Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2017.08.29 0 0 9388

Üdv

Augusztus 20-án reggel a 96 éves édesanyám nem érezte jól magát. Gondoltam, hogy a nagy hőség miatt, majd az azt követő lehűlésnek tudható be. Még minket is megviselt, hát még az időseket...

Megmértem a vérnyomását, és magas volt a pulzusa; 160

Hívtam az orvosi ügyelet. Jöttek, és gyógyszerrel egészen jól sikerült rendbe hozni. Bár a doktornő javasolta a kórházi kivizsgálását, anyukám meg én úgy döntöttünk, várunk még ezzel, hiszen most szemlátomást jobban lett. A doktornő bele egyezett, de mondta, hogy kéne egy labor vizsgálat. Valamint kitöltött egy mentési "utalványt" ha mégis szükség volna mentőre.

Másnap, hétfőn, hívtam a házi orvosát, hogy kellene laborvizsgálat, de az anyukám nem tudja ezt végig járni. Az asszisztens kedden reggel ki is jött (?) vért venni. Este 7-re lett meg az eredmény, ami szerint minden rendben van.

Kb. 5 órával később -éjfél tájban- anyukám rosszabbul lett - se ülni, se feküdni nem tudott, nem ment végig a levegő a tüdejébe. Nulla óra 50 perckor hívtam a 104-et és segítséget kértem hozzá. Megemlítettem a hívást fogadó hölgynek, hogy van itt kiállítva mentési utalvány, amit vasárnap az ügyeletes orvos állított ki. Reakciója az volt, hogy "de hát már szerda van"...

Nem álltam neki elmagyarázni, hogy még csak 50 perce van szerda, mert éreztem, hogy akadékoskodni akar, de kihangsúlyoztam, hogy fullad, nem tud rendesen lélegezni és -megismételtem- hogy kérem a mentők segítségét. Erre kérte, hogy adjam oda a telefont az anyukámnak. Szerencsére mobilról hívtam, így visszamentem anyukám házába, és kértem, hogy próbálja elmondani, hogy mi baja van. Alig tudott megszólalni, de nagyjából elmondta, hogy fullad.

A hívást fogadó hölgy ezután mondta, hogy küldi a segítséget...

A mentők 8 perc múlva itt voltak, spray (nitrát?), infúzió (kanül a kézfejbe) és oxigén maszkkal felszerelve tették be a mentőbe. Látszott, hogy profik.

Közben EKG-t készítettek, szaturációt mértek, vérnyomást mértek, és még cukorszintet is hallottam közölni a mentőorvos felé. 

Köszönet a rákoskeresztúri mentőknek!

(Anyukámnak amúgy max. 2 hete van hátra, annyira meszes a szívbillentyűje, hogy nem zár rendesen, és a koszorú erek is erősen be vannak szűkülve, sajnos.)

alvin (ex JHE) Creative Commons License 2017.07.17 0 0 9387

Így van, aki félrelépős, így is- úgy is félre fog. Ezért nem is értettem elsőre, a felvetésed a mentősfeleségek féltékenykedésével kapcsolatban. Nem ezen fog múlni a dolog, ha 1 háló lesz mindenkinek. :) (Bár kétlem, hogy így lesz.)

Üdv.!

Előzmény: _Nyuszi (9386)
_Nyuszi Creative Commons License 2017.07.15 0 0 9386

Teheremeléshez:

Amiből ollóztál, már nem hatályos. Helyette van a 25/1998. (XII. 27.) EüM rendelet: http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=34511.333250

Kiollózva a lényeg ( :) ):

"A fenti jogszabály hatályon kívül van, helyette olyan jogszabály amely ilyen egzakt módon meghatározza a terheket nem került kiadásra, (..)"

Az utolsó bekezdéshez:

Mindenki tudja, hogy ez nem a külön hálón múlik... Ha valaki félre akar lépni, az félre fog, akár külön hálóban alszik, akár nem. Mi van a rohamok hálójával, amikor éjszaka doktornő van rajta? Vagy amikor az esetkocsin éjjel mentőtiszt nő van? Ugyanez a helyzet kiskocsin is szerintem.

Előzmény: alvin (ex JHE) (9385)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2017.07.15 0 0 9385

Én erre emlékeztem, anno ezt tanították munkavédelmen:

http://www.firebox.hu/munkavedelmi-tuzvedelmi-es-kornyezetvedelmi-hirek/munkavedelem-mekkora-terhet-lehet-segedeszkoz-nelkul-szallitani/index.html

Kiollózva a lényeg:

"18 év feletti férfi: Legfeljebb 50 kg-ot emelhet és vihet sík terepen 90 méter, 10 %-os emelkedés esetén 30 méter"

(Emlékszem, még tesztkérdés is volt a kiollózott rész.)

Az utolsó bekezdésed valóban érdekes része már a történetnek. :) Gondolom, ha sikerül is megoldani minden állomáson a külön női háló kérdését, még nem oldja meg a mentősfeleségek féltékenykedését. Bár, ha belegondolunk a legtöbb munkahelyen együtt dolgoznak nők-férfiak, nappalos-éjszakás műszakban, úgyhogy ez sem vet fel különösebb újdonságot.

Üdv.!

Előzmény: _Nyuszi (9383)
cucu Creative Commons License 2017.07.15 0 0 9384

Szia

Na, ezért is lesz majd jó, ha mindenki egynemű lesz...:)

Előzmény: _Nyuszi (9383)
_Nyuszi Creative Commons License 2017.07.15 0 0 9383

A Munka törvénykönyve (hatályos, 2012. évi I. törvény):

http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=143164.336172

A Munka törvénykönyve (előző, 1992. évi XXII. törvény, 2013.01.01-jén érvényes állapotban):

http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=16990.222181

Munkavédelmi törvény (hatályos, 1993. évi XCIII. törvény):

http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=19510.340221

Érdemes mindháromban rákeresni a "kg", "kilo", "kiló", "tömeg" kifejezésekre: nincs találat egyikre sem. Ezt nem itt szabályozzák; ahol én főállásban dolgozom, azon a területen az ilyenre ágazati előírás van, gyakorlatilag a piacot uraló legnagyobb cég leírta a frankót és mindenki más ahhoz tartja magát. Nem tudom, az egészségügyben hogyan megy.

Egyébként mit csinál a 20 éves, nyeszlett, pizzafutárból lett gépész és a hasonló korú, 55 kilós ápolója a 180 kilós obes beteggel? Gondolom ugyanazt csinálná két random nő is. És mit csinál az a nő, amelyik elbír 50 kilót? :D :D

Sokkal érdekesebb szerintem, hogy mit szól az asszony otthon, ha megtudja, hogy az ura egy nővel vonul éjszakánként és egy szobában alszanak. (Saját, de más területen szerzett tapasztalat alapján ez neccesebb kérdés tud lenni.)

Előzmény: alvin (ex JHE) (9379)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2017.07.14 0 0 9382

Semmi!

Üdv.!

Előzmény: cucu (9381)
cucu Creative Commons License 2017.07.14 0 0 9381

Nincs semmi baj, eléggé burkoltan érintettük a  témát, nem volt egyből érthető. 

Én voltam kissé cinikus utána. Bocsi.

Előzmény: alvin (ex JHE) (9380)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2017.07.14 0 0 9380

Sajnálom nem esett le, hogy mire utalsz, mivel a sofőrködésről beszéltünk, gondoltam, hogy a vezetésre. Sajnos nincs 6. érzékem, hogy a gondolatokba lássak. :)

Üdv.!

Előzmény: cucu (9378)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2017.07.14 0 0 9379

Szerintem az lesz, hogy megy majd segélykocsi (mentő, vagy tűzoltó). Nem 1, nem 2 országban működik ez már hosszú évek óta. Sőt, sok esetben mindkettő tag női személyzet!

(Nagyon zárójelben jegyzem meg, hogy a munkatörvénykönyv kimondja, hogy mennyi tömeget -férfi esetében 40, vagy 50 kg-ra emlékszem- emelhet egy ember maximum a munkája során. Szóval eddig is -klasszikus férfi gépész, férfi ápoló esetében- nagyon sok esetben segélykocsit kellett volna kérni a beteg tömege miatt, de inkább lecipeljük valahogy...)

Üdv.!

Előzmény: John Lemon (9377)
cucu Creative Commons License 2017.07.14 0 0 9378

Erre utaltam, hogy nem elég ügyesen szlalomozni, van ott más feladat is...

Előzmény: John Lemon (9377)
John Lemon Creative Commons License 2017.07.14 0 0 9377

A PAV 1 csak arra elég, hogy vezethessen. De ki fog lehozni egy 120 kg-os beteget a lift nélküli ház 3. emeletéről, ha az esetkocsin a gépész és a mentőtiszt nő és az ápoló férfi? Vagy majd megy a segélykocsi?

Előzmény: alvin (ex JHE) (9375)
cucu Creative Commons License 2017.07.06 0 0 9376

Nem is gondoltam volna.

Előzmény: alvin (ex JHE) (9375)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2017.07.06 0 1 9375

Ha elvégzik a PÁV 1-et, alkalmasak megkülönböztető jelzésű jármű vezetésére, ha nem, akkor nem. Ilyen egyszerű. Gondolj csak bele, a rendőrségnél milyen sok nő vezet esetjelzéssel alkalomadtán! Ez nem nem függő, hanem rátermettségfüggő. Aki nem alkalmas, már hamar kiötlik...

Üdv.!

Előzmény: cucu (9373)
cucu Creative Commons License 2017.07.05 0 0 9374

Igaz, csak egyszer...

Előzmény: cucu (9371)
cucu Creative Commons License 2017.07.05 -1 0 9373

Nem tartom nekik valónak! Akár a traktor vezetést sem...

Előzmény: alvin (ex JHE) (9372)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2017.07.05 0 0 9372

Ezután Transiton, Crafteren, Sprinteren is láthatsz. :)

Üdv.!

Előzmény: cucu (9371)
cucu Creative Commons License 2017.07.05 0 0 9371

Üdv!

Annak idején én Roburon is láttam női sofőrt!

alvin (ex JHE) Creative Commons License 2017.07.05 0 1 9370

Talán sok nőt is érdekelne a mentőmunka (mentőápolóként, gkv.-ként), ezért merészelem beilleszteni a legújabb, 27. heti hírlevél egy részletét:

"2017. júniusától megnyílt a lehetőség arra, hogy a kivonuló mentőápolói és mentőgépkocsi-vezetői munkakörökben nőket is foglalkoztathassunk. A változást nem csak a jogszabályi lehetőségek, hanem az a tény is indokolja, hogy az életmentő hivatásra való fizikai és lelki alkalmasságot a nemek szerinti különbségek helyett az egyéni képességek és készségek határozzák meg. Új bajtársnőink felvétele valamennyi szempont figyelembevételével az arra alkalmas, eset-rohamkocsis mentőállomások állományába történik. Az ezen a héten kezdődött budapesti alapképzésen résztvevő új belépők húszfős csoportjában már hét bajtársnőt üdvözölhettünk."

Üdv.!

Sampzon Creative Commons License 2017.06.21 0 0 9369

MA rendszámúak, ugyanúgy mint az eddigiek.

http://policecars.hu/p/albums/mentok992/mentokb020.jpg

cucu Creative Commons License 2017.06.07 0 0 9368

Az ATV-ben beszámoltak 20 db új mentő szolgálatba állításáról. 

Ezek ismét csúcskategóriás típusok. 

Mint dilettáns, annyit láttam, hogy a rendszámuk már MB-vel kezdődnek.:)

cucu Creative Commons License 2017.05.31 0 0 9367
cucu Creative Commons License 2017.05.27 0 0 9366

Hát, ez szinte ugyan az...

Azért köszi a választ!

Előzmény: Mnemomic (9365)
Mnemomic Creative Commons License 2017.05.27 0 0 9365

Szerintem inkább az a helyzet hogy mar azt se érdekli aki itt dolgozik, hogy az ugynevezett vezetőink mit művelnek. Nálunk 1 hét alatt 3 ellenőrzés volt most. de ezt mar régóta tudjuk mit várhatunk ettől a cégtől kb semmit.

Előzmény: cucu (9364)
cucu Creative Commons License 2017.05.27 0 0 9364

OK, értem, nem mertek hozzászólni, mert ez is része a megfélemlítéseteknek...

cucu Creative Commons License 2017.05.26 0 0 9363

http://alfahir.hu/2017/05/25/magyarorszagi_mentodolgozok_szovetsege_kusper_zsolt_mentok_orszagos_mentoszolgalat

Közben jártam az Igazgatósági épület előtt a Róbert Károly körúton. Szomorú látvány, hogy mindössze egy műanyag molinó jelzi, hogy az ott az Országos Mentőszolgálat épülete.

cucu Creative Commons License 2017.05.03 0 0 9362

http://24.hu/szorakozas/2017/05/03/kiakadt-a-mentoszolgalatra-vajto-lajos/

Fenti történet velem is megtörtént pár éve, én is döbbenten fogadtam a diszpécser makacsságát.

Miért nem lehet úgy kérdezni, hogy hány éves lehet a beteg? Így már mindjárt érthető és elfogadható lenne.

cucu Creative Commons License 2017.04.30 0 0 9361

Off

Usztics Mátyás emlékére:

https://www.youtube.com/watch?v=t-6Kc3KzSfE

cucu Creative Commons License 2017.01.24 0 0 9360
cucu Creative Commons License 2017.01.23 0 0 9359

Üdv

Nem is gondoltam, hogy ennyi baleset szokott történni a mentőkkel.

Előzmény: Felfűtő (9357)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!