Keresés

Részletes keresés

okinayab Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7047

Kösz,olvastam arról a szoborról. Állítólag hasonlít a rióira,és a kilátójából a San Francisco Golden gate -híd látható:)

Lehet,hogy leellenőrzöm...

Előzmény: Törölt nick (7042)
okinayab Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7046

Javítok,nem átgyalogolsz,hanem valamivel átjutsz /752-753-as buszt látom ráirva a térképen/...

 

Előzmény: okinayab (7045)
okinayab Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7045

A Vasco de Gama híd a 17 km-es,Európa leghosszabb hídja.

Az Ápr.25 híd "csak" 2,2 km. Sztem ha átgyalogolsz,onnan 20 perc gyalog a szobor

Előzmény: Léna007 (7043)
geodo1 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7044

az ápr.25-e hídon szerintem gyalog nem tudsz átmenni, csak közlekedési eszközzel. és onnan, a túloldalról kell megközelíteni a szobrot, ha az érdekel.

 

a jelzett, (még) hosszabb hìd az a másik, a vasco de gama.

Előzmény: Léna007 (7043)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7043

Melyik híd majdnem 7 km hosszú? Vagy valamit totálisan félreolvastam vagy tévesen maradt a fejemben?

Ha átgyalogolok ezen az ápr. 25. hídon, akkor máris a szomornál vagyok? Vagyis az egész 20 perces út csak???

 

Előzmény: Törölt nick (7042)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7042

Az Április 25.-e Híd a tömegközlekedés fő eleme, rengeteg mindennel át lehet menni rajta, a másik, a Vasco da Gama Híd szintén, ott rengetegen szoktak futni is.

 

Ha az Április25.-e Hídon átmennétek, nagy kár lenne a 15-20 percnyi sétával megközelíthető Krisztus szobor  kihagyása, már csak a páratlan panoráma miatt is.

Előzmény: okinayab (7041)
okinayab Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7041

Ez a libegő jó ötletnek tűnik! Tuti kipróbáljuk.

Nekem van némi híd-mániám,imádom a hidakat,és ott Lisszabonban ugyebár  van két szuper híd. Valamelyiken lehet gyalogolni kicsit,vagy van olyan tömegközlekedési eszköz amivel végig lehet menni rajta?

 

Előzmény: Törölt nick (7038)
okinayab Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7040

Pont ezeket zongoráztam végig,és úgy döntöttem,nem veszünk Lisszabon kártyát. Veszünk napijegyet amikor sokat akarunk tekeregni és kész. Ha vennék is egynaposat,nem spórólnék vele,tán többe is kerülne,vagy épp ugyanannyi lenne mintha fizetnék mindenhol amennyit kell.

Az Óceánarióról azt olvastam,hogy nem egy nagy szám. Annak aki látott már ilyeneket,annak biztos nem,csak azoknak való,akiknek ez ujdonság. Meg a gyerekeknek.

De a környékére biztosan elmegyünk:)

 

Előzmény: Léna007 (7033)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7039

Köszönöm a tippeket. Affelé hajlok, hogy az Ocenáriót kihagyjuk. A többit még átnézem, amiket írtál.

Előzmény: Törölt nick (7038)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7038

Szia!

Mi a lisszaboni Ócenárióba nem mentünk be, nem tett ránk kívülről sem jó benyomást, a Youtube-on látottakat csak megerősítette.

Viszont onnan indul a "libegő", a Torre Vasco da Gama-ig lehet vele, nekünk nagyon tettszett! ( retur is működik.)

Az Ócenárió mellett szintén nagyon szép, kellemes kikapcsolódást nyújt a Jardim du agua, jó fotókat lehet készíteni akár.

Tapasztalatunk szerint a Viaviagem tökéletes a helyi olcsó közlekedés szempontjából, a LissCardot mi nem vettük igénybe, nem adott annyi kedvezményt két hét alatt sem, hogy megérte volna , mi is voltunk minden felé, Sintrától Cabo de Rocaig.

A Gulbekian Múzeumot ki ne hagyjátok, fantasztikusan szép, Vasárnap (ha jól emlékszem) menjetek, akkor ingyenes!

Előzmény: Léna007 (7037)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7037

Szia bozsori,

köszönöm :-)

Hát az első napon kell a jegy, bejutni a városba a szálláshoz, meg onnan az óvárosi részbe, a 28-as villamost sem hagynánk ki, de egyébként sokat mennénk gyalogosan.

Így a második napon talán elég lenne 1-2 vonaljegy is, akkor mennénk valószínűleg Belémbe. A kolostort mi is szívesen megnéznénk kívül-belül, a torony és a Felfedezések emlékműve azt hiszem bőven redben van kívülről, belépő nélkül. Az Azuljeos múzeumon én is gondolkodtam, ez a Lisboa Card-ban inygen van, de eléggé másik irányban esik ki, így talán inkább nem.

Az Ócenárióról inkább olyanoktól szeretnék vélményt hallani, akik már több ilyenben voltak, hogy többet ad-e. Külölgesebb-e...Nagyon szeretjük az ilyen akváriumokat, de már annyit láttunk, hogy talán az erre szánt időt és pénzt jobban ki tudnánk használni más dolgokra.

 

Előzmény: bozsori (7035)
'szti Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7036

a viva viagemre tölthető napijegy érvényes a santa justa liftre, ezt most próbáltam

Előzmény: bozsori (7035)
bozsori Creative Commons License 2016.03.26 0 0 7035

Nekem az Oceanarió bejáratánál azt mondták (zárás előtt érkeztem 2 órával) hogy az az idő elég lesz és tényleg az volt, pedig én nem szoktam sietni. Hasonlót még nem láttam, nekem tetszett.

A reptéren megveheted a feltölthető kártyát, érvényes lesz a metróra. Megkockáztatom hogy ha nem mész a városközponton nagyon kívül, akkor még napi jegy sem kell.

A Lisboa Card érvényes a Santa Justa liftre. Talán a siklókra (mint bizonyos villamos) nem, de ennek nincs jelentősége mert 5 perc alatt felmászol oda ahova pl. a Gloria sikló felmegy. 

Annak idején megvettem a Lisboa Card-ot, a Jeromos Kolostort, annak kerengőjét (szerintem ezt meg kéne nézni, nekem ez tetszett legjobban Lisszabonban), a Belém tornyot (ez szerintem nem éri meg a belépő árát) és a Felfedezések emlékművét néztem meg (erre már csak kedvezményt adott a kártya), illetve délután a csempemúzeumot. Így 2-3 eurót spóroltam, de jobban is ki lehetett volna használni, ha másnap 10 előtt még bemegyek valahova.

 

Előzmény: Léna007 (7033)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 7034

Itt egy klassz PDF a buszvonalakról:

Léna007 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 7033

Ok, az jó lesz.

Most a jegyeken filózok órák óta. A 24-48-72 órás Lisboa Card úgy látom mégsem minden közlekedési eszközre ingyenes, pl. bizonyos villamoskra csak 10% kedvezményt ad. A legtöbb belépő, amire kedvez, az múzeum, pont ezek nem kellenek nekem, hanem egész más dolgok. És elég drága.

 

Van ez a "7 Colinas Card" és "Viva Viagem" feltölthetős kártya, amiről azt írják, hogy a kettő ugyanaz, 50 Cent az ára és fel lehet rá előre tölteni egyszeri jegyeket vagy egy napos jegyet (24-órás bérlet), 6 Euróért. Ez sokkal kedvezőbbnek tűnik.

 

Ha ez érvényes a piros metróra a reptértől kezdve, akkor ez nyer nálam, mert a másik verzió szerint a reptéri busz lenne az első lépés, ami 3,15 fejenként.

 

Ezután egy buszra kell átszállnunka szállásunkig.

 

Tehát ha nem megyek sok múzeumba, akkor jobban megéri ez a napos card, mint a Lisboa card. Utóbbi viszont ad kedvezményt a sintrai kastélyokra is, viszont elenyésző, csak 10%, ami 10 Euronál ugye csak 1 Euro, így a két jegy közötti különbözet nem hozza be a kedvezényeket.

 

Csak filóztam egyet. Ki mit tart 2-3 napos városban kószáláshoz alegjobb opciónak?

 

Ma elolvastam és kijegyzetelem két útikönyvet, így kezd összeállni bennem, hogy miket nézünk meg, hova megyünk...

Megéri elmenni az Oceanarióba? A megéri az idő faktorra vonatkozik, mert az útikönyv szerint 3-4 órás program, ugye eléggé ki is esik. Voltunkmár ilyenben Barcelonában és kisebbekben más helyeken is. Nagyon nagy szám vagy csak átlagos akvárium?

Előzmény: okinayab (7032)
okinayab Creative Commons License 2016.03.26 0 0 7032

Akkor mi beelőzünk,de mjd informállak:)

Előzmény: Léna007 (7031)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 7031

Ápr. 30 - máj. 9.

Az első két napon Lissabonban tömegközlekedünk, a harmadik naptól lesz autó, de az első 5 napon még Lissabonban vagyunk, akkor már kirándulásokat tervezek kifelé a városból, a végén pedig Algarve.

Előzmény: okinayab (7030)
okinayab Creative Commons License 2016.03.25 0 0 7030

4-én este Lisszabon,8-án este haza. Úgy tervezem,hogy 6-án lenne Sintra,Cabo de Rocca,Cascais. Cascaisból tök későn is megy a "HÉV" Lisszabonba. Ti?

Előzmény: Léna007 (7029)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 7029

Na, akkor akár mehetnénk együtt is :-) :-) hailyen hasonló a terv. :-) Ti mikor mentek?

Előzmény: okinayab (7028)
okinayab Creative Commons License 2016.03.25 0 0 7028

Szívemből szóltál,pont így gondolom. Kezdünk a Quintával aztán felmegyünk a Pena palotát megnézni. Kívülről megnézzük a National Palace-t /úgyis felújítják éppen,ha minden igaz/. A Monserrate palota ha belefér megnézzük,ha nem akkor csak legközelebb.

Előzmény: Léna007 (7027)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 7027

Én egy csomó linket, meg blogbeszámolót megnéztem, meg elolvastam róluk sok mindent. Én ott érzem jól magam, ami laza program, nem kell rettentő sok művészetet meg ilyesmit magamba szíveni. Nekem a Quinta van az első helyne, azután a Pena és végül a Monserrate. A többi kihagynám, vagy csak külsőleg néznék el felé. Ahogyan az időbe belefér. A Quintának varázslatos a kertje. De mindenkinek magának kell tudnia, mi érdeklni nagyon. Az biztos, hogy ennyi minden közül rettentő nehéza választás, ha csak egy nap van rá.

Előzmény: okinayab (7026)
okinayab Creative Commons License 2016.03.25 0 0 7026

Nekem is a Quinte R. tetszik a legjobban Sintrában /itthonról/. Mi jövő héten megyünk,és azon agyalok melyik palotát hagyjuk ki ott,hogy legyen időnk eljutni Cabo Rocca-hoz és Cascaisba még aznap.

Előzmény: Léna007 (7025)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 7025

Szia, elolvastam elég sok dolgot most Sintra épületeiről. Most volt egy blogismerős is ott és Quintárül nagyon klassz képeket csinált. Ismersz, én ezekbe az épületekbe be sem megyek, nekem az nagyon unalmas, a belső, a kiállítás, a külső érdekel, a kertek, a virágok, szóval sokkal inkább. ami a természet felé tart. Ezért nem is az építészeti értéket keresem benne, hanem hogy megfog, jól néz ki, fotogén...:-)

Előzmény: geodo1 (7021)
PJ Proby Creative Commons License 2016.03.23 0 0 7024

Sem a korábbi, a gk. bérlés nehézségeivel kapcsolatos tapasztalataimmal, sem a legutóbbi hozzászólásommal nem volt szándékomban szétoffolni a topikot, hiszen utazás előtt állva magam is minél több hasznos infot szeretnék belőle meríteni. Valószínűleg félreértetted a Lénának címzett kommentem, mert az nem a deposit téma – amit valóban befejeztem - hanem egy megkezdett beszélgetés folytatása, amiben megszólíttattam, amire természetes, hogy válaszolok. Mint ahogy az is természetes, hogy neked is válaszolok, barátsággal.

Előzmény: geodo1 (7023)
geodo1 Creative Commons License 2016.03.23 0 6 7023

OK, a magam részéről nem ragozom tovább ezt a témát - lehetne is akkor ez így? :) nézd, nem tudunk neked segítséget nyújtani; megpróbáltuk, de nem tudjuk megoldani a helyzetet sajnos. viszont, mi lenne, ha portugáliára térne vissza a topik? köszi. :)

Előzmény: PJ Proby (7022)
PJ Proby Creative Commons License 2016.03.23 -5 3 7022

De bizony, a kártyán kell lennie!

Hitelkártyánál a bank által nyújtott hitelkeret nem korlátlan, mindenkinél más-más összeg, esetemben 190 ezer Ft. Ha el akarom kerülni, hogy a kocsi felvételekor fedezetlenség miatt elzavarjanak, sőt sok kölcsönzőnél "meg nem jelenésnek" (no-shownak) minősítve az üzlet meghiúsulását, még meg is büntessenek, akkor jó néhány százezer forinttal fel kell töltenem a hitelkártyám, hogy az fedezni tudja a zárolt összeget.

Előzmény: Léna007 (7020)
geodo1 Creative Commons License 2016.03.23 -1 3 7021

mi is így döntöttünk, pontosan ezért, mert nehezen belőhetőnek gondoltuk, hogy hol, mennyi időt maradunk. ez jó döntésnek is bizonyult. egyébként nekem is a quinta tetszett a legjobban, mármint megélve is nekem az jött be leginkább. bár már írták itt, hogy annak van a legkisebb művészeti értéke, attól még engem megfogott.

Előzmény: Léna007 (7019)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.23 -1 0 7020

Egyet nem értek. Ennek az pénzösszegnek, akármennyi is legyen az, nem kell a kárytán lennie, hiszen a bank előlegezi meg neked és csak 30 nappal később kell a banknak kifizetni, de ez alatt már érges régen lejár a bérlés és vissza is kapod az el nem vett pénzt.

Előzmény: PJ Proby (7017)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 7019

Ezt az oldalt találtam meg én is elsőként, és valóban a Quinta de regaleira nincs rajta, pedig az tetszik a legjobban.

Úgy döntöttem végül, hogy mivel még a napot előre úgy sem tudjuk, mikor megyünk oda és azt sem, mennyi kastélyra lesz időnk, így jobb ott a fontossági sorrendben megnézni őket és amire jut idő jut, amire nem, nem, de akkor a jegyeket ott vesszük helyben. Az 5% kedvezmény amúgy is szinte semmi.

Azt gondoltam, van ilyen kombijegy, amiben több látnivaló is benne van, nagyobb árengedménnyelés naptól függetlenül, mikor is megyek oda.

 

 

Előzmény: geodo1 (7013)
okinayab Creative Commons License 2016.03.23 0 0 7018

Köszönöm,'szti-nek is ,ha jól látom 15 euro ez a kombó jegy,sztem megéri.

 

Előzmény: bozsori (7007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!