Keresés

Részletes keresés

homerx Creative Commons License 2023.07.20 0 0 296

ha mar apdet, ne hagy minket huJen meghalni :)

Előzmény: Tekszi (295)
Tekszi Creative Commons License 2023.07.14 0 0 295

Ápdét: kigugliztam és megvan a válasz.

Előzmény: Tekszi (294)
Tekszi Creative Commons License 2023.07.14 0 0 294

Jó régi ez a topic, a technika nagyot fejlődött az elmúlt években, ezért valahogy aktualizálva az alapkérdést, most megkérdezem:

Ha egy mai okostelefonon éppen nem fut egyetlen, GPS-alapú app sem (pl. Waze), attól még az adott telefon viszonylagosan pontos tartózkodási helyét be lehet valahogy kívülről azonosítani?

 

Tehát nem a bázisállomás (átjátszó) által megadott jelekre gondolok, ami több száz méter, de akár kilométeres tűréshatárú is lehet, hanem egy GPS-re támaszkodó 5-10 méteres pontosságú lokalizációra.

 

Röviden: futó helyzetmeghatározó applikáció nélkül is van kapcsolat a mobil és a műholdak között? Most teljesen mindegy, hogy ez a GPS, a Glonassz, a Galileo vagy a Beidou.

 

Köszi előre is a választ.

 

 

 

pockoska Creative Commons License 2017.01.19 0 0 293

Sziasztok

Van olyan program amelyikkel telefonszám alapján meg lehet tudni hól van az illető? 

Carina_S Creative Commons License 2016.08.16 0 0 292

 

Elírtam, bocsi:>>

A keresett telefon egyébként egy Nokia 3210-es, Pannon-os [azaz (20)-as előhívójú] telefonszámmal.

 

Így a jó:>>

A keresett telefon egyébként egy Nokia 3410-es, Pannon-os [azaz (20)-as előhívójú] telefonszámmal.

 

Szóval 3410-es, de amúgy mindegy, mert ez is túlontúl régi típus... Nem okostelefon...

Előzmény: Carina_S (291)
Carina_S Creative Commons License 2016.08.16 0 0 291

Értem, akkor nem sok esély van rá. A keresett telefon egyébként egy Nokia 3210-es, Pannon-os [azaz (20)-as előhívójú] telefonszámmal. A Pannon-nak van ilyen (fizetős szolgáltatása, vagy nincsen?

 

((A belinkelt webprogramról mi a véleményed? Valami ócska csaló átrázós gagyi "szoftvertermék"-je, vagy csak még én nem jöttem rá, hogy hogyan kell használni? ---> Én a gagyi-programra tippelnék... . :-) ))

Előzmény: prolanc (290)
prolanc Creative Commons License 2016.08.12 0 0 290

Nem igazán tartozik a web programozói tudáshoz.  Nem mélyedtem bele hogy létezik-e ilyen program. Nem elképzelhetetlen, az okostelefonoknál már sok mindent le lehet kérdezni. Szerintem te telefonszám alapján nem tudod lekérdezni másik telefon helyzetét. Olyan programról tudok ha mindkettő telóra fel van telepitve egy program akkor  mindketten tudják egymás helyzetét. De ez esetben mindkét fél beleegyezett a telepitéskor hogy más is láthatja helyzetét.

Előzmény: Carina_S (287)
Carina_S Creative Commons License 2016.08.10 0 0 289

Nem jó a link így sem. Mindegy, másol-beiileszt funkcióval betehető az URL-sorba, aztán egy ENTER!

 

http://www.sat-gps-tracker.com/

Előzmény: Carina_S (287)
Carina_S Creative Commons License 2016.08.10 0 0 288
Előzmény: Carina_S (287)
Carina_S Creative Commons License 2016.08.10 0 0 287

Szerintetek az ezen az oldalon (http://www.sat-gps-tracker.com/) lévő ún. "mobiltelefon-bemérő szoftver kész átverés-show??? Szerintem igen!!! Apám elveszett mobilját próbáltam megkerestetni vele, de aztán rájöttem:

bármilyen mobiltelefonszámot adok meg neki (Pannon, T-Mobil, Vodafone, szabályos, szabálytalan, nem adok meg számot), mindig ugyanaz az ócska sz@r demó jelenik meg (pedig az országkódot megadtam, a számot előhívóval -- pl. Pannon --> 20 -- együtt szintén megadtam), és bármilyen szabályos számmal, továbbá szabálytalanul bevitt számmal és szám nélkül is mindig ugyanazt a "térképet" szedi elő, egy ócska amerikanizált gagyi zene kíséretében.

 

Lehet-e ezzel az oldallal mobilt bemérni, avagy sem? (Szerintem nem!) Ill. ha szerintetek sem akkor az elveszett mobil miként mérhető be???

 

Hallottam már speciális SMS-ek ráküldéséről, amelyek önfrissítésre kényszerítik a mobilt, és akkor adni kezdi a jelét (IMEI-számát!), és akkor állítólag bemérhető. Igaz, vagy nem?

 

Olyat is gondoltam már, hogy autóba ülök, és egy másik mobillal az elveszettet legalább 3 teljesen különböző és a beháromszögeléshez elegendően távolra eső min. 3 pontból felhívom, és közben az enyémen figyelem, hogy melyik pontban mennyi térerőt mér a mobilom, aztán egy műholdas térképen megkeresve és megjelölve és figyelembe véve az átjátszótornyok helyzetét is, és a 3 pontban mért térerő erősségét is, kiszerkesztem a térképen a keresett mobil lehetséges helyét a tornyok adatai és a térerőmérések adatai alapján. Működhet-e ez az elgondolásom a gyakorlatban, avagy nem?

 

Ha nem működik egyik módszer sem, akkor ti vajon hogyan próbálnátok bemérni mobillal vagy egy valóban jó szoftverrel, vagy beméretni a szolgáltatók egyikével???

etnis Creative Commons License 2015.03.07 0 0 286

Egy olyan problémám lenne,és segítségre lenne szükségem, az élettársam eltűnt 2015 03-13-án.azóta semmi,a rendőrség most már 3hét után lezárta az ügyet,azzal az indokkal hogy telefonáltak a kapitányságra és hogy azt mondták meg van jól van.csak kérdem én hogy lehet megtudni ,bemérni kideríteni a címet.és mi az hogy egy rohadt telefonos beszélgetés után lezárják az ügyet?hanem is látták nem is ismerik a hangját,akkor hogy.szeretnék segítséget kérni a bemérésében vagy valami hasonló.

Alfika Creative Commons License 2015.01.08 0 0 285

Természetesen igen, létezik sok...

Előzmény: Franky1985 (284)
Franky1985 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 284

létezik egyáltalán olyan hogy helymeghatározás itt a neten pl. a szokásos merre jár a párom vajon szindróma által, mert csak trollokat találtam eddig.

boldog Bulldog Creative Commons License 2014.02.16 0 0 283

Akkor mi fogja táplálni, a földcsakra szellemi energiája?

 

(Az persze más, ha olyan szinten manipulált az eszköz, hogy még egy akku van benne, de ez méret ügyileg sem egyszerű.)

Előzmény: bloki (264)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.16 0 0 282

Akinek szüksége van rá  és meg akarja szerezni, az egész biztos minden SMS szövegéhez hozzájut - a mobiltelefon szolgáltató adatai alapján.

 

Teherautó útdíjszedéssel kapcsolatos alkalmazás során évekkel ezelőtt felmerült a GPS és az A-GPS (assisted GPS, mobiltelefonos helyzetmeghatározás).


Technikusok GPS-nek 3 méteres maximális tévedés lehetőségét vázolták fel vagyis a fedélzeti számítógépben ennek megfelelő térképet kellett eltárolni. Az A-GPS-nek 10 méteres maximális tévedési lehetőséget adtak akkor. Több, mint 10 éve volt ez.

Klementinaaa Creative Commons License 2013.05.26 0 0 281

Szia,

én úgy tudom, hogy az SMS-eket még nem tudják olvasni, annyi még nem fejlett a technológia. Ha valaki ezt már meg tudja erősíteni, kérjem jelezzen :).

Előzmény: M.charlie (253)
macfly06 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 280

Még annyi lenne a kérdésem,hogy ezt hány évig visszamenően tudják lenyomozni ha már megvan a cella adat? Kb 5 éve huzódik az ügye és most kérik be az adatokat.

macfly06 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 279

Mivel a cimborám nagyon el van keseredve próbálni akartam valami bíztatót mondani neki,mert megígértem neki,hogy utánna nézek a témának. 

 

Ezt 3szögeléssel tudják bemérni? Ez mit jelent pontosan?

 

Az,hogy a pontosság gyengéb ez mit jelent? Mekkora lehet a leszükitett kőr?

Előzmény: Doky586 (278)
Doky586 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 278
Milyen választ vársz?
Be lehet mérni ha beszéltek rajta. (vagy csak próbálta valaki felhívni, vagy vagy csak rácsörgött valakire, vagy adatkommunikáció volt). A pontosság persze gyengébb mint egy gps-nek. és csak a telefon pozícióját bizonyítja, nem az emberét. Ez van.
Előzmény: macfly06 (277)
macfly06 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 277

Akkor megpróbálom érthetően leírni. 

 

Az egyik ismerösömnek bírósági ügye van és cella információ kijelzést kértek a szolgátatójától. Ő Budaőrs végén volt,de a cellainformáció alapján kettő torony mérte be őt. Az egyik Budaőrs másik oldalán volt a másik pedig nem tudom pontosan,hogy merre,de kb 13 km-re az ő tényleges pozicíjától egy másik városban. 

 

Ebből adodott a kérdésem,hogy mire számíthat ha nem a kettő torony között tartozkodott hanem egy egyik toronytól 5km a másiktól pedig az említett 13 km-re. Hogy lehet ezt pontosan bemérni?

Előzmény: Doky586 (276)
Doky586 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 276
Már a kérdés is értelmetlen.
Ennél jóval bonyolultabb a rendszer..
Előzmény: macfly06 (275)
macfly06 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 275

Üdvözlök mindenkit!

 

Lenne egy egyszerűnek tünő kérdésem.  Ha egy pár másodpercig tartó vidéki telefonhívást bemért kettő darab cellatorony amit nevezzünk A és B toronynak akkor csak az A és B torony között lehetett a telefonhívás? Vagy lehetett egy C pont is ami mind kettő toronytól távolabb helyezkedik el? 

Doky586 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 274

Ha a hatóságra gondolsz: sehogy. Link1 Link2

Egyébként pedig állíts be automata lezárást a telefonodon, és változtasd meg a biztonsági kódot. Ezután senki nem tud belenézni a híváslistádba stb a kódod nélkül.

Előzmény: geof (272)
Alfika Creative Commons License 2011.09.04 0 0 273

Tudtodon kívül? :) Sehogy :))) Mert ha valahogyan tudomást szerzel róla, akkor már nem tudtodon kívül történik...

 

De ez egyszerű egyébként, vagy le se vedd róla a szemed, vagy fogj egy kalapácsot, és verd szét. Ez utóbbi a tuti megoldás, mert akkor az garantáltan senki sem fogja bekapcsolni...

 

De sokkal egyszerűbb ha orvoshoz fordulsz, de az is segíthet a paranoiádon, ha nem nézel több kémfilmet...

Előzmény: geof (272)
geof Creative Commons License 2011.09.02 0 0 272

Hogy tudom megállapítani, hogy esetleg tudtomon kívűl a mobilomat lehallgatják, bekapcsolják?

bloki Creative Commons License 2008.04.18 0 0 270
Csak a rendőrség és a szolgáltató tud neked ebben segíteni.
Előzmény: cors (269)
cors Creative Commons License 2008.04.17 0 0 269
A bemérésében,a fima elhagyta,de még mindig ki cseng.
Balatonfűzfőn.
Ilyesmibe tudsz segíteni?
Előzmény: bloki (268)
bloki Creative Commons License 2008.04.11 0 0 268
Milyen téren?
Előzmény: cors (267)
cors Creative Commons License 2008.04.11 0 0 267
Szia!
Esetleg tudsz keresésben segíteni?
Előzmény: bloki (266)
bloki Creative Commons License 2008.04.01 0 0 266
A válaszom továbbra is igen.
Előzmény: Darren79 (265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!