Keresés

Részletes keresés

BorsónéVica Creative Commons License 2017.10.30 0 0 8162

Nekünk nagyon bevált a szállás, nagyon tiszta volt, jó reggeli mindig töltötték, kedvesek, segitőkészek.

Egyáltalán nem volt vészes a metrózás, jó helyen kellett kijönni igy csak 100 m-re volt kb. Annyira nem volt ez távol, most igy utólag. Ujból ide foglalnék. Egyébként minden metro aluljáróban sokat kell ide-oda átszállásnál főleg gyalogolni.

Mindjárt küldöm a hosszúra sikeredett beszámolóm. Van kérdésed szivesen válaszolok, ha tudok

Előzmény: aszofi (8160)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.30 -1 1 8161

 

A képre kattintva bejön a Googke Maps. (legalábbis remélem)

A jelzett pontok mögött a "Portugal in 150 seconds" sorozat YouTube video linkjei vannak.

aszofi Creative Commons License 2017.10.30 0 0 8160

Különben mennyire vált be a nem a központban lévő szállás? Nem volt fárasztó (még ha metró közelben volt is) utazgatni oda-vissza minden nap?

 

Én még mindig nem tudtam eldönteni, hogy a központban lévő, drágább és talán kevésbé jobb, vagy távolabb,de jó ár-étrék arányú szállás mellett döntsek.

Előzmény: BorsónéVica (8076)
aszofi Creative Commons License 2017.10.30 0 0 8159

Köszi! Nagyon várom a beszámolót! :-)

Előzmény: BorsónéVica (8158)
BorsónéVica Creative Commons License 2017.10.30 0 0 8158

Szia, tegnap éjjel jöttünk meg, most gyorsan válaszolok, aztán jövök a beszámolóval.

 

Napi jegyünk volt végig, ami buszra,villamosra /28-as is/, metróra jó csak.

Hévszerü vonatra, /Cascais, Sintra, Estoril, Belem,/ a napi jegy nem jó. Hévre másik kártya.

 

Zappinghoz nem tudok hozzá szólni, igy utólag nekünk meg érte a napi jegy.

 

Rossio állomásról kombi jegyet vettünk 15,50 volt kettőnknek Sintrába hévvel, tovább busszal Cabo de Roca, aztán tovább busszal Cascaisba, s onnan hévvel vissza Lisszabonba.

 

Sintraban a 434-es busszal körforgalmas 5 euro

Előzmény: aszofi (8156)
aszofi Creative Commons License 2017.10.30 0 0 8157

A zapping jegyet nem csak a városon belül az összes fajta tömegközlekedési eszközön, de még a Sintrába és Cascaisba közlekedő vonatokon is fel lehet használni, ahol szintén kedvezményes áron utazhatunk, tehát mindenképp érdemes kihasználni ezt a lehetőséget.

Hú, most megint összezavarodtam...lehet be kellene fejeznem a különböző információk vadászását a neten.

 

Szóval ha a - mondjuk - reptéren megváltott via viagem kártyára zapping "jegyet " - opciót töltök, azt fel tudom használni a Rossiroról induló Sintrába - ill. a Cais do Sodréról induló, Cascaisba-Estorilba tartó vonatra is?

aszofi Creative Commons License 2017.10.30 0 0 8156

A 24 órás- vagy a normál jeggyel a helyi vasút városon belüli szakaszán is lehet közlekedni, illetve az összes villamossal is (beleértve a 28-ast illetve a dombokra közlekedőeket is).

 

Ez ugye azt jelenti, hogy ha mondjuk Belém-be nem a 15-ös villamossal megyek, hanem a Casi do Sodré vasútállomásról helyi vasúttal oda érvényes a napi ill. normál jegy (a zapping típusú is?)

 

 

aszofi Creative Commons License 2017.10.30 0 0 8155

A két vár közt, a gyönyörű, ködlepte erdő (Pena Park) közepén található a jegyvásárló központ. Ez azért érdekes, mert csak itt tudsz jegyet váltani – legalábbis két éve úgy volt - , tehát a jegykezelő simán visszafordít bármelyik kastélyból az erdőbe, ha nincs jegyed, érdemes rákészülni. - ezt egy blogban olvastam.

Valóban így van?

aszofi Creative Commons License 2017.10.30 0 0 8154

Nagyon szépen köszönöm az információkat!!!

Előzmény: Jeff. (8153)
Jeff. Creative Commons License 2017.10.29 -1 0 8153

"...van-e olyan "napijegy" amivel mindegyik-bármelyik helyre be lehet menni az adott napon."

 

Kiegészítésképpen még van olyan kombi napijegyes lehetőség, mint a Sintra Green Card 2 Palaces kártya opció, amely  tartalmazza a Sintra CP vasúti vonalát, a Scotturb 434-es útvonalát, a Sintra Nemzeti Palotához és a Pena palotához való belépést, valamint egy kiválasztott múzeumba (Természettudományi Múzeum, Ferreira de Castro Házmúzeum, Anjos Teixeira Házmúzeum, Leal da Camara Házmúzeum és a MU.SA) való belépést. Ára: 31,00 €

Sintra Green Card 3 Palaces opció egy belépőt is tartalmaz a Queluz Nemzeti Palotájába. Ára: 39,50 €

 

 

 

Előzmény: aszofi (8148)
Jeff. Creative Commons License 2017.10.29 -1 0 8152

A napijegy a megvásárlás napján érvényes korlátlanul a 12 -s jegy a Scotturb hálózaton, kivéve a 400 (Giro Cascais) és a 401 (Giro Parede) járatokat.

 

A Pena Circuit 5,50 €-s magában foglalja az útvonalon a Parque da Liberdade, a National Palace of Sintra, a Castelo dos Mouros, és a Pena Palace objektumokat.

A felmenő úton le lehet szállni és felszállni minden megállóban a Pena Palotáig.

 

Villa Express 4 Palaces 2,50 -s jegy magában foglalja az útvonalon a National Palace of Sintra, a Seteais Palace, a Regaleira Palace, és a Monserrate Palace objektumokat.

 

A felmenő úton le lehet szállni és felszállni minden megállóban a Monserrate-palotáig.

 

 

Egy kör egy jegy, vagyis ha valaki a Pena vagy a Monserrate palotánál kezd, akkor már csak újabb jeggyel mehet az útvonalon előbb található helyszínhez.

Előzmény: aszofi (8151)
aszofi Creative Commons License 2017.10.29 0 0 8151

Na azt hiszem mégis kavarom az infókat!

Megnyitva ezt az oldalt:http://www.scotturb.com/images/mapas-turisticos/sintra/Discover-Sintra.pdf

 

Szóval a bárhol le és felszállok: 12 euro

 

Az 5, 5 ill. a 2,5 euro-s jegyek egy útra szólnak?

 

Előzmény: aszofi (8148)
aszofi Creative Commons License 2017.10.29 0 0 8150

Köszönöm!

Előzmény: geodo1 (8149)
geodo1 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 8149

https://www.parquesdesintra.pt/en/commercial-area/ticket-office-2/

 

alapvetően ezen az oldalon lehet úgy venni jegyeket, hogy több látnivalót is kiválasztasz és akkor kedvezményeket kapsz. viszont, legalábbis nálam, most nem működik, de helyben, valamelyik látnivaló jegypénztárában is megvehető az ilyen kombinált jegy, ki is van írva, hogy mi mivel kombinálható.mondjuk olcsó így sem lesz azért. :)

a quinta da regaleira viszont egyik ilyenben sincs benne, annak más a fenntartója, az csak külön jeggyel látogatható.

Előzmény: aszofi (8148)
aszofi Creative Commons License 2017.10.29 0 0 8148

Elképzelhető, hogy volt már róla szó, de nincs időm most vissza keresgélni....bocs....

 

Szóval azt tudom, hogy a sintrai kiránduláson van olyan lehetőség, hogy 5(?) euroért, veszek egy buszjegyet s azzal be - és körbejárhatom a sintrai várakat, palotákat.

 

Viszont olyan információra nem emlékszem, hogy van-e olyan "napijegy" amivel mindegyik-bármelyik helyre be lehet menni az adott napon.

Ahogy nézegetem egyenként elég borsos ára van a belépőknek...szóval ezért gondoltam-reméltem van olyan opció, ami könnyítene a terheken :-)

bebib Creative Commons License 2017.10.28 -1 0 8147

Köszönöm a sok segítséget, elköszönök, mert indulunk, jó beszélgetéseket kívánok! Bogi

Jahno Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8146

Na látod? Pont ezért csodálkozom azon, hogy a Cinecitta kinek ütötte meg a mércét és miért :-D

Előzmény: szkati (8145)
szkati Creative Commons License 2017.10.28 -1 1 8145

Egyet  a boga Úristennek sem vagy hajlandó elfogadni- és fel nem foghatom, hogy miért- az emberek különbözőek, különböző az igényük, izlésük, meg egyáltalán. Ami neked baromira tetszik, az másnak nem., mert hogy az emberek különbözőek. Az egyik nem rosszabb, vagy jobb a másiknál, csak másabb. Ez nem elitélendő, hanem elfogadásra kell, hogy késztessen. De ez neked még nem megy. Valószínűleg még nem vagy elég idős ehhez. Talán később megérted azt, amit ma még nem.

Rengeteg Ocenárium jellegű dolgot láttam ezidáig a világban Amerikától kezdve Mexikón, Görögországon keresztül Thaiföldig. Ez nekem egáltalán nem ütötte azt a mércét, amire azt mondom, hogy ilyen még nem volt. És akkor  hozhatja a statisztika részemre azt, hogy ez a legjobb. Nekem nem az. Ennyi:))

Előzmény: Jahno (8128)
Jahno Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8144

Egyik az Portela de Sintra lesz, ami kvázi a külváros. Másik végállomás, amit nyilván meg fogsz ismerni és az lesz Sintra. Állomásról kijössz, aztán rádzúdul minden, csak győzd kapkodni a fejed.

Előzmény: bebib (8140)
Jeff. Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8143

"Valaki meg tudja mondani mibe kerül kb a Sintra - Cabo - Cascais buszút ?"

 

Megfontolandó inkább ezt venni: CP-Scotturb combined ticket. A kombinált jegyet Viva Viagem kártyára töltheted. A felhasználás napján érvényes éjfélig. Ha már feltöltötted, de nem használtad fel, akkor még érvényes 1 évig a kártya és a rajta lévő jegytípus is.

Korlátlan számú utazást kínál a megvásárlás napján, a CP Sintra, Cascais és az Azambuja vasúti vonalak (az Alcântara-Terra és Oriente között) és a Scotturb összes buszjáratára.

 

Scotturb buszjáratai:

  • Cascais - Cabo da Roca - Colares - Sintra
  • Sintra - Castelo dos Mouros - Palácio da Pena

 

Sintra - Pena Palace

 

 

http://indafoto.hu/nagy_istvan/image/25468335-dfa80132/758865#nagyitas

 

Előzmény: bebib (8106)
Jeff. Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8142

Itt már korábban leírtam:  http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=144707337&t=9004908

A piros és zöld villamosok drágább tarifájú "nosztalgia" járatok.

Előzmény: bebib (8140)
bebib Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8141

Nagyon köszi!

Előzmény: attamatta (8139)
bebib Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8140

Köszönöm !

A google térképet nézegetve Sintrában két vasútállomást láttam, az első mellett sok buszt. A másik egy gyönyörű épület, meddig visz a vonat, gondolom az első elöl indulnak a buszok /403-as, 434, 435/. A sintratur lovashintói vajon kinnt állnak valahol, vagy irány az iroda, előre nem fogom foglalni, még nem tudom melyik nap megyünk.

Kérdés megint, mi különbség van a piros és a sárga 28-as villamos között, a piros is a teljes vonalon jár?

Már nem sokáig kérdezek, mert holnap indulunk. Előre is köszi a válaszokat! Bogi

Előzmény: Jahno (8138)
attamatta Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8139

A Jeromos előtt szoktak parkolni.

Előzmény: bebib (8135)
Jahno Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8138

Ja, konflist még keresem, azokat nem jegyeztem meg, de mivel láttam az internet innentől csodákra képes. Kolostor/Belém vonalon biztos lesz.

 

Sintrát futtában találtam, aztán nézünk még: http://www.sintratur.com/en/#.WfRifU0UmJA

Előzmény: bebib (8135)
bebib Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8137

Köszönöm!

Előzmény: Jahno (8136)
Jahno Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8136

Mindenhol Fado szól, utcán reklámozzák is, de azt is ha kivételesen nem. Párat kinéztem, előszedhetem a jegyzeteim, de az lehet kerülő és yelp/tripadvisor jobban segít. Este elindultak előre az utcán és 12 egy tucat volt a fados zenés hely.

Előzmény: bebib (8135)
bebib Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8135

Sziasztok Fórumozók!

Már eddig is sok hasznos infóra leltem és köszönöm a segítséget. Kérdéseim: Van e Lisszabonban konflis? Régi mániánk, hogy ahol lehet, megyünk egy kört. / Esetleg Sintrában?/ 

Tud e valaki olyan kocsmát ajámlani, ahol Fado zene van valamikor? Köszi előre is! Bogi

aszofi Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8134

Közben rájöttem, hogy onnét indul :-)

Előzmény: Ország Mónika (8110)
Jahno Creative Commons License 2017.10.27 -1 0 8133

Nem, nem ez volt a karate és nem Te írtad.

Előzmény: raulista (8132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!