Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.10 0 0 8563

Ez a fejlődés ára.

Előzmény: Flower2000 (8562)
Flower2000 Creative Commons License 2018.05.10 -1 0 8562

A vétkes az emberiség, mert már a klímát is tönkretette, nem csak a talajt, a levegőt és a vizeket.

Előzmény: attamatta (8561)
attamatta Creative Commons License 2018.05.10 0 0 8561

A vétkes neve: El Nino. 

Előzmény: szofi762 (8558)
klindus Creative Commons License 2018.05.10 0 0 8560

Érdekes , hogy még mindig nem melegszik az idő, itthon pedig nem hül ? Forditva kéne legyen.

Ezen  a web camon is látni reggel 11fok volt .Nappalra is csak 20-22 irnak.Legalább ki lehet birni a napon is.

https://www.webcamtaxi.com/en/portugal/algarve/peneco-beach-albufeira.html

Előzmény: szofi762 (8558)
Flower2000 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 8559

Algeriaban is hűvos volt mostanaban es esett. Most mar nem lehet kiszamitani az idojarast.

Előzmény: szofi762 (8558)
szofi762 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 8558

Köszi! Hát azért fura hogy itthon melegebb van mint dél Portugáliában!

Előzmény: klindus (8554)
Flower2000 Creative Commons License 2018.05.09 -1 1 8557

Hát csak a közlekedés olyan elmaradott, az a baj. Aki autót bérel annak nincs gondja, de én rá vagyok utalva a tömegközlekedésre.

Előzmény: klindus (8556)
klindus Creative Commons License 2018.05.09 0 0 8556

Ezt a környéket nem szabad kihagyni !  

Előzmény: Flower2000 (8550)
klindus Creative Commons License 2018.05.09 0 0 8555

Igen ,  olvastam is a blogodat , nagy élmény volt, gyönyörű helyeken jártál már.                                       Sokat segitett a tájékozódásban  ( sziklás partok megismerésében).

 

 

Előzmény: geodo1 (8551)
klindus Creative Commons License 2018.05.09 0 1 8554

Szia !

 

A jövő héten már csak melegebb lesz? Árnyékban fáztunk.

 20 -22 fok volt , de napos . Este kellett a dzseki.

A viz hideg - 18 fok , de a tűző napról jól esett a vizbe menni.

Albufeira irányába menjetek ha sziklás öblöket kerestek , mert Villamoura felé egyre laposabb a part a kikötőtől már sziklák sincsenek , de ezt csak a repülőről láttam , ill. a google-n néztem. Villamoura irányában kb.2- 3km-t érdemes menni.

A Falésia beach álomszép!

 

Előzmény: szofi762 (8549)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.09 -1 2 8553

Nem tett fel képet :)

Ahogy nézem a minyuszoló vagy gyerek vagy csak simán meg van sérülve agyilag.

Az utóbbi lesz ha ezután sok sok minuszt kapok.

 

Előzmény: klindus (8552)
klindus Creative Commons License 2018.05.09 -1 0 8552

Az eszem megáll mire kaptál minuszt!?

 

Előzmény: Flower2000 (8550)
geodo1 Creative Commons License 2018.05.09 0 1 8551

Én bőven írtam Falésiáról a blogomon, viszont szerintem arra, hogy mi a 'leg', nehéz válaszolni, mert mindenkinek más. Például, bár nekem is top 3-as Falésia, de nem ez tetszett a legjobban. Sőt, az se biztos, hogy ki tudnék választani egyet. De az biztos, hogy a te leg-edet csak te tudod kiválasztani. :)

 

Sajnos nem csak itt, hanem mindenhol az autó/odajutás/szállás háromszögben mozognak a fórumok, és egyre inkább. Teljesen igazad van, jó lenne, ha sokan írnának az élményekről is.

 

Előzmény: klindus (8546)
Flower2000 Creative Commons License 2018.05.09 -3 3 8550

Vasoxidos homokkő. ha jól látom. Én is nézegetem ezt a környéket, jó, hogy írtad ezeket, legalább tudom mihez tartani magam.

Előzmény: klindus (8548)
szofi762 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 8549

Szia! Mi másfél hét múlva indulunk.. És pont ezen a részen lesz az egyik szállásunk, csak nem a Porto Bay hanem a sima Hotel Falesia. Nagyon szépek a képek, emlékszem erre a partszakaszra, talán pont 10 éve voltunk Algarveban de tudtam hogy a Falésia felett kell szállást foglalnunk, ebben az egyben biztos voltam!

Jó hogy írod ezt az apály-dagály dolgot, eszembe sem jutott hogy ez Portugáliában is szempont lehet, pedig logikus!

Merre indultatok el a parton? Albufeira vagy Villamoura irányába? 

Pont kérdezni akartam hogy milyen ott az idő mostanság, persze látom az előrejelzést de pl. nem tudom hogy este mennyire hűl le a levegő, egyáltalán vigyünk dzsekit?

Előzmény: klindus (8546)
klindus Creative Commons License 2018.05.08 -2 0 8548

Húúúú kicsit sok lett de igy sikerült

 

Előzmény: klindus (8547)
klindus Creative Commons License 2018.05.08 -1 1 8547

klindus Creative Commons License 2018.05.08 0 2 8546

Most jöttünk a Falésia beachról (Porto Bay Falesia hotel), hajóval megnéztük a partot Praia Falesiatol , Sagres Cabo de Sao Vincenteig , de ilyen KÜLÖNLEGES partszakaszt (Európában még nem láttam) .   Szépet igen, de ez olyan mintha a Holdon járnál.                                                                                  Tudom szép Benagil, vagy Praia Dona Ana stb....                                                                            Először jártunk Algarveban és itt a fórumon kérdeztem is melyik partszakasz a leg... de  konkret választ nem nagyon kaptam.                                                                                                                                 Hát akinek ilyen kérdése lenne , a Falésia beachet ki ne hagyja.!!! Másik ötlet , ---kár hogy nekem senki nem javasolta, a vizben a sziklák előtt  kilométereket  lehet gyalogolni és közben álomszép strandokat látni.Itthon még nem gondoltuk hogy a vizben is el lehet indulni.  Mi mezitláb mentünk, de cipővel gyorsabb. Persze mire vissza indultunk volna a dagály miatt, a szikák tetején kijart ösvényeken jöttünk vissza. Nagyon nagy élmény, pazar kilátással.                                                                                            Ezen a fórumon főleg az autóbérlésről és a repülésről lehet olvasni. Irjatok minél többen élménybeszámolót !!!                                                                                                                          Kiváncsi lennék az Algarvét jól ismerőktől :  vajon van hasonló part Portugaliaban?                                     

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.06 -1 0 8545

Köszönöm!

Előzmény: klindus (8544)
klindus Creative Commons License 2018.05.06 0 0 8544

Háááááát  nagyon irigyellek az ilyen élménydús utakért, bevállalnám én is ,de sajnos a párom hiányos nyelvtudásunk miatt irodafüggő. Ezt biztos nem szervezné le iroda.                                                                 Szerencsés,jó utat kivánok!

Előzmény: Törölt nick (8542)
llaci10 Creative Commons License 2018.05.06 -2 0 8543

 

"Az iroda kontra magánszervezés két külön műfaj, mindenki a kedvezőbbet választja, nincs baj egyikkel sem." Teljesen igaz. Csakhogy ez, és a többi utazási topik sem az utazási irodák ajánlatairól szól. 

Az eredeti kérdés az volt : "Melyik utazási irodát ajánljátok  Portugáliába utazáshoz ?" Az erre adott válasz elég reklámízű lenne. Arra máshol rengeteg ajánlatot lehet találni.

Előzmény: Törölt nick (8542)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.06 0 0 8542

Őszre egy északi körutat szerveztem. Vettem hozzá két pár repjegyet TAP-ra bagóért.

Van hat privát szállásfoglalásom és előttem áll kb kétezer kilométer autózás. (Ennek a fele nem kötelező)

Minden szállásomon eltöltök három-négy napot és megnézem a környéket.

Nos ezt nem szervezi le egy iroda, ezt próbáltam elmondani :)

 

Az iroda kontra magánszervezés két külön műfaj, mindenki a kedvezőbbet választja, nincs baj egyikkel sem.

Én csak megkiséreltem egy embert az indokaimmal átcsábítani erre az oldalra.

Előzmény: KozO (8539)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.06 0 0 8541

Értem az indokaidat, köszönöm.

 

Előzmény: klindus (8538)
KozO Creative Commons License 2018.05.05 -2 0 8540

Tudtátok, hogy Brazília első császárának szívét Portó (Igreja da Lapa) őrzi?

 

https://www.youtube.com/watch?v=6yxuzcoiMIs

 

 

KozO Creative Commons License 2018.05.05 -2 0 8539

Miért akarjátok lebeszélni az embereket az utazási irodás utakról?

Egy-egy utazási iroda rengeteg embernek ad munkát és megélhetést. Aki a biztosat válassza jó pénzért és nem szereti magának szervezni az utat, jobb szereti ha megmondják mikor mivel menjen és mit csináljon, azoktól nem szabad elvenni ezt az örömöt. Nem szeretném ha az olyan helyek ahol mi is jártunk helyi segítséggel olyan felkapottak lennének, mint a megszokott látványosságok környéke. Legutóbb Portóban pont az tetszett hogy olyan helyeket kerestünk meg és olyan helyeken étkeztünk és azt, ami utazási irodával szervezve esélytelen lett volna. A szépségét az fokozta, hogy csak helyiekkel találkoztunk.

 

Autót vásárolni is sokan szeretnek nepperektől jó magas áron, sokkal kényelmesebb és nincs benne rizikó, mert ott 100% hogy átvernek valamivel.

Előzmény: Törölt nick (8536)
klindus Creative Commons License 2018.05.05 -4 0 8538

Nekem a szabadságot pont ez jelenti, ahogy irtad:  " ha sikertelenség van bármely összetevőnél, akkor nem kell saját magunkat szapulni, hanem arra ott van a jutalékkal jól megfizetett utazási iroda"                       Nem a repjegyvásárlás és a szállásfoglalás a kunszt, hanem a napi programok leszervezése  -------ha valaki  nem beszél angolul -------és itt erről volt szó.                                                                        Akinek nincsenek nyelvi gondjai  gyorsan , gond nélkül el tud igazodni annak én is a saját szervezést javaslom.                                                                                                                                           Mi rendszeresen irodával utazunk még soha nem csalódtunk, soha nem kaptunk rosszabb szállást sőt az már a hotelen múlik ,ha esetleg cserélni akarsz kaphatsz jobb szobát is.   A foglalás egyébként akkor is lutri, ha saját magad foglalsz.                                                                                                          Nekem az a tapasztalatom , hogy sokan olcsóbb szobát kérnek pl. csak oldal kilátás tengerre vagy kertre és el kezd reklamálni hogy sz...r a szoba. Az irodák  ( persze nem "no name" ) maximálisan figyelembe veszik és leszervezik az igényeidet .Pl most.:kértem  5. emelet, tengerre néző, felújitott szobát,  még az emelet is stimmelt .                                                                                                                                              Na, nem veled akarok vitatkozni ,csak ne riasszon el senkit az iroda, nekünk jók a tapasztalataink.              Sikertelenség mindkét esetben előfordulhat , ilyenkor jó ha ott van az iroda.

Előzmény: Törölt nick (8536)
somoyra Creative Commons License 2018.05.05 0 1 8537

szia

Társulnék hozzád, ketten többre mennénk. Emailom publikus, ha érdekel írj kérlek.

Előzmény: nohhrra (8528)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.05 0 3 8536

A sajáterős ügyintézés megadja a szabadságot, amit egy utazási iroda nem fog leszervezni.

 

Nem a pénz megtakarítás motivál, amikor magamnak rakom össze az utamat.

Manapság egy repjegy megvásárlása semmivel sem nagyobb kunszt, mint venni egy jegyet a sárgabuszra a Balatonig. Egy szállás kiválasztása és lefoglalása szintén pár kattintással megoldható az interneten.

Ha nincs hozzáértés a netes vásárláshoz, akkor is érdemes keresni valakit a családban vagy az ismerősök között, aki tud ebben támogatni.

 

Semmivel sem lakozik ebben a módszerben nagyobb rizikó, mint egy utazási iroda által szervezett utazásban. Talán az egyetlen megfogható különbség az, hogy ha sikertelenség van bármely összetevőnél, akkor nem kell saját magunkat szapulni, hanem arra ott van a jutalékkal jól megfizetett utazási iroda.

Nem töprengek azon, hogy mi van akkor, ha nem úgy történnek a dolgok, ahogy elképzeltem. A felmerülő problémákat megoldom és nem várok telefonos segítségre egy olyan irodától, aki talán nem is látta azt a helyet amire az útját értékesítette.

 

A sikertelenségek előfordulása (pl nem az a szállás, nem olyan a szállás, nem az a kilátás, stb) sokkal esélyesebb egy szervezett út esetén, hiszen egy iroda csak akkor tud versenyben maradni, ha versenyképes árakkal rukkol elő a piacon. A versenyképes árból az irodának még ki kell hasítania a saját jutalékát, hogy tudja fedezni a működési költségeit. Ha egy iroda előáll egy alacsony árral, akkor az nem azért van mert szereti az ügyfelét, hanem azért, mert alacsony értékű szolgáltatást ad el az arra fogékony embereknek.

Ezzel nem azt akarom sugallni, hogy az irodák lehúznak. Azt a hasznot, amit leszednek az eladási árból, azért ők elvégzik a szervezés munkáját, amit te nem voltál hajlandó magadért megtenni. Az pedig, hogy ez a haszon sok vagy kevés az nézőpont kérdése, mégpedig azé a nézőponté, amelyik oldalon állsz. Minden üzletben olyan eladási árat kalkulálnak, amire még van elég vevő. Ha fogy a vevő, mert magas az ár, akkor csökkentik a minőséget, de a hasznot tartani kell, egyébként nem éri meg csinálni.

 

Azonos kategóriákban gondolkozva az árak mindig egyformák. Valaki mindig megfizeti a révészt.

Előzmény: nohhrra (8532)
klindus Creative Commons License 2018.05.04 -4 1 8535

Mi most voltunk Algarveban Neckermannal.

Szuper szervezés volt,sokkal egyszerűbb és gyorsabb,( mindent intéznek helyetted -- ha elfoglalt vagy sok időt megspórolsz a szervezéssel ),   mint                                                                              "magamnakszervezem travellel" , persze igy drágább is.   Mi sem beszélünk angolul, taxival gyorsan , egyszerüen bárhova könnyen eljuthatsz  és nem is drága,  persze kinek mi?           

 

Előzmény: nohhrra (8528)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.01 -2 2 8534

Vágj bele önállóan.

Én sem beszélm a nyelveket, a tapasztalataimat magamnak gyűjtöttem.

 

Bookingon foglalhatsz visszamondható, azonnali fizetés nélküli szállásokat.

Ha az meg van, veszel hozzá repjegyet és biztosítást (utóbbit akkor ha akarsz)

 

Ha fenti kettő meg van, akkor a tennivalók nagy része meg van. Marad a közlekedés.

Ha autót bérelsz, akkor én a nagy cégeket javaslom, nem a közvetítőn keresztüli bérlést. Az első fizetendő összeget akkor adod ki a kezedből, amikor az autót leadod. (Hitelkártya szükséges)

Előzmény: nohhrra (8532)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!