Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Black Steel 5 órája Creative Commons License 39689

Ne szívasd már, most már teljesen tanácstalan lesz.

Előzmény: Dragomirov (39688)
Dragomirov 13 órája Creative Commons License 39688

Ha nem fogadtad volna meg a tanácsokat, most lenne egy új bicskád. :-)

Előzmény: canonfan (39687)
canonfan 17 órája Creative Commons License 39687

Köszi szépen a válaszotokat, igazatok van tényleg túllihegem a dolgot! :)

Úgyhogy megfogadtam a tanácsotokat, és újra elkezdtem használni, és ezalatt a két nap alatt már többet is patinásodott mint eddíg a polcon! :)

Örülök is hogy újra velem van, tényleg más érzés :)

A bicskavásárlást még meggondolom akkor, őszíntén szólva a náder nekem már kissé csicsás, :D de például a fejesgörbe az szintén tetszik, és olyanom sincs még... :))

D-zoli 27 órája Creative Commons License 39686

Ebben is nagy igazság van!

Nálunk néhai édesapám csuklóján minden óra képes volt elfogyni. Még anno a rozsdamentesnek kikiáltott órahátlapnak se volt esélye.

Velem más a helyzet. Nyugodtan hordhatnék bevonatos tokkal ellátott órát is, persze nem a kánikuláról beszélek amikor még a beton is izzad.

Egyszóval én nem vagyok izzadós, szintén a szárazabb halmazba tartozom:)

Ettől függetlenül a baknik szépen bemattultak. A dolog érdekessége, hogy eltérő mértékben tűnnek patinásnak, de ennek is megvan a maga oka. A penge felőli bakni ugyanúgy réz mint a másik kettő, de nem ugyanabból az anyagból lettek kialakítva, ebből adódik a színbeli eltérés Polírozva, fényesen elsőre fel se tűnt, de  bemattulva már jobban látszik.

Sebaj:)

Ettől még az én Náderem!

Előzmény: Energiatakarék (39685)
Energiatakarék 30 órája Creative Commons License 39685

Erről ritkán esik szó, de az emberek nagyon különbözőek kémiailag is. Van, aki izzadósabb, van, aki szárazabb. Van, akinek száraz a tapintása, másnak zsírosabb, harmadiknak savasabb. Élethelyzettől, tevékenységtől, időjárástól is függ. Én a száraz vagyok, egyes családtagjaim érintése viszont az aranyon és az orvosi acélon kívül bármilyen fémet elemészt. Az én zsebem a szárító-polírozóüzem, másik családtag zsebében (erős fizikai munka idején) megmattulnak a dolgok.

Előzmény: D-zoli (39680)
Longboat 30 órája Creative Commons License 39684

De csak abban az esetben, ha azt szeretnéd, hogy fényes maradjon. Ugyanakkor ha valami bemattulhat és te szeretnéd is, hogy ez történjen, akkor csillogóan fényes marad az idők végezetéig.

Előzmény: Black Steel (39682)
Longboat 30 órája Creative Commons License 39683

Szerintem túlbonyolítod. Használd bátran azt a bicskát, arra termett. A patinásodást pedig majd megoldja az idő. Én azt gondolom, hogy egy - nem vitrines - bicska akkor szép, ha az látszik rajta, hogy a mindennapokban alakult olyanná, amilyen. Ez egy folyamat.

Ha meg erre a szép ideológiai megtámogatásra van szükséged ahhoz, hogy vegyél még egy bicskát, akkor nem szóltam, sőt abszolút igazad van. :P

Előzmény: canonfan (39669)
Black Steel 1 napja Creative Commons License 39682

Murphy törvényei szerint: Ami bematulhat az be is fog mattulni.

Előzmény: D-zoli (39680)
Black Steel 1 napja Creative Commons License 39681

Jó van NA! "Tévedni Emberi dolog,mondta a sündisznó és lemászott a drótkeféről"

Előzmény: bku (39677)
D-zoli 1 napja Creative Commons License 39680

Pár hete vagyok Révész Náder tulaj, és azóta eléggé bemattult a bakni.

Nem csináltam semmi mást vele, mint naphosszat a nadrágzsebemben hordtam.

Tegnap sajna el is ázott velem, meg a kocsimmal együtt, de ez már más történet...

emcett79 1 napja Creative Commons License 39679

Ezzel a gondolattal egyetértek. Minden más szentségtörés!

Előzmény: bku (39677)
emcett79 1 napja Creative Commons License 39678

Igen, a nagynevűekhez képest egyszerűek, de nekünk hétköznapi használatra tökéletesen megfelelnek! Nagy élmény falatozni velük a házi kolbászt, szalonnát, hagymát, paradicsomot...

Előzmény: bando53 (39641)
bku 1 napja Creative Commons License 39677

Magyar bicskát csakis Magyar Hungarikummal lehet!! Más egyéb pacsmag szóba sem jöhet! :D

Előzmény: Black Steel (39675)
Horváth Ferenc1971 1 napja Creative Commons License 39676

Sziasztok!Azt szeretném megkérdezni,hogy tud-e valaki valami infót adni Nekem a Hörömpő késekról?

Annyit tudok,hogy jó régi késes mester műve.

Black Steel 1 napja Creative Commons License 39675

Nem egy rossz ötlet, én a Wiskit javallanám!

Előzmény: bku (39674)
bku 1 napja Creative Commons License 39674

Lehelni kell! :D (a házi pálesz fogyasztása előtte erősen ajánlott!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ) :D

szabi72 1 napja Creative Commons License 39673

Bizony, túlagyalod... ;) Használni kell azt a bicskát, mert egy patinásodott baknitól még nem lesz beérve, bekopva a kés. Amikor a használattól karcos lesz a bakni, a penge, a markolat, amikor a szegecs egy kicsit besötétül, amikor a fenés nyomai látszanak a bicskán, na, akkor lesz az igazi!

Csak arra figyelj, hogy a használat mellett az is látszódjon, hogy figyelsz a bicsakra, hogy a gondját viseled, hogy jó gazdája vagy neki.

A mívesen láttam egy éltárs tizenéves Kocsis bicskáját. Nem úgy nézett ki, mint az új, nem úgy nézett ki, mint amelyiket hirtelen, mesterségesen bekoptattak, hanem úgy nézett ki, mint egy tizenéves, nagyon jó állapotban levő bicska, amit sokat használnak, és törődnek vele! Egy damaszt fejesgörbéről van szó egyébként.

Szerintem erre törekedj, és ne arra, hogy 4 hónap alatt milyen szuper matt sárga lesz az a rézbakni.

Amúgy vegyél alpakka baknis maskarát, bár én a helyedben inkább egy másik fajtát, talán egy nádert rendelnék.

theraphosa 1 napja Creative Commons License 39672

Ha venni akarsz még egy bicskát, megértem. Ez a patinás dolgot pedig bízd az időre, nem kell ezt túlmisztifikálni.

florg 1 napja Creative Commons License 39671

A zsebedben, kezedben stb. használat közben úgyis lejön a patina, úgyhogy szerintem teljesen fölösleges. Ha meg vitrinkés, majd a vitrinben bepatinásodik lassanként.

prs 1 napja Creative Commons License 39670

Szerintem túlagyalod ezt a patinásítást. ;-)

De vegyél nyugodtan másik maskarát, az sosem baj. :-)

canonfan 1 napja Creative Commons License 39669

Sziasztok!

Lehet hülye a kérdés, de szeretném megkérdezni a véleményeteket. :)

Ti mit gondoltok, rézbaknis maskara mellé megéri venni csak azért alpakka baknis maskarát (természetesen Révészéktól) hogy amíg bepatinásodik teljesen a réz addíg legyen mi használni?

Én úgy döntöttem kb 1-2 hónappal ezelőtt hogy homogénre pepatinásítom természetes úton a maskarát, de magától bár szépen, de nagyon lassan patinásodik, és már hiányzik a kezemből a mindennapokban... :)

A jelenlegi helyzet szerint az első baknik viszonylag homogénen elkezdtek mattulni, és nyomokban már van rajtuk sötét patina, de a hátsó bakniknál még vannak oxidácó mentes foltok.

Ezért gondoltam azt, hogy nem dísznek vettem, és a mester sem annak készítette, hogy ennek ellenére újra haszálatba veszem, és ha az ujjaim és a tok miatt elrontom a patinásítást akkor vennék valamikor az év vége felé egy szintén Révész véle maskarát, wenge (vagy bármilyen fekete fa) nyéllel és alpakka baknikkal, a mostanit meg újra lepucolnám, és elraknám egy nyugodt helyre patinásodni és amíg nem lesz szép matt sárga addig használom az alpakkásat...

Ti mit gondoltok, mennyire tartjátok jó ötletnek? Esetleg várjak addíg még a hátsó baknik is homogénen bemattulnak?

Válaszotokat előre is köszönöm szépen!

bando53 2 napja Creative Commons License 39668

Ez a bicska abszolút anno DIGÉP szabvány, a DIGÉP mexikóvölgyi szerszám üzemében készült. Onnan tudom, hogy néhai bátyám és egy-két közvetlen munkatársa teljesen hivatalosan a gyári "repi keretnek" készítettek évente több százat. Uram bocsá meg maszekoltak is vele rendesen.

Előzmény: huiz (39663)
theraphosa 2 napja Creative Commons License 39667

Dehogy gondolok én akciófilmekre. A kés nekem is szerszám, de ezek a feladatok szerintem hétköznapiak( sokunknak) Viszont egy ekkor késsel enni kényelmetlen.

Előzmény: Vietnamiveteran (39655)
Vietnamiveteran 2 napja Creative Commons License 39666

Nagyon jó kés lehet az a1 ebben biztos vagyok nekem még nem volt sajna ... de azért az a1 50-60 ezres kategóriájában már komoly versenytársak is vannak , ezt az árfekvést nyúzókésnek mármint "ütni-vágni" én nagyon sajnálnám .De azért azt is megértem ha valaki egy életre szóló kést vesz magának és  használja is nem csak vitrinben őrzi akkor az a 60 ezer nem is olyan sok .  

Előzmény: antalijozsef (39664)
pendleton 2 napja Creative Commons License 39665

Én is tiszteletben tartom a véleményedet ,nem állítom hogy jobb a Fallkniven A1-nél a C.S.Recon Scott, mivel nekem sajnos nincs :((( A sokak által kedvelt F1 helyett is a C.S. Master Huntert választanám, bár ezt már próbáltam, nem tudom melyik lenne az éltartóbb .Kizárólag ez az én véleményem,mivel alapjában véve COLD STEEL-es vagyok.( A Recon Scott-ról Már vagy 10-éve Makrai Tibor késszakértő írt az akkori késmániás magazinban 'legjobb sorozatban gyártott túlélő kés"  -

Előzmény: antalijozsef (39664)
antalijozsef 2 napja Creative Commons License 39664

Tiszteletben tartom a véleményed, de az A1 szerintem jobb kés ennél!

Ki próbáltad már a kést, vagy csak a videók alapján választottál?

http://gox.hu/index.php?mod=knv_fallnk_a1

https://www.youtube.com/watch?v=OI8CZaEL6Ec

Előzmény: pendleton (39653)
huiz 2 napja Creative Commons License 39663

Kicsi a világ! :-)

Fater rozsdamentes bicskája a 70-es évekből. Ismeretlen borsodi mestertől.

Black Steel 2 napja Creative Commons License 39662
.. Szerintem,ha közéjük bújsz teljes lesz a légi utazás!
Előzmény: H_G (39661)
H_G 2 napja Creative Commons License 39661

Ez egy szelep, amivel légi utazás előtt le lehet kicsit engedni a szilikonból?

Előzmény: oys... (39660)
oys... 3 napja Creative Commons License 39660

Angol reneszánsz viselet, ugye?

Mint ez:

Előzmény: emberevics (39645)