Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

H_G fél órája Creative Commons License 40416

(Komolyan, ha abból kellene választanom, hogy szalonnázóval kenek-e májkrémet vagy a mutatóujjammal, akkor a másodikat választanám!)

H_G fél órája Creative Commons License 40415

A szalonnnázó egyenesen szörnyű erre a feladatra! sehogy sem tudsz kivenni elég májkrémet, a hegye folyton beleakad a dobozfalba, ahogy később a kenyérbe is és szétcincálja azt, stb. Ha mindenáron magyar bicskával szeretnél kenni, akkor maskarát vegyél vagy grácit -- de abból is nézd meg több mester kinálatát és a legkevésbé hegyeset válaszd. (Fejesgőrbe pedig azért nem jó erre, mert a markolatvég görbülete akadályoz, ha oldalra fordítod a kenéshez; plusz azokból mostanában sok homorú köszörülésű, ami szintén nagyon rossz kenéskor, beszorul alá az anyag szép szétterülés helyett.)

Szalonnázóhoz amúgy szerintem legstílusosabb az agancs, és könnyebb is jól tartani azt a nagyon keskeny markolatot, ha nem sima a felület. A maskaráé viszont már elég széles, ahhoz nyugodtan választható a praktikusabb trópusi fa. Az egy ütéstől csak helyben nyomódik be kicsit, míg az agancs képes végigrepedni.

Előzmény: Ukraan (40414)
Ukraan egy órája Creative Commons License 40414

Helló!

Tegnap egy bicskásnál megtetszett egy Szalonnázó(azt hiszem Nagy István-féle). Azt szeretném megkérdezni, mielőtt beruházok rá, hogy ezek mennyire funkcionálnak jól a kevésbé autentikus étkezési feladatoknál(vaj/májkrém dobozból történő "kinyerése", kenyérre való kenése például). Illetve a másik az, hogy melyik nyéltípus a legpraktikusabb a sok közül ehhez a típushoz(agancs, fa, cell-ami gondolom valamilyen műanyag féle lehet). Köszönöm!

edrose 11 órája Creative Commons License 40413

Így kijelentve ez azért elég fura. Én mindenesetre most hallok először a Delica/Endura páros zárjának megbízhatatlanságáról. Ráadásul ilyen alapon akkor a Spyderco-kínálat komoly hányadának megbízhatatlannak kellene lennie.

Előzmény: Jancs! (40405)
_D.S. 12 órája Creative Commons License 40412

nekem van centofante és endura is, de erről a megbízhatatlanságról még nem hallottam. fogalmam sincs te honnan veszed....

a centofante egy kis kézreálló bicska, én csak ajánlani tudom. a penge nem csavaros rögzítésű, hanem szegecselt, ez rendszeres használat következtében lazulhat az eredeti állapothoz képest és akkor körülményesebb az utánállítása. ennyi róható fel hibaként.

Előzmény: Jancs! (40405)
ronya1 13 órája Creative Commons License 40411

hasonlót mi már 30 éve is csináltunk, 3 zsebtelep+rézdrót+rotringhegy

mondjuk az nem volt ilyen szép ;)

Előzmény: arszab (40410)
arszab 13 órája Creative Commons License 40410

Csak ismételni tudom magam, 12V és egy kis sós víz csodákra képes :) Komplett tájképet lehet maratni akármilyen rozsdamentes anyagra. Ezt a British Blades-en találtam, de beütve a gugli keresőbe azt hogy "salt water etching" rengeteg találatot dob. 

"I know a fellow that is very artistic and once in a while I will send him some knives to be etched. 
The process is to coat the blade with a clear nail polish resist and then scratch in the design.
The knife is then placed in a salt water solution and a 12 VDC current is applied, etching the blade where the resist was removed."

ronya1 14 órája Creative Commons License 40409

ki kell vágni lézerrel ;)

már nem a 18-században élünk hogy mindent fúrni kell

:))))))

Nemozoli 18 órája Creative Commons License 40408

Igen, fúrni is lehet az edzett pengét (markolattüskét), kis fordulaton, átköszörült keményfémlapkás szárral.

Előzmény: kocsisferi (40407)
kocsisferi 19 órája Creative Commons License 40407

Igazad van.

Sőt óvatosan tömör keményfém szerszámmal is lehet.

Előzmény: Nemozoli (40406)
Nemozoli 20 órája Creative Commons License 40406

Ne hirdess marhaságot... még hogy a gyémánt nem viszi az edzett acélt... szépen is volnánk!

Minden késembe gyémántos fejjel gravíroztam bele a jelzésemet, mondjuk nem egy  "piacival", amiről 3 fordulat után lekopnak a szemcsék. Kulcsmásoló szakember... röhög a vakbelem! Ezek tudják fantasztikusan elcseszni az élezést is, Mister Minit és társai...

Előzmény: pendleton (40210)
Jancs! 22 órája Creative Commons License 40405

Hello!

Nem sűrűn követem a fórumot ezért lehet, hogy olyat kérdezek amit már kérdezek.

Mi a véleményetek a Spyderco Centofante 3 -ról sajnos nem túl elterjedt kés ezért tapasztalatokat sem találtam igazán. Esetleg valakinek van ilyen? A zár ugyan úgy megbízhatatlan mint a Delica/Endura párosnál?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ukraan 1 napja Creative Commons License 40404

Igen, ezt én is láttam, köszönöm. Meggyőző, viszont tartok tőle, hogy nagy a minőségi szórás...

Előzmény: Emdzsí (40403)
Emdzsí 1 napja Creative Commons License 40403

Az jó darab, én is akartam, csak most kellett egy 8cm-nél nem nagyobb penge.

https://www.youtube.com/watch?v=7T0EIAjQ61Y&channel=vininull  Bírja a Ganzo rendesen, és nagyon jól eltalált, jól működő kés.

Előzmény: Ukraan (40399)
papuba 1 napja Creative Commons License 40402

A kés maga kiváló minőségű, főképp az ár ismeretében. A kidolgozása nem hagyott kívánnivalót, mérete használható - mondjuk szerintem a 4mm-es pengevastagság sok ehhez a pengeprofilhoz. Ha teljesen felköszörült lenne, az jobb lenne. Engem az is zavart, hogy nincs rajta zsinórfurat, persze ez ízlés kérdése. Az árát mindenképpen megéri!

Előzmény: Ukraan (40401)
Ukraan 1 napja Creative Commons License 40401

Köszönöm, arra én is számítottam, hogy nem gyorsabb, mint az Ali vagy az Ebay. Magáról a bökőről mi a véleményed, hogy szuperál?

Előzmény: papuba (40400)
papuba 1 napja Creative Commons License 40400

Nekem nem volt problémám a FastTech-el. Rendesen küldték, amit rendeltem (egyébként én is G704-est vettem...), persze nem egy héten belül, de követhetően.

Előzmény: Ukraan (40399)
Ukraan 1 napja Creative Commons License 40399

Helló!

Újabb kérdésem lenne, az előzővel kapcsolatban köszönöm a segítséget. Egy Ganzo G704-et szeretnék rendelni, a Fasttech-en találtam a legolcsóbban. Ezt a webshop-ot nem ismerem, csak az Aliexpress-t meg az Ebay-t. Azokhoz képest erről mit kell/érdemes tudni? Mennyire gyors, megbízható, hogy lehet fizetni stb. Minden tapasztalatot szívesen veszek. Köszönöm!

Emdzsí 1 napja Creative Commons License 40398

Hát nem, csak az anyagát , aszerkezetét, stb nézegettem, meg youtube videókat. Ott dícsérték, egyöntetűen. Általában a Sanrenmu, Harnds, Ganzo, Enlan kések jó minőséget képviselnek, olyan Byrd kategória, némelyik kicsit masszívabb.

Előzmény: H_G (40394)
Emdzsí 1 napja Creative Commons License 40397

Ah, picit olcsóbbak a kések, na mindegy, most már kibírom valahogy:))

Előzmény: kefe78 (40388)
szabi72 1 napja Creative Commons License 40396

Láttam ilyet magyar bicskán is, a tulaj a pengét áthúzta nagyon finom kövön. A penge éles volt, mint a beretva, de ugyan ilyen nyomott hagyott az utólagos élezés. ;)

Ez a képen, ahogy már más is írta, polírozás nyoma. A pengének csak esztétikai hibája lett.

Előzmény: beetee (40380)
Ukraan 2 napja Creative Commons License 40395

:)

Előzmény: ronya1 (40393)
H_G 2 napja Creative Commons License 40394

Hát ha csak most rendelted, akkor még nem tudhatod, hogy jó lesz-e...

Előzmény: Emdzsí (40386)
ronya1 2 napja Creative Commons License 40393

ááááááá

én gyorsan olvasok, ellenben nem jól :)))))))

nekem az jött le hogy az élezésre adtál ki annyit....

úgy le voltam döbbenve hogy másfél percig még pislogni sem tudtam :)))))

Előzmény: Ukraan (40389)
jacksly 2 napja Creative Commons License 40392

Egen... monnyuk én elsőre is értettem, amit írtál, szóval valóban szövegértelmezési gondok lehettek... ;-)

Ukraan 2 napja Creative Commons License 40391

Rendben, küldtem emailt!

Előzmény: Black Steel (40390)
Black Steel 2 napja Creative Commons License 40390

Küld el nekem,én megveszem az általad ajánlott árért,nekem a béna kezembe még az ilyen bicska is sok, de legalább tanulok rajta élezni. Privátban lecseveghetjük a dolgot.

Ukraan 2 napja Creative Commons License 40389

Igen van gond. A szövegértéssel... Annyiért szeretném eladni a bicskát. Az élezésért semmit nem kértek. Azt kérdeztem, hogy nem túlzó-e a bicskáért ilyen állapotban, ha 5500 ft-ot kérek postával. Egy alig egy hónapos darabról van szó.

Ezért van benne a szövegbe az 5000 ft, ami valójában 5500. Ennyi.

Előzmény: ronya1 (40387)
kefe78 2 napja Creative Commons License 40388

A knight FT-n ocóbb 5 dodóval :)

https://www.fasttech.com/products/0/10005913/1549904-harnds-ck6013-knight-stainless-steel-folding-knife

Előzmény: Emdzsí (40386)
ronya1 2 napja Creative Commons License 40387

egy 8 ezer forintos bicska élezéséért szerinted nem durva az 5 ezer ft?

van baj....... nem is kevés.......

máskor ilyen van akkor inkább add el hibásan

Előzmény: Ukraan (40384)