Keresés

Részletes keresés

Snakeins Creative Commons License 2007.05.27 0 0 191
No mi?
Töröm a fejem, de a feleletet nem lelem.
Előzmény: Ferci (190)
Ferci Creative Commons License 2001.06.27 0 0 190
Nincsen szám, mégis szólok hozzád,
Dolgozol miattam, de bele nem izzadsz,
Majd ha megtaláltad tásrsam, akkor megnyugodhatsz.

mi vagyok?

Tappancs Creative Commons License 2001.06.27 0 0 189
Az elsőre gondoltam.
De lehet, hogy egy éhes medvével együtt ugrott ki a repülőgépből, de a medvének kinyílt az ernyője.
Előzmény: Ferci (188)
Ferci Creative Commons License 2001.06.27 0 0 188
2 lehetosegem van>

***ejtoernyos es nem nyilt ki az ernyoje.

***kergeti egy medve es a tabla kozepenel fogja
kb utolerni.

de en inkabb az elsore tippelek.

Előzmény: Tappancs (184)
Tappancs Creative Commons License 2001.06.27 0 0 187
Le. De csak akkor, ha a tábla közepébe ért.
Előzmény: GroundZero (185)
pok_ussz Creative Commons License 2001.06.27 0 0 186
Tudja, hogy GroundZero le fogja lőni?
:-)
Előzmény: Tappancs (184)
GroundZero Creative Commons License 2001.06.27 0 0 185
Lelőhetem?

Gr0

Előzmény: Tappancs (184)
Tappancs Creative Commons License 2001.06.27 0 0 184
Egy ember a búzatábla kellős közepébe tart. Tudja, ha odaér meg fog halni. Nem akar öngyilkos lenni, mégis odatart. Miért?
attoparsec Creative Commons License 2000.04.17 0 0 183
1024 bocs amiert megvarakoztattalak Titeket de sokaig nem voltam gepkozelben, utana pedig - mea culpa! - megfeledkeztem a topic-rol.

Palank doki keresere ime a 'lovas' feladat
megoldas': a sejk lovai nem tudnak beszelni, ha meg beszelni tudnanak akkor mindenik el tudna mondani a kijelentest, csak egyikuk nem mondana igazat.
Igy hat Shalina gondolatmenete a helyes:
"A beszélő lovak sem biztos, hogy igazat mondanak - ez ugyanarra a logikára épít, mint az alapfeladat megoldása" .
A tobbi hozzaszolas is tetszett, szellemesek voltak.

Nem gondoltam volna hogy ez a feladat ekkora erdeklodest kelt, inkabb trefanak szantam.
Sajna mostanaban rengeteg (korantsem trefas) feladatot kell megoldanom ugyhogy nem lesz idom ide irni; remelem Ti nem hagyjatok a temat elsullyedni !

Újlaki Creative Commons License 2000.04.13 0 0 182
Mea culpa maxima, valóban úgy jártam a feladattal, mint kacsa a nokedlivel... bocsánat, mint eb a Szaharával.

A vonatos-lövöldözős feladat megoldása természetesen az, hogy az illetőt már elítélték ennek az embernek a meggyilkolásáért. Hogy miért, lényegtelen; mindenesetre az angol jog szerint, ha jól tudom, kétszer nem lehet ugyanazért a cselekményért elítélni valakit. Mivel az elkövető már leülte a büntetését, teljes joggal megtehette, hogy utólag kövesse el érte a bűnt.

Gyakorló szülők tudják, hogy ha egyszer-egyszer elcsattan egy elhamarkodott pofon, és utána kiderül, hogy az érintett gyermek, bármilyen meglepő, sőt hihetetlen, de az adott ügyben akkor és ott éppen ártatlan, akkor lehet azt mondani, hogy "nem baj, fiam, legközelebb majd beszámítjuk!".

Előzmény: Dr. Égely Palánk (146)
Újlaki Creative Commons License 2000.04.13 0 0 181
Mea culpa maxima, valóban úgy jártam a feladattal, mint kacsa a nokedlivel... bocsánat, mint eb a Szaharával.

A vonatos-lövöldözős feladat megoldása természetesen az, hogy az illetőt már elítélték ennek az embernek a meggyilkolásáért. Hogy miért, lényegtelen; mindenesetre az angol jog szerint, ha jól tudom, kétszer nem lehet ugyanazért a cselekményért elítélni valakit. Mivel az elkövető már leülte a büntetését, teljes joggal megtehette, hogy utólag kövesse el érte a bűnt.

Gyakorló szülők tudják, hogy ha egyszer-egyszer elcsattan egy elhamarkodott pofon, és utána kiderül, hogy az érintett gyermek, bármilyen meglepő, sőt hihetetlen, de az adott ügyben akkor és ott éppen ártatlan, akkor lehet azt mondani, hogy "nem baj, fiam, legközelebb majd beszámítjuk!".

Előzmény: Dr. Égely Palánk (146)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 2000.04.03 0 0 180
Kedves feladványok megoldásával elmaradt feladványolók! Úgy látszik, ez a topik döglodik. Mielott végleg elmerülne, megtennétek, hogy közzéteszitek a lovak színével kapcsolatos, no meg a vonatos-lövöldözos feladatok megoldását?
Kösz elore is.
Palánk
noway Creative Commons License 2000.03.31 0 0 179
7^2=49
(Nehéz lett volna, ha nem közvetlenül egy hasonló után jön)
Előzmény: Lalo (178)
Lalo Creative Commons License 2000.03.31 0 0 178
A következő, nem igaz egyenlőség fémtáblára van kirakva mágneses jelekből:

76 = 24

Hogyan lehet igaz egyenlőséget kialakítani a jelek (mind az öt darab) tetszőleges átmozgathatóságát megengedve?

noway Creative Commons License 2000.03.30 0 0 177
Kedves SebDani!

A honlapodon lévő "Két matematikus" c. feladatnak (amelyikben két számot a szorzatból, ill. összegből találnak ki) van valami szép megoldása? (Amivel a próbálgatás teljesen elkerülhető)

Előzmény: SebDani (175)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 2000.03.30 0 0 176
Bizony, a feladatot én adtam fel anno az Internettón, és becsülettel végig is asszisztáltam a megoldásokat. Ellentétben az itt feladott egyes feladatok gazdáival, akik mint eb a Szaharát...
Üdv, Palánk
Előzmény: gross (174)
SebDani Creative Commons License 2000.03.30 0 0 175
Még a múlt évben (sok forrásból) összegyűjtöttem pár tucat feladatot (pl. az előbb említett Logikai feladványokból is) a honlapomon.
Ha ráértek, látogassatok meg! Kulcs a lábtörlő alatt... ;-)
gross Creative Commons License 2000.03.30 0 0 174
Ez a "Logikai feladványok-ban" jelent meg itt, az Index/Internettón... :))))
Előzmény: voyager2 (172)
iceride Creative Commons License 2000.03.30 0 0 173
Úgy látom, túl könnyű volt a kérdés...
Előzmény: voyager2 (171)
voyager2 Creative Commons License 2000.03.30 0 0 172
Múltkor hallottam egy érdekes feladványt az ircen.
szóval az a lényeg, hogy van egy szalagos írógépünk. egyetlenegy billentyű van rajta.
ha leütjük a gombot, akkor a szalagra tesz egy pontot, és a szalag továbbugrik.
(a szalag végtelen, nem fogy ki a tinta, stb.)
a feladat, hogy kapunk valamennyi (pár darab) pozitív egész számot. ezeket a számokat kell az írógépünk segítségével leírni a szalagra. (más segédeszközt nem használhatunk.)
elválasztó karakter nincs, tehát nem hagyhatunk ki helyet, vagy nem téphetjük el a szalagot stb.
miután leírtuk a számokat az általunk kitalált módszer segítségével, átadjuk a szalagot egy másik személynek, és neki képesnek kell lennie arra, hogy megfejtse, hogy melyek voltak a számok. (pusztán az algoritmus és a pontok száma áll rendelkezésére.)

több megoldás is létezik.

voyager2 Creative Commons License 2000.03.30 0 0 171
ha a pohár csak mértékegység, (tehát egy pohárból többen is ihatnak egyszerre), akkor két perc alatt.
ha egy pohárból csak egy vámpír ihat, akkor három perc alatt. (három vámpír nem iszik.)
Előzmény: iceride (170)
iceride Creative Commons License 2000.03.30 0 0 170
Üdvözlet sporttársak!

Ha három vámpír három perc alatt három pohár vért iszik meg, akkor kilenc vámpír hat pohár vért hány perc alatt iszik meg?(ne siessétek el a választ, bár a feladat kissé szakállas)

Dr. Égely Palánk Creative Commons License 2000.03.29 0 0 169
Még mielott Újlaki becsülendo szokása szerint kijavítana, "nem igen" helyett "nemigen" a helyes írásmód.
Előzmény: Dr. Égely Palánk (168)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 2000.03.29 0 0 168
Kedves attoparsec és Újlaki!

Mikor teszitek közzé a még nyitva maradt feladványaitok megoldását? Úgy néz ki, nem igen jönnek új javaslatok.

Üdv, Palánk

Shalina Creative Commons License 2000.03.28 0 0 167
A lovas feladat megoldása VALÓBAN az, hogy 8. A beszélő lovak sem biztos, hogy igazat mondanak - ez ugyanarra a logikára épít, mint az alapfeladat megoldása, hogy egy sem, mert a lovak nem tudnak beszélni. Igaz, attoparsec?
Előzmény: gross (166)
gross Creative Commons License 2000.03.28 0 0 166
Hát várjunk akkor... :)
Előzmény: Dr. Égely Palánk (165)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 2000.03.28 0 0 165
Tudom, tudom... Engem is érdekel mi a megoldása a lovas feladatnak. Mikor lesz szabad a gazda?
Előzmény: gross (162)
gross Creative Commons License 2000.03.28 0 0 164
Szegény lovak... Vajon hogy préselik át őket a szivattyúk csövén...? :)))))
Előzmény: Dr. Égely Palánk (163)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 2000.03.28 0 0 163
Tegyük fel, hogy Hasszán lovai mind bányalovak egy helyi koolajbányában :)))). A többit a fantáziátokra bízom.
Előzmény: attoparsec (127)
gross Creative Commons License 2000.03.28 0 0 162
Kedves Dr. úr,

ne csinálja már! Tudja, hogy csak tréfáltam... :)))

Jobban érdekel, hogy a barna ló miért mondhatja el magáról, hogy ugyanolyan színű, mint a sejk egy másik lova...?

Előzmény: Dr. Égely Palánk (161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!