Keresés

Részletes keresés

jamescook Creative Commons License 1 napja 0 0 49662

Van Haidu porcelán rúd is, kétfajta szemcsével... :) Az egyik F600-as SiC, a másik meg porcelán.  

Előzmény: trlala (49661)
trlala Creative Commons License 2 napja 0 0 49661

Sziasztok

Vettem egy KAI szakácskést. Finom anyagból van, de olyan kemény, hogy a hagyományos acélrúdon nem tudom meghúzni. A Haidu köveim jók, de valami spécibb rúd is kéne. Milyent érdemes venni?

Köszi

gy53 Creative Commons License 2 napja 0 0 49660

Mikor " inas " voltam, a tolómérőnket minden nap végén savmentes vazelinnel kellett lekennünk, ( a fiók tartozéka volt ) sose volt rozsdás.

Előzmény: Maory (49657)
Dragomirov Creative Commons License 4 napja 0 0 49659

Jobb lett. :-) Nincs kifogásom a micarta ellen, mert nekem is van ilyen nyelű késem. Azt hiszem, a nagyobb felbontású képek olyan dolgokat is megmutatnak, amiket szabad szemmel nem, vagy másként látni. A kés pedig egyáltalán nem csúnya kés; nagyon is jónak mutatja magát.

Előzmény: antalijozsef (49646)
antalijozsef Creative Commons License 5 napja 0 0 49658

Kipróbáltam ma a kést, jól teljesített meg vagyok vele elégedve.

Mindenkinek csak ajánlani tudom Thandokan késeit.

Nekem is tetszik a markolatpanel, nagyon jó a fogása és a kés egyensúlya.

A penge is jól bírta megpróbáltatásokat.

Előzmény: nagycs.01 (49656)
Maory Creative Commons License 6 napja 0 0 49657

én is olajra gondoltam, de akkor ezek szerint egy egyszerű paraffinolaj elegendő, az még olcsó is.

A bőrtokot gondolom egy egyszerű bőrápolóval elég lekenni alkalmanként.

A fára meg a méhviasz. 

De szívesen meghallgatok mást is, hogy ki mivel kenegeti őket!? :)

Előzmény: kwryll (49655)
nagycs.01 Creative Commons License 6 napja 0 1 49656

Nemhogy nem csúnya  de kimondottan jól néz ki! Volt szerencsém kézbe venni, nagyon jó fogású darab. Használd (de ne úgy mint én sok Thandokan késemet, amiket csak csak nézegetek) :)  egészséggel!

Előzmény: antalijozsef (49646)
kwryll Creative Commons License 6 napja 0 0 49655

Sleipnerem nincs, D2-m és egyszerűbb szénacéljaim vannak. A D2 az én felhasználói szokásaimnál gyakorlatilag teljesen rozsdamentes, mondjuk én a rozsdamenteseket is el szoktam törölni/mosni használat után. Egyszer sikerült rozsdapöttyöket varázsolni D2-re, de annak meglehetősen durvára volt hagyva a felülete. A szénacélok már kényesebbek, de azokat se zabálja a rozsda olyan könnyen. Inkább a savas/lúgos dolgok hagynak rajtuk gyorsan nyomot, nem pár csepp tiszta víz. A hagyma pl szemmel látható sebességgel alakít ki rajtuk patinát.

A Sleipner valahol ezek között van tudtommal, közelebb a D2-höz. Nálam szerintem az okozna leghamarabb foltokat, hogy nyáron izzadékony a tenyerem és elég savas az izzadtságom. Ha nagyon aggódsz miatta, hosszabb pihenések alkalmával kend le paraffinolajjal és ne a tokjában tartsd folyamatosan.

Előzmény: Maory (49654)
Maory Creative Commons License 6 napja 0 0 49654

Na igen... A magyarázat:D 

Magamnak még 2 bicskát és egy nagyobb fix pengéset tudok megmagyarázni, de asszonynak mar csak 1 bicskát :D 

Az a következő egy nagy fejesgörbe, még iden.

A slepit mivel érdemes karbantartani? Tudom, hogy nehezebben rozsdasodik, de esélyt sem adnék neki :) 

Előzmény: kwryll (49653)
kwryll Creative Commons License 6 napja 0 0 49653

Más nincs. Akartam én is egy Zengőt már régóta, de még nem tudtam magamnak megindokolni :D.

Kezes darab egyébként, bár tized annyit se használtam terepen, mint szerettem volna. Ha csak túrázunk barátnőmmel, akkor max egy könnyű Mora van nálam, egyedül meg nem nagyon bóklászok mostanában huzamosabb ideig. Konyhában is be szoktam néha fogni, de ott kb úgy vagyok vele, mint a többi skandimmal (bár ez skandivex), hogy húsokhoz szeretem őket, zöldséghez nem. Ez 75Cr1-ből van, nem Sleipner, mint a Zengőd, így elég könnyen alakul ki rajta patina. Csak azért ilyen fényes, mert pasztás bőrön szoktam karbantartani, az meg leszedi.

Előzmény: Maory (49652)
Maory Creative Commons License 6 napja 0 0 49652

pofás darab! Szereted? Van még más is Imitől?

Előzmény: kwryll (49651)
kwryll Creative Commons License 6 napja 0 0 49651

Nekem egy Nimródom van, annak is ilyen a "széria" tokja (mármint amilyen az első képen van), azzal az eltéréssel, hogy ott középen nincsen benne az a hullám. De egy kép többet mond ezer szónál, íme!

Előzmény: Maory (49650)
Maory Creative Commons License 6 napja 0 0 49650

igaz, bocsánat, benéztem, tehát Hermes :)

Előzmény: kwryll (49649)
kwryll Creative Commons License 6 napja 0 0 49649

A 2. kép Hermes, nem Yukon.

Előzmény: Maory (49648)
Maory Creative Commons License 6 napja 0 0 49648

nem tette fel a képet, de már küldöm is.

Előzmény: Maory (49647)
Maory Creative Commons License 6 napja 0 0 49647

Jó hogy mondtad, el is felejtettem... tegnap óta leragadtam a késnél. Még nem láttam a tokot, képről sem, de benne van az árban.

Astur (Jókai Attila) tok jár a zengőkhöz, annyi hogy picit másképpen kértem az erszénytokot.

A képeken a fekete a gyári fazonú és 2. amin Kocsi Yukon+ tok van lefotózva. Nem tudom, hogy ennek van e külön neve mármint, hogy a markolat formájára van varva.. de ilyet beszéltünk meg és sötétbarna színben.

Elméletileg csütörtök fele megérkezik és majd ha gyerek és meló engedi hétvégén kiviszem természetbe pár fotó erejéig, de ha jó idő lesz lehet, hogy peca lesz belőle és majd ott :D

Előzmény: antalijozsef (49645)
antalijozsef Creative Commons License 2017.06.17 0 0 49646

Csináltam élethűbb képeket, az előzőket nem én fényképeztem.

Így azért már nem annyira csúnya! :-)

Előzmény: Dragomirov (49641)
antalijozsef Creative Commons License 2017.06.17 0 0 49645

Milyen tok lesz hozzá? Gondolom a tok nincs benne az árban.

Előzmény: Maory (49644)
Maory Creative Commons License 2017.06.17 0 0 49644

Köszönöm:)

Ő egy Zengő:

Penge: 4mm vastag, 100mm hosszú.

Sleipner konvex él, ~59hrc.

Markolat:  Brazil dió 120mm.

Rozsdamentes corby csavarok,

Kaparóél, piros fiber, zsinorgyűrű.

Jah meg a pengehaton egy monogram gravir, de az nem latszik.

Az alap ára 29, kb 33ra jött így ki.

Előzmény: antalijozsef (49643)
antalijozsef Creative Commons License 2017.06.17 0 0 49643

Nagyon szép kés, gratulálok hozzá! Milyen anyagokból van és mennyi volt az ára?

Előzmény: Maory (49640)
antalijozsef Creative Commons License 2017.06.17 0 0 49642

A markolat anyaga karbon és zetex mikarta. Mivel nem egyforma mélységben van megcsiszolva, nem azonos rétegek látszanak a markolaton, ez adja a fura kinézetét. Ez valakinek tetszik vagy nem! :-)

Biztosan szebb lenne egy fa markolatpanel, de ez cserébe nagyon jól tapad a kézhez, nem látszanak rajta a sérülések, strapabíró anyag, nem fog megrepedni, eltörni stb. ..... .

Ezt a kést kivételesen használatra vettem! :-) 

Előzmény: Dragomirov (49641)
Dragomirov Creative Commons License 2017.06.16 0 0 49641

Olyan, mint egy új penge egy leharcolt nyéllel - miért ilyen lepusztult kinézetű a nyele?

Előzmény: antalijozsef (49638)
Maory Creative Commons License 2017.06.16 0 2 49640

Sziasztok,

Elkészült az Angelero késem:D

Még nincs nálam,de Imi mar küldött 2 képet..

Ha jövő héten megkapom teszek még fel :)

antalijozsef Creative Commons License 2017.06.15 -1 0 49639

A kedvenc dobókéseim.

Előzmény: antalijozsef (49630)
antalijozsef Creative Commons License 2017.06.15 0 1 49638

Az új Thandokan késem!

karban79 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 49637

Köszi!

Nekem van egy zsebtokos puli vadászkésem 5-6 éve. Ahol tokban van, sárgul (bár nagyon messze áll ettől a borostyán színtől), ahol szabadon van, még szinte fehér. 

Láttam már pár "sárgaságot", de ilyet még nem, ezért is kérdeztem. Előéletét nem tudom, így vettem.

Csiszolt agancs markolatú bicskánál (saját megfigyelés) szerintem még a tok színe is számít. Volt egy szalontaim, az a tok piros bőrbetétjétől pirosodott, a barnától sárgult, a feketétől "koszosodott".

Előzmény: szabi72 (49635)
ronya1 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 49636

Ma láttam a melóhelyen egy ember aki egy szalonnázó kisiparival evett

Mondjuk elég szar állapotban volt mert nem 180 fokban nyílt ki hanem vagy 200ba szóval kapott már ezt azt az élettől...

szabi72 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 49635

Tök jó kérdés... Az első tradi bicskám egy agancsmarkolatos kismaskara, megvan már kb 20 éve, az agancs pár év alatt besárgult. Nem volt tokja, zsebben hordtam, meg táskában. A Kocsis aratóm 3-4 éve van meg, csiszolt agancs panelekkel, még nem sárgult be. Tokja van.

Ami közös mindkét késben: sose mosogattam el őket, étkezésre használom mindkettőt. Tehát csak a tárolás módja a különbség.

Magyarul: lehet, hoyg a bcskád 5 év alatt besárgult, de az is lehet, hogy csak 15 év alatt.

Én ezt tapasztaltam a saját bicskáimmal, em tudom, segítettem-e neked.

Előzmény: karban79 (49634)
karban79 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 49634

Üdv!

Hozzáértők, saját tapasztalattal bírók válaszát várnám kérdésemre, miszerint is kb hány év alatt sárgul így be az agancs? (tudom, tárolás, hő, nedvesség, stb, de mégis...)Nem a legjobb képek, de a lényeg talán látszik.

ronya1 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 49633

Valami kínai harcos filmben láttam

Utána csináltam egyet tesztnek és nagyon tuti lett bárhogy dobod el a könnyű bojt miatt amit maga után húz egyenesen szál egy idő után

Előzmény: GPF (49632)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!