és adeus! Tom
pbence2345 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 835

Lisszabon Porto busszal kb 13 euro, de EURO 26-tal kb 10. Algarveba kb ugyanez, a vonat -ami csak allami - az joval dragabb, Portot tudom mondani az a legolcsobb tan 20 euro, de az lassu is, a helyi IC az kb 25-től, de 30% kedvezmeny szinten van EURO 26ra.

Idoben a busz (gyorsjarat) 3,5-4 óra, a vonat 3 óra körül, a lassú az picivel több.

 

Rede expressos a nagy helyi fuvarozo,de van sok mas is. Mindket ceg elerheto a portugalia.lap.hu oldalrol.

 

Algarveban nyüzgésmentes part??? Hát jó keresgélést...:-)))

Előzmény: nunofan (834)
nunofan Creative Commons License 2005.04.15 0 0 834

Szia, köszönöm. Szeretnék még más is kérdezni az utazási árakról,talán tud valaki segíteni:

Liszabon-Porto, mennyibe kerül, hány óra az út

Liszabon-Algarve mennyibe kerül, hány óra az út.

Algarve-ben nem tudom a pontos célállomást, van valakinek ötlete hol van nagyon szép strand. Láttam képeken, hófehér homok, öblök elszigetelten, semmi nyüzsgés.

Köszönöm. Nunofan

Előzmény: atlantisz2004 (833)
atlantisz2004 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 833
szia!

Próbálkozzatok youth hostelben...nekünk nagyon tetszett a Lagosban lévő...:-)))
Előzmény: nunofan (832)
nunofan Creative Commons License 2005.04.12 0 0 832

Sziasztok!

Új vagyok, de jó hogy idetaláltam ..... mert nagy gondban vagyunk. 6-an mennénk június vége-júl elején 1 hétre Portugáliába de nem találunk szállást.

Elsősorban Liszabonban szeretnénk, de pár napra Algarve-ban is lennénk. Tud-e valaki szállást ajánlani,  30 euro alatt ? Vagy valami ház is jó lenne, egy kisebb amiben szerényen elférünk.

Előre is köszönöm. Nunofan

quilla Creative Commons License 2005.04.03 0 0 831
Koszi, de en nam Lisboaban, hanem Portoban vagyok, ez a kiiindulasi pont... innen meg lemenni Lisboaba, az mar akkor nem jobb, mint innen elmenni barmi nem fapadossal sajna.
Előzmény: aaao (830)
aaao Creative Commons License 2005.04.01 0 0 830

Szia !

repülj.hu.  májusban 2 főre  Ferihegy-Lisboa és Faro-Frankfurt-Budapest viszonylatban 150 ezer.

Előzmény: quilla (822)
quilla Creative Commons License 2005.03.18 0 0 829

Kint, szinte folyamatosan...augusztus ota nagyjabol, bar voltunk otthon ketszer is azota. Kistyuk meg mar oviba jar es marhara elvezi... bar egyelore a nehanyszavas szokincsen ez meg nem latszik.

Tolulous talan feluton van igen, de ket sofor is akad ugye :o)) Paris-Budapest amugy mazochistaknak (hugom pl) egyedul is megjarhato egyhuzamban, na a mikor elkapta a nagy hoeses akkor azert o is megallt aludni egyet egyik alkalommal :o)

De meg nem fix a mi turank, csak elmelet...fontolgatas...

Előzmény: pbence2345 (828)
pbence2345 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 828

Így már egy kicsit más. Viszont Porto-Pest akkor is 3000 km, és bár Toulouse nem tudom pontosan hol van, de kb félúton lehet. Ez akkor azt jelenti, hogy 1500 km-t kell megtenni egyszerre, ami kb egy Bp-Párizs légvonalban....és ez sem kis távolság. Bár biztos szép út lesz....:-)))

Beszámolót majd várok!!!

 

Amúgy most akkor megint kint vagy?

Előzmény: quilla (827)
quilla Creative Commons License 2005.03.18 0 0 827
Varj, az egy megalvas nem feltetlenul azt jelenti, hogy odaerek estere, szunyok egyett es masnap reggel hajra, portugal.francia vegyesparos barataink laknak Toulousban, szoval ott elmehet akar egy-ket nap is. Szoval nem a minnel hamarabb odaerunk elven vagnank neki. :o)
Előzmény: pbence2345 (826)
pbence2345 Creative Commons License 2005.03.17 0 0 826

Ez az autós túra elég ütősnek hangzik egy "kistyúkkal" :-), egy megalvással.....

De biztos nagyon szép lesz....én egy ilyet úgy tudnék elképzelni, hogy egy nap Milánó, két nap Monaco-Marseille, majd Barcelona és Madrid....

....aztán egy hétig csak kocsikázol......:-))

 

Akkor írjak a Ryanairnek, hogy ha tehetik késsenek??? :-)

Előzmény: quilla (825)
quilla Creative Commons License 2005.03.17 0 0 825
En magam megneznem, hogyne...nade a kistyuk szerintem annyira nem :o)) Most autos kalandot tervezunk hazafele a nyarra :o)) Megalvas Toulousban... meglassuk :o)
Előzmény: pbence2345 (824)
pbence2345 Creative Commons License 2005.03.17 0 0 824
Sajnos nincs egy napos fapados opcióm Londonon kívül, de ha találsz is figyelj, mert ha kevés az idő és lekésed a gépet iszonyú összegeket kell fizetni, és sztem ezért jó a 8 óra. Ha meg pontosak megnézed egy kicsit Londont... :-))))
Előzmény: quilla (822)
pbence2345 Creative Commons License 2005.03.17 0 0 823
Igen, ez mar tavaly óta jár Malevvel code-share, ami elég drágává is teszi ez által, tavaly voltak mutatóba 29900+ill jegyek, de amúgy mindennel együtt olyan 60000ért lehet elmenni velük, bár várjuk a jó akciókat!!!! Az éjszakázás elképzelhető, én így jöttem haza Lisszabon - Brüsszel Virgin Expressel, megaludtam és megnéztem a várost, másnap Brüsszel - Budapest Wizzairrel, ez 110 euro (karácsony előtti héten!!!) volt, aminek több mint fele banköltség és reptéri illeték. Ha figyelembe veszem, hogy nekem 105000-res jegyet akartak adni,mert sokat voltam kint, fapadosokkal oda-vissza megalvassal, transzferekkel is 80000 alatt kijottem, úgy hogy kifele Luxairrel mentem, ami közel nem fapados, mert amikor a kiszolgalassal jöttek, azt hittem első osztályon ülök... :-)))) Londonon keresztül tudsz menni megalvás nélkül Pt-ba, Ryanairrel.
Előzmény: világutazó (820)
quilla Creative Commons License 2005.03.17 0 0 822
Na benned biztam!! Hogy te miket tudsz!! Airberlin amugy jo volt idefele, vissza nem jatszik, este 23-ra er becsbe, nincsen hozza repteri jarat Pestre, ottaludni meg iszonyu draga... van opciod fapaodsra innen vissza, nem 8 oras varakozassal is? :)
Előzmény: pbence2345 (818)
müty Creative Commons License 2005.03.17 0 0 821

Sziasztok!

 

Nyaralást tervezünk, lehetőleg nem szervezettet, csak repjegy, aztán amerre látunk. A három kiválasztott uticél egyike Portugália. (A másik kettő Marokkó és Ciprus)

Tudna valaki infót adni arról, hogy Portugáliában hova érdemes menni, milyenek a szálláslehetőségek, autóbértlés, árak, stb.

 

köszi előre is!

világutazó Creative Commons License 2005.03.17 0 0 820
megújult a portugál légitársaság: TAP. beindítottak/beindítanak lisszabon-budapest közvetlen járatot, állítólag kedvező árakkal. mindezt két héttel ezelőtt a HVG-ben olvastam. igaz ez nem fapados, de anyagilag és időben lehet, hogy ugyanott vagyunk, mintha pl germanwings-szel repülnénk átszállással (ami ugye nem is mindig megoldható, ugyanis a germanwings-nek független járatai vannak és nem érdekük, hogy a budapest-köln járatot hozzáigazítsák a köln-lisszabon járathoz... így lehet, hogy a reptéren kell éjszakázni...)

pbence2345 Creative Commons License 2005.03.17 0 0 819
Germanwings Suttgartbol és Kölnből ezt kifelejtettem....
Előzmény: pbence2345 (818)
pbence2345 Creative Commons License 2005.03.17 0 0 818
Jelen, itt vagyok :-))))) Air Berlin lehetseges mindenhova LIS is, meg Virgin Brusszelbol, Maerks Air Koppenhagabol, Centralwings Varsobol... Budapestrol nincs fapados.
Előzmény: quilla (817)
quilla Creative Commons License 2005.03.17 0 0 817
Letezik, de attol fugg hova szeretnel jonni. Spec en nemreg jottem Airberlinnel, Portoba, Plaman at, ide csak atszallassal megoldott. Aztan Londonon at is lehet lenni egy kanyart... Lisboabol nem vagyok naprakesz, arra mifele megoldasok vannak, de nem kizart, hogy szinten csak atszallasos fapados modszerrel. Ha esetleg Bence felbukkan, o tudni fogja a Lisboai verziokat is.
Előzmény: evita.sch (816)
evita.sch Creative Commons License 2005.03.17 0 0 816

Sziasztok,

 

most találtam rá a topikra, és bár igyekszem végigolvasni, azért azt most még tájékozatlanul megkérdezném, hogy van-e fapados járat Portugáliába? Ha nincs, szerintetek hogyan lehet a legolcsóbban eljutni?

 

Válaszotokat köszönöm:

evita

quilla Creative Commons License 2005.03.08 0 0 815
Ja, az elotte par naphoz, nekunk ezt nem veszik ennyire szigoruan, szal el lehet kezdeni anelkul is, de aztan a papirt is kerik lehetoleg minel hamarabb. Lehet amugy tobb is a doki ara, attol fugg, hogy vadidegen gyerekre is ad papirt ranezesre ahogy a sajat betegekre szokott, vagy kitalalja, hogy vervetel es anyamtyukja. mert pl. a Hepatitist emlegette a noci, ami ellen ugye oltva vagyunk de o honnan tudja, meg az Aids...szoval ez meg novet ez a penz is.
Előzmény: laranjeiras (813)
quilla Creative Commons License 2005.03.08 0 0 814
Stimmol, kell az a bizonyos egeszseges papir elotte, varhatoan olyan 30 euro korlui aron mar lehet is kapni ilyet.
Előzmény: laranjeiras (813)
laranjeiras Creative Commons License 2005.03.08 0 0 813
Koszonom a segitseget! Azert igencsak borsos arak :o) Eszembe jutott meg, hogy biztosan valami dokihoz is el kell vinni a gyerkocot elotte par nappal, gondolom meg az is rajon...
Előzmény: quilla (812)
quilla Creative Commons License 2005.03.08 0 0 812

An akkor egeszen konkret infokat is mondok most ovival kapcsolatban, ebbol latszik, nem volt tulzas a korabbi emlitesem (persze, hoszen bennfentestol kaptam az infot :o)

Naszoval: beiratkozasi dij, minden evben fizetendo: 80 euro... havi dij, ebben most eppen benne van haromszori etkezes (reggeli vajaskenyeres stilusban) 216 euro, ez 12 honapon (van ahol csak 11 ugy hallottam) at, akkor is ha a gyerek nem megy eppen, mert elutazott. Van valami bztositasi dij is egyevre: 9 euro, es ebben a konkretban egy evben haromszor valami dij eszkozokre 17.50. A kulonorak ezen felul vannak (uszas, de ovodai keretek kozott), ellenben ezen belul van torna es zeneoktatas is.

Előzmény: laranjeiras (796)
gitana19 Creative Commons License 2005.03.05 0 0 811

Úgy tűnik, 1 erasmusos félév Lban elérhető közelségbe kerül. Kérhetnék némi infót?

Bárok, kocsmaszerüségek, kávézók, mozik 1 egyetemista pénztárcájához szabva. Kb mennyi az albérlet? (Ha esetleg azt választanám) Meg persze minden tipp jól jönne... Tervezek jópár átruccanást Portóba (bnők ott, FCP ott, meg imádom a várost), lehet, h 1 3hetes gyak. is összejön ott, de még nem bizti. Bár azért ott van ismerettség, aki elvisz bulizni-kikapcsolódni, de portói tippek is jöhetnek. Mi az, amit érdemes megnézni, de túl van a túrista-időbeosztáson? (Preferenciák: festészet, mánuel stílus, állatok, nemzeti parkok, színház / musical)

Ezer kösz!!

quilla Creative Commons License 2005.03.04 0 0 810

Ott enyhe az ido?? Mi itt lassan megfagyunk :o)) Na jo, odakinn sut a nap, es nem is tuuul hideg, nade benn vagyunk es ott sem jobb.

Latom, azert van akinek nagyon bejonnek a sutemenyek itt is :o))) Erdekes, nekem pont a sutiket eszembe sem jutna emlegetni, mint valami kuriozumot, mert van olyan, ami finom is tenyleg, de nekem a sutemeny az a cukraszattal egyenlo, itt meg inkabb a pekseg fele hajlik a dolog. Nem igazan hianyzik itt semmi, de most hogy a sutiket emlegetted, egy belevalo cukraszda bizony raferne itt a teruletre.

Előzmény: laranjeiras (809)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!