Keresés

Részletes keresés

cibet99 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 745

köszi, kedvet csináltál :-) , hogy arra is barangoljunk majd!

 

bocs, h megint a sütés-főzés, de vegre megtudtam, mi a polvo. hogy készítitek el?

quilla, veszel néha ilyesmit? a napokban láttam a METRO-ban, de addig nem merek venni, amíg nem garantált a siker :-).

 

Előzmény: gitana19 (743)
laranjeiras Creative Commons License 2005.02.14 0 0 744

Boa noite,

 

egyre jobb az ido, mar 18 fok stabilan, csak az a szel ne fujna!

 

Hat atmentunk Cacilhasba, de inkabb amolyan gyerekkarnevalnak tunt. Nem baj, legalabb a gyerkocok jol ereztek magukat :o) Azzal kezdodott, hogy meg akartak minket dobalni vizzel toltott lufikkal. Hat, mondjuk ez normalis. Nagyon jo volt latni azt a rengeteg lelkes gyerkocot beoltozve mindenfele jelmezbe.

 

Hetvegen sajnos vagy szerencsere nagyon sokaig aludtunk, igy mar nem vallaltuk be az Ocenariumot. A kovetkezo hetvegen tervezzuk, csak idoben kell kelni :o) Azert a Vasco de Gama kornyeken szetneztunk alaposan, amolyan ebedelos es gesztenyezos hangulatban. Egyszeruen imadom a sult gesztenyet (kb 2 euro persze). A kikotoben rengeteg zaszlo, a Magyarorszagrol szolo info nincs frissitve, meg nem leptunk be az Unioba ;-)

 

A polipot (polvo) a multkor nem vallaltuk be, arra fogtuk, hogy takarekoskodunk.

 

A nyelvtanulas ezek utan inkabb nyugnek tunik most, minden nap elmenni valahova, raadasul draga. Nincs olyan, hogy hazhoz jon es ingyen van? Hehe, jo, ez csak vicc volt... Neha olyan jo erteni mindent, neha meg elkeserito amikor nem megy. Talan egyszeruen meg kellene probalnom tobb portugallal beszelgetnem, mert irasban nagyon jol megertem oket.

 

Udvozlettel,

g1bajo

gitana19 Creative Commons License 2005.02.13 0 0 743

Köszi!

Nekem is van pár képem:

http://kep.tar.hu/mukori04/50018660#2 Az 1. Porto ill. Gaía Portoból nézvést, az előtérben 1 borszállító teknő, fedőnevén rabelho (rabelo?)

A többi 3 Batalha. És mindezt egy 30 éves analóg géppel (ráadásnak szovjet a drága - de még mindig műxik)

Előzmény: cibet99 (742)
cibet99 Creative Commons License 2005.02.13 0 0 742
alulról a 3., templomlépcső a kislányommal: Mourao (Lonely Planet-ben nem szerepel), a 4. tényleg Évora, a templom falán lévő kereszt ismeretlen falvacska Monchique és Aljezur között, a különálló kereszt és templomtorony Mértola.
Előzmény: gitana19 (736)
cibet99 Creative Commons License 2005.02.13 0 0 741

kérlek, írj arról a partról, mert tervbe vettük, hogy nem sokára megint megyünk! Cabo Espichel szerintem nagy kedvencem lett volna, mert lényűgöznek a vad sziklák és a végtelen óceán. Arrabida Nemzeti Park milyen? eredetileg a Setubal-félszigeten töltöttünk volna 4-5 napot, de szállást sem találtunk az interneten, másrészt a lisszaboni kiránduláson annyival hidegebb volt 300 km-rel feljebb, hogy elrettentünk, és a szállást az út végéig lefoglaltuk. (meg hát jól emlékszem, h Bence riogatott az esővel :-) és tényleg: Lisszabonban esett, mig délen hétágra sütött a nap.)

hogy merre érdemes menni? szerintem bármerre, ismeretlen falvak nagyobb meglepetéseket okoztak, mint a nagy látványosságok. ilyen gyönyörű, letisztult részleteket bármelyik "porfészekben" lehet találni, mi délen a kis sárga utakat is bejártuk, ami néhol földutban folytatódott, de megérte a zötykölődést, erődöket, menhireket lehetett találni.

Előzmény: Entrecampos (735)
quilla Creative Commons License 2005.02.11 0 0 740
szivesen. ha mar aktualis uzenj itt a topikon - olvasni szoktam - mert a megadott emilem doglott.
Előzmény: chili1 (739)
chili1 Creative Commons License 2005.02.11 0 0 739
köszi quilla, az rám fog férni.. főleg mivel a portugál szóval még elég gyengécskén állok:))
Előzmény: quilla (724)
Entrecampos Creative Commons License 2005.02.10 0 0 738
SPAM
Moderatorok merre vagytok?
Előzmény: moj-moj (737)
moj-moj Creative Commons License 2005.02.10 0 0 737

Utazni szeretne? Vegyen olcsón repülőjegyet, csak adja meg az utazási célt és időpontot és megegyezünk. Skyeurope repülőjegy kedvező áron eladó, bárhova, retúr, 1 személy, a foglalási idő korlátozva van. A jegyek száma korlátozva van. Ha érdekli az ajánlat, akkor írjon: moj-moj@freemail.hu

gitana19 Creative Commons License 2005.02.10 0 0 736
Az alsó képcsomagban a 8. (alulról 3.), a templomtorony mag a kereszt nem Évora?
Entrecampos Creative Commons License 2005.02.10 0 0 735
Na ugye, hogy erdekes a helyszin...
Egyebkent azert mertem a helyszint firtatni, hogy a topic cimehez meltoan lehessen egy picit tajekozodni, merre erdemes menni.
A kopogtatorol jut eszembe, hogy lattam olyat ami okol formaju volt.
Irtad, hogy Liszabont csak futolag erintettetek. Gondolom Arrabida igy kiesett, pedig ott van az a part ami nekem a leg jobban tetszett.
Előzmény: cibet99 (734)
cibet99 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 734
az a kép a nyugati parton készült szűrő és egyéb kellékek nélkül, tényleg ilyen szépséges derengés és narancsfények voltak. óriási pára, hatalmas hullámok, fogcsipkés sziklák... gyűltek a népek naplementét nézni, lehet, hogy kifogtunk valami extra helyet? (most megnéztem a térképen: Amoreira-nál készült a kép.)
Előzmény: Törölt nick (732)
cibet99 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 733

írhatnám, hogy "kopogtató valahol" vagy "névtelen templom seholsincs faluban" vagy "egy ablak"... mert szerintem lényegtelen a pontos hely és idő (évszázadok ide v oda :-) )

 nekem...  Portugália.

örülök, hogy tetszett: az időutazás izgalma - úgy értettem az előzményekből - téged is megérintett ebben a varázslatos országban.

Előzmény: Entrecampos (731)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 732
Te pályát tévesztettél :))). Gyönyörűek! A negyediknek a valóságban is ilyenek voltak a színei, hangulata?
Előzmény: cibet99 (730)
Entrecampos Creative Commons License 2005.02.09 0 0 731
Nagyon jo kepek! Csak a kepalairas hianyzik ill. par szo melyik hol keszult.
Előzmény: cibet99 (730)
cibet99 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 730
cibet99 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 729
köszönöm! próbáltam még feltenni - a kedvenc kopogtatóm épp kimaradt -, de nem engedi a rendszer, később próbálkozom.
Előzmény: Törölt nick (728)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 728
Fantasztikusak a képek! (mint mindig :)
Előzmény: cibet99 (727)
cibet99 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 727
tirimi Creative Commons License 2005.02.09 0 0 726
Szia!
Megjelent otthon egy konyv: Felde Csilla Szekely Ervin: Portugal etelek
szvsz eleg jo, van benne rak,meg kagylo is. Biztos lehet meg kapni.
A kedvencem nekem is az a rostra feldobott, megsozott egyszeru cucc, mint Entre camposnak. Azon belul is a lazac (salmão)
Előzmény: cibet99 (721)
tirimi Creative Commons License 2005.02.09 0 0 725
Kedves Laranjeiras!
Meg a jatszoterekrol egy picit: a Monsantoban a Serafina eleg jo hely. Nezzetek meg, ha meg nem voltatok.Igazi gyerekparadicsom, ingyenes belepessel.
Előzmény: laranjeiras (714)
quilla Creative Commons License 2005.02.09 0 0 724
Lakunk arrafele nehanyan, ugyhogy ha magyar szora vagysz, leszunk :o)) En biztosan.
Előzmény: chili1 (723)
chili1 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 723

sziasztok!

február végén megyek Portoba 4 hónapra ösztöndíjjal.. tervezi valaki, hogy ott lesz akkortájt?

atlantisz2004 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 722

Üdv!

A kagyló a párolástól nyílik ki. Ha vásárláskor nyitott kagylót kapsz, ne edd meg, mert gyakorlatilag döglött hús...szóval csak zárt kagylókat szabad megfőzni(inkább csak párolni!)

 

:-))) 

Előzmény: cibet99 (721)
cibet99 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 721

köszönöm. és a "polvo"? szívesen elkészítenék vmi finom halreceptet, ha van kedvenced, írd le, kérlek.

mi most Karácsonykor voltunk kint Portugáliában, és az ünnepi menü épp a szupermarkettben vásárolt hal volt - vajjal, kicsit kaprosan sütőben sütve -, mellé spenótot pároltam, előtte királygarnélát készítettem, persze azt is a hasamra ütve: fokhagymával, korianderzölddel, borssal fehér borban. jól sikerült, bár kicsit aggódtam, mert itthon eddig soha nem vettem rákot a "páncéljával", sajnos nincs kultúrája Mo-on a tengeri herkentyűk fogyasztásának. pl. a kagylóval is kacérkodtunk, de túl sok féle volt, nem tudtam, melyiket, azután meg mi a módja, hogy kinyíljanak? talán a párolástól nyílnak ki, gondolom. azért se vettünk, mert nem tudtuk megállapítani, friss-e, és a kicsi gyerekeink miatt nem mertünk kockáztatni. legközelebb biztos csinálnék kagylót is, ha tudnám, mit kezdjek vele, mert jóval olcsóbb, mint vendéglőben. még akár a CORA-ban is vennék, csak ott megint az a gáz, hogy nem biztos, hogy friss. a rákoknál is problémáztunk, végül a szemüket néztük, mennyire "életteli" fekete vagy szürkés-fátyolos (persze lehet, hogy ez marhaság?). ha tudtok vmit ezekről, írjatok, kérlek!

Előzmény: tirimi (719)
Entrecampos Creative Commons License 2005.02.08 0 0 720
Udv mindenkinek!

De jo, hogy talaltam ezt a topic-ot. Szeretem Portugaliat, kulonosen a regi kisvarosokat ahol az ember ugy erezheti magat mintha visszaroppent volna a kiralyok es lovagok koraba. Minden var tokeletes epsegben, sokban a butorzat is! A tengerpart sem kutya, na persze csak annak aki nem egyedul a furdozest szereti. Egyszoval fantasztikus. Ja a kajat el is felejtettem. Allitolag ott a legjobbak a rakok. Szerintem minden tengerparti nep ezt mondja :-) Amugy tenyleg jok, meg a halak is. Nem ertem, hogyan lehet olyan finom amikor csak besozzak aztan ra a rostra es kesz. Szerencsesek a Portugalok (es akik ott lehettek legalabb egy picit).

A bacalhau nem tartozik a kedvenceim koze, bar ettem mar ehetot is :-)
tirimi Creative Commons License 2005.02.08 0 0 719
Szia!
Na majd en:)
tokehal tejszinnel. a neve kicsit felrevezeto, mert sokan - sok helyen besamellel csinaljak. Vannak valtozatai, koztuk egy-ket igen szoszolos:) Pl: a krumplit gyufaszalnyira szeletelik es megsutik es ugy bele. en szeretem minden valtozatat, de Bragançaban sikerult egy nagyon rosszat enni:)
Előzmény: cibet99 (718)
cibet99 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 718
szerény kisebbségünk számára, akik itt a magyar nyelvet képviseljük, lécci írd meg számunkra is érthető módon, mit főzöl :-) ?
Előzmény: laranjeiras (714)
quilla Creative Commons License 2005.02.08 0 0 717
Jatszoterek? Lisboa jol el van eresztve akkor, mert biza Portoban es kornyeken hosszas kutatomunka kell ahhoz, hogy az ember egyet is talaljon...asszem osszesen 3-4-et lattam, mind megkozelithetetlen tavolsagokban, ugyhogy ez az elvezet nekunk kimarad.
Előzmény: laranjeiras (714)
sziltunde Creative Commons License 2005.02.07 0 0 716

számodra mi a barátságos összeg? mert elég drágák a nyelvtanfolyamok.

a legolcsóbb az egyetemi kurzus, ami 3 hónapos és napközben van. én nem mennék mégegyszer. tehát itt az olcsó húsnak tipikus esete forog fenn, ami ráadásul azért annyira nem is olcsó.

én jártam a Portlingua nevű nyelviskolába, ez a Rossio környékén van, csak jókat tudok mondani róla. Olcsóbb, ha többen vagytok, itt ugyanis a kurzust kell kifizetni. Az összeg osztódik a tanulók számával. :-)

 

Előzmény: laranjeiras (714)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!