Keresés

Részletes keresés

pendleton Creative Commons License 11 órája 0 0 51259

Na , az már  kés.

Előzmény: ambassadeur (51257)
asinga Creative Commons License 12 órája 0 0 51258

Köszönöm az infókat! Sokat segítettetek!

Előzmény: H_G (51256)
ambassadeur Creative Commons License 14 órája 0 0 51257

Én egy Trailmastert vittem magammal repülőgépen, de csakis csomagban szabad. 

Kézipoggyászban még egy körömollót sem! 

Előzmény: asinga (51252)
H_G Creative Commons License 14 órája 0 0 51256

Úgy tűnik, ott 11 cm a legális hossz, de nem lehet kétélű, és mérettől függetlenül jó okot kell rá mondanod, miért kell nálad legyen a közterületen -- a túrázás, gondolom, megfelelő.

https://en.wikipedia.org/wiki/Knife_legislation#Spain

Előzmény: asinga (51255)
asinga Creative Commons License 14 órája 0 1 51255

Spanyolország lenne a cél. :)

Előzmény: H_G (51254)
H_G Creative Commons License 14 órája 0 0 51254

Belföldi repülőjárat? Mert a 8 cm magyar szabályozás, ebben a világ országaiban teljes a tarkaság. Tudtommal a csomagtérbe, becsomagolva bármit feladhatsz, de sok helyen egy záras folderrel már nem hagyhatod el a repülőteret, mert az utcákon nem legális. (Pl. Németo., Svájc, GB.)

SZSVADKANKA Creative Commons License 15 órája 0 0 51253

Biztos engem akartál kérdezni?Én repülőn akkor voltam amikor gyerekkoromban a porba rajzoltuk,és ráálltunk.

asinga Creative Commons License 16 órája 0 0 51252

Köszönöm az infókat!
Azért ilyen kicsit néztem, mert szeretném repülőn feladni a csomagban és félek, hogy a 8cm-nél nagyobb késbe belekötnek. 

Nem fognak belekötni, ha egy ilyen 10cm-es pengéjű kés van a kofferben becsomagolva? 

Előzmény: SZSVADKANKA (51251)
SZSVADKANKA Creative Commons License 16 órája 0 0 51251

Szinte lekopírozva van nálam is ez a dolog.Egy kis csibésség belefér,és muszáj politikusnak lenni a házasságban.Ha előkeresném a késeket bicskákat,íjakat,vesszőket,a horgász dolgaimat,na meg a vadászt,a legrosszabb rémálmom lenne talán!Van egy valaki, aki a márkás táskákat gyűjti.80 és100egy egy ilyen!! Ha a férj rájönne,az benne lenne a híradóban.Ráadásul mert nem fér már a holmi az ura belerúgott egy drága ilyenbe...foggalma sincs...visszatérve szóval baj lenne ha a konyhában ezekkel a drága késekkel macálná a húsokat az asszony .Erre vannak a Dickek,oszt jó napot.Rohadt éles mindegyik azok közül is,ha újjába vág nem vigasztalná,hogy ez az a bizonyos ,,Zengő"N690-nvolt.Én meg fogdosgatom,babusgatom őket,mint régen a pi.át.Most már fordítva van.

Előzmény: ronya1 (51245)
H_G Creative Commons License 16 órája 0 0 51250

Nem különösebben. A kínaiak becs'szava nem garancia sem arra, hogy az acél tényleg az, amit ráírtak, sem arra, hogy a nyitás-zárás megbízható. De ha igen, egy folder akkor is nehezebb egy uakkora fixnél, és a sok kis fölösleges cipelnivaló összeadódik végül. SZVSZ erre a célra skandináv fixpengés (Hultafors/Mora) vagy Opinel a legpraktikusabb.

Előzmény: asinga (51248)
Dragomirov Creative Commons License 16 órája 0 0 51249

Elég kicsi. Kajáláskor meg a nyitó nyúlvány sokszor útban van. Meg úgy általában útban van. :-)

Előzmény: asinga (51248)
asinga Creative Commons License 16 órája 0 0 51248
HerrLaca Creative Commons License 19 órája 0 0 51247

Hátezaz:))TE szereted jobban ha békesség van:)))Na témát ejtsük is:)

pendleton Creative Commons License 22 órája 0 0 51246

Ěn is így vélekedem,  de ennek a bubinga fànak megint  nem tudtam nemet  mondani.

ronya1 Creative Commons License 23 órája 0 0 51245

jobb szeretem ha békesség van

ha nem tudja mennyibe kerül akkor nem fogja zavarni......

aztán mindenki jól jár az asszony nyugodt nekem meg van a kütyü

sokat nem szoktam csalni mert túl sok mindent nem lehet elcsalni havi 120 nettóból, de pl a thandokán kés az feketén jött a házhoz :))

Előzmény: HerrLaca (51242)
koga33 Creative Commons License 1 napja 0 0 51244

Szívesen megmutatnám neki ezt a hozzászólást, de nem fogom!:))))

Előzmény: HerrLaca (51243)
HerrLaca Creative Commons License 1 napja 0 0 51243

Mert neked aztán pl vágóeszköz területen  sokat kell áldoznod:)))))Meg nejed szeret is engem  ugye:))Én is őt.

Előzmény: koga33 (51239)
HerrLaca Creative Commons License 1 napja 0 1 51242

Ó én megértelek benneteket:) Mellesleg nem arról van szó,hogy ki hordja a gatyát,hanem szimplán az nem tetszik sokszor ,hogy valami érthetetlen okból kifolyólag sok asszonyság úgy érzi ,mindenbe bele kell szólnia.

Pl milyen az már,hogy dolgozik a főldmíves ,oszt a szomszédba kell kérnie a pecabotot,mert kikapcsolódás gyanánt néha elmegy el mer menni a tópartra mazdagot áztatni. És eme kis szórakozására el mer költeni x pénzt amiért végül is megmelózott. De bezzeg ha rákérdez az asszonyánál,hogy hova tette az ő fizetését ,meg miért vett ezt azt pl lakásba csetreszeket,terítőket,frinc francot ,meg 100. függönyt (amire valljuk be semmi szükség) akkor még felháborodik a fehérnép.  Sose engedtem az ilyentén erőszaknak,pedig nem egy-két  költséges hobbym volt már .Nem a gyerekek szájától vettem el a falatot.Persze ha valaki ész nélkül elszórja az apanázst az más, ezt aláírom.

Előzmény: ronya1 (51240)
koga33 Creative Commons License 1 napja 0 0 51241

Ez az én kis nyúzható mindenesem.

Előzmény: koga33 (51239)
ronya1 Creative Commons License 1 napja 0 0 51240

Én azért azt figyeltem meg hogy jobb szeretik ha tudatlanol maradnak

Pl haver mindig hozzám küldeti a horgászbotokat

Az a baj hogy az "igazi" domináns felálllás nem sok családban van

Ott nincs probléma ezekkel a helyzetekkel

Plusz van némi anyagi ok is mert ha az utolsó héten számolgatod az ezreseket hogy együnk vagy tankoljunk akkor nem biztos hogy egy szép kés a,megoldás :)

Pl enyém nem morog ha kell venni egy fúrógépet a másik három mellé de amikor a,milla környéki motort vettem kicsit durca volt mert lassan kilóg a lába az (örökölt) kocsijából :))

Előzmény: HerrLaca (51236)
koga33 Creative Commons License 1 napja 0 0 51239

Pont egy Laci féle D6 pengés késsel prezentáltam konzervnyitással ezen "szerszámok" nagyszerűségét! Hümmögött, de nem nyűgözte le. Bezzeg egy egy táska vagy cipő....:)

Egyébként néha örülök annak, hogy visszafogja a gyűjtögetési mániámat!

Előzmény: SZSVADKANKA (51238)
SZSVADKANKA Creative Commons License 1 napja 0 0 51238

Tudjátok ez régen,nem volt így,mert fiatalon sok minden belefér még az életbe.Akkoriban,egy nattudású,kiszámolta 2,4-ed nő jut egy férfire.Most nem tudom ,így 56múltán hol tartunk,de már nem vagyok olyan merész,és szépen jöttek a kés kompromisszumok.Muszáj lesz előbb utóbb mindenkinek ravaszkodni,vagy lehet bontogatni a konzerveket,az Angelero-féle késekkel.Ez a helyzet.

Előzmény: koga33 (51237)
koga33 Creative Commons License 1 napja 0 0 51237

Kemény vagy, pedig ismered a feleségemet, aki előtt azért jobb egy icipicit ferdíteni....:)))

Előzmény: HerrLaca (51236)
HerrLaca Creative Commons License 1 napja 0 0 51236

Én meg úgy vagyok vele ,hogy nem magyarázkodom. Szeretik vagy sem.Majd megszeretik,vagy mennek a levesbe. mi köze hozzá,hogy mit veszek éppen meg ahhoz sem,hogy mennyit keresek.Én se kérdezem meg tőle. Még jó ,hogy nem a szőnyeg szélére állít egy nő mert ő úgy gondolja. Hát hol élünk:))  hö

Előzmény: ronya1 (51235)
ronya1 Creative Commons License 1 napja 0 0 51235

A,nők nem szeretik az igazságot ;)

Előzmény: HerrLaca (51232)
HerrLaca Creative Commons License 1 napja 0 0 51234

Mindenki a maga sorsának a kovácsa:))) Volt ,van jó pár mániám,de lehet bután néznék a némberre ha megjegyezné ,hogy minek mér, miért került ez ennyibe. Én se kérdeztem soha,hogy minek a 100 adik cipő ,táska az ágy alatt,amit pl sose láttam viselni.  Mondjuk nem szoktam az orrára kötni ,pláne engedélyt kérni ,de ha szóba kerül én nem titkolózom. 

Előzmény: SZSVADKANKA (51233)
SZSVADKANKA Creative Commons License 2 napja 0 0 51233

Mivel nem tudnám utána elhárítani az Ő mániáit.Képes a veszekedésbe is belevinni a késeimet,no nem heggyel felém,csak úgy szájkarate szinten.Azért jó ha nem tudják az ,,üzleti"titkokat.Remélem a Fórumnak nincs alvó sejt-je(női)Mert akkor most kapok hideget meleget...Teccikérteni?

Előzmény: HerrLaca (51232)
HerrLaca Creative Commons License 2 napja 0 1 51232

Na látod én ezt sose értettem.Mármint a nőket. Azaz a nők nagy részét.És a férfiak hozzáállását. Mégis  miért kéne titkolni mennyit költ   a férfiember az aktuális agymenésére? 

Előzmény: SZSVADKANKA (51231)
SZSVADKANKA Creative Commons License 2 napja 0 0 51231

Nem tudom mi lesz,most valahogy késelégiám van,de inkább a feleslegemnek.A szerencsém az és még azért nem csinált,,gombapörit"mert nem tudja az árakat.Az íjászkodást meg eladom neki hogy formában tartom magamat.

Előzmény: ronya1 (51230)
ronya1 Creative Commons License 2 napja 0 0 51230

Egy időben íjjászkodtam volt egy tuti 80fontos csigás íjam

Miután eltört a vállam nem tudtam kihúzni, vettem egy 30 fontos "női" tradi íjat edzeni de nem lett jobb utána eladtan az egész bagázst

Csak az van amit a gyereknek faragtam meg egy félkész ami kb sosem lesz befejezve

Előzmény: SZSVADKANKA (51229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!