Keresés

Részletes keresés

emcett79 Creative Commons License 3 órája 0 0 43809

Szia! Szabad kérdezni, hogy Dél - Borsodban hol? Privátban is jó!

Előzmény: prs (43799)
antalijozsef Creative Commons License 3 órája 0 0 43808

+1

Előzmény: Hiryu-reload (43806)
Rattesid Tibor Creative Commons License 6 órája 0 0 43807
Előzmény: Rattesid Tibor (43805)
Hiryu-reload Creative Commons License 6 órája 0 0 43806

khmm... 

Eszköz becsomagolva, mondjuk egy kis lakattal lezárt horgászbottartóbam= rendőr nek semmi köze hozzá.

:

Rattesid Tibor Creative Commons License 6 órája 0 0 43805

Szervusz ! Szerintem nem én leszek az aki ebben segíteni vagy tanácsot tudna adni . Vedd fel a kapcsolatot a közeledben lakó fegyverkovács mesterrel , kaphatsz Tőle tanácsokat , hogy merre indulj el a kard felújításában . Járdán József fegyverkovács  3671 . Borsodnádasd  Belső út 51 .  telefonszáma :  06 48 442 040  vagy 06 30 293 4299 .  Honlap : www. jardan.hu

Előzmény: prs (43797)
vigh64 Creative Commons License 6 órája 0 0 43804

Igazán sajnálom,szívesen segítettem volna.

Előzmény: prs (43799)
prs Creative Commons License 6 órája 0 0 43803

A harmadikra. (Ami a Nr. 1.)

Előzmény: prs (43802)
prs Creative Commons License 6 órája 0 0 43802

Görgess lejjebb (természetesen a 3-asra gondoltam).

Előzmény: gy53 (43801)
gy53 Creative Commons License 6 órája 0 0 43801

Úgy tűnik mintha a belinkelt polírozókészlet műanyaghoz lenne, vagy elnéztem valamit?

D-zoli Creative Commons License 6 órája 0 0 43800

Üdv Urak!

Tegnap egy barátunknál járva pár rozsdás kés között felfedeztem egy szintén kissé rozsdás bicskát.

Az említett barát mentségére írom, hogy nem nála roszdásodtak meg a kések, épp a kidobás elől mentette meg őket.

A bicska formája, stílusa ismerősnek tűnt és beugrott, hogy a közelmúltban itt láttam hasonló darabot. Igazam lett, egy Balla féle bicskáról van szó. Ahogy írtam, egy kicsit megkapta a rozsda, így megnyertem a feladatot, hogy a lehetőségekhez képest rendbe tegyem. Valószínűleg még idősebb Balla Károly munkája lehet. Felirat, embléma nincs a pengén. Később teszek be róla képet.

Amúgy kellemes fogású, egyszerű, szénacél pengés bicska, kisebb pontatlanságokkal. Még örülnék  is neki, ha az enyém lenne...

prs Creative Commons License 7 órája 0 0 43799

Az ajánlatot köszönöm, de a kard Dél-Borsodban van, és nem szívesen viszem messzire a hülye rendőrök miatt (ugye erősen KKVE, de ha valamelyik el akarja kobozni, hát meg is szúrom vele).

Bőrözni szerintem nem kell, hasonlóról van szó (sajnos nem ilyen állapotban):

Azzal a különbséggel, hogy a kézvédő inkább ilyen:

http://s179.photobucket.com/user/MarkgrafX/media/100_1828.jpg.html

Előzmény: vigh64 (43798)
vigh64 Creative Commons License 7 órája 0 0 43798

Szerintem ehhez gép is kell,de a fúrógép biztosan kevés hozzá,az egység csomagos polír paszta beválhat,de ettől is létezik jobb,meg kell próbálni. Szerintem keress olyat akinek van egy komolyabb gépe,kézzel ha nagyon szép végeredményt akarsz elérni szerintem húzós lesz. Géppel viszont gyönyörűen visszaállítható a régi állapota,a hüvely és a markolat bőrözését én szakemberre bíznám (Kuvasz, például ),nem tudom hol laksz,de szívesen felajánlom a gépeimet egy ilyen gyönyörű remekmű helyrehozásához.

prs Creative Commons License 7 órája 0 0 43797

Kardot políroznék. Nagyapámé volt, így senki más kezébe nem adom. Echte Solingen, a hüvely csúnyább, mint a kard pengéje. (A kézvédő lesz majd húzós...)

Kezdő vagyok :-( , fúrógép akad, egy ilyen dobozzal elboldogulok szerintetek: http://polirozas.lapunk.hu/?modul=shop&k=8336

Vagy ennél jobb "egységcsomag" akad máshol?

(Némi vízpapírral a hüvelyt előtte finoman megcsiszolnám.)

Előzmény: Rattesid Tibor (43796)
Rattesid Tibor Creative Commons License 12 órája 0 0 43796

Annyit lehetne még hozzá fűzni , hogy Imrik István bicskakivágó szerszámai annak idején hozzá kerültek ( Papp Lászlóhoz " DIXON " )

Előzmény: H_G (43792)
Révészbicska Creative Commons License 13 órája 0 0 43795

A képek szerint valóban hasonlítanak egymáshoz, méretbeli különbségek vannak köztük.

Előzmény: prs (43790)
akopasz01 Creative Commons License 23 órája 0 0 43794

Köszi a választ, én is kiváncsi vagyok Árpi, vagy Kocsis Feri esetleg  más bicska rajongó mit tud még hozzáfűzni.

Előzmény: prs (43790)
Gáspár Arnold Creative Commons License 1 napja 0 0 43793

Köszönöm az infót!

A termékeket elnézve valahol sejtettem, hogy így van...

Előzmény: H_G (43792)
H_G Creative Commons License 1 napja 0 0 43792

Debreceni viszonylag nagy műhely, Papp László mester (korábban meg az apja) tulajdonában. Tipikus tömegtermék, közepes minőség és eléggé szedett-vedett design, de az ár is ennek megfelelően alacsony.

Előzmény: Gáspár Arnold (43791)
Gáspár Arnold Creative Commons License 1 napja 0 0 43791

Szervusztok!

A Dixon bicskákról tudna valaki mondani valamit?

Ki csinálja, milyen a minősége stb.?

prs Creative Commons License 1 napja 0 0 43790

Az egyenes pengések valóban eléggé összemosódnak. (Ideveheted a kis nőit - kis rác - meg a kis szalonnázót is. Bár utóbbit az arányaiból könnyű felismerni.)

Az arató egybaknis, 'olcsó'. Amúgy pofára kis rác is lehetne.

A nagyrác lényegében egy széles pengéjű szalonnázó.

A matróz az jó kérdés. Az nekem egy 'grószi nagyrác' :-). (A markolata is vaskosabb, a penge is szélesebb valamivel.)

(De majd Árpi bátyám megmondja, én csak okoskodom itt.)

Előzmény: akopasz01 (43789)
akopasz01 Creative Commons License 1 napja 0 0 43789

Sziasztok!

A másik fórumon (bicskák, kések, tőrök, kardok adás-vétel) 6682 hirdetésnél volt egy kis kiigazítás.

Engem az érdekelne, hogy pontosan mi különbözteti meg az arató, rác és a matróz bicskákat egymástól.

A RÉVÉSZ honlapján nézegettem őket, de számomra nem mindig egyértelmű. (pl.: markolat: /párhuzamos, kiszélesedik/, penge, esetleg a hosszuk?)

Köszönöm.

Saughassy Creative Commons License 1 napja 0 0 43788

Plusz +1az Icel Platinaknak, plane miota megtanultam hasznalni a fenoacelt. :) Es legalabb van egy kis sajat karaktere is.

Előzmény: theraphosa (43786)
H_G Creative Commons License 1 napja 0 0 43787

Bizony, ha még azt sem tudod biztosan, mekkora méret kellene, akkor korai lenne sokat költeni drága séfkésre! Az Icel elég olcsó ahhoz, hogy vegyél 3 különböző méretet és kisérletezz. A másik hasonlóan jó ár-értékű márka a CS Premium.

A paradicsomot amúgy a jó céfkések sem viszik tökéletesen, elég speciális állaga van. Érdemesebb rendszeresíteni egy fogazott kiskést is, amúgy is sok mindenre hasznos, és a paradicsomot azzal vágni. (Pl. az Opinel 113 olcsó és annyira jó, szerintem minden konyhába kéne belőle.)

Előzmény: Suáó (43782)
theraphosa Creative Commons License 2 napja 0 2 43786

Keress rá az Icel késekre, megfizethetők és nem rosszak.

prs Creative Commons License 2 napja 0 0 43785

Mindkettőt néztem már délelőtt, egyikben sincs említés a kérdéses infóról.

Előzmény: Révészbicska (43783)
vigh64 Creative Commons License 2 napja 0 0 43784

Ajánlom figyelmedbe a 43611 hszemet melyben pont ilyen késeket mutatok be. Írj privátban.

Révészbicska Creative Commons License 2 napja 0 0 43783
Suáó Creative Commons License 2 napja 0 0 43782

Talán jó helyen járok. Mivel úgy nőttem fel, hogy a paradicsomot jobbára csak paszíroztuk (és ezt nem általlottuk vágásnak hívni), úgy határoztam, megérdemlek egy JÓ kést. Elsősorban most konyhába keresek, szeletelni. Felmerül egy rakat kérdés: 20 centi alatti vagy feletti? Német vagy japán? Kai, Kyocera, Tojiro? 20 ezerig. Segítsetek választani. Keresek még szép és szintén minőségi szalonnát is. Ezért nem tudom mennyit érdemes adni, gondolom 10-nél többet nem nagyon. Olyan markolat kéne, amitől hidegebb környezetben sem fagy meg az ember keze.

SwissArmy Creative Commons License 2 napja 0 0 43781

Valakinek van vagy használ Gerber LMF II. kést?

Érdekelne a véleménye....

prs Creative Commons License 2 napja 0 0 43780

"valszeg a 90-es évektől"

Ezt próbálom kideríteni, még nem sikerült. 1989-ben már volt a 111mm-es, záras nagy Vic, 1982-ben még nem. Fóruminfó alapján 1987-ben jelent talán meg.

A Mikov az Adlert 2005-ben vette meg.

Előzmény: H_G (43779)