Keresés

Részletes keresés

jó ha van Creative Commons License 6 órája 0 0 51265

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy Puma késeken mit jelent a pengén olvasható 16/RC, illetve 106/RC? Meg az SGB és IP jelölések? Wildcat és Outdoor késekről van szó.

Köszi!

Üdv!

kwryll Creative Commons License 2 napja 0 0 51264

Ne kést vigyél, hanem egy pici fenőkövet. Veszel egy szép navaja-t Spanyolországban és mielőtt hazautaznál, feladod magadnak postán.

Előzmény: asinga (51258)
ambassadeur Creative Commons License 2 napja 0 0 51263

Egyiptomban elkobozták a nejem manikűrollóját a reptéren.

Te biztosan elkezdtél volna valami rendeletet lobogtatni a rendőrök orra előtt, mi viszont hazaértünk. :-)

Előzmény: ambassadeur (51261)
H_G Creative Commons License 2 napja 0 0 51262

Egyébként egy repülőtérhez elég nagy spanyol városban simán kapsz egy 10-es Opinelt kb. uannyiért, mint itthon (ki kell próbálni az élét, mert soké már gyárilag jó, de nem mindegyiké), amit azután, az olcsóságát tekintve, hazarepülés előtt simán elajándékozhatsz és meg van kerülve az egész légiút-probléma.

Előzmény: asinga (51258)
ambassadeur Creative Commons License 2 napja 0 0 51261

OKÉ, vidd fel! :-)

Előzmény: gencsydani (51260)
gencsydani Creative Commons License 2 napja 0 0 51260

Baromság, 6 cm-nél rövidebb pengéjű kést és ollót fel lehet vinni a fedélzetre.

https://www.ryanair.com/hu/hu/hasznos-informacio/sugo/gyik/poggyasz/mely-targyakat-tilos-felvinni-a-fedelzetre

Előzmény: ambassadeur (51257)
pendleton Creative Commons License 2 napja 0 0 51259

Na , az már  kés.

Előzmény: ambassadeur (51257)
asinga Creative Commons License 2 napja 0 0 51258

Köszönöm az infókat! Sokat segítettetek!

Előzmény: H_G (51256)
ambassadeur Creative Commons License 2 napja 0 0 51257

Én egy Trailmastert vittem magammal repülőgépen, de csakis csomagban szabad. 

Kézipoggyászban még egy körömollót sem! 

Előzmény: asinga (51252)
H_G Creative Commons License 2 napja 0 0 51256

Úgy tűnik, ott 11 cm a legális hossz, de nem lehet kétélű, és mérettől függetlenül jó okot kell rá mondanod, miért kell nálad legyen a közterületen -- a túrázás, gondolom, megfelelő.

https://en.wikipedia.org/wiki/Knife_legislation#Spain

Előzmény: asinga (51255)
asinga Creative Commons License 2 napja 0 1 51255

Spanyolország lenne a cél. :)

Előzmény: H_G (51254)
H_G Creative Commons License 2 napja 0 0 51254

Belföldi repülőjárat? Mert a 8 cm magyar szabályozás, ebben a világ országaiban teljes a tarkaság. Tudtommal a csomagtérbe, becsomagolva bármit feladhatsz, de sok helyen egy záras folderrel már nem hagyhatod el a repülőteret, mert az utcákon nem legális. (Pl. Németo., Svájc, GB.)

SZSVADKANKA Creative Commons License 2 napja 0 0 51253

Biztos engem akartál kérdezni?Én repülőn akkor voltam amikor gyerekkoromban a porba rajzoltuk,és ráálltunk.

asinga Creative Commons License 2 napja 0 0 51252

Köszönöm az infókat!
Azért ilyen kicsit néztem, mert szeretném repülőn feladni a csomagban és félek, hogy a 8cm-nél nagyobb késbe belekötnek. 

Nem fognak belekötni, ha egy ilyen 10cm-es pengéjű kés van a kofferben becsomagolva? 

Előzmény: SZSVADKANKA (51251)
SZSVADKANKA Creative Commons License 2 napja 0 0 51251

Szinte lekopírozva van nálam is ez a dolog.Egy kis csibésség belefér,és muszáj politikusnak lenni a házasságban.Ha előkeresném a késeket bicskákat,íjakat,vesszőket,a horgász dolgaimat,na meg a vadászt,a legrosszabb rémálmom lenne talán!Van egy valaki, aki a márkás táskákat gyűjti.80 és100egy egy ilyen!! Ha a férj rájönne,az benne lenne a híradóban.Ráadásul mert nem fér már a holmi az ura belerúgott egy drága ilyenbe...foggalma sincs...visszatérve szóval baj lenne ha a konyhában ezekkel a drága késekkel macálná a húsokat az asszony .Erre vannak a Dickek,oszt jó napot.Rohadt éles mindegyik azok közül is,ha újjába vág nem vigasztalná,hogy ez az a bizonyos ,,Zengő"N690-nvolt.Én meg fogdosgatom,babusgatom őket,mint régen a pi.át.Most már fordítva van.

Előzmény: ronya1 (51245)
H_G Creative Commons License 2 napja 0 0 51250

Nem különösebben. A kínaiak becs'szava nem garancia sem arra, hogy az acél tényleg az, amit ráírtak, sem arra, hogy a nyitás-zárás megbízható. De ha igen, egy folder akkor is nehezebb egy uakkora fixnél, és a sok kis fölösleges cipelnivaló összeadódik végül. SZVSZ erre a célra skandináv fixpengés (Hultafors/Mora) vagy Opinel a legpraktikusabb.

Előzmény: asinga (51248)
Dragomirov Creative Commons License 2 napja 0 0 51249

Elég kicsi. Kajáláskor meg a nyitó nyúlvány sokszor útban van. Meg úgy általában útban van. :-)

Előzmény: asinga (51248)
asinga Creative Commons License 3 napja 0 0 51248
HerrLaca Creative Commons License 3 napja 0 0 51247

Hátezaz:))TE szereted jobban ha békesség van:)))Na témát ejtsük is:)

pendleton Creative Commons License 3 napja 0 0 51246

Ěn is így vélekedem,  de ennek a bubinga fànak megint  nem tudtam nemet  mondani.

ronya1 Creative Commons License 3 napja 0 0 51245

jobb szeretem ha békesség van

ha nem tudja mennyibe kerül akkor nem fogja zavarni......

aztán mindenki jól jár az asszony nyugodt nekem meg van a kütyü

sokat nem szoktam csalni mert túl sok mindent nem lehet elcsalni havi 120 nettóból, de pl a thandokán kés az feketén jött a házhoz :))

Előzmény: HerrLaca (51242)
koga33 Creative Commons License 4 napja 0 0 51244

Szívesen megmutatnám neki ezt a hozzászólást, de nem fogom!:))))

Előzmény: HerrLaca (51243)
HerrLaca Creative Commons License 4 napja 0 0 51243

Mert neked aztán pl vágóeszköz területen  sokat kell áldoznod:)))))Meg nejed szeret is engem  ugye:))Én is őt.

Előzmény: koga33 (51239)
HerrLaca Creative Commons License 4 napja 0 1 51242

Ó én megértelek benneteket:) Mellesleg nem arról van szó,hogy ki hordja a gatyát,hanem szimplán az nem tetszik sokszor ,hogy valami érthetetlen okból kifolyólag sok asszonyság úgy érzi ,mindenbe bele kell szólnia.

Pl milyen az már,hogy dolgozik a főldmíves ,oszt a szomszédba kell kérnie a pecabotot,mert kikapcsolódás gyanánt néha elmegy el mer menni a tópartra mazdagot áztatni. És eme kis szórakozására el mer költeni x pénzt amiért végül is megmelózott. De bezzeg ha rákérdez az asszonyánál,hogy hova tette az ő fizetését ,meg miért vett ezt azt pl lakásba csetreszeket,terítőket,frinc francot ,meg 100. függönyt (amire valljuk be semmi szükség) akkor még felháborodik a fehérnép.  Sose engedtem az ilyentén erőszaknak,pedig nem egy-két  költséges hobbym volt már .Nem a gyerekek szájától vettem el a falatot.Persze ha valaki ész nélkül elszórja az apanázst az más, ezt aláírom.

Előzmény: ronya1 (51240)
koga33 Creative Commons License 4 napja 0 0 51241

Ez az én kis nyúzható mindenesem.

Előzmény: koga33 (51239)
ronya1 Creative Commons License 4 napja 0 0 51240

Én azért azt figyeltem meg hogy jobb szeretik ha tudatlanol maradnak

Pl haver mindig hozzám küldeti a horgászbotokat

Az a baj hogy az "igazi" domináns felálllás nem sok családban van

Ott nincs probléma ezekkel a helyzetekkel

Plusz van némi anyagi ok is mert ha az utolsó héten számolgatod az ezreseket hogy együnk vagy tankoljunk akkor nem biztos hogy egy szép kés a,megoldás :)

Pl enyém nem morog ha kell venni egy fúrógépet a másik három mellé de amikor a,milla környéki motort vettem kicsit durca volt mert lassan kilóg a lába az (örökölt) kocsijából :))

Előzmény: HerrLaca (51236)
koga33 Creative Commons License 4 napja 0 0 51239

Pont egy Laci féle D6 pengés késsel prezentáltam konzervnyitással ezen "szerszámok" nagyszerűségét! Hümmögött, de nem nyűgözte le. Bezzeg egy egy táska vagy cipő....:)

Egyébként néha örülök annak, hogy visszafogja a gyűjtögetési mániámat!

Előzmény: SZSVADKANKA (51238)
SZSVADKANKA Creative Commons License 4 napja 0 0 51238

Tudjátok ez régen,nem volt így,mert fiatalon sok minden belefér még az életbe.Akkoriban,egy nattudású,kiszámolta 2,4-ed nő jut egy férfire.Most nem tudom ,így 56múltán hol tartunk,de már nem vagyok olyan merész,és szépen jöttek a kés kompromisszumok.Muszáj lesz előbb utóbb mindenkinek ravaszkodni,vagy lehet bontogatni a konzerveket,az Angelero-féle késekkel.Ez a helyzet.

Előzmény: koga33 (51237)
koga33 Creative Commons License 4 napja 0 0 51237

Kemény vagy, pedig ismered a feleségemet, aki előtt azért jobb egy icipicit ferdíteni....:)))

Előzmény: HerrLaca (51236)
HerrLaca Creative Commons License 4 napja 0 0 51236

Én meg úgy vagyok vele ,hogy nem magyarázkodom. Szeretik vagy sem.Majd megszeretik,vagy mennek a levesbe. mi köze hozzá,hogy mit veszek éppen meg ahhoz sem,hogy mennyit keresek.Én se kérdezem meg tőle. Még jó ,hogy nem a szőnyeg szélére állít egy nő mert ő úgy gondolja. Hát hol élünk:))  hö

Előzmény: ronya1 (51235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!