Keresés

Részletes keresés

Racz Jigmond Creative Commons License 27 órája -3 0 67253

Megirigyeltem a bórkostolást! 

Jáujjbor!

Téntaszín furcsa csillámokkal. Kozmás-bitumenes illat, enyhe lóistállóval.
A friss tölgyfa-savak fickándoznak a szájban kicsit, azután enyhe szájzár.
Jól csúszna, de zsírt nem adtak hozzá. Füstös jelleg, fűrészporosság.
A korty csak elsőre harapható, a korty vezetésében fokozódó fáradtság, pedig nincs még a csúcsán. A korty egyensúlya alig megítélhető. Enyhe róka-utóíz.
Napokig tartó lecsengés, látászavar, múló veseelégtelenség.
Később, ködös, későőszi vagy téli estén még zavaró utóíz-fantomok.

...Tulajdonképpen feledhetetlen! :D:))

BZoltan Creative Commons License 1 napja 0 0 67252

Hát szerintem az a rozé pezsgő nem hatpont. Nagyon nem. Nekem a brut nature és a prestige magasra tették a lécet és azok mellett a rozé pezsgő egy korrekt rozéfröccs élményt nyújtotta.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (67250)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 1 napja 0 0 67251

A BT-nel tudsz venni prestige-t.

Előzmény: lazaridi (67243)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 1 napja 0 0 67250
Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (67249)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 1 napja 0 0 67249

Kreinbacher rose és prestige.

Novemberben jönnek az új tételek.

Infó from borrajongo.

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 1 napja 0 0 67248

Ezek mind 2017 esek voltak.

A cedrusbol lett volna 2016-os ha nem fogyott volna el.

Remélem jól emlékszem.

Előzmény: lazaridi (67241)
BZoltan Creative Commons License 1 napja 0 0 67247

Igen, szoktam is mondani nekik amikor hallom, hogy nem gorzsálnak, hogy degorzsáljanak.

Mondjuk jó hír, hogy így fogy a pezsgőjül. A nagy része tényleg jó. A rozé szerintem kevés a többihez képest.

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 1 napja 0 0 67246

Istvandy pince udvoske szürkebarát 2016-2017 felszaraz.

Nagyon finom asvanyos illat. Ízében fehér húsú gyümölcsök, körte, de az asvanyossag a domináns. A savak pergosek de gyengék és a kortynak gyorsan vége van. Kar erte mert ez egy kiváló bor lehetne, a korty közép nagyon finom de azután bezuhan. Finom és kellemes.

Szürkebarát száraz 2017

Gyönyörű fehér virág illat, pici akác. "Eső utan jazminillat, tiszta" a szín egy árnyalattal szalmasargabb.

A savak jók és egy kicsit jobban tartják a kortyot de ez is bezuhan. Az előzőnél finomabb illatú, de a felszaraznak jót tett a pici maradekcukor. A korty végén ott marad a szájban az "illata". Finom, de az illatatol eltekintve a felszaraz behizelgobb.

Hárslevelű 2014 hárslevelű száraz

Gyönyörű szín, sötét szalmasarga. Illata mézes. Ízében akacvirag, édes körte, késő őszi kesernyés zöld héjú őszibarack. Az egész egy mézes keretben, a savak itt sem tartják rendesen. Micsoda bor lehetne.

Így is nagyon finom, de talán már túl van a fenykoron.

Bizserges sárgamuskotaly 2016 feledes.

Virágos mézes muskotály illat. Ízében mezesseg, könnyed savak, lagysag. Kellemes utoiz a szájban, finom.

(Az előbb beleszagoltam a szodamba,  buborek sugja, Szerencsére nem látta senki)

Kéknyelű 2016 száraz

Finom ásványos bár nem túl intenzív illat.

Ízében finom asvanyossag, a savak finomak, de a lecsenges nem túl hosszú.

Közben elfogyott pár szelet eletmento lillahagymas sült zsíros kenyér. (1,5 deciket kostolunk)

Kicsit helyrebillentve az izlelobimboink képességét.-;)

Így ez a kéknyelű már sokkal élesebb, mikor a 🍷 izu almát lereszeeled az almás pitehez

Nekem nagyon bejön, erdekes bor. A savak is jobbak.

Rajnai rizling 2016 száraz

Szellőzkodnie kell de utánna jönnek a mezes virágos asvanyos illatok, finom.

Itt végre a savak tartják a kortyot, finom, inkább az asvanyossag, mint a gyumolcsosege dominál

Közepesen hosszú lecsenges.

Rajnai olasz hazasitas hegybor a 2016

Gyönyörű sötét szalmasarga szín.

Illatában mez, némi kellemes buke a mezes illathoz. Finom pergos savak, az eddigi legjobbak, némi pattogós 🍬.

A savak nagyon támogatják a kortyot, a leghosszabb, végre.

Virágok, fehér húsú gyümölcsök.

A végére maradt a legjobb (talán) a számomra.

A páromnak "nem fincsi".

Akkor legyen megosztó!-;)

Nem vagyok savfetisiszta, de azok kellenek, nekem ez miatt a legjobb, itt a legfeljebb a korty és vegere végre nem zuhan be pont középen.

Finom borok voltak, az istvandyt mindenkinek  ajánlom. A környezet csúcs, kilátás, kellemes zene, jó volt itt!

Uff

BZoltan Creative Commons License 1 napja 0 0 67245

Ohh... a bizniszlándzs kínálata több mint botrányos. Amikor először láttam akkor hangosan felröhögtem :) Teljesen vállalhatatlan szarokat tolnak ott.

Előzmény: lazaridi (67242)
Racz Jigmond Creative Commons License 1 napja 0 0 67244

Kiegészítettem a hozzászólásomat.

Nyilván nem olyan érdekes, mint borkostolásról írni hosszú hozzászólásokat, de gondolom elfért.

Előzmény: naivkezdo (67240)
lazaridi Creative Commons License 1 napja 0 0 67243

Azt tudod, hogy a jobb Kreinbacher pezsgők (rosé, prestige, classic) a Kreinbacher pincénél is eltűntek, mert annyira elfogytak, hoyg már helyben sem tudsz venni belőle.

A Budapesti reptér duty free borkínálata általában nem rossz, most valahogy kicsit gyengébb volt a szokottnál...

Előzmény: BZoltan (67225)
lazaridi Creative Commons License 1 napja 0 0 67242

Nem küldtem visza, mert ez a Mastercard váróban történt, tulajdonképpen ingyen volt, vagy csak áttételesen fizettem érte, csak nem értem a negatív reklámot és tényleg nem értem, emberek ilyesmit megisznak?

Előzmény: altimus (67223)
lazaridi Creative Commons License 1 napja 0 0 67241

Megtennéd, hogy máskor irsz évjáratokat is? Köszi.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (67220)
naivkezdo Creative Commons License 1 napja 0 0 67240

Te magaddal beszelgetsz?

Előzmény: Törölt nick (67239)
Racz Jigmond Creative Commons License 2 napja 0 0 67239

ÉRLELÉS (a leendő hordók dongái)

Az elkészült dongát egyesével átvizsgáljuk, majd egymástól kellő távolságba elhelyezve raklapra rakjuk. Egy raklapra 0,5m3 dongát rakunk. A raklapokat szilárd burkolatú nyitott tárolótérre rakjuk.

Az így elhelyezett donga megfelelően szellőzik, és természetes úton érlelődik. Az érlelés ideje alatt a fanyar ízt adó tanninok, észterek a fából kiáznak(???-maradék nélkül?). A káros anyagok(azok ugyan micsodák??) kiázását - különösen a száraz időjárási periódusokban - locsolással segítjük(mennyi marad???). Az érlelés időtartama minimum 36 hónap, de vásárlóink kérésére az érlelés időtartamát igény szerint meghosszabbítjuk.

Előzmény: Racz Jigmond (67196)
BZoltan Creative Commons License 2 napja 0 0 67238

Az arborétum az varázslatos. Minden tisztetet megérdemelnek, hogy ilyen szépen ápolják és fejlesztik az örökségüket. A bor meg inkább kötelező kör azon a területen. De szerintem ott is lehetne nagy bort csinálni. Én a terhelést tartom ott soknak meg az érettséget kevésnek. Mindkettőt egy kattintásnyira javítva jó lenne az.

Előzmény: barkócza (67237)
barkócza Creative Commons License 2 napja 0 0 67237

Szoktam Folly borokat venni, tényleg nem a minőségük miatt, hanem mert ha eszembe jut az arborétum, rögtön fülig szalad a szám. Tényleg egy ikonikus hely, bár a tűlevelűekre koncentrálnak, és sajnos hanyagolják a berkenyéket. :)

Az, hogy nem jobbak a borok, lehet, hogy részben a talajadottságok miatt van. Breccsa vagy homokkő, asszem, vékonyka talajjal borítva.

Előzmény: BZoltan (67234)
syntaxerror Creative Commons License 2 napja 0 0 67236

Valami a vágólapodon maradt véletlenül :)

Amúgy Heraklion tényleg az egyik legrosszabb reptér mert ahhoz képest hogy olyan kicsike mint a szófiai sokszorosát fogadja a forgalomnak és arra nem alkalmas. A budapesti meg középgyenge, mondjuk bort nem érdemes ott venni de pálinkát vittünk ki brit kollégáknak ajándékba, vállalható felárral és tuti jó minőséget. Szerencsére a vendéglátást nem nagyon szoktam igénybe venni mert többnyire reggel repülök és a túlárazott kávé a Costában mindig iható ;)

BZoltan Creative Commons License 2 napja 0 0 67235

A ferihegyi reptér évente 13 millió utast fogad évente a krétai Heraklion (Kazantzakis) pedig 7.5 milliót. Viszonyításképpen a helisinkii 18 milliót a stockholmi pedig 28 miliót fogad, a frankfurtti pedig vagy 70 milliót. Ebben a kontextusban a krétai reptér tényleg egy kulipintyó hely :)

Előzmény: Jocó0423 (67231)
BZoltan Creative Commons License 2 napja 0 0 67234

Mondjuk egy winelover-es oklevéllel dicsekedni azért eléggé hikomat dolog, de hát ők tudják :)

Nekem nagyon szimpatikus az egész pince az arborétummal együtt. De egy ilyen helyen azért komolyabb borokat várnék el.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (67228)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2 napja 0 0 67232

Most bővítik. Lesz még némi arborétum és egy villát atalakitanak úgy, hogy meleg ételt is fel tudjanak szolgálni, borvacsora egyebek. Jövőre már terveznek nyitni, szóval ha valaki errefelé jár akkor találhat majd újdonságot.

Előzmény: altimus (67224)
Jocó0423 Creative Commons License 2 napja 0 0 67231

Értem. És szerinted melyik reptér fogad több gépet? Melyiknek nagyobb a forgalma? Igen, aránytévesztés csak a másik irányba :)

Előzmény: Z-vitamin (67229)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2 napja 0 0 67230

Igen, de ketten kostoltuk.

Így talán fele, ha a párom nem csalt, hajlamos ra, és engedett nekem többet inni.

Hazafelé beugrottunk meg a Borbély pincehez mert tegnap a másik boltjukban nem tudtuk megkostolni a Nász a bacsont, ami most nyert díjat.

Éppen zárni készültek, nem is voltak túl kedvesek, így csak emlékezetből tudom jellemezni.

Komolyabb darab. Mely illat, finom. Tartalmas korty, sokat szellőztetni nem volt időnk, de szellőzkodvé jobban jöttek a gyumik. Némi sárgabarack, fehér húsú gyümölcsök, finom és enyhe kesernye a végén. A savak is rendben vannak.

Szívem szerint hoztam volna belőle, hogy nyugodt körülmények között izlelgethessem, de nem 9000 Ft-ert, mert annyit nekem nem ér meg. Valahol megértem, hogy ha 400 palack készült és ilyen jól sikerült, első bár zaklatott körülmények között szerzett benyomasra, akkor ennyi az ára. Biztosan elfogy majd.

Jó lett volna nyugodtabb körülmények között kóstolni, főleg, hogy valszeg többet nem fogom, de annyit sem ért, hogy csak ezért a borert visszamenjunk mondjuk holnap.

Előzmény: altimus (67224)
Z-vitamin Creative Commons License 2 napja 0 0 67229

Krétai repteret egy európai főváros repteréhez hasonlítani aránytévesztés.

Nem először fordul elő nálad.

Előzmény: Jocó0423 (67226)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2 napja 0 0 67228

Rákérdeztem az eladótól elfele jövet.

Az olasz látott hordót egyedül de csak rövid ideig, a többi acél.

Viszont mind spontán erjesztett, állítása szerint.

Igen, konnyuek és frissek de holnap már nem fogok emlékezni rájuk.

Pár hét múlva forgalomba kerül a "cédrus" 2017-es. A 16 os most eppen elfogyott, mutatta az oklevelet büszkén, hogy pár hete első helyezett lett valami versenyen (winelover talán). Ha nem bírom ki akkor majd a webshopbol megkostolom. Olasz és szürke hazasitas ha jól emlékszem.

Előzmény: BZoltan (67222)
Racz Jigmond Creative Commons License 2 napja 0 0 67227
Előzmény: Racz Jigmond (67214)
Jocó0423 Creative Commons License 2 napja 0 0 67226

"Az indulási csarnokkal önmagában nem lenne baj. Tudja azt amit egy perifériális európai reptér tudott úgy húsz évvel ezelőtt. Szóval nem rossz."

Ezeket a finom leszólásokat tanítani kéne :DDDDD

Pár reptérhez volt szerencsém nekem is, Ferihegy szerintem a középmezőnyben van.

Utolsó nyári élményem Kréta Kazantakisz reptér. Egyenesen okádék :(, mocsok, tömeg, nem működő szállítószalag, késések, információ nulla.

Előzmény: BZoltan (67225)
BZoltan Creative Commons License 2 napja 0 0 67225

Az indulási csarnokkal önmagában nem lenne baj. Tudja azt amit egy perifériális európai reptér tudott úgy húsz évvel ezelőtt. Szóval nem rossz.

Én egyébként pont a borkínálattól várnék sokkal többet. Nyilván nem a kézműves mikrotételeket hiányolom, de azért lehetne magasabb választék. Az egyik boltban amúgy cirka kétszereséért mérik a borokat mint a városban. Egy időben volt például Kreinbacher pezsgő amit szívesen vittem külföldre ajándékba... aztán eltűntek. Azt sajnáltam.

Egy veszprémi múzeumban (Laczkó Dezső Múzeum) amúgy én is felvetettem idén nyáron, hogy tán vissza kéne adni a pénz, mert annyira harmatgyenge volt a kiállítás.

Előzmény: altimus (67223)
altimus Creative Commons License 2 napja 0 0 67224

ha jol szamolom decijevel, akkor azert lecsuszott egy uveg bor a kostolason :). a folly arboretum valoban szep hely, es a tortenete is erdekes. en utoljara kb 40 fokban jartam korul, beleertve a hatso, legmeredekebb reszt is, ami bizony piszok meredek. szerintem ar-ertek aranyban abszolut rendben vannak a boraik 2-3000Ft, ami nem rossz. a kornyek viszont valoban nagyon szep.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (67220)
altimus Creative Commons License 2 napja 0 0 67223

hat, en mar lattam olyan embert is aki egy muzeumban visszament a penztarhoz (epp ott alltam a sorban, varva a jegyemre) mondvan, hogy nem tetszett neki a kiallitas es keri vissza a jegy arat.

azt, hogy milyen bort lehet visszaadni, es milyet nem, termeszetesen kicsit kielezetten irtam. ha az az emlitett roze valoban annyira szar volt, akkor annak volt valami hibaja, nem emlekszem mikor ittam gunzert utoljara, de van annyira ismert es neves termelo, hogy kizarjam azt, hogy 0-ra ertekelheto bort palackozna. egy nyilvanvaloan rossz bort en siman visszakuldenek. de persze ahogy irod, egy nem dugos, nem hibas bort azert nem kuldenek vissza csak mert valami oknal fogva nem izlik, vagy nem olyan amilyennek gondoltam.

mindenesetre a repuloterek nem gourmet szentelyek, de ahogy irod a ferihegyi repuloter ebben is alulteljesit. pedig az uj indulasi csarnok maga eleg kulturalt.

Előzmény: BZoltan (67221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!