Keresés

Részletes keresés

PJ Proby Creative Commons License 2016.09.18 -2 0 7475

Öngyilkost nem láttál a Lajos hídon? Mert én igen, s azóta sem tudom kiűzni az agyamból.

Előzmény: szkati (7473)
Zsozsó 72 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 7474

Üdv.a fórumtársaknak! Egy hét h6h megyünk Portugáliába.Sintrába is tervezünk kirándulni.Vonattal érkeznénk a városba és állítólag a vasuttól indulnak a buszok.Állítólag a 434-es számú busz megy a nevezetességekhez.A kérdésem az lenne,hogy jegyet a sofőrnél tudok venni?Ez egy körjárat és újra a vasútnál van a végállomása?Több nevezetességnél szeretnénk leszállni,és utána újra busszal tovább.Ilyenkor ez hogy működik mindig kell jegyet venni,vagy az egyszer megváltott jegy esetleg jogosít több fel le szállásra?Vagy van esetleg valamilyen napijegy a buszra? Köszönöm előre is a válaszokat.

szkati Creative Commons License 2016.09.17 0 0 7473

Jelenleg Portóban. Isteni hely!:-)

'szti Creative Commons License 2016.09.15 0 0 7472

jövő áprilistól faroba is repül a wizz

attamatta Creative Commons License 2016.09.07 0 0 7471

A Berlengas-túráról majd szeretnék részletesen olvasni.:))

Előzmény: EriakEriak (7470)
EriakEriak Creative Commons License 2016.09.07 0 0 7470

Első nap Carcavelos, utána Peniche, ott elidőzünk pár napot (Obidos, Sintra , Cabo da Roca, Berlengas), utána pedig Lisszabon és környéke. Alig pár óra és indulás :-)

 

Előzmény: dalma53 (7469)
dalma53 Creative Commons License 2016.09.06 -1 0 7469

És hova is mentek? Csak hogy mi itthon irigykedhessünk!

Előzmény: EriakEriak (7468)
EriakEriak Creative Commons License 2016.09.06 0 0 7468

Tényleg majdnem egy sor lett :-)

Mi most csináljuk a pakolás végét, szerintem még holnap is...  :-D

Nem szoktunk egy bőröndbe pakolni, kisssé szokatlan.

Holnap találkozunk!

 

Előzmény: szkati (7466)
attamatta Creative Commons License 2016.09.06 0 0 7467

Nem sok kellett volna hozzá, hogy egy sorba kerüljetek...:))

Előzmény: szkati (7466)
szkati Creative Commons License 2016.09.06 0 0 7466

20C és 20D. Mi általában a folyosó két oldalán szoktunk ülni, mert hogy ott egy kicsit jobban ki tudjuk nyújtani a lábunkat:))

Én csak holnap pakolok. Nagy rutinnal csinálom, és tényleg 1 óra alatt készen vagyok általában a kettőnk cuccával.

Akkor holnap!

Előzmény: EriakEriak (7465)
EriakEriak Creative Commons License 2016.09.05 0 0 7465

Igen, azaz. Nagy pöttyös bőrönd :-) Remélem sikerül összetalálkozni. 

Repcsin hol ültök? Mi a 18 a és b, ha jól emlékszem. 

A hétvégén mi is elvarrtuk még a szálakat, remélem már megvan minden. Ma egész nap pakoltam... :-) nem értem, hogy tudok ennyit szöszmötölni...

Jó készülődést! A reptéren talizunk :-)

Előzmény: szkati (7464)
szkati Creative Commons License 2016.09.05 -1 0 7464

Nálatok hatalmas pöttyös bőrönd( igaz?), nálunk meg egy lila, és egy sötétkék. A férjem oldalán meg a fotós táska.:))

 

Gyakorlatilag készen vagyunk, illetve a férjem még egy kicsit bóklászik a portoi programok között. Erre az esős idő nagyon alkalmas:))

Előzmény: EriakEriak (7462)
szkati Creative Commons License 2016.09.04 -1 0 7463

Igen. Izgulunk innen Pestről( Budáról) Most állítom össze a cuccokat. Repjegy, autófoglalás, hotel stb. Nagyon várjuk:))

 

Előzmény: EriakEriak (7462)
EriakEriak Creative Commons License 2016.09.02 -1 0 7462

Szia Szkati,

Izgultok már? Alig pár nap és utazunk :-)

Ti honnan indultok? Mi Miskcról megyünk, még szervezzük a reptéri érkezést, valószínű transzfer lesz belőle.

Jó készülődést!

Előzmény: szkati (7455)
csincsilla72 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 7461

A Praca de Espanha-ról indul a 153-as és a 161-es. Caparicára visznek, onnan csak kisétálsz a partra. 

Előzmény: tyutyu13 (7459)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.29 0 0 7460
Előzmény: tyutyu13 (7459)
tyutyu13 Creative Commons License 2016.08.29 -1 0 7459

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy autó nélkül hogy a legegyszerűbb eljutni Lisszabonból a Costa de Caparica-ra strandolni?

Köszi szépen!

dalma53 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 7458

köszi.

Előzmény: attamatta (7457)
attamatta Creative Commons License 2016.08.22 0 0 7457

Az E-jelű metro-villamos a reptér épülete elől indul, és végigmegy a városon, a többi vonalra remek csatlakozást biztosítva. Azonban nem túl sűrűn jár csúcsidőn kívül, és esetenként igen zsúfolt.

Előzmény: dalma53 (7456)
dalma53 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 7456

Tudja-e valaki, hogy a portói repülőtérről beérkező transzfer busz hová érkezik?  Vagy a taxin kívül hogy lehet a városba bemenni?  esetleg metró ?  Köszi.

szkati Creative Commons License 2016.08.21 0 0 7455

Miután hetek óta nézegetem az autókat, meg az árakat, végre eljutottam odáig, hogy le is foglalom. Nem győzöm megköszönni neked azt a kisokost, amit összeállítottál az autóbérlésről. Nekem nagyon sokat segített, pedig nem vagyok kezdő bérlő, csak Portugáliában. Ki is jegyzeteltem a megnevezéseket az önrész nélküli biztosításra vonatkozóan, amit majd a helyszínen fogok megkötni.

Még egyszer köszönöm!

Előzmény: geodo1 (7441)
ezanevem2008 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 7454

ja, aztán pl. Alfama, meg a vár, ha már más helyen vannak, jöhet 1 másik nap - ez még lemaradt az előbb

Előzmény: ezanevem2008 (7453)
ezanevem2008 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 7453

melyik mennyi idő kb. szerinted?, (bár zárójel : tudom, kinek mennyi, + minden relatív, -pl. anno, még a British múzeumban, én kb. jó 3-4 órát voltam, tetszett is nyilván, de akartunk még mást is aznapra, nem is tudtuk nyilván, mily' hatalmas, stb.-, na erre mondta ismerős azóta, hogy volt bent 1 órát, de ha nem is unta magát, annyira nem tetszett, és ment is tovább, másik valaki meg mondaná, hogy akár 1 hétig is elidőzne, mert oly csodás az egész...), inkább úgy kérdezem :

 

pl. a Belem negyedre, ill. a környéki dolgokra tervezett napra belőném a :

 

'Felfedezések emlékmuve - Szent Jeromos-kolostor - torony' hármast,

 

ha ezek olyan 10-20 perc sétára is vannak egymástól, amit a google mond, (tudom, nem az a nagy út, meg sok idő), az egy dolog, mondjuk nem is tévedek el, viszem a térképet, stb., de először még sorban is áll + vár az ember, az is vmi plusz, de aztán amit bent tölt az ember, - ez utóbbira vmi becslés?

 

ha pl. 1 napot erre is áldozok, mondjuk reggel 10-du./este 6-ig kb., az már azért 1 8 órás műszak, azért az említett 3-ast nagyjából végig lehet nézni?

Előzmény: Törölt nick (7451)
Léna007 Creative Commons License 2016.08.18 -1 0 7452

Szia, szerintem belefér, mert mi is pont így voltunk. 5 napunk volt a városra és környékére, és még Obidosig is eljutottunk. Nézd meg a beszámolóm, talán segít valamit. Nagyon hasonlóan gondolkodtunk, mint ahogy te is írod. Talán a városon belül egy kicsivel kevesebbet néztünk meg, mint ahogy te írod.

Itt van a beszámolóm első része, ha alatta az újabb bejegyzés gombra lépsz, azzal tudsz mindig az időrendben következő részre menni.

 

Előzmény: ezanevem2008 (7449)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.18 0 1 7451

Szerintem belefér. 

 

Én a Szt. György Várat és Jeromosok kolostorát kezelném kiemelten, mert ezekre kell több idő. 

Ezt a kettőt vagy egy napon nézném meg, vagy ezekhez venném a többit, külön napokon.

 

Ha teheted a Gulbenkian Múzeumot azért ne hagyd ki! :)

Előzmény: ezanevem2008 (7449)
ezanevem2008 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 7450

, mármint ... 'ahhoz'

Előzmény: ezanevem2008 (7449)
ezanevem2008 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 7449

hello,

 

okt.-nov. környékén tervezek Lisszabonba menni, kb. 6 nap, 5 éjre, (úgy néz ki, egyedül), -bár nem ez volt a terv, de az élet néha s...-, a lényeg, hogy nem akarok mindenáron sok tucat templomot, múzeumot, kolostort, stb. megnézni, /egy párat mondjuk igen/, de inkább a városon belül amit lehet megnézni, ill. 1-2 napra elmenni pár környező kis faluba, 1-1 napos kirándulásra, (pl. 1 nap Cabo de Roca - Sintra -  Quinta da Regaleira hármas mindenképp), ill. esetleg 1 nap Cascais

 

marad ugye kb. 3-4 egész nap a városban, kérdés erre a köv. lista :

 

Barrio Alto, Chiado, Baixa Pombalina, Praça do Comércio, Alfama, Belem (leginkább : Felfedezések emlékmuve, Szent Jeromos-kolostor, Torre de Belém), 28-as villamos, Hard rock café, Sao Pedro de Alcantara, Brasileira, Rua Prata, Café Nicola, Pastéis de Belém, Munchie, Manteigaria Fabrica De Pasteis de Nata, Padaria Portuguesa, Maria Caxuxa, Beira Gare

 

szóval ezek mindegyike belefér-e?

 

ha lesz akár 1-2 olyan napom is, amikor -bár nem kelek majd korán, de nem is fekszem későn szerintem-, szóval reggeltől akár estig, csak a várost járom, jó 6-8-10 órán át, akár gyalog, akár a híres villamossal, ahogy néztem a térképen, az említett dolgokból jó pár egymáshoz igen közel van, némelyik nem egész 5-10 percre gyalog,

 

a kérdés inkább az lenne, (ahoz szól főleg, aki már volt), hogy melyik helyeket próbáljam összerakni 1 napra?

 

ja, és még egy : bár a holiday-k miatt az időpontom szinte fix, de akkor még (olyan okt. utolsó 1-2 hete + max. nov első hete, ezen belül az áltama belőtt 6-7 nap), szóval ekkor még nincs túl hűs kirándulgatni?

 

olá

Léna007 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 7448

Szia Geodo,

értem, amit írsz, de nekünk a végösszeg a fontos, mivel évente 4-5-ször uatzunk, ez csak úgy megoldható, ha mindenből a lehető legolcsóbbat hozzuk ki. ;-)

 

Az üzeneted azalatt írtad, míg Görögországban voltunk és csak utána olvastam, mikor már itthon voltunk. Az autót hónapokkal korábban foglaltuk. Ekkora roncsot még soha nem kaptunk, a váltó panele, és az anyósülés belső műanyag burkolata egy az egyben folyton le/kiestek. Az egész kocsit már csak a lélek tartotta össze.

Előzmény: geodo1 (7447)
geodo1 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 7447

ez így van, viszont nézetem szerint az nem helyes, hogy ha ezt az összeget a bérlés alapdíjához vetítjük. sokkal inkább helyesebb a biztosítási önrészhez, amit ez kivált. márpedig az sok-sok száz, bizonyos országok esetében ezer eurót is jóval meghaladó összeg lehet. ahhoz képest pedig már nem is annyira sok az, főleg, ha hozzávesszük azokat a bizonyos ősz hajszálakat, melyekről sparks is mesél. számomra ez összességében megéri ezt az összeget - miközben abszolút megértem, hogy másoknak miért nem.

 

viszont: ahol ennek díja már az arcátlanságot súrolja (olaszország, franciaország pl.), ott hajlamos vagyok én is a harmadik feles megoldást választani. viszont a most következő portugál túránál ez az összeg napi 11 euró lesz, ezt én rááldozom; ennyit egy szállásválasztással is vissza lehet hozni talán.

 

írtam a blogodban kommentben egy szaloniki céget, kár, hogy nem próbáltad ki őket, náluk nem lett volna ilyen gond, ők úgy működnek, ahogy a szigetes kis görög cégek. laza, nyugodt, egyszerű, barátságos ügymenet. és jóval olcsóbban is úsztad volna meg.

Előzmény: Léna007 (7445)
Sparks Creative Commons License 2016.08.17 0 0 7446

Anyagilag jó vége lett, de hogy pár új ősz hajszálam lett az amúgy sem kevés mellé, az tuti :)

Egyébként most nehezen tudnám eldönteni, hogy legközelebb ilyen biztosítást válasszak-e vagy kölcsönzőnél sajátot. Mert így utólag a macera nem volt akkora hatalmas, és a Rentalcars-os biztosítás tényleg mindenféle baxakodás nélkül fizetett és így, hogy még jól is  jártunk... Na majd legközelebbig kitalálom. Az biztos, hogy ilyen hangyafaxnyi sérülést képtelenség az átvételkor megtalálni, így a végén a macerára tuti fel kell készülni. Azt minden esetre megtapasztaltam, hogy ilyen esetben még 1 órácskát pluszban tegyünk rá a reptérre menéskor, hogy tényleg ne kelljen idegeskedni semmin és persze készülni szépen zsével, ha fizetni kéne :)

Amúgy Lisszabon és környéke megint nagyon bejövős volt. Annyira, hogy a legközelebbi utunk is oda fog vezetni, mert rengeteg a felfedezni való hely. Mondhatni az eddigi Barcelona imádatunkat Lisszabon kicsit elcsente :) Na meg majd északra is jó lenne egyszer elmenni, jó hosszú az az ország :)

Előzmény: geodo1 (7443)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!