Keresés

Részletes keresés

New Blood Creative Commons License 2016.10.29 0 0 48165

Sziasztok, jóreggelt mindenkinek :)
Szeretném a véleményeteket kikérni, a mindennapokra keresek egy kis bicskát ami nem húzza a zsebem, de jó szolgálatot tesz. 
A victorinox camper tipust néztem ki, van valami tapasztalat erről? Egy évbe 2-3 szor kell kb róla a kés és a fűrész, a dugóhúzó is illetve a csavarhúzó talán havonta 2x.. Nagyából ennyi használnám. Azért ezt néztem ki mert nem túl nagy és szerintem amire nekem kell ez is elég. A kérdés hogy ajánlanátok-e ezt? Nem törik el ha csavarozok esetleg vele vagy ilyesmi? Illetve még arról nem találok sehol infót, hogy milyen anyagból van a penge? 
Itt a típus: 
http://victorinox.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=80_1&products_id=10

J.C.G. Creative Commons License 2016.10.29 0 0 48164

Nem tudom, vót e mán, de ezen az oldalon lehet Székely bicskákat IS rendelni.

http://fesztnyitva.ro/1122/szekely-bicska-bicskatok

ronya1 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 48163

Kenni még hagyján de kikotorászni a vajkrémet a dobozból nem egyszerű feladat a hegyessel

Amúgy a 3 mm még nem nagy gáz vágni sem ha jó az él legalább nem hajlik meg a nagy guriga sajtban :)

 

Előzmény: H_G (48162)
H_G Creative Commons License 2016.10.28 0 0 48162

Viszont irodai étkezésre sem ideális, mert ahhoz vékonyabb penge, kevésbé hegyes (kenni bármit ilyen hegyessel nagyon rossz), még kisebb súly és barátságosabb kinézet lenne igazán jó.

 

Előzmény: ronya1 (48161)
ronya1 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 48161

Önvédelemre lehet nem a legjobb mert nem legális a méret, szóval a jogszabályok szerint nem is hordhatnád

 

Előzmény: Törölt nick (48160)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.27 0 0 48160

Sziasztok, egy ideje olvasom a topicot, sok hasznos információhoz jutottam általa. Ma vásároltam egy Byrd cara cara 2 nevű bökőt g10 markolattal, abszolút hétköznapi felhasználásra - kinek mi a hétköznapi, tudom :D

Irodában dolgozom, így elsősorban étkezés, otthoni egyszerűbb felhasználás, illetve önvédelmi szempontból az elrettentés lesz a feladata, úgy vélem, ezekre tökéletesen meg fog felelni. Sajnáltam volna nagyobb összeget kiadni egy kvázi újrakezdő késre, ami tetszett volna amúgy sem volt elérhető.

Köszi, hogy a tapasztalataitok alapján jobban átláthattam a mai modern kések világát és ezáltal könnyebben választottam.

vigh64 Creative Commons License 2016.10.27 0 0 48159

Bocsánat,ezt valahogyan kétszer sikerült felraknom,elbénáztam! Elnézést kérek mindenkitől!

vigh64 Creative Commons License 2016.10.27 0 0 48158

Tisztelt késkészítők és csiszolni vágyók,kedves kés szerető éltársak!
Hamarosan (1 hónap) elkészülnek az első kis műhelyes csiszológépeim,melyek természetesen minőségben nem maradnak el a nagy gépeim minőségétől,csupán a terjedelmük lesz kisebb! Mivel nagyon sokan megkerestek ilyen jellegű kéréssel,miszerint nekik is jó lenne olyan csiszagép amely belefér a pénztárcájuk költségvetésébe és a kisebb műhelyükben is könnyebben elfér mint a nagy gépeim.Ezért arra gondoltam készítek olyan gépet,amely bármilyen kis műhelyben elfér,de van benne elegendő KRAFT a csiszoláshoz és természetesen az ára is barátságosabb.Nos íme a terv,amely egy héten belül megy a lézereshez és az élhajlítóshoz! Igény felmérést szeretnék készíteni,vajon hány embernek lenne szüksége ilyen gépre? Az árról és a részletekről természetesen privátban várom az érdeklődők megkeresését.
Urak az alap gép ára 120000-130000,-Ft körül lesz.erre pontosabb választ 1 héten belül tudok adni mindenkinek. Természetesen ez 220Voltos 750W 2800f/min motorra vonatkozik. Árajánlatokra várok ezért nem tudom még pontosan a vég összeget.Motort kívánság szerint tudok rá szerelni akár 3 fázisú 380Voltost vagy akár Dalander motort is!
Üdvözlettel: Vigh László Tibor
A képek minőségéért elnézést kérek,de ezek csak renderelt képek. Az elkészült gép a pontos mása lesz ezeknek a fotóknak!

 

 

 

 

 

 

 

bobiki Creative Commons License 2016.10.27 0 0 48157

Szép állapotban lévő Spyderco Tenacious zsebkést keresek megvételre. Ajánlatokat topicban vagy mail-em publikus. 

vigh64 Creative Commons License 2016.10.27 0 1 48156

Tisztelt késkészítők és csiszolni vágyók!
Hamarosan (1 hónap) elkészülnek az első kisműhelyes csiszológépeim,melyek természetesen minőségben nem maradnak el a nagygépeim minőségétől,csupán a terjedelműk lesz kisebb! Mivel nagyon sokan megkerestek ilyen jellegű kéréssel,miszerint nekik is jó lenne olyan csiszagép amely belefér a pénztárcájuk költségvetésébe és a kissebb műhelyükben is könyebben elfér mint a nagy gépeim.Ezért arra gondoltam készítek olyan gépet,amely bármilyen kis műhelyben elfér,de van benne elegendő KRAFT a csiszoláshoz és természetesen az ára is barátságosabb.Nos íme a terv,amely egy héten belül megy a lézereshez és az élhajlítóshoz! Igény felmérést szeretnék készíteni,vajon hány embernek lenne szüksége ilyen gépre? Az árról és a részletekről természetesen privátban várom az érdeklődők megkeresését.
Üdvözlettel: Vigh László

A képek minőségéért elnézést kérek,de ezek csak renderelt képek. Az elkészült gép a pontos mása lesz ezeknek a fotóknak!

 

 

 

 

vigh64 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 48155

Köszönöm.

 

Előzmény: emcett79 (48154)
emcett79 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 48154

Komoly vas! Gratula! ;-) 

Előzmény: vigh64 (48152)
parazstaposo Creative Commons License 2016.10.26 0 0 48153
vigh64 Creative Commons License 2016.10.25 0 3 48152

Készül az új csiszagép,már csak a motort kell beüzemelni holnap!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Van még két szabad gép,ha valakit érdekel.

 

Köszi a figyelmet!

ronya1 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 48151
pendleton Creative Commons License 2016.10.25 0 0 48150

Köszi !

Valóban nincs jó híre,de ez a típus legál , nem félig fogazott a penge .

Nekem tetszetős, jól kézre álló a fogása. Kisebb tűzifa hasogatáson és nyársfaragáson kívül másra nem használok általában kést,erre kiváló. Egy tokot is csináltam hozzá hogy nyakban hordhassam . Nagyon jó lehet kisebb túrákhoz, no de többet nem dicsérem .

Előzmény: szabi72 (48149)
szabi72 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 48149

A markolat tök jó lett, nagyon szép munka!

 

A késről mi a személyes tapasztalatod? Sokan szidják a GerBear Grylls késeket, érdekelne egy saját beszámoló.

Előzmény: pendleton (48148)
pendleton Creative Commons License 2016.10.22 0 2 48148

A 116. BEAR GRYLLS ULTRA COMPACT  .......   :)

 

Dió és szederfa (ez most tecccik)

szabi72 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 48147

Minta/nem minta... Szerintem inább minta nélkül, mint mintával, de így se rossz. Egy ekkora baknira tetszetős mintát vésni elég nehéz lehet, olyat, ami szép, harmonikus, nem túl giccses. Nem rossz ez.

 

De mindez csak ízlés kérdése, a bicska nagyon szép, a képek alapján precíz munka.

 

 

Előzmény: ronya1 (48146)
ronya1 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 48146

Nem a minta a gáz hanem az hogy időt és energiát rááldoznak és nem lesz "szép"

Picit áttervezve meg lehetne oldani hogy harmonizáljon a szegeccsel, vagy ne legyen minta....

Amúgy a forma tetszik,  pedig nem vagyok oda ezekért a hagyományos cuccokért pl a fejesgörbe kifejezetten nem jön be 

Előzmény: szabi72 (48145)
szabi72 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 48145

Nekem nincs bajom azzal a mintával, kicsit olyan medvekarom jellegű. ;)

 

Nagyon szép bicsak, használd sokat!

Előzmény: elodsson (48143)
H_G Creative Commons License 2016.10.21 0 0 48144

Az ilyen mély minta azért fogáskönnyítő is, nem?

 

elodsson Creative Commons License 2016.10.21 0 0 48143

Köszönöm a bókot. Én is úgy gondolom. Hogy pofás darab. Meg hogy a bakni jobb lett volna minta nélkül. Persze, mikor felajánlotta, én látatlanban ráhagytam, hogy legyen rajta, nem tudván, hogy mi is lesz az. Hát nem ezek a kedvenc mintáim. De attól még örülök a bicskának. Majd ha én készítek, az szebb és jobb és ügyesebb lesz - és természetesen olcsóbb ;)

Előzmény: ronya1 (48141)
elodsson Creative Commons License 2016.10.21 0 0 48142

Köszönöm, remélem, sokáig fogom.

Penge hossza (baknik végétől számítottam): 8,2 cm

Teljes hossz: 18 cm

A beszerzési forrás alatt mit értesz? Hogy Magyarországon honnan lehet venni? Azt nem tudom, én Kolozsváron élek, és elmentem Udvarhelyre egy konferenciára, ahova egy másik gelencei úriember is eljött (nem túl közeli ismerősöm), és vele hozattam el.

Ha a készítő elérhetőségét szeretnéd, megtalálod a facebook-on a Kicsid Béla név alatt, csak egyet láttam Gelenceit, nagyon gyanítom, hogy ő az.

Szívesen.

Előzmény: vizes-ember (48140)
ronya1 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 48141

A szegecseket leszámítva egész pofás darab

Nekem valahogy nem jön be ez a mintás bakni és a nagyon elütő szegecs páros

Én tuti valami olyan mintát találnék ki amihez jobban nézne ki a szegecs

Előzmény: elodsson (48138)
vizes-ember Creative Commons License 2016.10.21 0 0 48140

Köszönöm az infokat esetleg a méretéről tudsz valamit mondani, ja és ha van beszerzési forrás (ha nem titkos).Nekem nagyon tetszik. Használd egészséggel.

Előzmény: elodsson (48138)
thandokan Creative Commons License 2016.10.20 0 0 48139

Köszi 

Előzmény: gold seal (48137)
elodsson Creative Commons License 2016.10.20 0 0 48138

Amint megigértem korábban, bemutatom a székely bicskát, amit Gelencéről rendeltem Kicsid Béla nevű készítőtől.
Nagyon érdekes bicska, több meglepetéssel is szolgált.
Először a képek (elnézést a minőségért):


A meglepetések pedig a következők voltak:
- a leélezés: holkeres, amit még nem láttam székeyl bicskán (eddig még magyaron sem - de hát még messze vagyok attól, hogy mindent láttam volna).
- a másik, hogy a csukásnál/nyitásnál megáll 90 fokban. Nagyon szépen és szolídan.
- a rugó bitangerős, a körmömet nem is merem használni (pozitívum).
- a bakni és az agancs enyhén szögben vannak csiszolva és úgy összetaláltatva. Funkcionalitását nem ismerem, de tetszik a kinézete.
- végére hagytam a számomra legexotikusabb vadkeleti aromáját: a pengeanyag brassói gyártmányú Universal 650-es traktor kipufogórendszeréből való szelepből van. Rozsdamentes, 56 HRC. A rugó gáter-gilotinból 48 HRC.

(- az ára 4500 Ft alatt van, ha jól számolom)

Alig várom, hogy beérjen az agancs és a réz, meg hogy legyen egy-két sztorija a bicskónak :)

Előzmény: elodsson (48038)
gold seal Creative Commons License 2016.10.20 0 0 48137
Előzmény: thandokan (48136)
thandokan Creative Commons License 2016.10.20 0 0 48136

Sziasztok 

Egy ismerősöm szeretne venni egy ilyen bicskát. 

Tud valaki segíteni hogy honnan lehet megvenni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!