Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

D-zoli 5 perce Creative Commons License 40042

Szép ez a kis Cakli nagyon!

Gratulálok hozzá.

Kocsis mester készít caklit nagyobb méretben is?

Előzmény: elodsson (40032)
pendleton háromnegyed órája Creative Commons License 40041

Ez a bicska valóban remekmű ,nagyon eltalált a formája is.

Előzmény: Galambos Tarzan (40040)
Galambos Tarzan 8 órája Creative Commons License 40040

Itt van róla két közelebbi fotó, de sajnos nem vagyok jó fotós, nem adja vissza, hogy élőben milyen.

Galambos Tarzan 10 órája Creative Commons License 40039

Berényi "Samurai" Sándortól vettem a Lurdyban. Rajta van a beütője csak talán annyira nem látszik. Ezt a markolatformát ő találta ki és készíti egyedül ebben a formában. Hibátlan a bicska egyébként, nagyítóval is át lehet nézni. Van honlapja is, érdemes megnézni.

Előzmény: agy73p (40036)
Dragomirov 10 órája Creative Commons License 40038

Berényi Sándor saját tervezésű munkája. A Belencsák hasonlatot pedig tekintsük nem írottnak. :-)

Előzmény: agy73p (40036)
edrose 10 órája Creative Commons License 40037

:)

Előzmény: H_G (40035)
agy73p 11 órája Creative Commons License 40036

Az egy baknis milyen fajta, kinek a munkája?

Kicsit sodbusteres, Belencsáknál láttam ilyet a múltkor.

Előzmény: Galambos Tarzan (40033)
H_G 11 órája Creative Commons License 40035

"Sokkal olcsóbb volt, mint a fadobozos-bőrtokos-fenőköves Opinelem"

Az Opinel is sokkal olcsóbb, mint a fadobozos-bőrtokos-fenőköves Opinel :)

Előzmény: Energiatakarék (40031)
H_G 11 órája Creative Commons License 40034

"A Solo nem egy szép kés"

Arra van, vagy csak volt? az acél Farmer. Meg a Waiternek van még ilyesféle minimalista vonzereje.

Mindenesetre én még manapság is bőven találkozom konzervnyitót igénylő konzervvel.

Előzmény: Energiatakarék (40031)
Galambos Tarzan 15 órája Creative Commons License 40033

Nem kérdés, hogy ha bicska akkor csakis magyar :) Ötödszörre is azt vennék :)

elodsson 15 órája Creative Commons License 40032

Nem rég Debrecenben jártam, egy hetet töltöttem ott izom meg szürkeállomány ellazításának céljából. De azért a szürkeállományom csak forgott, mert kiötlötte, hogy hát kombináljuk a kellemest a hasznossal kellemessel. Egy kis előzetes egyeztetés csodákat művelt, és mind Varga Tamás, mind Kocsis Ferenc voltak olyan kedvesek és fogadtak. Egy szép napom volt az a keddi nap. Kocsis Ferenc a műhelyében fogadott, és meg is mutatott sokmindent (ezúttal is köszönöm a türelmét és kedvességét - de ezt mindkét mesternek). Nem merészeltem túl sokat tátani számat, úgyhogy igyekeztem minél többet magamba szippantani (lehetőleg nem az agresszív illóolajokat tartalmazó fák porát), majd hagytam a mestert dolgozni, ugyanis hát belőlem szűkösen élne meg.

Nos hát, térjünk a tárgyra képekre. Sokat gyönyörködöm bennük, ha nektek is tetszenek, tegyétek ti is.

Energiatakarék 18 órája Creative Commons License 40031

Érdekes, hogy a Solo-t itt megtalálom, de a Victorinox honlapján nem. Lehet, hogy már kivonták a forgalomból? Sokkal olcsóbb volt, mint a fadobozos-bőrtokos-fenőköves Opinelem, és nagyon hasznos eszköznek bizonyult. Már hármat vettem belőle: egyet eredetileg, egyet mert azt hittem, hogy elveszett, egyet meg ajándékba. Ma már a konzerv sem úgy nyílik, ahogy a "svájcibicska" nyitotta, meg az ital sem, vágni viszont még mindig ugyanúgy kell. A Solo nem egy szép kés, de nagyon praktikus: elég nagy az étkezéshez, kinyitva pont akkora, mint egy tálalásnál használt étkezőkés. Nagyon lapos és nagyon könnyű, gond nélkül beteszem a csap alá és kefével kisúrolom egy ragacsosabb étel után, és könnyen élesre fenhető. Nem kényes, jó a rugója (sőt, azt mondom, nagyon jó a rugója), és ha az ember elveszti, könnyen pótolható - már ha nem igaz az észrevételem a honlapon, hogy már nincs a kínálatban. Szerintem kiszorították a militárisabb formátumok és a lock blade iránti olthatatlan vágy. Pedig aki magyar bicskán nőtt fel, az tud élni egy rugós rögzítésű pengével, és nem csapja a kezére :-) 

Előzmény: Energiatakarék (40029)
vasbicikli 18 órája Creative Commons License 40030

Nincs nagy különbség, amelyik neked jobban tetszik. Igazából kajálósnak mindegy, kenyeret szelni a 9-es is rövid, a kolbászt a 7-es is átéri :)

Nekem van 7-8-9, mostanában a kicsit hordom, de egy időben a 9-essel jártam (termopulcsi zsebben az is elfér).

Előzmény: Ukraan (40022)
Energiatakarék 18 órája Creative Commons License 40029

Étkezésre rozsdamentes Effilét vettem, 10-es méretben. Eleve karcsú, nem kell róla lecsiszolni semmit, a rozsdamentes penge miatt a zöldségfélékbe is bele tudom küldeni, és a tisztítása sem probléma. Olajfa markolatút vettem, az elég tömör, nem duzzad egy kis nedvességtől. Készletben vettem bőrtokkal és fenőkővel: nem lett belőle mindennapi használati tárgy, mert van praktikusabb késem, amit hordok magammal, de az alapkések közt ott van, és mint minden késemet, azt is rendszeresen előveszem és használom. Nagyon vékony a pengéje, amitől többféle ételt nagyon könnyű vágni vele. Eleve borotvaéles, és a mérete miatt kenyeret, kalácsot is jól lehet szelni vele. Az elnevezésének félrehallása miatt többen filézőkésnek gondolják, de nem az, bár kétségtelenül azokhoz hasonlóan keskeny, hosszú pengéje van. Kemény dolgot nem érdemes vágni vele, mert a penge könnyen hajlik. 

Akkoriban vettem ilyeneket, mikor még nem értesültem a magyar bicskák újkori reneszánszáról, és a saját magyar és skandináv bicskáim-késeim mellett ki akartam próbálni más népek alapkéseit is. Svájcibicskából nekem a Victorinox Solo vált be mint étkezőkés, és a táskámból is az szorította ki az Opinel Effilé-t. 

lemmi 19 órája Creative Commons License 40028

Hello Mindenkinek. Azt szeretném kérdezni, hogy fém nyelű bicskát...konkrétan Böker Speed Lock......szabad-e polírozni, mert elég karcos. Vagy van valamilyen felületkezelése, ami miatt nem??Köszi

H_G 19 órája Creative Commons License 40027

Előzmény: trippy (40026)
trippy 19 órája Creative Commons License 40026

Mennyire kell lecsiszolni? Csak szintbe, vagy aláhajlóan?

Előzmény: H_G (40024)
jacksly 22 órája Creative Commons License 40025

Köszönöm szépen!

Előzmény: D-zoli (40021)
H_G 25 órája Creative Commons License 40024

8-ast csak akkor, ha hajlandó vagy foglalkozni a felső csücsök lecsiszolásával.

xlsxls 26 órája Creative Commons License 40023

A 9-es. Méginkább a 10-es, csak azt már kicsit kényelmetlen zsebben hordani.

Ukraan 1 napja Creative Commons License 40022

Ha feljutok Budapestre, lehet, hogy megnézek 1-2 Opinelt is, a Wenger mellett. Sima, "étkezési célokra" szerintetek melyik a megfelelőbb, átlagos kézméret mellett, a 8-as vagy a 9-es?

D-zoli 1 napja Creative Commons License 40021

Nagyon szép kés!

Használd egészséggel,

Gratulálok hozzá!

Előzmény: jacksly (40007)
jacksly 1 napja Creative Commons License 40020

Valóban, most egy kicsit utánakerestem itt: http://www.bicska.hu/ajanlo/dolgozatok/magyar-bicskakultura/

"Polyák Imre – Kecskemét ... 2008-ban bekövetkezett haláláig saját műhelyében dolgozott."

R.I.P.

Előzmény: xlsxls (40016)
Ukraan 1 napja Creative Commons License 40019

Tiszteletem!

A tervek szerint pénteken megyek Budapestre. Ha valakit esetleg érdekel a 2 hónapos Victorinox Explorer-em(számlával, dobozzal) makulátlan állapotban, ott összefuthatunk. Az irányár 9e ft.

Skydriver 1 napja Creative Commons License 40018

Üdv.Eladnám Spyderco G Seki-Citym,szép állapotban.Ha érdekel valakit emailcímem nyilvános.

jacksly 1 napja Creative Commons License 40017

Upsz, sajnálom. 

Akkor tényleg tévedtem, nem tudom ki lehetett az öreg úr.

Előzmény: xlsxls (40016)
xlsxls 2 napja Creative Commons License 40016

Sajnos ő már nem él.

jacksly 2 napja Creative Commons License 40015

Id. Polyák Imrétől.

Legalábbis szerintem Ő volt (kb. 82 lehetett), igaz, nem ismerem, lehet, hogy tévedek.

Előzmény: edrose (40013)
jacksly 2 napja Creative Commons License 40014

Köszi! És ráadásul még nagyon finom is volt... ;-)

Előzmény: balkezesn (40011)
edrose 2 napja Creative Commons License 40013

Az öreg mester úrtól? Annyira azért nem öreg...

Előzmény: jacksly (40007)