Keresés

Részletes keresés

cibet99 Creative Commons License 2005.01.15 0 0 682

napok szerinti leosztásban, a pihenőnapokat nem számítva:

 

- Sagres, Cabo de S. Vincente, menhirkeresés, burgau-i omló erőd

- Monchique hegység, Monchique, Foia csúcs

- Ria Formosa N. P., Tavira (szépséges!), Castro Marim N. P.

- Ponte da Piedade, Lagos, tengerparti séta (ez volt épp Karácsonykor)

- Lisszabon dióhélyban

- Praia de Rocha (ide jártunk fürödni, gyönyörű a part, csodásak a sziklák), Silves

- Mértola (óriási élmény volt, 10 éves fiam kedvenc városa lett), Almodovar

- Caldas de Monchique (ne hagyjátok ki, ha arra jártok, egyedi az "aurája", az a hely tud vmit, a patak sziklába vájja medrét, itt-ott forráskák, burjánzó növényzet...), Aljezur, Odeceixe (hát az vmi káprázat, tünemény városka a domboldalon malmocskával a tetején, melynek bejáratánál egy megtermett asszonyság kötöget, azután kanyarog a nemtommilyen folyó, hogy kikössön az óceánban, madarak, süvöltő szél, hatalmas, fekete gránittömbök, néha tériszonyom volt séta közben)

- Praia do Carvalhal (szintén nyugaton), Zambujeira do Mar, Cabo Sardao (lenyűgöző), Vila Nova de Milfontes, Amoreira(sokszínű sziklák kavalkádja, az út a tengerig a szokott mocsaras-madaras, nagyon érdekes)

- Evora (nagy bánatom, hogy a csontok kápolnája zárva volt, mint sok-sok múzeum és látványosság), Mourao, Monsaraz (ha lehet még fokozni, tömény középkor és így túristátlanul időutazás a javából), menhirkereső

- Loulé (ki tudja miért, totál kihalt volt, bedeszkázott házak, ember alig, pedig nagyon szép város, egy régi, omladozó házba bemásztam és ezüst kilincset fényképeztem, azután volt egy naiv szentkép a falra festve, körülötte omlott a vakolat, a ház a várfalra volt biggyesztve, gondolom, kb a várral egyidős lehetett hatalmas, tágas szobákkal, polgári ház a hódítások korából, a régmúlt dicsőséget áhítva, halálra ítélten, műemlékvédelemmel mi van???, Salir, Alte (szép a folyócskával, forrással, szerintem nem sokan állnak meg itt)

- Alcoutim, menhirtúra elhagyatott hegyi utacskákon mérsékelt sikerrel, de egy omló malmot és ősrégi hidat azért találtunk

 

keveset láttunk, mert a 8 hónapos kisfiúnk miatt nagyon messze nem mertünk kalandozni, már a Lisszaboni utat, ami 270 km volt oda + 270 vissza eléggé rossz néven vette, ott persze a st Jeromos zárva volt; a szállás meg annyira tetszett, hogy nem akartunk feljebb költözni félidőben. egésezn biztos, hogy vissza fogunk menni, annyi minikatarzis ért minket...

Előzmény: quilla (680)
cibet99 Creative Commons License 2005.01.15 0 0 681

A szállásunk Carvoeiro-ban volt a Rocha Brava nevű álomhelyen, mindenkinek jó szívvel ajánlom. interneten foglaltunk egy átlag apartmant, erre egy luxuskivitelűben szállásoltak el minket azonos áron, azóta se tudom, miért, tán, mert alig volt vendég. a kertje csodálatos, kilátás egyenesen a tengerre, 2 szint, saját kertecske, mosogatógép, mosógép, 2 hálószoba, szép nappali, 2 fürdőszoba... minden nap az erkélyen reggeliztünk, alattunk a tenger, az egyik reggel delfinek jöttek, kb 10 percig figyeltük, ahogy tovavonultak. hát, nem semmi pillanat volt! a kisváros is tetszett, mellette Portimao v Lagos iszonyú embergyár, oda ne menjetek! Carvoeiro amolyan klasszikus üdülőváros, a világítótorony környékén szép sétákat lehet tenni.

ami váratlan volt, hogy a szálláson fűtés is volt :-), pedig felkészültünk tundrabugyikkal...

az idő szép, napos volt, az elején az ottani viszonyokhoz képest állítólag hűvos, de két kardigánnal átvészeltük, pár nap múlva azután mint nálunk májusban. párom szinte minden nap fürdött, nagyszerű sétálóidő volt, bár a szél mindig fújt. a szállásunk kertjében öntöztek, ebből azért arra következtettünk, hogy az úszómedence körüli gombák nem a nagy esők következtében burjánoznak:-)

az ország csodálatos, letisztult, gyönyörű formák, extra gyönyörűségek, apróságok: pl kopogtatókat, erkélyrácsokat, kereszteket, csempéket fényképeztem, ezekből sorozataim vannak, a kedvencem egy kopogtató: kicsit torz, nagy orrú, körgalléros férfi fej, bele se merek gondolni, mikor is vot trendi ez a ruhadarab:-), azután némely házakon a "védőcsempék", pl egy halász házán a hajója, viharos tenger, a hajó felett a szentlélek őrködik vagy egy másik házon kislány sétál a szakadékos óceánparton, de az őrzőangyala felülről vigyázza...

ami megdöbbentő: néhol nagy lepusztultság, szegénység, nyomornegyedek, sok-sok pusztuló, elhagyatott, gyönyörű ház, Lisszabonban nem viszik el a szemetet, zsákokban áll az út szélén és egyáltalán, ott óriási a mocsok.

az emberek egyszerűek, de nagyon kedvesek, mosolyogtak ránk, örültek a gyerekeink látványának. azt tapasztaltam, hogy kevés gyereket vállalnak, gondolom, fenti okból... tudtok valamit erről?

folyt. köv.

Előzmény: quilla (680)
quilla Creative Commons License 2005.01.09 0 0 680
Hat engem speciel erdekel, gondolom nem vagyok vele egyedul :o)
Előzmény: cibet99 (679)
cibet99 Creative Commons License 2005.01.08 0 0 679
sziasztok, +jöttünk, fantasztikus volt, 830 gyönyörű - nem átlagos :-) - kép készült, ha kicsit összekapom magam, írok vagy teszünk fel képeket, ha érdekel titeket.
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.03 0 0 678
Jó ötlet,addig is tanuljatok szorgalmasan portugálul.Lisszabon a Föld legjobb helye.
Előzmény: TorresPapa (675)
t.tessy Creative Commons License 2005.01.03 0 0 677

Sziasztok!

Szerintem eloszor utazzatok ki par honapra es azutan dontsetek el, hogy ki szeretnetek-e Portugaliaba telepulni-e vagy sem! En itt tanulok par honapja, s bar diakkent egesz jol megvan itt az ember, de hogy itt eljem le az eletem...

 

Előzmény: TorresPapa (675)
g1bajo Creative Commons License 2005.01.02 0 0 676
A portugalia.lap.hu oldalon elég sok jó link található, azok közül párat érdemes megnézni.
TorresPapa Creative Commons License 2004.12.31 0 0 675
Sziasztok! Csaba és Melinda vagyunk.2 gyermekkel szeretnénk kitelepülni Portugáliába. Ha tudnátok segíteni nekünk,szívesen vennénk a felvilágosításokat,infókat. Bármiről ,ami ezzel a dologgal/kitelepülés,munkavállalás/ és az országgal kapcsolatos. Esetleg,ha tudtok konkrét helyeket a neten,ahol utána tudunk nézni. Üdv: Lindi és Csaba B.U.É.K.
sziltunde Creative Commons License 2004.12.30 0 0 674

bajo

akartam neked írni mélt, esetleg mesélni pár hasznos dolgot. :-( nem sikerült.:-o (ha írsz nekem, válaszolok.)

ne felejtsd otthon az E111-et. két pici gyerekkel pláne! és azért arra készülj föl, hogy az egészségügy nem egészen úgy működik, mint Mo-n. teljesen más a rendszer . Az ügyeleten (állami kórházban) órákat ülhetsz, akár sürgős problémával is. nem mennek házhoz. bocs, ha kicsit negatív voltam, de azért van pár dolog, ami egy magyarnak sokkoló tud lenni. persze, szép az ország, kedvesek az emberek stb., de teljesen más a szitu ha az ember ösztöndíjas, vagy családdal normál életet akar élni.:-)

Előzmény: g1bajo (673)
g1bajo Creative Commons License 2004.12.30 0 0 673
Köszönöm a jókívánságot :o)
A kisebbik fél éves, a nagyobbik három. A picurt persze nem kellett felkészíteni, neki csak az a lényeg, hogy legyen mit enni és lehessen sokat játszani. A nagyobbik pedig lelkesítés nélkül is boldogan utazik, nem ez az első hosszabb külföldi tartózkodásunk. Persze hiányozni fognak a nagyszülők, de a telefon, e-mail és a posta minden távolságot legyőz :o)
Előzmény: sziltunde (672)
sziltunde Creative Commons License 2004.12.29 0 0 672

g1bajo

sok sikert kívánok hozzá!!!

 

mekkora gyerekekkel mentek?

Előzmény: g1bajo (667)
figodeer Creative Commons License 2004.12.29 0 0 671
Sziasztok!

Meglepő kéréssel fogok ahhoz fordulni, aki segítségemre siet.
Nyáron sikerült eljutnom Portugáliába, egészen végig az országon... Lagosban voltam. Sajnálatos módon viszont a portugál orvosokat ki kellett próbálni. :/
Segítségetekre szeretnék számítani, h mi áll az alábbi szövegben:
"1. lap

Hospital Distrital De Lagos Ministerio da Saude - IGIF
Castelo Dos Governadores
8600 – LAGOS

N. Contribuinte: 501502076

Saját adataim

Recebemos do(a) Senhor(a) LJ a importancia abaixo indicada, correspondente ao pagemento da(s) TAXA(S) MODERATORA(S) do Episodo de Urgencia No. 40155067, efectuado meste Hospital em 16/07/2004.

1 episodio de urgencia 6,10
Összesen: 6,10
(Hat euró tíz cent)

Lagos, 2004. július 16. O Funcionario Administrativo

Processado por computador.

2. lap

Recibo original
Hospital Distrital De Lagos Recibo No: 4001344
Castelo Dos Governadores oldal: 001/001
Lagos Data Emissao: 16/07/2004
8600 – LAGOS Mes Processado: 2004. július
Contribuinte No: 501502076
Exmo Sr.(a):
Cliente No: 0009991 saját adataim

Contribuinte No: 0

Causa: Doenca
Modalidades Facturadas:
Urgencia

Episodio Data Designacao Dias Qt. Preco Unit Valor
4015067 16/07/2004 – Episodo De Urgencia 1 30,70 30,70
Harminc euró és hetven cent EUR 30,70

Isento de Selo ao abrigo do art. 141 alinea d), II. 13 do decreto N. 44083, de 1/1/62.
Processado por Computador
Recebido
O Tesourerro

3. lap

Factura original
Hospital Distrital De Lagos Factura No: 4001344
Castelo Dos Governadores oldal: 001/001
Lagos Data Emissao: 16/07/2004
8600 – LAGOS Mes Processado: 2004. július
Contribuinte No: 501502076
Exmo Sr.(a):
Cliente No: 0009991

Contribuinte No: 0

Causa: Doenca
Modalidades Facturadas:
Urgencia

Episodio Data Designacao Dias Qt. Preco Unit Valor
4015067 16/07/2004 – Episodo De Urgencia 1 30,70 30,70
Harminc euró és hetven cent EUR 30,70

Isento de IVA – Art. 9 N.2 IVA/ISENCOES.
Remetemos a presente factura a fim de ser liquidada no prazo de 10 dias uteis.
NOTA: Indicar sempre No. N/ factura.

Processado por Computador
A Funcionaria"


Néhány dolgot tudtam én is kikövetkeztetni, de a szöveget nem tudom sajnos, ezért szeretném, ha segíteni olyas valaki, aki tud portugálul.
Hálás köszönet a segítségért, ide várnám a magyar fordítást: figodeer@freemail.hu

Sziasztok és BUÉK!
poter Creative Commons License 2004.12.29 0 0 670

Kedves Mindenki!

 

Mar az elobb elkuldtem egy hasonlo uzenetet, de ugy tunik, nem erkezett meg. Szoval, en is Portoban vagyok, es vasarnap erkeztem. Van olyan kozuletek, aki ismer mar engem. Azt gondoltam, ha mar igy osszegyultunk a forumon, valosagban is talakozhatnank. Nekem most eleg sok idom van. Latom, sokasodunk, januar vegen is jonnek. Ennek nagyon orulok. Az email cimem: poter@freemail.hu

 

Irjatok!

quilla Creative Commons License 2004.12.29 0 0 669
Uhhh, hat igen nagy falatnak hangzik ez igy, veglegesen idekoltozni :o) Mindenesetre vagyunk itt egy felmareknyian, marmint konkretan Porto es kornyeken. Mind lanyok...
Előzmény: imensa (668)
imensa Creative Commons License 2004.12.29 0 0 668

Sziasztok! 

 

Pécsi egyetemista vagyok aki egy hónap múlva véglegesen Portoba költözik!! Ha van valaki aki hasonló terveket forgat a fejében vagy már kint él Portugáliában, írjon nekem, mert szeretném magyarokkal tartani a kapcsolatot, én és portugál jövendőbelim is..:)    

 

g1bajo Creative Commons License 2004.12.29 0 0 667
Szia Sziltunde,

kicsit igen, persze valójában nem :o)

Azóta beszéltünk már párszor telefonon az ügynökkel. Érkezésemkor elmegyünk majd pár helyre, megnézem milyen helyeket néztek ki nekem. Optimista lélekként bízom bennük. Ha nem sikerülne mégsem ilyen gyorsan, akkor pár nap szálloda lesz a megoldás (már le is van foglalva a biztonság kedvéért).

(Szépek a képeid.)
Előzmény: sziltunde (666)
sziltunde Creative Commons License 2004.12.27 0 0 666

szia bajo

Mo-ról fogsz lisszaboni lakást bérelni ?

Előzmény: g1bajo (662)
quilla Creative Commons License 2004.12.23 0 0 665

MinhoMinho 2

 

Es legyen Minho... a Portugal Spanyol hatar eszakon, a tuloldal a spanyolok foldje.

quilla Creative Commons License 2004.12.23 0 0 664

Porto - RibeiraPorto - Ribeira 2.Porto

 

 

Gaia

 

Akkor legyen Porto...

tudo bem Creative Commons License 2004.12.23 0 0 663
Nem sok képet látni ebben a fórumban, néhányat küldök, ami hirtelen úgy előkerült az archívumomból. Mindegyik fotót Lisszabonban készítettem. Remélem ismerős azoknak akik már jártak arra, és tetszik azoknak, akik még nem.

Az első a Tejo partjáról. Bárki lemehet és megkeresheti :o)
Rio Tejo

Visszaindulva a város szíve felé két utcakép készült,
Utca
Kisutca

és egy a villamosról.
Villamos

Ha elég sokat gyalogol az ember, akkor a Corte Inglés felé talál egy kis parkocskát, szépen rendezett fákkal.
Park

Csodaszép abból a magasságból visszanézni, le a partra.
Panorama

Készült erről egy éjszakai fotó is. Lisszabon szép.
Éjszaka
g1bajo Creative Commons License 2004.12.23 0 0 662

Köszönöm a tanácsot, az a baj, hogy már korábban is keresgéltem ilyen módon, de sajnos a legtöbb hirdetés úgymond falsnak bizonyult, mert az adott lakás már régen ki volt adva, csak nem szedték le magát a hirdetést. Most egy Lisszabonban élő baráttól kaptam egy ügynökség telefonszámát, akikkel beszélve már ígéretet is kaptam szerencsére :o)

Előzmény: t.tessy (661)
t.tessy Creative Commons License 2004.12.21 0 0 661

Szia G1bajo!

 

Szerintem interneten is talalhatsz lakast januarra. Ha a google.com keresoprogramban beirod, hogy "aluga-se Lisboa" vagy valami hasonlot, akkor talalsz majd jopar honlapot, ahol lisszaboni lakasokat vagy szobakat hirdetnek...

Sok sikert!

Előzmény: g1bajo (639)
pbence2345 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 660

512 kb felett nem lehet kepet feltenni, majd megprobalom lekicsinyiteni....

quilla Creative Commons License 2004.12.20 0 0 659
En kivancsian varom a nem tipikus kepeket :o) Kozelebb vagyok most ehhez fizikailg, mint te, de megis naaagyon messze attol, hogy odajussak. Szoval muti :o)
Előzmény: pbence2345 (658)
pbence2345 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 658

Igen, mindezt mar itthonrol.....de majd megprobalok ide kepet feltolteni...

 

A legjobb volt latni, hogy a csoport fele nem latott havat meg soha...:o)))

Előzmény: quilla (657)
quilla Creative Commons License 2004.12.20 0 0 657

:o(

es mindezt mar odahaza irod, gondolom...

Előzmény: pbence2345 (656)
pbence2345 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 656

Szia!

 

A portugaliai sieles eleg kulonlegesre sikeredett,mert zarasra ertunk oda, igy - bar eleg sok ho volt - nem sieltunk. A taj viszont nagyon szep volt.....:)))

Előzmény: quilla (650)
quilla Creative Commons License 2004.12.20 0 0 655

Hat a sin meg elegge girbegurba, de talan... semmi nem megy gyorsan, sot :o( Na de latinok... de mi ez a vakvagany? ha gondolod, mailben is szivesen veszem...

Lisboa... hat hol van az tolem? :o)) Fenyevekre egyelore... de alkalomadtan felhasznalom az infot.

Tavasszl mikor mi bereltunk lakast, az ellenben be volt butorozva, hogy mindezt mennyiert azt nem tudom, azota szerencsere erre mar nincsen szukseg, csak idore, hogy ez a nem kis lakas rendben legyen tartva. Van azert valami jo az otthoni kisebb meretu lakasokban :o))

Előzmény: cicja (654)
cicja Creative Commons License 2004.12.20 0 0 654

Szia Quilla,

 

látom neked kezd sinen lenni a dolgod. Én kicsit vakvágányra futottam.

 

Azzal egyetértek, hogy nem sok magyar van kint, de a lisszaboni nagykövetségen elvileg feljegyezenk minden magyart aki hosszabb időre szándékozik kint maradni és minden hónapban egyszer szerveznek nekik egy találkozót. Részletek a kinti nagykövetségtől.

 

Én ismerek valakit aki ismer két vegyes házaspárt...lehet hogy ugyanezeket...

 

Azzal is egyetértek, hogy a fűtés ritkaság. Az én "családom" egy kis méretű elektromos hő ventillátorral oldja meg hogy ne vacogjanak a fűrdőszobában meg a a TV előtt esténként.

 

Az albérletek nem szoktak bebútorozva lenni. A havi költség albérlettel, rezsivel, kajával kb. 500 Eur per fő ha jól emlékszem a tavalyi kalkulációmra.

 

cic

Előzmény: quilla (653)
quilla Creative Commons License 2004.12.19 0 0 653

A vegleget nem tudom... lehet is meg nem is, de egyelore ez igy nincs eldontve. Ugy vagyok, mint a meseben, hol volt hol nem volt :o)) Nem tul sok magyar van itt a kornyeken... Bence ugye most a hetvegevel hazament, maradt meg egy lany, aki ide jott ferjhez mar jo ideje es magyar tanfolyamokat is tart tobbek kozott, na most eppen o is odahaza van karacsonyra. O ismer meg egy vegyesparost es kifujt a magyar tema egyelore, jele tudasom szerint. Illetve dehogy, itt lejebb is irta valaki, hogy decemberben keszul kijonni a baratjahoz, hat jon is, jovo vasarnap erkezik, ha minden igaz :o))

Talajt talalni nem is lenne annyira nehez nekem, ami nehezito korulmeny az a gyerek es az ovodak arai...egyelore fabol vaskarika, ez meg nem megoldott kerdes.

Előzmény: cibet99 (652)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!