Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Rockrider Creative Commons License 45 perce 0 0 43283

Köszönöm szépen!

Előzmény: Vigh László (43279)
Vince Török Creative Commons License 3 órája 0 0 43282

Köszönöm szépen a segítséget! Sajnálom, remek késeket készíthetett ez alapján, ami van.

Előzmény: Dragomirov (43280)
Dragomirov Creative Commons License 3 órája 0 0 43281

Csak annyit írtam, hogy megkérik az árát. Se nem többet, se nem kevesebbet.

Előzmény: fenyooldrider (43265)
Dragomirov Creative Commons License 4 órája 0 0 43280

Csatári László csongrádi késes már nem él - ő volt Tarjányi József apósa.

Előzmény: Vince Török (43271)
Vigh László Creative Commons License 4 órája 0 0 43279

Ez gyönyörű!

Előzmény: Rockrider (43278)
Rockrider Creative Commons License 4 órája 0 0 43278

Nekem is van Gyulától késem. Nagyon bejövős.

Előzmény: il1321 (43275)
antalijozsef Creative Commons License 4 órája 0 0 43277

Ha Te már eldöntötted, hogy a "kínai=gagyi vacak", akkor kár a szóért! :-))

De ez nem így van!!

Előzmény: fenyooldrider (43253)
Vigh László Creative Commons License 6 órája 0 0 43276

A savazásban nincs semmilyen gyakorlatom,de a fáradt olajra ne esküdj,nem biztos hogy jó lesz,gondolok itt a viszkozitására az állagára és persze az olaj tulajdonságai sem biztos hogy jók lesznek,ajánlom végezz el egy próba hőkezelést, keménységmérő gép hiányában edzés után ha a reszelő siklik rajta akkor jó lesz a hőkezelés,ha ettől puhább akkor vagy a hőkezelés hőfoka nem volt jó vagy az olaj,ha nagyon puha vagyis szinte semmit sem edződött akkor az olaj nem megfelelő,ha kemény de nem eléggé akkor a hőfokkal lehet baj,de figyelj az olaj előmelegtésére is nagyon fontos mert e-miatt is lehet rosszabb a hőkezelés!

Előzmény: Hunwallker (43274)
il1321 Creative Commons License 6 órája 0 1 43275

Az új szerzeményeim:

Készítő: Sánta Gyula, Hajdúszoboszló

Hunwallker Creative Commons License 6 órája 0 0 43274

Igen sokat segitesz és meg is köszönöm :D Köszönöm ! :D hát nekem most van 5 liter fáradt olaj ami már járt Görögtől kezdve Franciába is :D Főnököm Merci Vitójába Disel olaj cserés volt és elraktam 5 litert mert több helyen is írták hogy az is jó hozzá de a repce se rossz öttlet csak ugye az ember minek költsön hamár van valamije ami lehet megfelel a feladatra :D de az edzés még messze van még sok reszelés vár még rám :D a Savról nem tudnál valamitt mondani gondolom ez szakmai titkók ki hogyan csinálja :D

Előzmény: Vigh László (43273)
Vigh László Creative Commons License 6 órája 0 0 43273

A kovácsok inkább a kokszot használják,bár faszénnel is meglehet oldani,de a kokszot jobban szeretik,a hőn tartás ideje kb 5 perc az edzési hőmérséklet elérése után,ilyenkor már nem kell fújtatni,csak ellenőrizni a színt,amikor megvan jöhet a hűtés, a késpengét úgy tartsd az olajba mártás előtt mintha vágnál vele az asztalon, bemerítés után enyhe lassú előre hátra mozdításokkal segítsd elő a hűtést gyorsaságát. Edző olajnak a repce olajat ajánlom,nagyon sok késkovácsunk ezt használja (Interspár, és ilyen helyeken fellelhető), sokan használnak még trafó olajat is ez is remekül működik, én magam eredeti edző olajat vásároltam árban ez sem volt drágább mint a repce olaj. Az olajat kb 60C fokosra felkel melegíteni edzés előtt, utána a kést lekel súlyozni egy vízszintes sík lapon egy 30-50 kg-os tárgyal,vagy satuban két vastag vaslap közé szorítani.Az edzési hőmérséklet színeit bemutató táblázat fellelhető az interneten is,megpróbálom ide beszúrni.

Remélem segítettem neked.

Előzmény: Hunwallker (43272)
Hunwallker Creative Commons License 7 órája 0 0 43272

Köszönöm a választ és mennyi ideig kell edzeni 2 órán át kell tartani a 830 fokot vagy kevesebb + mivel hozzam létre a hőt kokszal vagy faszénel ? :D

Előzmény: Vigh László (43270)
Vince Török Creative Commons License 8 órája 0 0 43271

Sziasztok, A minap vettem vaterán egy Csatári bicskát, kicsi, de nagyon masszív, nem szorul, nem kotyog, pedig szerintem idősebb nálam:). Kérdésem az lenne, hogy a mesterről tudni lehet-e valamit? Vajon aktív még? Sehol nem találok semmit, ilyen kést se, mi ennek az oka?  Ezer hála és köszönet! 

Vigh László Creative Commons License 8 órája 0 0 43270

A hőkezelési hőfok mindig attól függ,hogy milyen acélból kovácsoltad a kést,ha ezt tudod akkor már könnyű a helyzet,ha nem tudod akkor marad a szikra próba,ezzel meglehet határozni.hogy az anyag mely típusú acél családba tartozik,így egy körülbelül hőfokot meglehet irányozni,ilyenkor célszerű legalább 20C fokkal fentebb rakni az edzési hőmérsékletet. Amennyiben ha van lehetőség próba edzésre,akkor könnyebben meghatározható az edzési hőmérséklet. Általában egyébként az M1(O1,K720) és 15N20 damasztanyagot 820-830C fokon szokták hőkezelni, ezen a hőfokon az elérhető keménység 63–65 HRC,hűtése olajban vagy sófürdőben történhet,a sófürdőt elő kell melegíteni legalább 200-250C fokra,különben nagy sófutás lesz. Az említett két anyag párosításának az edzési hőmérsékletekben is hasonlítaniuk kell,különben nem lesz megfelelő a hőkezelésük,mivel az egyik nagyon kemény lesz a másik meg nagyon puha.A megeresztést 250C fokon legalább 2 órát kell hagyni,így az elérhető keménység 57–62 HRC.

Előzmény: Hunwallker (43268)
Hunwallker Creative Commons License 9 órája 0 0 43269

A képek lemaradtak :D

Hunwallker Creative Commons License 9 órája 0 0 43268

Szép jó napot belevágtam 1 tervbe de segitség kellene . Nagyon megtetszett a Damaszkuszi kések és szerettem volna 1 kovácsolni meg is kovácsoltam még hátra van 1-2 munka vele és segitség kellene a Hőkezelésről és a Savazásról mert pontos informáciokat nem találtam :/  hogy milyen hőfokon kellene kezelni és mennyi ideig és milyen savfürdőt kell neki adni mert már olvastam sósavtól kezdve citromsavig és akkumulátorsavig ami ha jól emlékszem Kénsav az lenne is akkumulátor ha jó hozzá Mert nem szeretném elrontani életem első kését  gondoltam megérdeklődőm itt itt csak több tapasztalt róka van a szakmába van pár kép is a műveletekről = D

szabi72 Creative Commons License 9 órája 0 0 43267

Ma átvettem Theraphosa éltárstól a legújabb bicskám legújabb tokját. ;) Korrekt munka, köszönöm, Botond!

Pár kép kedvcsinálónak, valamint a végén egy csoportkép késekkel, bicskákkal, Theraphosa által készített tokokkal.

pintjano Creative Commons License 14 órája 0 0 43266

Az a Kunde ugyanaz, mint a mai? Metszőollót szerettem volna eredetit , de csak kinait kaptam, de az sem volt olcsó, sőt ... de mindkét fiamnak vettem.

Az oltókés azonban a régi???

üdv:PJ

Előzmény: fenyooldrider (43265)
fenyooldrider Creative Commons License 19 órája 0 0 43265

A Kunde mindig is az egyik csúcskategóriás gyártó volt,nekem még mindig van metszőollóm ,ásóm öregapámtól,pedig az anno faiskolai melóban vett részt kb20 évig és én is már vagy 15 éve használom !

3x annyi az ára mint másnak,de 10X annyi az élettartama és végig öröm vele dolgozni,ez a profizmus!

A mai napig hibátlan,ennyit a 'túlárazásról"!

A túlárazást az ár-minőség viszonya határozza meg,amiben a kínai a vesztes, hiába olcsó,de cserében sz@r,használhatatlan!

Na az túl van árazva!

Előzmény: Dragomirov (43263)
elodsson Creative Commons License 25 órája 0 1 43264

"súlyosan túlárazottak" - ezzel kapcsolatban csak annyit szeretnék mondani, hogy a gazdag nyugatból nem mindenki felfuvalkodott. Ismerek 1-2 cégvezetőt No.-ban, és többszőr hallottam a küzdelmeikről. Ami nem arról szól, hogy hogyan tudnak minél hihetetlenebb összegeket legombolni a jódolgukban meghülyült német kliensektől, hanem arról szól, hogy:

1. versenyképes bérezést kell biztosítaniuk (hacsak nem akarnak olcsó munkaerővel dolgoztatni - aminek megint van egy szinte hasonló hátulütője),

2. jónéhány szigorú törvénynek (biztonsági, minőségi, stb. jellegű) eleget kell tenniük, ami befektetést szintén bele kell építeniük az árba,

3. és még jónéhány dolog van, aminek meg kell térülnie, amivel a kínainak nem kell számolnia, mert gyakorlatilag rabszolgákkal dolgoztat egy olyan államban, ahol a "fair trade" (méltányos bérezés, körülmények, stb.) annyira elterjedt fogalom, mint nyilvánosházban a házastársi hűség.

4. Arról nem is beszélve, hogy más árakat fizetnek a vízért, gázért, üzemanyagért, szállításért stb.

Szóval nem olyan fehér-fekete a dolog. Mert egyrészt persze, hogy utáljuk, amikor fél vagyont kell fizetni valamiért. Másfelől pedig azt is utáljuk, ha minket ingyen túlóráztat a főnökünk, és nem gondoskodik a biztonságunkról, és ráadásul minimál bérrel szúrja ki a szemünk. Amit különböző ürügyek alapján még meg is tizedel. Folytathatnám az egészet még...

A gazdag nyugatnak ott nyalt vissza a fagyi, hogy ők is elkezdték nem-tudomásul-venni azt, hogy mivel jár, ha szemérmetlenül olcsó dolgokat vásárolnak, holott az ők fizetésükből - ha kevesebb is, de - kijönne minden, ami az élethez szükséges akkor is, ha méltányosan megfizetik a szolgáltatót/munkást.

De erről talán egy-két körünkben is forgó vállalkozó talán többet tudna mesélni.

Előzmény: algreg78 (43247)
Dragomirov Creative Commons License 28 órája 0 0 43263

A KUNDE is szénacélból van - de megkérik az árát.

Előzmény: prs (43262)
prs Creative Commons License 29 órája 0 0 43262

A Kuker-ed szénacél, Nagy Zoltánnál is kérheted abból.

Előzmény: prs (43260)
prs Creative Commons License 29 órája 0 0 43261

"a másikból is a csúcsminőséget alapul venni,nem a kulcstartódíszt......."

A Maglite LED-re érted? Nem hiszem, hogy Solitaire-re gondolt az éltárs. (Én pl. egy 2D-ről írtam.)

Előzmény: fenyooldrider (43258)
prs Creative Commons License 30 órája 0 0 43260

A német anyag KO13 (1.4034, Krupp). Az olaszt nem tudom.

Előzmény: pintjano (43259)
pintjano Creative Commons License 30 órája 0 0 43259

Köszönöm, már megtaláltam honlapját, emailcimét és épp az imént irtam neki.

Amit találtam honlapján: olasz és német anyagból késziti késeit. Hogy melyik a jobb--oltáshoz borotva élesnek kell lenni a bicskának, és nem árt, ha éltartó (ne kellejen állandóan fenni). Kinek van tapasztalata, melyik jobb anyag? Kacort és ives oltó-szemzőkést rendeltem előzetesen, de árakat nem találtam.

Ezt a oltókést vettem korábban--ezt használom. http://metszoollo.hu/index2.html

A penge anyaga, hogy mennyivel jobb a kinai 1-2 ezer Ft-os oltókésnél, s még a nem Kinában gyártott lengyelnél is, nem is gondoltam volna.

Egy gondom van ezzel: fekete és műanyag a nyele (én szinest szeretnék s fából, ha nem festi feltűnő szinre--irtam is neki-- akkor majd én, hogy ha leteszem a fűbe, akkor megtaláljam (a lengyel oltóbicskámat, egy év múlva találtam meg, már vakrozsda volt benne).

Szóval remélem lesz olyan mint a Kuker...

üdv PJ

Előzmény: prs (43256)
fenyooldrider Creative Commons License 30 órája 0 0 43258

Igazából a késes témánál szerettem volna maradni és ott nem ismernek a 8cr13mov acélnál magasabb szintet,de ha veszel 100db egyforma kést ugyanabból az 'acélból" és azokon ugyanazt méred,akkor kb 110 féle eredményt kapsz!

Sajnos pont ezért nem lehet tudni,hogy a hőn áhított terméked éppen jó,vagy a létező legsz@rabb a palettából!

Ezek azért vannak,mert nem ismerik a minőségbiztosítás fogalmát sem,vagy ha igen,akkor lesz@rják!

A lámpáknál is pont azért tudnak ilyet csinálni,mert ott még nem szempont a környezetvédelem és nincsenek betartandó szabályok!

Amúgy nekem is van kínai ledes lámpám,tényleg jó,csak nálam pld már egyik töltője robbant fel töltés közben,mikor magára hagytam a garázsban!

Kutya szerencse,hogy nem égett le a házam!!

Aztán utánakérdezősködtem fórumokon,ott is azt mondták,hogy ez előfordul!

Gondolom ez is normális,ugye?

Köszi....

Amúgy ha hasonlítunk egy kínai csúcsminőségű lámpát,akkor illik a másikból is a csúcsminőséget alapul venni,nem a kulcstartódíszt.......

Előzmény: algreg78 (43255)
prs Creative Commons License 1 napja 0 0 43257

Nálam ez nem csoda, mert a Maglite még nem LED-es. Illetve az, amióta feltuningoltam. A Nitecore-omról aki nem tudja, soha nem mondaná meg, hogy kínai. És tényleg nem volt olcsó. (Nálam is akad mindkettő. :-))

Előzmény: algreg78 (43255)
prs Creative Commons License 1 napja 0 0 43256
Előzmény: algreg78 (43249)
algreg78 Creative Commons License 1 napja 0 0 43255

Mint mondtam, tudnak ők minőséget is gyártani, de azt meg is kell fizetni. Pl. ott a Nitecore lámpám, full kínai fejlesztés-gyártás. Nem volt olcsó, de a hűdeneves echteamcsi Maglite LED előre köszön neki :)

sanyooo1 Creative Commons License 1 napja 0 0 43254

Pedig nem így van! Kína már régóta MINŐSÉGET gyárt tengerentúli és nyugati piacra, mindenkori kormányaink hazaárulása, hogy a selejt raktárból hozott vackokat be engedik országunkba.