Keresés

Részletes keresés

Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.20 0 0 612
Voltam Lisszabonban és környékén 1 hétig.A szállodákban,vendéglátóhelyeken általában tudnak angolul,ez nem gond.Esetleg ilyen helyen elhelyezkedhetnél (Lisszabon,Estoril,Cascais....vagy Algarve délen),portugálul viszont tanuljál addig is,ahogy észrevettem nem könnyű nyelv,a kiejtés és a hangsúlyozás miatt.
Előzmény: sylca (611)
sylca Creative Commons License 2004.10.20 0 0 611
Köszi a váalszt,Te voltál ott? mukát szeretnék, de nem tudom, milyen esélyeim vannak.Angolul,és németül tudok csak.
Előzmény: Cavalcanti (610)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.19 0 0 610
Nagyon jó hely,Lisszabon kitünő hely,van minden,metroval könnyen eljutsz bárhova, a környékbeli üdülőhelyek az Atlanti-óceán partján (Cascais,Estoril) nagyon jók,sok turista,óceánpart,pálmafák,sok étterem,bár.
Előzmény: sylca (609)
sylca Creative Commons License 2004.10.19 0 0 609
Sziasztok! Tudnátok segíteni? Olvasom miről beszélgettek, és én is Portugáliába szeretnék menni 3-ad magammal, dolgozni. Mi fontosat kell tudnom? Jó hely?Szilvi
sylca Creative Commons License 2004.10.19 0 0 608
léé
poter Creative Commons License 2004.10.12 0 0 607
a nagykövetség semmit sem modott gyakorlatilag, munkavállalási szabályokról beszélt, meg a portugália.lap-ról írt, meg erről a fórumról, ösztöndíj lehetőség nem nagyon van.
passa77 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 606
Bocs, ha neked sem sikerülne a fórumon keresztűl:
passa77@freemail.hu
passa77 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 605
Helló !

Nos, mi is Portugáliába készülünk és hasonló gondokkal küzdünk, mint Te.
De ha írsz nekem egy e-mailt, akkor megoszthatjuk egymással, amit tudunk.
( Akartam neked írni, de nem tudtam)
marzel Creative Commons License 2004.10.11 0 0 604

És mit mond a magyarországi Portugál Nagykövetség?

Előzmény: poter (603)
poter Creative Commons License 2004.10.11 0 0 603

Sziasztok!

 

A portugáliai Magyar nagykövetségtől kaptam meg ennek a fórumnak az elérhetőségét, s gondoltam itt kaphatok néhány információt Portugáliáról. Én december végén költözöm Portóba, és szeretnék ott valamilyen munkát találni. Jogászként végeztem Budapesten, de ezen a területen sajnos nem valószínű, hogy ott majd találok bármit is. Ebből adódóan nyitott próbálok maradni bizonyos fokig. Portugálul is csak valamennyire, ezért valószínűleg rám fo férni egy gyors tanfolyam is. Ha bárkinek van valami hasznos tippje, kérem, jelezze, minden hasznos információnak örülök.

 

Előre is köszi

passa77 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 602

Sziasztok !

 

Nem tudja valaki esetleg, hogy mikor van portugáliában narancsszüret?

Sajnos csak azt tudom, hogy évente 2X is szedik.

 Továbbá, nem tud nekem valaki portugál nyelv tanulásában segíteni?

Mármint olyan valaki, aki nem profi nyelvtanár és nem is kér olyan magas honoráriumot a segítségért.

 

 Ha esetleg olvasná valaki a hozzászólást, aki már élt kint (nem csak nyaralt) és szívesen segítene egy kicsit abban, hogy én is kijussak, az kérem jelezze!

Leginkább információkra van szükségem különböző dolgokkal kapcsolatban.

Cavalcanti Creative Commons License 2004.09.30 0 0 601
konnektor ugyanolyan mint nálunk,lehet használni.
Előzmény: bla.andras (600)
bla.andras Creative Commons License 2004.09.30 0 0 600

Sziasztok!

 

Új vagyok itt:-)

Egy kérdésem lenne, de az nagyon fontos és sürgős!

Milyenek odakinn a konektorok, tudom majd kinn használni a telefontöltőmet?

Holnap után indulok, fontos lenne tudnom!!!!!!

Vitya Creative Commons License 2004.09.29 0 0 599
... Továbbá a vállalkozásos linkemet is megvariálták.
Előzmény: Vitya (593)
Vitya Creative Commons License 2004.09.29 0 0 598
Nem egy megbízható szájt. De most pl. - e hozzászólás megírásának pillanatában - éppen működik.
Előzmény: quilla (596)
t.tessy Creative Commons License 2004.09.27 0 0 597
Közben kaptam e-mailt a portugál nagykövetségtől. Egy hölgy azt írja, hogy havi 1000-1500 Eurot kell igazolni. Az évi 12.000-18.000 Euro... "Nem sok ez egy picit?!" Máshol (pl: Ausztria) évi 5000 Eurot kell igazolni!!! Nem hiszem, hogy Portugália ennyivel drágább lenne!!!
quilla Creative Commons License 2004.09.27 0 0 596
En a megadott oldal helyen sajna csak ezt latom: The page cannot be displayed :o((((
Előzmény: Vitya (591)
Vitya Creative Commons License 2004.09.24 0 0 595

OFF

 

A következőt kellett volna tenned:

 

1. lépés: Beírod a Gúgliba, hogy "Osztrák nagykövetség", kijelölöd, hogy "lapok Magyarorsz ról", majd klikk a Keresés"-re. Ezt kapod eredényül. 

 

2. lépés: Az első (!) kiadott linken, ami a bp.-i Osztrák Nagykövetségé (rögtön ide jutsz amúgy akkor is, ha a Gúglin a "Jó napom van" gombot nyomod meg) ráklikkelsz a "Vízum- és utazási információk" linkre, majdan a "Külföldi állampolgároknak" hivatkozásra. Íme az eredmény.

 

3. lépés: A kapott oldalt végigolvasod.

 

Így rögtön világossá vált volna, hogy

 

a) A vízum és a tartózkodási engedély NEM ugyanaz;

 

illetve (amit végül sikerült kinyomoznod)

 

b) "2004 május 1-től magyar állampolgároknak nem szükséges tartózkodási engedélyt kérni. Tartózkodási engedélyre már nem, de munkavállalási engedélyre továbbra is szükség van,
amit a jövőbeni osztrák munkáltató kér meg az osztrák munkaügyi hivataltól (ARBEITSMARKTSERVICE-től)."

 

ON

 

Portugáliában ezzel szemben 3 hónapot meghaladó tartózkodás esetén tartózkodási engedélyt kell kérni.

 

Előzmény: gitana19 (594)
gitana19 Creative Commons License 2004.09.24 0 0 594
Nekem 3 helyen (bécsi omagyar nagyköv, bp-i osztrák nagyköv, KüM) 1000 félét mondtak (Ausztriával kapcsolatban), köztük olyan "elmés" dolgokat, mint vízum nem kell, csak tart. engedély (a kettő ugyanaz), aztán végül elmentem a rám vonatkozó kerület idegenrendészetére, mondván, helyben dől el minden. Hát nem kell. OK, a tanulóvízum kicsit más, de sztem helyben kell érdeklődni.
Előzmény: t.tessy (589)
Vitya Creative Commons License 2004.09.24 0 0 593

Esetleg Portugáliában vállalkozás indításáról szóló hasonló leírással nem rendelkezik valaki?

 

Így hirtelen csak angolul írt guide-ot tudok.

Előzmény: and the fish goes on... (592)
and the fish goes on... Creative Commons License 2004.09.24 0 0 592

Ez szuper!

Esetleg Portugáliában vállalkozás indításáról szóló hasonló leírással nem rendelkezik valaki?

Nekem egy ismerősöm azt mondta, hogy  Portugáliában a külföldi állampolgárok ugyanolyan feltételekkel alapíthatnak céget, mint az ottaniak, az  újonnan indított vállalkozások 1 év adómentességet élveznek, valamint a külföldi állampolgárok számára automatikus tartózkodási engedélyt jelentenek. Ez túl jól hangzik. Vajon igaz ez?

Előzmény: Vitya (591)
Vitya Creative Commons License 2004.09.24 0 0 591
Ez az anyag ma reggel "került a kezembe". Javasolt, hogy akinek komolyabb tervei vannak Portugáliában (vagy -val), az rágja át magát rajta.
Előzmény: Vitya (590)
Vitya Creative Commons License 2004.09.23 0 0 590

Én sem tudom pontosan, hogy kell-e vagy nem...

 

Pedig elég könnyen eldönthető... :-)

 

I. Észérvek alapján:

 

1.) Általában:

 

Hány napig tartózkodhat magyar állampolgár tartózkodási engedély nélkül az Európai Unió tagországaiban?

Három hónapot meghaladó tartózkodás esetén kell tartózkodási engedélyt igényelni. (Forrás: KüM EU-vonal)

 

2.) Portugál viszonylatban:

 

 A külföldiek beutazását és tartózkodását és kitoloncolását szabályozó törvényerejű rendelet (Decreto-Lei nº 60/93, de 3 de Março -com as alterações introduzidas pelo Decreto-Lei n.º 250/98 de 11 de Agosto sobre as condições de entrada, permanência, saída e afastamento de estrangeiros do território nacional) 19. cikk 1. és 2. pontja, továbbá - különösen - a 23. cikk első pontja, amit idézek:

"Os títulos de residência previstos nas alíneas a) e b) do nº 1 do artigo 15º devem ser requeridos pelos interessados no prazo de três meses contado a partir da data da sua entrada em território nacional." = "A 15. cikk 1. pont a) és b) bekezdésében megjelölt tartózkodási engedélyeket [azaz az EU-országok állampolgárai számára biztosított tartózkodási engedélyt, illetve az ideiglenes tartózkodási engedélyt] az érdekelteknek az országba való belépésüket követő három hónapon belül kell igényelniük." (Forrás: Az Idegenrendészeti és Határőrizeti Hivatal weboldala)

 

(II. Tekintélyérvek alapján: Lisszaboni nagykövetség vs. "mások" - vajon ki tudja jobban? :-) A leginkább persze a budapesti Portugál Nagykövetség illetékes a kérdésben, de ők is csak azt fogják mondani, amit feljebb leírtam.)

 

Kiváncsi volnék, hogy aki szerint mindez "hülyeség", az mire alapozza...

Előzmény: t.tessy (589)
t.tessy Creative Commons License 2004.09.23 0 0 589

Én sem tudom pontosan, hogy kell-e vagy nem...

A lisszaboni nagykövetségről kaptam egy emailt, ami szerint a 90 nap lejárta előtt ki kell állíttatni...

Ugyanakkor mások meg azt mondják, hogy hülyeség! Nem kell!

 

Előzmény: gitana19 (588)
gitana19 Creative Commons License 2004.09.22 0 0 588
Kell még tartózkodási engedély? Most h EU-tagok vagyunk? Nekem pl. nem kell május 1je óta (Ausztriában tanulok)
Előzmény: t.tessy (587)
t.tessy Creative Commons License 2004.09.22 0 0 587
Tudja valaki, hogy a tartózkodási engedély megszerzéséhez havi hány eurót kell igazolni?
gitana19 Creative Commons License 2004.09.17 0 0 586

Kutyák: hatósági állatorvosi igazolás és nemzetközi oltási könyv (az a sárga, ami macskáknak is ugyan olyan), a határátlépést min. 21 nappal megelőző veszettség elleni oltás, 12 hónapnál nem régebbi (macskáknál 6 hónap).

Legalábbis az Osztrák Kinológiai Társaság szerint :-))

Előzmény: and the fish goes on... (582)
and the fish goes on... Creative Commons License 2004.09.17 0 0 585

quilla.

Nagyon köszönöm a válaszodat, a jövő héten befutok a nagykövetségre.

Előzmény: quilla (584)
quilla Creative Commons License 2004.09.17 0 0 584

Munkavallalasi engedelyt odahaza, vagyis a Mo.-i  nagykovetsegen kell megkerned es oda is kapod meg elbiralas utan. Szukseges ledani hozza a munkaszerzodesedet, de ok azt mondtak, hogy csak odahaza intezheto el a dolog. Ha jol tudom, az itteni kulfoldi munkavallalas keretszamhoz van kotve, szoval ha nem telt be az eves letszam, jok az eselyek, nem azt vizsgaljak (mint odahaza) hogy az adott munkahelyre tudnanak e esetleg portugalt alkamazni. Sejtesem sincsen milyen munkat lehetne egyebkent a nyelv ismerete nelkul keresni, mert azert nem altalanos dolog, hogy a lakossag beszeljen angolul, bar teny, hogy elboldogulsz vele szukseg eseten.

Erdemes lenne falhivnod a nagykovetseget, nagyon segitokeszen adnak infot tapasztalataim szerint. A neten tobbfele cimuk is megtalalhato, de a MOM parkban vannak, szoval ott kell oket keresni.

Előzmény: and the fish goes on... (582)
and the fish goes on... Creative Commons License 2004.09.17 0 0 583
Ja, és még annyit, hogy én Lisboa-tól nem messze Setubal közelében fogok lakni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!