Keresés

Részletes keresés

Flower2000 Creative Commons License 2017.03.17 -3 1 7714

Az a gyanúm Sintrában fizethetsz sokat a parkolásért. A vonat olcsó és Sintrában meg buszok visznek fel, autóval nem tudom felmerészkedett-e valaki topiktárs innen a hegyre, majd ő ír legfeljebb. Rengetegen vannak ott, gyönyörű hely az.

Előzmény: Jahno (7713)
Jahno Creative Commons License 2017.03.17 -1 0 7713

Lisszabonból Sintrába vagy hasonló népszerű helyre menni a környéken ha hárman vagyunk akkor érdemesebb inkább autót bérelni, vagy vannak reggel megy / délután jön olcsó turistás lehetőségek?

 

Vagy ne legyek már lúzer, vonat olcsón és kész?

wekerlei Creative Commons License 2017.03.14 0 0 7712

Hajóval? Azokon a részeken, ahol a Douro a legszebb, szerintem az hajóval nem járható. 

Fél nap? Szerintem még három is kevés. 

Nyugalom kell ahhoz, hogy az a csodás vidék és annak ízei hatni tudjanak rád.

Persze mindent el lehet intézni egy fél nap alatt is, de akkor én inkább valami más uticélt válsztanék.

Előzmény: Gatorok (7711)
Gatorok Creative Commons License 2017.03.11 -1 0 7711

Udv mindenkinek!

 

Erdeklodnek h Portobol Douro-volgybe lehet-e hajoval menni,ill. mennyi idot erdemes raszanni./elegendo erre  fel nap v inkabb 1 egesz/

De barmilyen ehhez kapcsolodo infot szivesen varok! :)

Elore is nagyon koszonom a segitseget!

'szti Creative Commons License 2017.03.01 0 0 7710

TAP 15%-os akció

promokód: TAP3PROMO17

Flower2000 Creative Commons License 2017.02.25 0 1 7709

Én is ezt szoktam csinálni. Ha megmarad a kártya.  Legalább lesz valakinek egy jó napja.

Előzmény: szkati (7708)
szkati Creative Commons License 2017.02.25 0 1 7708

Mi azt csináltuk, hogy az utolsó alkalommal amikor használtuk( és még volt rajta pénz), az első szembejövőnek a kezébe nyomtuk, mondjuk pont egy angol fiúpárnak. Nagyon örültek, na meg mi is, hogy ők még fogják tudni használni.:)) Ugyanezt csináltuk a múlt héten Barcelonaban, és 2 francia csajt tettünk ezzel boldoggá. Ráadásul nem is bosszankodtunk, mert hogy minek:))

Előzmény: Tücsök60 (7705)
ezanevem2008 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 7707

1 évig lehet használni a kártyát, szóval ha nem akarod elveszteni a pénzt, ami még rajta van, menj vissza, és utazd le

 

mielőtt mástól jönnének a mókás megjegyzések, egyáltalán nem viccből írom amit, (mert még lenne 1 opció, ha elküldöd vkinek a postán, az illető felhasználja a pénzt, ill. neked visszaküldi net-n, postán, stb., vhogy), - de eme tranzakció az'szem többe lenne, mint a nem elhasznált, még kártyán lévő pénz...,

 

- aminél valóban még több, egy következő út megszervezése, repjegy, stb. - de akkor viszont kapsz még 1 'Lisszabon't is a pénzedért!, - ami tán, /mint a régi Bajnokok Ligája-féle Mastercard reklám/ megfizethetetlen...

Előzmény: Tücsök60 (7705)
Jahno Creative Commons License 2017.02.23 0 0 7706

Én meg jókat mondok róluk, mert kb. ezen felül mindenkinél drágább a csomag és elég nagyot ingyen fel lehet vinni a gépre. Menj mással, több marad itt nekem.

 

Ja de, tényleg köcsögök, mert egyszer összetörték a bőröndömet :-D

Előzmény: Livcsi30 (7700)
Tücsök60 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 7705

Sziasztok, most jöttünk haza Lisszabonból. A  2 db Viva Viagem kártyánkon maradt még 5,5 Euro/ kártya. Mikor mentünk a reptérre, siettünk, és nem találtunk olyan funkciót az automatán, hogy vissza tudtuk volna váltani. Senki nem tudott ezzel kapcsolatosan segíteni. Utólag olyan bejegyzést olvastam, hogy jegypénztárban adták volna vissza az egyenlegét. Ezen kicsit felbosszantottuk magunkat, mert egyébként a kártya nagyon egyszerűen, jól használható.  Sintra, Cascais vonatjegyre is jó. Valakinek ezzel kapcsolatosan van infója?

Livcsi30 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 7704

Hàt Nàdégetö lehet hogy igazad van. Én ùgy voltam vele, hogy a motorcsônak kerül amibe kerül, a repülöjegy meg  lehet ennyi is meg annyi is. Itt lehet variàlni ott meg nem, ennyi.

Előzmény: Törölt nick (7703)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 3 7703

Biztos megint velem van a baj, de nekem nehezen áll össze a kép, hogy valaki Európa leggazdagabb régiójából indul utazásra, motorcsónak bérlést tervez, de a bőröndök árán rugózik, hogy melyik hol olcsóbb....

 

De lehet valamit félre értelmezek megint.

Előzmény: 'szti (7702)
'szti Creative Commons License 2017.02.21 0 0 7702

mennyire sok cuccal utaztok? a ryanairnek elég nagy az ingyenes kézipoggyásza és azon felül még egy apróbb személyes cuccod is lehet

Előzmény: Livcsi30 (7700)
geodo1 Creative Commons License 2017.02.21 -1 0 7701

mondjuk csinálsz egy próbafoglalást, beírod, hogy mikor, hova, mennyien utaznátok és meglátod.

és akkor tessék, egy másfajta vélemény: én meg jót mondok róluk.

Előzmény: Livcsi30 (7700)
Livcsi30 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 7700

Na talàltam Ryanair jàratat Memmingenböl Faroba. Az jô lesz nekünk, mert onnan max egy òràt kell csak utazni a szàllàsig. Bàr a Ryanairtöl kicsit tartok, a sok plussz költség miatt:( Még nem utaztam velük, de sok jôt még nem hallottam rôluk. A 40 eurôs jegy, rögtön 80 lesz ha csomagot is akarok feladni. Ha meg nem egy csomagba veszem, hanem a csomagnak külön veszek jegyet vagy nem tudom mit, akkor azt îrja 10-40 euro között van a csomag dîja, attôl függ mikor hova. De erröl a mikor hovàra nem talàlok adatot. Van valakinek valami infôja erröl, hogy hogy tudom kiderîteni hogy Faroba mennyi lesz a csomagdîj.

 

Köszi

bennu Creative Commons License 2017.02.20 0 0 7699

Köszönöm szépen.Ez nagyon szép és tartalmas beszámoló

Készülünk majd menni és pont jó jött hogy el tudjam elolvasni .

 

 

 

Előzmény: geodo1 (7679)
cassano71 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 7698

De most jövök rá, hogy autópályadíjakat kérdezel stb., szóval autót béreltek, akkor meg buszt/vonatot hagyjuk is, na meg három gyerek ráadásul.

Szóval nektek a legkényelmesebb, legfájdalommentesebb, sőt könnyen lehet a legolcsóbb is az lesz ha Zürichből egyenesen Lisszabonba repültök, ott a reptéren felveszitek az autót és mentek le Lagosba.

Előzmény: Livcsi30 (7691)
geodo1 Creative Commons License 2017.02.19 -1 1 7697

igen, reális az autópályadíj.

 

nem tudom mennyire vagytak hidegvérűek, de az óceánban a legmelegebb időszakaiban sem tud mindenki fürdeni. én életemben előszőr pont algarve-on tudtam, de ez se jelentett többet pár percnél. de ez szeptember első fele volt, 30-35 fokos levegőnél, és ez az az időszak, mikor a legmelegebb a víz, nem október. de ez a legmelegebbség se nagyon több 21-22 foknál. az óceán nagyon más, mint egy tenger. 

Előzmény: Livcsi30 (7691)
cassano71 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 7696

Viszont Lisszabon - Lagos az meg 4-5 óra busz, nektek kell eldönteni hogy jobb. Nyilván az ideális egy Zürich - Lagos járat lenne, ha létezne ilyen meg ha létezne reptér Lagosban.

Előzmény: cassano71 (7695)
cassano71 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 7695

Mi busszal mentünk Lisszabonból mert 1 hét volt Lisszabon, utána 1 hét Algarve nekünk, de vonat is van, nem is rossz. Gondold meg mert ha Lagosba tartasz és repülni akarsz végig az úgy fog kinézni, hogy Zürichből elrepülsz valahova, ott átszállás, várakozás stb., megérkezel Faroba, ott reptérről be, vonatra/buszra fel és úgy Lagos ( Faro - Lagos is még vagy 2 óra busszal vagy vonattal ).

Hát nem biztos hogy sokkal jobb mint egyből Lisszabonba repülni és onnan busszal/vonattal le Lagosba.

Előzmény: Livcsi30 (7692)
'szti Creative Commons License 2017.02.19 0 0 7694

amit én néztem az azairon, az zürich-faro-zürich 1 átszállással 130 eurtól

Előzmény: Livcsi30 (7692)
cassano71 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 7693

Autópályája díjakat nem tudom, de ez az autós közlekedés Portugáliában meg autóbérlés azt hiszem nagyon ki lett itt vesézve korábban. Amalfi, hát igen, az más tészta, az a Földközi-tenger ez meg az Atlanti óceán, van különbség. Én nem azt mondom, hogy nem lehet belemenni, mi július közepén voltunk Algarvén és én mondjuk lazán belementem a vízbe többször is, de nagyon sokan nem, tényleg hideg volt, abban 10-15 percnél többet nem nagyon lehetett lenni egy huzamban.

Előzmény: Livcsi30 (7691)
Livcsi30 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 7692

Szia 'Szti!

 

Most amit néztem repjegyet 40-50 euro/ fö/Lisszabon. Néztem a wizzairt meg easyjetet de ahogy te is írtad 130/ fö az alsó határ. 

Lehet megnézek majd egy àtszállàsost, bár ahhoz nincs sok kedvem. 

Előzmény: 'szti (7690)
Livcsi30 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 7691

Szia Cassano, 

Köszi a segîtséget. Nem Zürichben lakunk de ez van a legközelebb hozzánk, kb màsfél óra. De az árak tuti jobbak lesznek mint itt. 

 

A víz hömérsékletével most elkeserítettél. Direkt azért nèztük az oktobert és nem az áprilist, mert hogyha nyàron felmelegszik a vîz akkor még tuti tudunk fürödni. Azzal nem számoltam hogy hideg lesz. Tavaly oktòberben Amalfi parton voltunk és simán fürödtünk. Azért gondoltam hogy ez még délebben van akkor tuti nem lesz hideg.  

Az autópálya díjak egyébként hùzosak? Valaki azt írta hogy Lisszabon -Lagos kb 20 euró. Ez reàlis? 

Előzmény: cassano71 (7689)
'szti Creative Commons License 2017.02.19 0 0 7690

fapados társaságokat nézted? vagy az nem jöhet szóba? mondjuk 130 eur/főnél kezdődnek az árak, szóval az se olcsó

Előzmény: Livcsi30 (7688)
cassano71 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 7689

Szerintem vannak itt sokan akik voltak Algarvéban, én mondjuk öt éve voltam, szóval nem tudom az mennyit segít, de a tengerpartokat, látnivalókat végül is nem vitték arrébb szóval ezek nem változtak, árak, szállások, éttermek azok  részben biztosan :-) 

Mi akkor voltunk 4 napot Lagosban, 2 napot Faroban. Motorcsónakbérlést nem tudom konkrétan, de szinte 100% hogy van rá lehetőség. Minden ilyen helyen mint amilyen Lagos is van motorcsónaktól kezdve jetskiig, vízisíig meg hasonlókig minden ha megfizeted. Egyébként Algarve egy rendkívül felkapott hely, csomó brit, ausztrál fiatal is van, lent az óvárosban több pubban van ahol a pultosok is angol anyanyelvűek, az árak magasak viszonylag portugál szinten, de még így is olcsó szerintem. Ha Zürichből mentek az azt is jelenti, hogy ott éltek? Mert ahhoz képest olcsóság lesz:-) A kaja pl. Lagosban az óvárosban teljesen megfizethető még átlag magyar turistának is ( és baromi jókat lehet enni ).

Ami a strandokat illeti, gyönyörűek Lagosban, minden nap másik strandra mehettek és nem fogynak el egy hét alatt sem, a víz viszont hideg, legalábbis ne egy görög tengerpartot képzelj el ilyen szempontból, sokan bele sem mennek.

Ha szerettek barangolni akkor egy halászfalut mondok ami nekünk nagyon bejött, Ferragudo a neve, vonattal is el lehet menni, nem egy nagy távolság Lagosból, de ha kocsit béreltek akkor nyilván azzal.

Előzmény: Livcsi30 (7688)
Livcsi30 Creative Commons License 2017.02.18 0 1 7688

Sziasztok!

 

Eléggé ùj vagyok itt. Sikerült àtolvasnom az elmùlt egy év hozzàszòlàsait, de sajna nem lettem okosabb. Algarveba senki nem utazik, ahhoz van egy külön topik, amit nem talàltam meg? Egyedül geodo1-nek voltak hasznàlhatô informàciô. Azokat köszönöm is szépen, jô összefoglalò és mégszebb képek!Oktòberben utaznànk 3 gyerekkel elsösorban Lagos és környéke érdekel. Autobérlés témàt kibogoztàtok rendesen, azzal nem akarok foglalkozni.

Az idöpontunk momentàn oktòber 10-18. Viszont repülöjegyet csak Lisszabonban talàltam. Zürichböl mennénk. Faroba tarto gép pont négyszer annyi mint Lisszabonba. Szòval onnét le kell utazni. 

Kiràndulgatnànk, de inkàbb strandolnànk. Az érdekelne legföképpen hogy a lagosi részen van e lehetöség motorcsònak bérlésre amivel be tudod jàrni a strandokat? Vagy innkàbb felejtös a dolog mert szeles az a rész? Elég sok szàllàson talàlkoztam szörfoktatàssal, gondolom nem véletlenül.

Két éve Szardiniàn béreltünk egy csònakot, ami szuper volt, de a visszafelé màr elég gàzos volt a hullàmok miatt. Föleg hogy akkor az volt az elsö utunk:(

Szôval lényeg a lényeg erröl a részröl bàrmit szìvesen olvasok.  Igazàbôl pontos programmom még nincs, csak tegnap döntöttünk Portugàlia mellett.

 

Köszike

geodo1 Creative Commons License 2017.02.13 -2 2 7687

hét hsz-szel ezelőtt linkeltem. :))

Előzmény: dalma53 (7686)
dalma53 Creative Commons License 2017.02.13 -2 0 7686

Senki nem utazik?  -:(((((  élménybeszámoló????

Morti08 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 7685

Ez valami remek! Köszönjük!

Előzmény: geodo1 (7679)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!