Keresés

Részletes keresés

heted7 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 62741

"Mitől tartasz otthon? Egy drón  benéz az ablakodon?"

 

Pl. hogy a fejemre esik az utcán... Csak idő kérdése, hogy halálos baleset legyen belőle. Láttam már pl a tömött Ráday utca felett repkedni egy ker.tv megbízásából.

Előzmény: manhattani (62738)
manhattani Creative Commons License 2014.11.04 0 0 62740

A drónra (drone) az a jelentés található, hogy 'zúgás', 'zsongás'. Azt gondolom, a hivatalos neve   'UAS (Unmanned Aerial Systems)', akkor pedig a drón fogalomba sokminden belefér. (A légy nem, mert az nem system, hanem rovar :-)  )

Előzmény: LAK (62739)
LAK Creative Commons License 2014.11.04 0 0 62739

Arra van már valamilyen megegyezés, hogy mi számít drónnak? Mert ugye egy kvadrokopter is csak egy RC "helikopter", de egy RC repülő vagy helikopter még nem drón. Attól lesz az, hogy tud valamit (kamerát, fegyvert) szállítani? És ha az RC repcsire teszek egy GoProt, akkor az már drón?

Előzmény: manhattani (62738)
manhattani Creative Commons License 2014.11.04 0 0 62738

Be is lőttek a Fehér Ház kertjébe, mégsem szigorították a fegyvertartást. Meg: mit tud tenni egy drón a Fehér Ház körül?

 

A drónröptetés Amerikában már szabályozva van: max 400 láb és repterektől coki.

Mitől tartasz otthon? Egy drón  benéz az ablakodon? Kell ahhoz drón? Vagy benéz a kertedbe? Na, az gond lehet, de miért?

 

Légpuska nem annyira jó, jobban jársz egy dobható hálóval. Ahhoz meg nem kell fedezék, mert hálót bárki dobálhat a kertjében :-) Ha meg ott a drón, az ő baja :-)

Előzmény: rezgaras (62737)
rezgaras Creative Commons License 2014.11.04 0 0 62737

Attól tartok, a nagy szabadság hazájában most villámgyorsan elkezdik a szabályozást, miután több is berepült a Fehér Ház kertjébe.

 

De engem igazából zavar az a gondolat, hogy otthon sem ülhetek nyugodtan, mert bárki egy drónnal megfigyelés alatt tarthat. Szóval lehet, hogy előkerül az a légpuska. :-)) (fedezékből persze, hogy ne legyen a videón)

Előzmény: DAttis (62735)
manhattani Creative Commons License 2014.11.04 0 0 62736

SR-71-hez nyilván nem, de drónt pl. az egyszerű vasútbarátok is vesznek.

Előzmény: DAttis (62735)
DAttis Creative Commons License 2014.11.04 0 0 62735

nem mertem a "kisebb" rendőri szervezeteket említeni, gondolván azért abban a fene nagy demokráciában (szabadság és korlátlan lehetőségek hazájában) is van némi szabályozás erre illetve azért ott se jut mindenki csúcstechnikához

Előzmény: Utas2 (62733)
uhb129b Creative Commons License 2014.11.03 0 0 62734

szinte pontosan előre látta a drónok elterjedését Európa-szerte....

 

Azért ehhez nem kellett túl nagy jövőbe látás. Egy csomó praktikus felhasználása van a drónoknak a civil életben is. Szerintem helyes, hogy lefektetnek valamilyen szabályokat és beengedik ezeket az eszközöket a mindennapokba. Én pl. izgatottan várom a paparazzi ipar felvirágzását ennek következtében! :-)

 

 

Előzmény: Utas2 (62733)
Utas2 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 62733
Dattis, nem csupán a hárombetűsek, hanem a jópárezer amerikai rendőri szervezet közül egyre többen használják egyre nagyobb rendszerességgel, mert sokkal egyszerűbb mondjuk tömegrendezvények felügyeletére egy ilyen cucc, mint mondjuk egy komplett kitelepülés....

Mondjuk, nem annyira a stílusom, de azért megdöbbentő, hogy Frei Tamás tavalyi könyvében (2015 a címe), szinte pontosan előre látta a drónok elterjedését Európa-szerte....

Off
Remélem, a könyv többi része sem annyira fikció....
Előzmény: manhattani (62732)
manhattani Creative Commons License 2014.11.03 0 0 62732

Volt rá eset, hogy géppuskával szedtek le vadászbombázót. No jó, az sincs egy átlagember arzenáljában.

Az amerikai szabályzás (forrás: TRAINS magazin) nem tér ki ilyesmire. Aki erről ír, maga kér a felelősségteljes drónozásra.

 

Nyilván nem célszerű idegen drónnak húsz centire megközelítenie téged, mert akkor kézzel elkaphatod, és remek kis motorjai és kamerái vannak :-)

A youtube-on látni felvételt, ami emberek között, fejmagasságban röpülő drónról készült, de az nyilván ismerős, baráti eszköz volt, úgy is bántak vele (hagyták röpködni).

Attól félek, nálunk valamelyik hülye majd berepül vele nyitott ablakon - közel száll idegenekhez, esetleg sebesülést okoz, és ennek alapján itt megtiltják majd az egészet jól.

Előzmény: rezgaras (62731)
rezgaras Creative Commons License 2014.11.03 0 0 62731

Maradjunk a reális lehetőségek talaján! A járatgéphez föld-levegő rakéta kell, legközelebb Donyeck környékén beszerezhető. De a drónt meddig kell elviselnem? A fejem fölött 20 centivel is?

Előzmény: manhattani (62728)
manhattani Creative Commons License 2014.11.03 0 0 62730

(egyébként felkerült a honlapomra a Bp - New York - North Platte rep odüsszeiám 2. része :-) )

Előzmény: manhattani (62729)
manhattani Creative Commons License 2014.11.03 0 0 62729

Nem villanyoszlopra, hanem a vasúti pálya mellett lévő, felsővezeték-tartó oszlopokra, meg jelzőárbocra, meg ilyenekre :-)

 

Annyira gyakori, hogy a fórum moderáció kinyilatkoztatta, hogy az így készült és ott közzétett fényképeket törli.

Előzmény: uhb129b (62726)
manhattani Creative Commons License 2014.11.03 0 0 62728

Szerintem egyiket sem. Meg a járatgépet sem, hiába repül a kerted fölött :-)

Nemrég láttam egy drón által készíett felvételt, ahol egy, a tetőn (állítólag félmeztelenül, az nem látszott) napozó csaj seprűvel a kezében, egy törölközőt maga elé szorítva kergeti a drónt, de hiába :-)

Előzmény: rezgaras (62725)
BJani Creative Commons License 2014.11.03 0 0 62727
Gondolom a dolog erösen függ a gép tulajdoni helyzetétöl is. Egy saját gépet nem olyan fájdalmas a földön parkoltatni, mint egy béreltet, aminek a mondjuk 200k$-os havi bérleti díját akkor is ki kell csengetni, ha fel sem szállt...
Előzmény: uhb129b (62724)
uhb129b Creative Commons License 2014.11.03 0 0 62726

Értelmetlenné válik felsővezetéki oszlopra vagy jelzőárbocra mászni.

 

Sosem gondoltam volna, hogy van aki fölmászik egy villanyoszlopra csak azért, hogy vasuti kocsikat fényképezzen. :-)

Előzmény: manhattani (62708)
rezgaras Creative Commons License 2014.11.03 0 0 62725

Amúgy tényleg mi lehet erre a szabályozás? Ha egy drón repked a kertem fölött, lekaphatom a légpuskával? És a motoros sárkányt? :-))

 

 

Előzmény: manhattani (62714)
uhb129b Creative Commons License 2014.11.03 0 0 62724

A fapadosoknál szempont, hogy a lehető legtöbbet legyenek levegőben a gépek, mert csak akkor termelnek pénzt.

 

Ez nem teljesen igaz. A fiatal, drága gépeket kell hajtani, mint az igáslovat. Az idősebbeket meg a forgalmi csúcsokra beállítani. Lásd Ryanair éves átlagos repülőt óra száma kb. 8:30 óra / gép / nap, minekután télre a flotta jelentős részét egyszerűen leállítják.

Előzmény: erchegyia (62722)
BJani Creative Commons License 2014.11.02 0 0 62723
Vagy így tudják a legjobb átszállásokat kínálni Dubajban mindkét irányban.
Előzmény: erchegyia (62722)
erchegyia Creative Commons License 2014.11.02 0 0 62722

nem viheti vissza a gépet ugyan az a személyzet, nem fér bele a munkaidejükbe.

A fapadosoknál szempont, hogy a lehető legtöbbet legyenek levegőben a gépek, mert csak akkor termelnek pénzt. Emirates? doesn't count...

Másrészről lehet, hogy épp nincs slot, vagy egyszerűen így adta ki a rotáció.

Előzmény: DAttis (62720)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.11.02 0 0 62721

"drónról (mini helikopter szerű - nem tudom mi a neve)"

 

Kvadrokopter vagy oktokopter. Ha nem tudod megszámolni, akkor multikopter. :-)

Előzmény: DAttis (62720)
DAttis Creative Commons License 2014.11.01 0 0 62720

Pár napja láttam egy "csihi-puhis" lövöldőzős, kémkedős filmet, (November man) - viszonylag jó volt csak kiábrándító volt látni Pierce Brosnan hogy megöregedett-

Na szóval a filmben az bizonyos 3 betűs amcsi szervezet közül az egyik úgy üldözte az "orosz terroristát" (aki a történet szerint Putyin papa helyére akart kerülni), hogy drónról (mini helikopter szerű - nem tudom mi a neve) követték a menekülését Moszkva utcáin. Az akció végén egy parkolóház tetején leszállt és egy "nagy dobozba" zárva szépen elfurikáztak egy mikrobuszon.

Na most nyilván a holivúdi film nem mérvadó de ezt látva erős a gyanúm az ismert 3 betűs szervezetek az Államokban már mindennaposan kezd használni ilyen "kütyüt"... Vagy?

Sőt idén nyáron a Hősök terén az Omega és Scorpions koncert idején hasonló szerkezetet láttam repkedni a tér felett az Andrássy út torkolata felett.

Lehetséges ez a koncertszervezőké volt, onnan is kamerázták a koncertet. a Kivetítők tanúsága szerint legalább is 

Egészen más

Az Emirates napi járatához lenne kérdésem.
Nem is értem miért gondoltam a járat 1 órás forduló után tér vissza Dubai-ba, miután feltűnt hogy csak 3 órakor indul vissza a dél körüli ( hivatalosan 11.35?) érkezés után.
Ha jól sejtem (számolom) a menetidő 5 vagy inkább 6 óra. Vajon előírás az, hogy a hosszútávú (ez már nevezhető annak 4009 km a fligthradar24 szerint) repülés után mennyi pihenőidő szükséges (előírt) a személyzetnek?  A tengerentúli járatokkal kapcsolatban ez még nem tűnt fel milyen "fordulóidő".
Mindenestre a fapados 45-60 perces forduló időt ismerve  rácsodálkoztam az Emirates fordulóidejére :P 

Előzmény: rezgaras (62709)
Vgyuri Creative Commons License 2014.11.01 0 0 62719
Könnyebb egy fotót csinálni, mint atervrajzot megszerezni :-)
Előzmény: manhattani (62715)
manhattani Creative Commons License 2014.11.01 0 0 62718

Mostanra már csak a nickem az, sajnos.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (62717)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.11.01 0 0 62717

Aki manhattani, annak minek Manhattanben szálloda? Én budapesti vagyok, aztán én se megyek szállóba Pesten.

Előzmény: manhattani (62714)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.11.01 0 0 62716

A stewardess mondta, de nem volt hajlandó elmagyarázni. Viszont elhitte, hogy tényleg csak a másik gépet fényképeztem a kisablakon át. Igaz, még azt is el akarta hitetni velem, hogy a fel- és leszállás közben nem lehet használni a gépet, mert elektronikus eszköz, de erről azért le tudtam beszélni.

Előzmény: manhattani (62713)
manhattani Creative Commons License 2014.11.01 0 0 62715

>Egy jó fotó kellhet a tenoristáknak, hogy tudják, melyik csavart kell megrongálni, ...

 

Nem elég nekik a repülők gyártási tervrajzai? :-)

Előzmény: Vgyuri (62711)
manhattani Creative Commons License 2014.11.01 0 0 62714

Hát, tudja a fene, de nem hiszem, hogy ennél keményebb szabályzás lesz. A Fehér Ház területére eddig se volt szabad berepülni, semmilyen repülő eszközzel :-)

 

Talán már ki is épült a Fehér Ház kerítése mentén a drónt irányító rádiójelet blokkoló elektronikus kerítés :-) ami olyan jelet küld, hogy a drón a szabad akaratából verje a földhöz magát, az épülettől biztonságos távolságban :-)

 

(OFF White House: Manhattanben egy White House nevű szállóban foglaltam szállást, és mire kiértem, nem megszűnt a szálló? :-)) )

Előzmény: rezgaras (62709)
manhattani Creative Commons License 2014.11.01 0 0 62713

Ezt honnan lehet tudni? Nekem ilyet még nem mondtak, pedig repülőre mindig fényképezőgéppel szállok föl, a Cessnától a Boeing Jumboig :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (62710)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.11.01 0 0 62712

Gondoltam, hátha valaki konkrétan is tudja.

Előzmény: Vgyuri (62711)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!