Keresés

Részletes keresés

szabi72 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 34530

Szerintem ez nem sárdobálás, igazad is van, viszont most még nem borult ki a bili. Valahogy ez az új nick visszafogottabb... Úgyhogy peace, meg minden, és főleg Boldog Karácsonyt! ;)

Előzmény: Hayloft Ezekiel (34529)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2013.12.24 0 0 34529

csak kezd már kurva uncsi lenni, ha érted, hogy mondom. de ha ti szeretitek, nekem mindegy

Előzmény: emcett79 (34459)
szabi72 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 34528

Biztos, hogy nem kínai! Francia az, hidd el. Az enyém is rendesen bedagadt, kb 2 évig pihent egy autóban. Elő se vettem, de mégis bepárásodott, és utána lehetetlen volt (szó szerint) inyitni. Azóta kiszáradt, de nehezen jár a pengéje. Mostani eszemmel egyből, vásárláskor beeresztettem volna lenolajjal, és nem lenne vele "kinyitáso problémám". Arra vigyázz, hogy ne lenolaj kencébe tedd, csak lenolajba!

 

Jó kis kés az, amióta végre használom, főleg konyhai munkára van befogva, és nagyszerűen teljesít! Igazából felváltva használom, vagy ez, vagy a Szasza-féle kis zöldséges akad a kezembe, ha pucolni, darabolni kell valamit. Az Opinelnek jobb a fogása, viszont a Szasza-zöldségesnek jobb (!) a vágó, szelő képessége. Ami ugye elég nagy dolog...

Előzmény: Darth Plagium (34525)
prs Creative Commons License 2013.12.24 0 0 34527

Miért haragudnék?

A szikrás tippeket köszönöm, most nem fogom tudni, de később lehet.

 

Előzmény: Fekete Tibor (34511)
beetee Creative Commons License 2013.12.24 0 0 34526

Ha nem kizáró ok, hogy sötétedni fog a fa, akkor lenolajkencés beeresztés.

Jó bőven felvinni rá, várni egy napot, hogy beszivárogjon, majd a felesleget le kell törölni. Sajnos egy jó hét is, amíg teljesen felszívódik, és nincs a felületnek "olajos, zsíros" tapintása.

Direkt fa pórustömítésre találták ki, nem hiszem, hogy ét- és olívaolaj jobb lenne nála, csak sajnos sötétít...

Előzmény: Darth Plagium (34525)
Darth Plagium Creative Commons License 2013.12.24 0 0 34525

hmm...elég hidegés párás a környezet, ahol mostanában járok vele, család jól el is mosogatta....

 

dagad a fa rendesen...bár ahaogy most néztem nincs lelakkozva... lehet hogy mégis kínai?

Előzmény: theraphosa (34523)
fenyooldrider Creative Commons License 2013.12.24 0 0 34524

Boldog Karácsonyt minden éltársnak!

theraphosa Creative Commons License 2013.12.24 0 0 34523

Viszont, ha le van lakkozva( nem kétséges) nem kéne magába szívnia nedvességet mivel a lakkozással pórusok le vannak zárva. 

Előzmény: H_G (34517)
florg Creative Commons License 2013.12.24 0 0 34522

Volna egy kérdésem, hátha tudja valaki közületek: megvakult (bemattult) kagylóberakást  (abalon, színes) vissza lehet hozni valamivel? Visszanyerheti a fényét? Nem késben van, hanem hangszerben, ébenfában egy gitár fogólapján, tehát az áztatás kizárva. Lekenni tudom esteleg valamivel (szesz, olaj stb.), csak nem tudom, mire hogyan reagál. "Sajnos" igényes darabról van szó, és nem műanyag a berakás, pedig ebben az esetben hasznos lett volna. :)

florg Creative Commons License 2013.12.24 0 0 34521

Én is gyűjtenék olyasmit. :)

 

Én sem ismertem, de amikor a boltban leárazták egy akcióban, gondoltam, kipróbálom. A cég állítólag a késgyártásban olyan, mint a HTC a telefonoknál: nagyon régóta gyárt híres márkáknak. 

 

Nekem olyan multi kellett, aminél nem kell kinyitni a fogót, hogy hozzáférjünk a többi szerszámhoz (csomó nagy gyártó több modeljénél is ki kell nyitni az egész szerszámot akkor is, ha csak egy körömollóra van szükséged, ami szerintem baromság), valamint viszonylag kicsi, jól hordozható városi ruházat esetén is. Ez a Ganzo 201 megfelelt ezeknek az elévárásoknak kép alapján, és eddig a gyakorlatban is bevált.  Ha lenne rajta zár, tökéletes lenne, de akkor nem ennyibe kerülne. A 301-en van, de mivel az pont a duplája (és nem tudja a dupláját), nem azzal próbálkoztam. 

 

Előzmény: python 357 (34519)
szabi72 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 34520

Szerintem olyan, minta a tiéd. Sandvik penge, bivalyszaru nyél, kisfejes, kakas berakással, díszített rugóval. No, majd egyszer elviszem, vagy a Határ úton össze futhatunk. Ünneppek után? Írok majd mailt januárban.

Előzmény: theraphosa (34503)
python 357 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 34519

:))))) Persze,-amire keret van, azt kell megvennie az ember fiának nyilvánvalóan!!!

Nem ismerem a Ganzot, én Leatherman-t, SOG-ot, Schrade-t gyűjtök! Most egy Al Mar multira fáj a fogam,- de horror az ára sajnos,-az Amik tűzszerészei azt használják!

Előzmény: florg (34491)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.24 0 0 34518

Köszönöm! Mivel nincs és soha nem is lesz Opinelem így ezt sajno snem tudtam!

Előzmény: H_G (34517)
H_G Creative Commons License 2013.12.24 0 0 34517

Az Opinel markolat vékonyan, de be van lakkozva. Olajos kezeléshez először le kell smirglizni.

 

Előzmény: theraphosa (34512)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34516

A szikra próbához gyorsan kerestem egy útba igazítást,ami mindenkinek akit érdekel a téma érdekes lehet.

 

http://www.sztnh.gov.hu/kiadv/ipsz/199810/bermann.html?printable=1

Előzmény: Fekete Tibor (34509)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34515

Ebben az esetben a fát valamilyen vegyszerrel is kezelhették,ez lehet az oka az általad írt problémának!

Előzmény: theraphosa (34512)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34514

Nem porcelán, hanem kerámia, és igen könnyen törik feszegetésre, viszont ha nem gagyit veszel még az éle is jó, ha kiment az éle, kizárólag két dologgal lehet újra élezni.

 

1.) Haidu kő

2.) Gyémánt köszörű korong

Egyébként konyhában a csajok szeretik, mert nagyon jó vele zöldséget répát burgonyát hámozni és darabolni!

Előzmény: ronya1 (34508)
vasbicikli Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34513

Ragacsos lesz, összefoltozza a zsebed, semmi értelme olajban áztatni. Max a forgásponthoz pár csepp. (Csak hogy legyen egy kontra is ;))

De komolyan, mit akarsz vele csinálni? Átlagos használattól nem dagad be annyira, hogy zavaró legyen (próbáltam áztatni is kíváncsiságból, engem megnyugtatott az eredmény).

Előzmény: Fekete Tibor (34507)
theraphosa Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34512

Kristályosodik, nem szívódik be.

Előzmény: Fekete Tibor (34507)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34511

Bocsáss meg, még egy gondolatot had mondjak el neked. Békélj meg Édesapáddal, ne keress benne mindig hibát, még ha követ is el ilyen badarságokat, de melyikünk nem! Hidd, el Ő feltétel nélkül úgy szeret téged, ahogy vagy és nem keres benned ennyi hibát pedig mint ahogy mondanyiunkban benned is van,örülj  hogy a teremtő még nap mint nap megajándékoz  vele-velük a szüleiddel. Minden nap adj hálát, hogy ez így lehet, hidd, el Én tudom milyen elveszíteni 18 évesen a kezeim közt, becsüld meg Őket Ők a Szüleid!

Ne haragudj az őszinte szavaimért kérlek!

Előzmény: prs (34481)
Darth Plagium Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34510

köszönöm. 

Az Opinelt kifjezetten  a fa markolat miatt vettem meg, tetszik a formája a fogása, szerintem elegáns:)

Ráadásul az átlagember se kap frászt ha meglátja nálam:)

 

Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34509

Az anyag minőség egyszerű otthoni körülmények közötti vizsgálatára is van lehetőség, persze ehhez kell egy kis Fém Ipari rutin is, de leírva az eljárást jó szemű és fel fogó képességű ember szerintem könnyedén el tudja végezni. Egyébként egy fémforgácsoló szakmával, vagy szerszámkészítő szakmával rendelkező szakinak ezeket alapból tudnia kell, nekünk régen ezt még tanították, ma már képzés sincs szerintem biztos, hogy már nem is tanítják!

Az eljárás a következő, végy egy kéttárcsás asztali köszörű gépet, vagy kérj kölcsön és végezd el a következő műveletet. Az acélok minőségét hozzá értő szemű és gyakorlatú szakemberek, még ha nem is halálpontosan,de megközelítőleg egy csoportba tudják sorolni, a szikrájuk színe alakzata alapján. Vegyük nagyon jó példának a HSS gyorsacélt, ez egy hagyományos forgácsoló szerszámacél (csigafúrók anyaga is) aminek a benne lévő ötvözők miatt sötét vörös és teljesen gömb alakú szikrája van, míg  pl. az 51CrV4 rugó acélnak narancssárga picit csillagszóró alakú szikrája van, mintha egy labdából pici rövid kis szőrök állnának ki, az A60 szerkezeti acélnak (sima lapos vas és „szögvas”) szalma sárga és teljesen csillagszóró alakú szikrája van. Tehát levonva a következtetéseket,ha nem sajnálod egy picit a markolat végénél odaérinteni a kés anyagát a köszörű koronghoz,megláthatod és az általam összehasonlítási alapnak leírt szikra típusokkal összeveted, megállapíthatod, hogy milyen az acél minősége úgy 80% biztonsággal,azért ennyi, mert nem mi végezzük ezt a műveletet, akik már láttak ilyet és csináltak is. Ez nem ördöngösség csak egyszerű szakmai rutin, viszont a leírtak alapján ezt bárki kipróbálhatja otthon és okos dolgokat tapasztalhat belőle! Nyílván nem minden típusú anyagnak írtam le a szikráját,de a jelen helyzetben ez felesleges is lett volna,ezek a viszonyítási alapok elegendőek ehhez!

 

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: prs (34478)
ronya1 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34508

a teszkóban árulnak valami porcelán kést aprópénzért

érdemes ilyent venni?

a nej nyavalyog érte

Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34507

Igen,készíts neki nem fa markolatot,másképpen igen nehéz,de próbáltad már hogy étolajban beáztatni a markolatot kb 2napra? Mindent megold!

Előzmény: Darth Plagium (34499)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34506

Ne haragudj, de valószínűleg kifoghattál egy selejtes darabot, mert az enyémnél az általad elmondott hibákból semmi sem létezik! A kedvencebb bicskáimat elég sokat használom, nem erdőben és nem vadászaton, oda más fajtát szoktam vinni, hiszen ezeket nem arra a célra találták ki, de mindennapos  amikor kézbe veszem a kedvenceimet. Meg kell, mondjam nincsenek ilyen problémái egyiknek sem és ennek a típusnak sem, átlagban 8-10 bicska van kirakva a tartómra, én nappal 3 óránként étkezem, mert diabéteszes vagyok, tehát ezek közül felváltva igen sűrűn kerülnek a kezembe és nagyon szeretem azt a 8-10 darabot, az a helyzet hogy sajnos tényleg kifoghattál egy selejtes darabot! Azt azonban minden hagyományos bicskát használó él társnak tudnia kell, és biztosan sokan tudják is azt a szabályt, hogy a bicska pengét becsattintani egyenesen tilos, ugyan is bármilyen kiváló kézműves munka is legyen, a rugó mivel hogy rugó acélból van, nem csak előre hajlik, hanem hátra is, ebből kifolyólag a penge éle kitud csorbulni ha becsattintják a pengét! A pengét mindig vissza kell kísérni, ez szabály, próbáld ki és biztosan nem fog kicsorbulni!

Előzmény: oys... (34497)
theraphosa Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34505

Mond meg neki, hogy, ha svájci lenne, akkor a cégnek lenne saját  honlapja, de nincs.

Előzmény: prs (34478)
Darth Plagium Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34504

köszönöm!

Előzmény: theraphosa (34502)
theraphosa Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34503

Kellemes ünnepeket neked is! A fejesedet még nem láttam.

Előzmény: szabi72 (34492)
theraphosa Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34502

Beáztatod 2-3 napra oliva olajba.

Előzmény: Darth Plagium (34499)
theraphosa Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34501

A Kocsis bicskák a magyar bicskák Rolls Royce-ja, mondom én ezt 2-3 Kocsis bicska használókén/tulajdonosként. Alap kivitelű bicskák is tisztességesek , de a csúscskategóriák még jobbak . Egyedül a pénztárca és a fantázia szabhat határokat :)

Előzmény: Kármentők (34462)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!