Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Galambos Tarzan másfél órája Creative Commons License 39532

Még annyit, a pengehosszról, most jut eszembe, nemrég írta le ebbe a fórumba a mester: a Révész egypengés bicskáknál a bicska teljes hosszának 45% -a a pengehossz, és 55% a markolat hossza. Tehát a közép maskaránál kb. 8,3 cm lehet a penge hossza.

Előzmény: Holland Lovas (39522)
Galambos Tarzan 3 órája Creative Commons License 39531

Ha megengedheted magadnak a 10e Ft körüli árkategóriát, és szeretnél is rá szánni ennyit, akkor felsoroltak közül Révészéket válaszd. A honlapon amiből nem tudsz rendelni, az épp nincs készleten, de ha tutira akarsz menni akkor hívd fel őket telefonon, ott megmondják a méreteket is. Nagyob jó minőségű bicskák.

Előzmény: Holland Lovas (39529)
Révészbicska 4 órája Creative Commons License 39530

Most készültek el.

Előzmény: Holland Lovas (39529)
Holland Lovas 5 órája Creative Commons License 39529

Nem vagyok protekcionista, de ez most inkább elvi kérdés, hogy miért akarom a magyar kézi késkészítést támogatni. Az meg, hogy félig poén, kb úgy értendő, hogy nem azért veszem, mert bármiféle szükségem lenne rá, hanem azért, mert nagyon tetszik. Tudom, hogy evésre sok minden megfelelne.

Révészbicska: akkor a honlap ebben a tekintetben nem naprakész? Mert a linkelt csak egy példa volt, több kinézett termék is készlethiányosnak volt feltüntetve (de akkor majd érdeklődöm konkrétan).

Energiatakarék: nem a reklám helye, de a pesti Bock Bisztróban adtak egy extra maskarát a ház burgeréhez. Ugyan én promóciós célból ingyen fogyasztottam, de magas ára ellenére én mindenkinek ajánlom ezt a remek hamburgert, én biztosan fogok még ilyet enni.

Viszont akkor már csak azt kellene eldöntenem, hogy mit vegyek. :)

Előzmény: H_G (39523)
H_G 5 órája Creative Commons License 39528

Olcsót is akar meg étkezésre biztosan jót is.

Előzmény: papuba (39527)
papuba 5 órája Creative Commons License 39527

Mondjuk mert kifejezetten magyart akar.

Meg miért ne lenne magyar?!

Energiatakarék 5 órája Creative Commons License 39526

Aki kézműves magyar bicskát keres, miért venne francia tömegbugylit? Aki ennyire utánajárt, az tudja, mit akar. Engem inkább az érdekelne, hol adnak bicskát a hambihoz.

prs 5 órája Creative Commons License 39525

"Nagy Zoltán: csak a penge és nyélhossz derül ki, sajnos árat sem írnak (de ezen fórum alapján beleférhet) - . Budapesten elvileg megtekinthető."

Ha nem emelt árat tavaly óta, akkor 6e Ft.

Révészbicska 5 órája Creative Commons License 39524

Ilyen van, Sandvik acélból kerek 10e-ért rugódísz nélkül.

H_G 6 órája Creative Commons License 39523

Miért kell, hogy magyar legyen? Elsőnek (pláne "félig poénból") én Opinelt ajánlanék, egy rozsdamentes 9-est. Verhetetlen ár-érték, kiváló evéshez és sokat lehet tanulni rajta.

Holland Lovas 6 órája Creative Commons License 39522

Sziasztok!

Én abszolút nem értek a késekhez. Nemrég vacsoráztam egy étteremben, ahol - mint utólag megtudtam - egy Nagy István féle maskarát adtak a hamburgerhez. Annyira tetszett az élmény, hogy eldöntöttem, veszek magamnak is egy bicskát. Viszont, pont mivel ez lenne az első, és félig csak poénból mert nagyon tetszenek, és kizárólag evéshez szeretném használni, szóval valami olcsó(bb) magyar terméket szeretnék. Kicsit nézelődtem azóta, és elsősorban a maskara jellegű bicskák jönnek be, esetleg fejesgörbe.

Na most, ugyan elsőre nem költenék sokat, de a pénzemért a lehető legjobbat venném, ezért kérném a tapasztalataitokat, hogy az alábbiakat ár/érték arányban, vagy egyáltalán az adott készítőt milyennek találjátok egy összehasonlításban. Ezeket néztem egyelőre:

Dixon: agancs, 420-as acél, 8,5 cm-es pengehossz, 7000 Ft - http://kezmuvesajandek.com/spd/183/Nagymaskara-agancs. Sajnos élőben nem láttam, és csak rendelni lehet.

Csigi: fa, wnr 4034, 8,5 cm, 4800 Ft - http://users.atw.hu/csigi-kes/img/nagy_maskara_fa_nyel.jpg. Sajnos élőben nem láttam, és csak rendelni lehet.

Nagy István: wnr 4034, 8,5 cm, 6400 Ft - http://www.kesekollok.hu/8.4032.zsebkes-maskara-extra-fa-nyellel.html. Budapesten elvileg megtekinthető.

Nagy Zoltán: csak a penge és nyélhossz derül ki, sajnos árat sem írnak (de ezen fórum alapján beleférhet) - http://www.nagy-keses.hu/nagy/bicskak/bicskak00020.jpg. Budapesten elvileg megtekinthető.

Kb. ez lenne az az árkategória, amit belőttem. Láttam pár nagyon szép Révész kést, ami 10 körüli árával még talán beleférne a keretbe (ha tényleg jobb, mint a fentiek), de mindre azt írja a honlap, hogy nincs készleten, ráadásul nem derül ki pengehossz sem. Pl. http://www.bicska.hu/shop/kozep-maskara-csiszolt-agancs-nyellel-2-paklival/

Előre is köszi a segítséget!

fatrap 6 órája Creative Commons License 39521

Köszönöm a választ,ha érdekli,holnap elviszem a műhelybe.

Előzmény: Révészbicska (39520)
Révészbicska 6 órája Creative Commons License 39520

Ez nagyapám öccsének a "gyöngyház" nyelű kis bicskája. Ő már 1988-ban meghalt, ez az előtti időkből való.

Előzmény: fatrap (39497)
D-zoli 7 órája Creative Commons License 39519

Neked is köszönet a véleményért!

Előzmény: theraphosa (39518)
theraphosa 10 órája Creative Commons License 39518

+1

Előzmény: szabi72 (39508)
Falcon Mould 14 órája Creative Commons License 39517

Köszönöm! Nem szoktam adni, az "ilyen okos" emberek véleményére!

Előzmény: AeNau (39516)
AeNau 16 órája Creative Commons License 39516

Ne hagyd magad ilyenekkel felhúzni.

Én pl kicsit irigykedtem, de nem sárgán :)))

Van akit zavar, ha olyan gépeket lát amiről eddig max hallott, van aki meg örül, hogy a bebarnult, olajfoltos betonpadlős, lépő rácsos műhelyek ahol valaha gyakorlatát töltötte idejét múltak, és "patika" tisztaság a menő. :)

Előzmény: Falcon Mould (39457)
Révészbicska 28 órája Creative Commons License 39515

Ennek nem edzhető RM acélból van a betétje és alpakka a paklija.

Előzmény: ischulcz (39503)
canonfan 29 órája Creative Commons License 39514

Én sem akartam díszített rugót a maskarára, nem elsősorban a rugó miatt (bár én is tartottam attól hogy jobban összeszedi a koszt), hanem nekem épp úgy tetszik a maskara ahogy most van, szeretem a letisztult, egyszerűségében is szép dolgokat, nekem elég dísz volt rajt a két bakni, de ízlések és pofonok... :)

Előzmény: D-zoli (39510)
szabi72 30 órája Creative Commons License 39513

Én is a díszített rugókról írtam. ;) Két bicskám van díszes rugóval, egy fejes, meg egy cakli. A cakli az idei nyarat végigdolgozta, húst, halat, mindent pucolt. A rugó nem ment tele kosszal. Egyébként tapasztalatom szerint, amikor eltörlöm a szalonnabőrrel a nyelet, egyben a bőrrel/zsírral ki is tisztítom a rugót. Sőt, a zsiradékot pár percig a pengén is rajta hagyom, csak utána törlöm el. Ha sáros pocsolyába esne, akkor se a rugódísz miatt aggódnék, inkább a résekbe bekerült sár miatt.

Nem hiszem, hogy jelentős mértékben gyengítené a rugót. Talán csak annyival lehet gyengébb, mint a savazott damasztpenge, a nyers, savazatlannal szemben. ;)

Előzmény: Galambos Tarzan (39511)
D-zoli 1 napja Creative Commons License 39512

Neked is köszönöm a véleményt!

Előzmény: szabi72 (39508)
Galambos Tarzan 1 napja Creative Commons License 39511

Konkrétan díszített rugóról volt szó, ha bemegy a díszbe a kosz, de egyébként meg kell fogni a markolat paneleket egy konyharuhával pl, és akkor nem éri a víz meg semmi. Amúgy szerintem sem kell attól tartani, hogy nagyon beleül a kosz normál használat mellett. Talán ha beleseik véletlenül valamibe pl. egy sáros pocsolya. De a markolat panelekre visszatérve, a fát sem ártana kicsit kezelni valamivel, hogy ne repedjen szét, legolcsóbb szerintem a lenolaj lehet, régebben a kezeletlen fa ablak tokokat is azzal eresztették be pl.

Előzmény: szabi72 (39509)
D-zoli 1 napja Creative Commons License 39510

Köszönöm az infót!

Pont az általad leírtak miatt nem kértem a rugódíszítést a náderre.

Így nem kell küön takarítgatni és a rugó is erősebb tán.

Előzmény: Galambos Tarzan (39506)
szabi72 1 napja Creative Commons License 39509

Én a nyelet (vagyis a markolatot) nem csiszatolnám fogkefével, langyos szappanos vízzel. Persze nem hiszem, hogy sok baja lenne tőle, de mégis, nekem ez túl drasztikus beavatkozás. El kell törölni egy konyharuhával, legalább is a bicskáimnak más tisztításra még nem volt szüksége. Viszont néha a szaru nyelet be kell zsírozni. Ha szalonnát eszem, és éppen eszembe jut, a vacsora után leápolom a nyelet a szalonna bőrével, és úgy teszem el a tokjába.

Előzmény: Galambos Tarzan (39506)
szabi72 1 napja Creative Commons License 39508

Nem igényel semmivel se több törődést. Nekem még soha nem volt problémám a rugódísszel, egyik bicskámon se.

Előzmény: D-zoli (39504)
emcett79 1 napja Creative Commons License 39507

Szerintem is szép a réz bakni, de nekem a "fekete-króm" színösszeállítás a gyengém, autóban és motorban is. A fiamnak egy réz baknis világos szaru markolatos kis maskarát vettünk, csak az asszony úgy elrakta, hogy most nem találjuk, de ha előkerül, lefotózom a fejessel!

Előzmény: Galambos Tarzan (39490)
Galambos Tarzan 1 napja Creative Commons License 39506

Nekem van ilyen bicskám, igaz nem régóta, de egy fogkefe meg egy kis langyos szappanos víz szerintem simán jó a tisztításához. Utána egy szárazra törlés és egy kis WD 40 annak van nedvesség  taszító hatása és korrózióvédő is. Az már más kérdéa, hogy a díszítés gyengítheti a rugót.

Előzmény: D-zoli (39504)
Dragomirov 1 napja Creative Commons License 39505

Nem réz. Nekem is van hasonló. :-) 

D-zoli 1 napja Creative Commons License 39504

Így se csúnya:)

Kérdezném mindjárt azon éltársakat akinek rugódísszel ékesített bicskája van napi használatban, nem jelent-e hátrányt eme látványelem?

No ez elég kifacsartra sikeredett, egyszóval az érdekelne, menyire nehézkes így tisztántartani a kést?

ischulcz 1 napja Creative Commons License 39503

Szerintem is, egy kicsit összekeveredtek a dolgok...a Bodnár bicskának réz az alaplemeze, látszik a képeken, de ennek nem hiszem...legalábbis nem sárga :)

Előzmény: Dragomirov (39501)